Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Nadżerka

> 
Ewcia78
pon, 29 sty 2007 - 21:31
Dziewczyny mam pytanko !
Na ostatniej wizycie u gina dowiedziałam się, że mam nadżerkę i to podobno sporą. Zrobił mi cytologię, wyszła ok. Kazał się zgłosić po nowym roku co by cię umówić na zabieg.
Niedugo mam wizytę i właśnie się zastaniawiam jaki przyjąć front tzn czy lepiej ją wypalać, zamrażać czy jeszcze jakoś inaczej. A może dało by się farmakologicznie ? Macie w tej kwesti jakieś doświadzcenie?
ewa
Ewcia78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 429
Dołączył: pią, 25 lut 05 - 12:29
Skąd: Ślask cieszyński
Nr użytkownika: 2,763

GG:


post pon, 29 sty 2007 - 21:31
Post #1

Dziewczyny mam pytanko !
Na ostatniej wizycie u gina dowiedziałam się, że mam nadżerkę i to podobno sporą. Zrobił mi cytologię, wyszła ok. Kazał się zgłosić po nowym roku co by cię umówić na zabieg.
Niedugo mam wizytę i właśnie się zastaniawiam jaki przyjąć front tzn czy lepiej ją wypalać, zamrażać czy jeszcze jakoś inaczej. A może dało by się farmakologicznie ? Macie w tej kwesti jakieś doświadzcenie?
ewa

--------------------





aldara.35
pon, 29 sty 2007 - 22:14
Ja miałam wypalaną(elektrokoagulacja)jeśli dobrze pamiętam.Chyba z dziesięć lat temu,nigdy się nie odnowiła.Zabieg nic nie bolał.Co do nowszych metod to sie nie orientuje,czasem następuje samowyleczenie w ciąży icon_lol.gif
aldara.35


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: nie, 28 sty 07 - 16:51
SkÄ…d: malopolska
Nr użytkownika: 10,389




post pon, 29 sty 2007 - 22:14
Post #2

Ja miałam wypalaną(elektrokoagulacja)jeśli dobrze pamiętam.Chyba z dziesięć lat temu,nigdy się nie odnowiła.Zabieg nic nie bolał.Co do nowszych metod to sie nie orientuje,czasem następuje samowyleczenie w ciąży icon_lol.gif
blaire
wto, 30 sty 2007 - 08:31
Ewcia, pozwolisz, że poobserwuję?
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post wto, 30 sty 2007 - 08:31
Post #3

Ewcia, pozwolisz, że poobserwuję?
mamboo
wto, 30 sty 2007 - 09:50
Ja miałam wymrażaną, po zabiegu zostałam kilka godzin w szpitalu. Nie bolało, nadżerka nie odnowiła się.
Z tego co pamiętam na ten temat to wypalanie stosuje się, kiedy cytologia nie wychodzi dobrze.
mamboo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,510
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 09:04
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 373

GG:


post wto, 30 sty 2007 - 09:50
Post #4

Ja miałam wymrażaną, po zabiegu zostałam kilka godzin w szpitalu. Nie bolało, nadżerka nie odnowiła się.
Z tego co pamiętam na ten temat to wypalanie stosuje się, kiedy cytologia nie wychodzi dobrze.

--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
grzałka
wto, 30 sty 2007 - 09:59
zdanie mojego ginekologa (mądry, rozsądny facet)- większośc kobiet ma tzw. nadżerki fizjologiczne, czyli nabłonek gruczołowy z wnętrza szyjki wypełza na wierzch- wyglada to makroskopowo jak nadżerka, ale nic z tym sie nie powinno robić oprócz regularnej kontroli cytologicznej- dopóki cytologia jest ok lepiej nie ruszać, wkracza się dopiero kiedy cytologia szwankuje

a wszystkie te wymrażania i wypalania to po prostu biznes ginekologów
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post wto, 30 sty 2007 - 09:59
Post #5

zdanie mojego ginekologa (mądry, rozsądny facet)- większośc kobiet ma tzw. nadżerki fizjologiczne, czyli nabłonek gruczołowy z wnętrza szyjki wypełza na wierzch- wyglada to makroskopowo jak nadżerka, ale nic z tym sie nie powinno robić oprócz regularnej kontroli cytologicznej- dopóki cytologia jest ok lepiej nie ruszać, wkracza się dopiero kiedy cytologia szwankuje

a wszystkie te wymrażania i wypalania to po prostu biznes ginekologów

--------------------
Mika
wto, 30 sty 2007 - 10:06
u mnie dłuuuugo nie ruszali,ze niby nadzerka jest ale nic robic nie trzeba
dopiero w ciazy okazalo sie,ze jednak nalezalo cos zadzialac
w czasie porodu bylo nie wesolo i lekarz zarzadzil krioterapie
raz dwa zabieg i do domu
i dobrze
przy 3 ciazy cytologia I grupa,zadnych niespodzianek icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 30 sty 2007 - 10:06
Post #6

u mnie dłuuuugo nie ruszali,ze niby nadzerka jest ale nic robic nie trzeba
dopiero w ciazy okazalo sie,ze jednak nalezalo cos zadzialac
w czasie porodu bylo nie wesolo i lekarz zarzadzil krioterapie
raz dwa zabieg i do domu
i dobrze
przy 3 ciazy cytologia I grupa,zadnych niespodzianek icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
blaire
wto, 30 sty 2007 - 10:40
CYTAT(Mika)
przy 3 ciazy cytologia I grupa,zadnych niespodzianek  :wink:


No właśnie... U mnie II grupa już po Kubie, nic z tym nie rozbionop. teraz jakoś ciśnienie poczułam, żeby skontrolować...
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post wto, 30 sty 2007 - 10:40
Post #7

CYTAT(Mika)
przy 3 ciazy cytologia I grupa,zadnych niespodzianek  :wink:


No właśnie... U mnie II grupa już po Kubie, nic z tym nie rozbionop. teraz jakoś ciśnienie poczułam, żeby skontrolować...
Mika
wto, 30 sty 2007 - 10:53
ja II grupę miałam po porodzie Oli
potem sobie tak chodziłam i wychodziłam Jaśka
i dopiero wtedy przy drugiej ciąży były plamienia,bóle
lekarz myśłał,że może ciąża wyleczy -nie wyleczyła
za to przy porodzie miałam krwotok przez to dziadostwo i lekarz zarządził,że w takim układzie należałoby się tego pozbyć
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 30 sty 2007 - 10:53
Post #8

ja II grupę miałam po porodzie Oli
potem sobie tak chodziłam i wychodziłam Jaśka
i dopiero wtedy przy drugiej ciąży były plamienia,bóle
lekarz myśłał,że może ciąża wyleczy -nie wyleczyła
za to przy porodzie miałam krwotok przez to dziadostwo i lekarz zarządził,że w takim układzie należałoby się tego pozbyć

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
emce
wto, 30 sty 2007 - 11:38
Miałam wymrażaną w gabinecie, bo była duża. Zaraz po zabiegu do domu, bez zadnego leżenia.
Od 2,5 roku idealnie.
emce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,342
Dołączył: pon, 02 cze 03 - 13:06
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 793

GG:


post wto, 30 sty 2007 - 11:38
Post #9

Miałam wymrażaną w gabinecie, bo była duża. Zaraz po zabiegu do domu, bez zadnego leżenia.
Od 2,5 roku idealnie.
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 30 sty 2007 - 11:56
Post #10

Ja też miałam wymrażaną w gabinecie. Po zabiegu było mi słabo, prawie zemdlałam, ale po kilkunastu minutach doszłam do siebie i pojechałyśmy z mamą do domu. Sama nie dałabym rady prowadzić.
Simson
wto, 30 sty 2007 - 12:55
Miałam wypalaną cztery lata temu. Na razie wszystko w porządku. Cytologię miałam wtedy II gr.
Simson


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,163
Dołączył: czw, 06 sty 05 - 21:44
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,500

GG:


post wto, 30 sty 2007 - 12:55
Post #11

Miałam wypalaną cztery lata temu. Na razie wszystko w porządku. Cytologię miałam wtedy II gr.

--------------------

Malgood
wto, 30 sty 2007 - 13:21
ja też mam stwierdzoną nadżerkę i po nowym roku miałam się umówić na zabieg
ale - gdzieś tam przeczytałam że po takim zabiegu podczas kolejnego porodu gorzej postępuje rozwarcie - nie wiem czy jasno się wyraziłam
czy to prawda?
w najblizszej przyszłości planujemy kolejną dzidzię - no i nie wiem co robić - zgłosić się na ten zabieg czy nie
cytologię miałam robiona i jest ok
Malgood


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,666
Dołączył: pon, 23 paź 06 - 12:06
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 8,132

GG:


post wto, 30 sty 2007 - 13:21
Post #12

ja też mam stwierdzoną nadżerkę i po nowym roku miałam się umówić na zabieg
ale - gdzieś tam przeczytałam że po takim zabiegu podczas kolejnego porodu gorzej postępuje rozwarcie - nie wiem czy jasno się wyraziłam
czy to prawda?
w najblizszej przyszłości planujemy kolejną dzidzię - no i nie wiem co robić - zgłosić się na ten zabieg czy nie
cytologię miałam robiona i jest ok

--------------------


Mika
wto, 30 sty 2007 - 13:28
CYTAT(Malgood)
ja też mam stwierdzoną nadżerkę i po nowym roku miałam się umówić na zabieg
ale - gdzieś tam przeczytałam że po takim zabiegu podczas kolejnego porodu gorzej postępuje rozwarcie - nie wiem czy jasno się wyraziłam
czy to prawda?
w najblizszej przyszłości planujemy kolejną dzidzię - no i nie wiem co robić - zgłosić się na ten zabieg czy nie
cytologię miałam robiona i jest ok


nie zauważyłam gorszego rozwarcia wink.gif

może to zależy od wielkości nadżerki,od tego czy po zabiegu nie robią się zrosty?
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 30 sty 2007 - 13:28
Post #13

CYTAT(Malgood)
ja też mam stwierdzoną nadżerkę i po nowym roku miałam się umówić na zabieg
ale - gdzieś tam przeczytałam że po takim zabiegu podczas kolejnego porodu gorzej postępuje rozwarcie - nie wiem czy jasno się wyraziłam
czy to prawda?
w najblizszej przyszłości planujemy kolejną dzidzię - no i nie wiem co robić - zgłosić się na ten zabieg czy nie
cytologię miałam robiona i jest ok


nie zauważyłam gorszego rozwarcia wink.gif

może to zależy od wielkości nadżerki,od tego czy po zabiegu nie robią się zrosty?

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
LidkaM
wto, 30 sty 2007 - 15:29
Też miałam nadżerkę. Naczytałam się sporo niemiłych rzeczy o wypalaniu, o wymrażaniu lekarze wypowiadają się bardziej optymistycznie. Co nie zmienia faktu, że się wystraszyłam.
Nadżerka była u mnie niewielka, a ponieważ pani doktor, do której wówczas chodziłam nie chciała z nią nic konkretnego robić zmieniłam lekarza i ten nowy leczył mi ją farmakologicznie. Tzn. nie było to łykanie jakichś tabletek tylko tzw. zabieg pędzlowania. W aptece kupiłam lek (koszt. ok 150 zł - dokładnie nie pamiętam, byłam wtedy na studiach i naprawdę był to dla mnie spory wydatek) i dwa razy w odstępach 3-dniowych szłam do lekarza, który mi tym lekiem smarował nadżerkę. Nic nie bolało, nadżerka się wyleczyła i nie ma po niej śladu.
LidkaM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: śro, 06 gru 06 - 16:02
Skąd: Kołobrzeg
Nr użytkownika: 8,916

GG:


post wto, 30 sty 2007 - 15:29
Post #14

Też miałam nadżerkę. Naczytałam się sporo niemiłych rzeczy o wypalaniu, o wymrażaniu lekarze wypowiadają się bardziej optymistycznie. Co nie zmienia faktu, że się wystraszyłam.
Nadżerka była u mnie niewielka, a ponieważ pani doktor, do której wówczas chodziłam nie chciała z nią nic konkretnego robić zmieniłam lekarza i ten nowy leczył mi ją farmakologicznie. Tzn. nie było to łykanie jakichś tabletek tylko tzw. zabieg pędzlowania. W aptece kupiłam lek (koszt. ok 150 zł - dokładnie nie pamiętam, byłam wtedy na studiach i naprawdę był to dla mnie spory wydatek) i dwa razy w odstępach 3-dniowych szłam do lekarza, który mi tym lekiem smarował nadżerkę. Nic nie bolało, nadżerka się wyleczyła i nie ma po niej śladu.

--------------------
Urwis Michu:


I Magdalena:


SzanujÄ™ Twoje zdanie, ale nie zamieniÄ™ go ze swoim.
Simson
wto, 30 sty 2007 - 22:06
Malgood gorszego porodu nie doświadczyłam, więc nie sądzę, aby był jakiś wpływ, ale możesz zapytać lekarza
Simson


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,163
Dołączył: czw, 06 sty 05 - 21:44
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,500

GG:


post wto, 30 sty 2007 - 22:06
Post #15

Malgood gorszego porodu nie doświadczyłam, więc nie sądzę, aby był jakiś wpływ, ale możesz zapytać lekarza

--------------------

Ewcia78
czw, 01 lut 2007 - 09:02
Dzięki Dziewczyny !! Umówilam sie na poniedziałek z moim ginem i go dokładnie wypytam. Troche juz poszperałam i tez znalazłam opinię, ze podobno po wypalaniu przy nastepnym porodzie szyjka może słabiej współpracować ale to nie jest reguła. Dam Wam znać co na to wszystko mój lekarz.
Mnie osobiście najbardziej podoba się wesja ze smarowaniem lekiem - to zdaje się jest jakiś kwas. Tylko podobno najlepiej sprawdza sie przy nieduzych nadżerkach więc nie wiem czy się będe kwalifikować.
Ewcia78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 429
Dołączył: pią, 25 lut 05 - 12:29
Skąd: Ślask cieszyński
Nr użytkownika: 2,763

GG:


post czw, 01 lut 2007 - 09:02
Post #16

Dzięki Dziewczyny !! Umówilam sie na poniedziałek z moim ginem i go dokładnie wypytam. Troche juz poszperałam i tez znalazłam opinię, ze podobno po wypalaniu przy nastepnym porodzie szyjka może słabiej współpracować ale to nie jest reguła. Dam Wam znać co na to wszystko mój lekarz.
Mnie osobiście najbardziej podoba się wesja ze smarowaniem lekiem - to zdaje się jest jakiś kwas. Tylko podobno najlepiej sprawdza sie przy nieduzych nadżerkach więc nie wiem czy się będe kwalifikować.

--------------------





Malgood
czw, 01 lut 2007 - 13:02
CYTAT(Ewcia i Jedrek)
DziÄ™ki Dziewczyny !! Umówilam sie na poniedziaÅ‚ek z moim ginem i go dokÅ‚adnie wypytam. Troche juz poszperaÅ‚am i tez znalazÅ‚am opiniÄ™, ze podobno po wypalaniu przy nastepnym porodzie szyjka może sÅ‚abiej współpracować ale to nie jest reguÅ‚a. Dam Wam znać co na to wszystko mój lekarz.  
Mnie osobiście najbardziej podoba się wesja ze smarowaniem lekiem - to zdaje się jest jakiś kwas. Tylko podobno najlepiej sprawdza sie przy nieduzych nadżerkach więc nie wiem czy się będe kwalifikować.


to spytaj!
ja siÄ™ narazie jeszcze nie wybieram a ciekawa jestem co na to lekarz powie
czekam na wieści!
Malgood


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,666
Dołączył: pon, 23 paź 06 - 12:06
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 8,132

GG:


post czw, 01 lut 2007 - 13:02
Post #17

CYTAT(Ewcia i Jedrek)
DziÄ™ki Dziewczyny !! Umówilam sie na poniedziaÅ‚ek z moim ginem i go dokÅ‚adnie wypytam. Troche juz poszperaÅ‚am i tez znalazÅ‚am opiniÄ™, ze podobno po wypalaniu przy nastepnym porodzie szyjka może sÅ‚abiej współpracować ale to nie jest reguÅ‚a. Dam Wam znać co na to wszystko mój lekarz.  
Mnie osobiście najbardziej podoba się wesja ze smarowaniem lekiem - to zdaje się jest jakiś kwas. Tylko podobno najlepiej sprawdza sie przy nieduzych nadżerkach więc nie wiem czy się będe kwalifikować.


to spytaj!
ja siÄ™ narazie jeszcze nie wybieram a ciekawa jestem co na to lekarz powie
czekam na wieści!

--------------------


alusiaa
wto, 06 lut 2007 - 16:26
A ja mialam usuwaną solcogynem,jakies półtora roku temu i wszystko jest ok.
Mimo,ze jeden gin mowil,ze to nieskuteczne icon_twisted.gif
alusiaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: czw, 06 sty 05 - 00:22
SkÄ…d: Niby-landia
Nr użytkownika: 2,494




post wto, 06 lut 2007 - 16:26
Post #18

A ja mialam usuwaną solcogynem,jakies półtora roku temu i wszystko jest ok.
Mimo,ze jeden gin mowil,ze to nieskuteczne icon_twisted.gif

--------------------
user posted image
Ewcia78
wto, 06 lut 2007 - 18:41
Jestem po wizycie!! Gin stwierdził, że faktycznie po wypalaniu może się zdarzyć, że szyjka będzie gorzej przy porodzie współpracować ale tylko pod warunkiem, że nadżerka była duża, głęboka i nie profesjonalnie wypalona. Moją obejrzał i postanowił spróbowac zastosować opatrunek właśnie z solcogynu. W swojej karierze podobno tylko dwa razy się mu zdarzyło, że musiał smarować dwa razy. Ponieważ opakowanie składa się z 2 ampułek dał mi receptę z zaznaczeniem, że ma być jedna - koszt 60 zł.
Bo w razie czego to można dokupić a jak wystarczy jedna to wywale kasę niepotrzebnie.
Narazie będziemy leczyć lekki stan zapalny a potem dopiero ten solcogyn.
Mam nadzieję, że tak jaku Alusii wszystko będzie ok!

Trochę mi nagadał na temat szczepienia na raka szyjki macicy ale koszt jak narazie to mnie powala więc sobie tym głowy nie zaprzątam.
Ewcia78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 429
Dołączył: pią, 25 lut 05 - 12:29
Skąd: Ślask cieszyński
Nr użytkownika: 2,763

GG:


post wto, 06 lut 2007 - 18:41
Post #19

Jestem po wizycie!! Gin stwierdził, że faktycznie po wypalaniu może się zdarzyć, że szyjka będzie gorzej przy porodzie współpracować ale tylko pod warunkiem, że nadżerka była duża, głęboka i nie profesjonalnie wypalona. Moją obejrzał i postanowił spróbowac zastosować opatrunek właśnie z solcogynu. W swojej karierze podobno tylko dwa razy się mu zdarzyło, że musiał smarować dwa razy. Ponieważ opakowanie składa się z 2 ampułek dał mi receptę z zaznaczeniem, że ma być jedna - koszt 60 zł.
Bo w razie czego to można dokupić a jak wystarczy jedna to wywale kasę niepotrzebnie.
Narazie będziemy leczyć lekki stan zapalny a potem dopiero ten solcogyn.
Mam nadzieję, że tak jaku Alusii wszystko będzie ok!

Trochę mi nagadał na temat szczepienia na raka szyjki macicy ale koszt jak narazie to mnie powala więc sobie tym głowy nie zaprzątam.

--------------------





Karika_80
piÄ…, 09 lut 2007 - 15:32
Ja miałam zamrażaną, fakt może nie bolało, ale później czułam się jak otwarty zamrażalnik przez kilka dni musiałam chodzić w podpaskach tak się rozmrażałam. Koszmarek. Teraz jednak mam wszystko w porządku, żadnych kłopotów i cytologie ok.
Karika_80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 124
Dołączył: wto, 06 lut 07 - 15:49
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 10,744




post piÄ…, 09 lut 2007 - 15:32
Post #20

Ja miałam zamrażaną, fakt może nie bolało, ale później czułam się jak otwarty zamrażalnik przez kilka dni musiałam chodzić w podpaskach tak się rozmrażałam. Koszmarek. Teraz jednak mam wszystko w porządku, żadnych kłopotów i cytologie ok.

--------------------
user posted image
> Nadżerka
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 10:46
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama