Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna  

O tipsach jeszcze raz

> 
Małgoś.dz
wto, 27 sty 2004 - 14:10
CYTAT(Aleks)
Nie wiem jak jest w Polsce chodzi o produkty do tipsów bo się tym nie interesowałam.
Tak jak napisałam wiem tyle ile przeczytałam i rozmawiałam z Kaśką.


No tak, ale my mieszkamy w Polsce, więc o polskich cenach rozmawiamy. Raczej żadna z nas nie będzie jeździła do Niemiec na zakładanie, czy uzupełnianie tipsów, bo tam taniej.

A co do płytki paznokcia - fakt. Każda inna i każda może inaczej reagować.
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post wto, 27 sty 2004 - 14:10
Post #41

CYTAT(Aleks)
Nie wiem jak jest w Polsce chodzi o produkty do tipsów bo się tym nie interesowałam.
Tak jak napisałam wiem tyle ile przeczytałam i rozmawiałam z Kaśką.


No tak, ale my mieszkamy w Polsce, więc o polskich cenach rozmawiamy. Raczej żadna z nas nie będzie jeździła do Niemiec na zakładanie, czy uzupełnianie tipsów, bo tam taniej.

A co do płytki paznokcia - fakt. Każda inna i każda może inaczej reagować.

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
2 szkraby
wto, 27 sty 2004 - 18:12
No napewno, żadna z Was nie będzie do Niemiec, robić tipsy.
Napewno, nie.
Natomiast we Wrocławiu jest różnica w tipsach akrylowych i żeloweych.

Akryl 130 zł, Żel 90 zł
Uzupełnienie akryl 80 zł, żel 50 zł.
2 szkraby


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 368
Dołączył: nie, 23 lis 03 - 10:16
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,206




post wto, 27 sty 2004 - 18:12
Post #42

No napewno, żadna z Was nie będzie do Niemiec, robić tipsy.
Napewno, nie.
Natomiast we Wrocławiu jest różnica w tipsach akrylowych i żeloweych.

Akryl 130 zł, Żel 90 zł
Uzupełnienie akryl 80 zł, żel 50 zł.

--------------------



i.
wto, 27 sty 2004 - 18:17
A u mnie taka sama cena żelowych i akrylowych. Ale 50 zł. za uzupełnianie to dwa razy taniej niż u mnie icon_mad.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post wto, 27 sty 2004 - 18:17
Post #43

A u mnie taka sama cena żelowych i akrylowych. Ale 50 zł. za uzupełnianie to dwa razy taniej niż u mnie icon_mad.gif
i.
wto, 03 lut 2004 - 14:16
Po tygodniu od założenia mam 4 pęknięte tipsy (wdłuż). icon_cry.gif Byłam dzisiaj u manicurzystki i powiedziała mi, że to normalne, bo to plastik. A ja myślałam, że mi je poprawi icon_confused.gif
Mam nadzieję, że nie popękają dalej, na razie moja płytka paznokciowa jest w całości...
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post wto, 03 lut 2004 - 14:16
Post #44

Po tygodniu od założenia mam 4 pęknięte tipsy (wdłuż). icon_cry.gif Byłam dzisiaj u manicurzystki i powiedziała mi, że to normalne, bo to plastik. A ja myślałam, że mi je poprawi icon_confused.gif
Mam nadzieję, że nie popękają dalej, na razie moja płytka paznokciowa jest w całości...
Małgoś.dz
wto, 03 lut 2004 - 14:45
Ilka, ja tam nie wiem czy to normalne...
Być może, niektóre paznokcie naturalne mają większe skłonności do tego, by "nie trzymać" czegoś obcego, ale w dużej mierze może to być po prostu złe wykonanie. Niedokładne na przykład. Albo zbyt krótko pazurki były suszone pod lampą UV. Albo użyto żelu gorszej jakości. No, możliwości może być wiele.
I wiesz, gdyby ta pani, która robiła Ci te pazurki - jakoś logicznie wytłumaczyła dlaczego popękały - to ok., ale takie tłumaczenie, że palstikowe to mogą paść - trochę do mnie nie dociera. Tak, trąci małym profesjonalizmem...
To dlaczego wiele osób nosi i im nie pękają po kilku dniach...? icon_rolleyes.gif

A tak w ogóle, jeśli to NORMALNE zjawisko, to uprzedziła Ciebie o nim?
Bo jak by nie patrzeć, zapłacić kilkadziesiąt (jak nie powyżej stówki) złotych za paznokcie, które wytrzymują kilka dni - to trochę dużo, prawda?
To już chyba lepiej kupić sobie plastikowe sztuczne paznokcie za 20-30 zł w sklepie kosmetycznym i samemu sobie przykleić. Na to samo wyjdzie. Też tydzień ponosisz, a dużo taniej będzie. icon_rolleyes.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post wto, 03 lut 2004 - 14:45
Post #45

Ilka, ja tam nie wiem czy to normalne...
Być może, niektóre paznokcie naturalne mają większe skłonności do tego, by "nie trzymać" czegoś obcego, ale w dużej mierze może to być po prostu złe wykonanie. Niedokładne na przykład. Albo zbyt krótko pazurki były suszone pod lampą UV. Albo użyto żelu gorszej jakości. No, możliwości może być wiele.
I wiesz, gdyby ta pani, która robiła Ci te pazurki - jakoś logicznie wytłumaczyła dlaczego popękały - to ok., ale takie tłumaczenie, że palstikowe to mogą paść - trochę do mnie nie dociera. Tak, trąci małym profesjonalizmem...
To dlaczego wiele osób nosi i im nie pękają po kilku dniach...? icon_rolleyes.gif

A tak w ogóle, jeśli to NORMALNE zjawisko, to uprzedziła Ciebie o nim?
Bo jak by nie patrzeć, zapłacić kilkadziesiąt (jak nie powyżej stówki) złotych za paznokcie, które wytrzymują kilka dni - to trochę dużo, prawda?
To już chyba lepiej kupić sobie plastikowe sztuczne paznokcie za 20-30 zł w sklepie kosmetycznym i samemu sobie przykleić. Na to samo wyjdzie. Też tydzień ponosisz, a dużo taniej będzie. icon_rolleyes.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
Lua
wto, 03 lut 2004 - 15:29
Tipsy noszę od 6 lat, z małymi przerwami icon_wink.gif .
Jeżeli są dobrze założone to nie ma możliwości, żeby po tygodniu popękały i to wzdłuż icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Argument, że są z plastiku to nie jest argument.
Prawidłowo założone tipsy nie wyglądają jak sztuczne, są cienkie i przede wszystkim nie wymagają żadnych poprawek już po tygodniu.

Lua
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post wto, 03 lut 2004 - 15:29
Post #46

Tipsy noszę od 6 lat, z małymi przerwami icon_wink.gif .
Jeżeli są dobrze założone to nie ma możliwości, żeby po tygodniu popękały i to wzdłuż icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Argument, że są z plastiku to nie jest argument.
Prawidłowo założone tipsy nie wyglądają jak sztuczne, są cienkie i przede wszystkim nie wymagają żadnych poprawek już po tygodniu.

Lua

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

i.
wto, 03 lut 2004 - 15:35
Czyli manikurzystka odstawiła fuszerkę icon_confused.gif
A wybierałam salon naprawdę długo, robiłam wywiad i icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post wto, 03 lut 2004 - 15:35
Post #47

Czyli manikurzystka odstawiła fuszerkę icon_confused.gif
A wybierałam salon naprawdę długo, robiłam wywiad i icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
mamami
wto, 03 lut 2004 - 17:31
Ilka to absolutnie nie jest normale. Moim zdaniem powinnaś iść do babki i poprosić żeby ci to poprawiła bo przecież jak to wygląda, nalepiej za darmo w ramach gwarancji.
Ja miałam zakładany akryl kilka razy i tez na początku myślałam że banieczki powietrza i odpryskujący akryl po paru dniach to normlka. Ale potem znowu założyłam i mogłam chodzić 3 tygodnie i nic nie odprysnęło i rewelacja. Szkoda tylko że mój pech taki że zwykle następnego dnia po założeniu (zawsze długich tipsów) tak rąbnę gdzieś pazurem że nawet tytanowy by nie wytrzymał i mam takie cudeńko złamane, dobrze jak bez swojej płytki ale zdarza się że pęknie razem z własną osobistą a to już boil tak ze spokojnie można do lekrza po L4 iść bo się nic nie da zrobić ręką icon_cry.gif
Obecnie leczę pazurki po tipsikach (ściągniętych w listopadzie) i moja ciąża na szczęście mi w tym sprzyja bo paznokcie szybciej mi rosną i takie mocniejsze jakieś są.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post wto, 03 lut 2004 - 17:31
Post #48

Ilka to absolutnie nie jest normale. Moim zdaniem powinnaś iść do babki i poprosić żeby ci to poprawiła bo przecież jak to wygląda, nalepiej za darmo w ramach gwarancji.
Ja miałam zakładany akryl kilka razy i tez na początku myślałam że banieczki powietrza i odpryskujący akryl po paru dniach to normlka. Ale potem znowu założyłam i mogłam chodzić 3 tygodnie i nic nie odprysnęło i rewelacja. Szkoda tylko że mój pech taki że zwykle następnego dnia po założeniu (zawsze długich tipsów) tak rąbnę gdzieś pazurem że nawet tytanowy by nie wytrzymał i mam takie cudeńko złamane, dobrze jak bez swojej płytki ale zdarza się że pęknie razem z własną osobistą a to już boil tak ze spokojnie można do lekrza po L4 iść bo się nic nie da zrobić ręką icon_cry.gif
Obecnie leczę pazurki po tipsikach (ściągniętych w listopadzie) i moja ciąża na szczęście mi w tym sprzyja bo paznokcie szybciej mi rosną i takie mocniejsze jakieś są.
Incia1
wto, 03 lut 2004 - 22:47
nie wiem jaki masz ksztalt plytki, icon_question.gif jazeli chodzi o wzmocnienie to morze fiberglas (wlokno szklan) przedluzy o 1-2 mm a beda twarde.Co do wplywu noszenia paznokci sztucznych, to do przyklejenia kazdych trzeba zmatowic plytke(opilowac) i wlasnie to ja oslabia.Ale wszystko jest dla ludzi.
Incia1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 51
Dołączył: sob, 31 sty 04 - 22:39
SkÄ…d: krakow
Nr użytkownika: 1,397

GG:


post wto, 03 lut 2004 - 22:47
Post #49

nie wiem jaki masz ksztalt plytki, icon_question.gif jazeli chodzi o wzmocnienie to morze fiberglas (wlokno szklan) przedluzy o 1-2 mm a beda twarde.Co do wplywu noszenia paznokci sztucznych, to do przyklejenia kazdych trzeba zmatowic plytke(opilowac) i wlasnie to ja oslabia.Ale wszystko jest dla ludzi.

--------------------
Ina z Julcia(23.10.2002)
mama_do_kwadratu
śro, 11 lut 2004 - 12:05
A tak na marginesie, w kwestii lakieru do paznokci (tipsów nie miałam nigdy icon_smile.gif )- polecam dziewczyny lakier Pierre Rene- tani jak barszcz (ok.10 zł) a naprawdę super.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 11 lut 2004 - 12:05
Post #50

A tak na marginesie, w kwestii lakieru do paznokci (tipsów nie miałam nigdy icon_smile.gif )- polecam dziewczyny lakier Pierre Rene- tani jak barszcz (ok.10 zł) a naprawdę super.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
i.
śro, 11 lut 2004 - 12:17
Nigdy nie próbowałam Pierre Rene, ale skoro zachwalasz to wypróbuję.
Lakier na tipsach trzyma się rewelacyjnie - nic nie odpryskuje przez tydzień, a może i dłużej.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 11 lut 2004 - 12:17
Post #51

Nigdy nie próbowałam Pierre Rene, ale skoro zachwalasz to wypróbuję.
Lakier na tipsach trzyma się rewelacyjnie - nic nie odpryskuje przez tydzień, a może i dłużej.
Małgoś.dz
śro, 11 lut 2004 - 12:32
Ilka, a co z Twoimi tipsami? Reklamowałaś w końcu? Czy odpłatnie naprawiałaś?
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post śro, 11 lut 2004 - 12:32
Post #52

Ilka, a co z Twoimi tipsami? Reklamowałaś w końcu? Czy odpłatnie naprawiałaś?

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
i.
śro, 11 lut 2004 - 12:43
Hm.. pani nie dała się zbić z tropu. Tips pęka, bo jest plastikowy i to normalne icon_rolleyes.gif Jedyne co zrobiła to spiłowała mi wszystkie paznokcie na krótko i zainkasowała 20 zł.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 11 lut 2004 - 12:43
Post #53

Hm.. pani nie dała się zbić z tropu. Tips pęka, bo jest plastikowy i to normalne icon_rolleyes.gif Jedyne co zrobiła to spiłowała mi wszystkie paznokcie na krótko i zainkasowała 20 zł.
kasiarybka

Go??







post śro, 11 lut 2004 - 15:30
Post #54

Ilka...hmmm strasznie mi przykro, że trafiłaś na niekompetentnego pracownika.
Bardzo głupio się pani tłumaczyła, tipsy nie mogą ot tak sobie pękać, to przecież zupełnie bez sensu, nie trzyma się dosłownie kupy....jesli pękają to po co je zakładać, po co płacić ciężkie pieniądze, lepiej kupić sobie zwykłe, plastikowe paznokcie w kiosku ruchu za dwa złote i przykleić domowym sposobem.

Ilka, nie idż tam więcej.
Dobrze założone tipsy nie mają prawa pęknąć, czy odpaść.
i.
śro, 11 lut 2004 - 16:33
Czyli dobrze załozony tips nie pęka ani nie odpada, ani nie odpryskuje z niego żel? (właśnie mi odprysł na kciuku)

I na każdym paznokciu można założyć tips? Ta pani twierdziła, że na niektórych paznokciach tipsy sie trzymają, a na innych nie - zależy to od predyspozycji a nie od sposobu nałożenia.

Może faktycznie mam jakies felerne pazurki? Ani razu nie uderzyłam się w palec, zmywam w rękawiczkach, więc dlaczego tipsy sie nie trzymają?
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 11 lut 2004 - 16:33
Post #55

Czyli dobrze załozony tips nie pęka ani nie odpada, ani nie odpryskuje z niego żel? (właśnie mi odprysł na kciuku)

I na każdym paznokciu można założyć tips? Ta pani twierdziła, że na niektórych paznokciach tipsy sie trzymają, a na innych nie - zależy to od predyspozycji a nie od sposobu nałożenia.

Może faktycznie mam jakies felerne pazurki? Ani razu nie uderzyłam się w palec, zmywam w rękawiczkach, więc dlaczego tipsy sie nie trzymają?
Małgoś.dz
śro, 11 lut 2004 - 17:23
Ilka, poszukaj innÄ… stylistkÄ™ paznokci (czy manicurzystkÄ™).
Dobrze nałożny żel czy akryl (bez względu na to czy jest nałożony na tipsie czy na szablonie) nie powinien odpaść.
Więc albo owa pani ma jeszcze małe doświadczenie w tej dziedzinie (może jest krótko po kursie? i jeszcze nie nabrała doświadczenia?), albo niestarannie wykonuje, albo popełnia błędy (wierz mi, że wiele stylistek nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że błędnie wykonuje), albo używa fatalnych materiałów (np. klej do tipsa jest do niczego).
Możliwości jest wiele.

Wyjaśnienia tej pani są co najmniej śmieszne. Jak to z niektórych paznokci tipsy mają prawo odpadać? icon_eek.gif Z jakiego powodu?
Co do odpryskiwania żelu - to czytałam, że jest to dość częsta przypadłość, bo żel nie jest tak mocny jak akryl.

O ile sama oszczędzasz pazurki - to przy dobrze założonych nie powinny odpaść po kilku dniach.
No chyba, że masz szczególnie wrażliwe paznokcie (ponoć niektórzy tak mają, że nic się im nie będzie trzymało, choćby na super glue przykleili tipsa wink.gif ).
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post śro, 11 lut 2004 - 17:23
Post #56

Ilka, poszukaj innÄ… stylistkÄ™ paznokci (czy manicurzystkÄ™).
Dobrze nałożny żel czy akryl (bez względu na to czy jest nałożony na tipsie czy na szablonie) nie powinien odpaść.
Więc albo owa pani ma jeszcze małe doświadczenie w tej dziedzinie (może jest krótko po kursie? i jeszcze nie nabrała doświadczenia?), albo niestarannie wykonuje, albo popełnia błędy (wierz mi, że wiele stylistek nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że błędnie wykonuje), albo używa fatalnych materiałów (np. klej do tipsa jest do niczego).
Możliwości jest wiele.

Wyjaśnienia tej pani są co najmniej śmieszne. Jak to z niektórych paznokci tipsy mają prawo odpadać? icon_eek.gif Z jakiego powodu?
Co do odpryskiwania żelu - to czytałam, że jest to dość częsta przypadłość, bo żel nie jest tak mocny jak akryl.

O ile sama oszczędzasz pazurki - to przy dobrze założonych nie powinny odpaść po kilku dniach.
No chyba, że masz szczególnie wrażliwe paznokcie (ponoć niektórzy tak mają, że nic się im nie będzie trzymało, choćby na super glue przykleili tipsa wink.gif ).

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
Małgoś.dz
czw, 11 mar 2004 - 12:22
Ilka, jak tipsy?
Trzymają się jeszcze, czy (tfu, tfu) już wszystkie straciłaś?
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post czw, 11 mar 2004 - 12:22
Post #57

Ilka, jak tipsy?
Trzymają się jeszcze, czy (tfu, tfu) już wszystkie straciłaś?

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
i.
czw, 11 mar 2004 - 13:38
Jeszcze mam, ale poważnie zastanawiam się, czy nie uzupełniać sobie sama.
Mniej więcej po dwóch tygodniach od uzupełnienia część mi pęka i odpada (głównie na kciukach i palcach wskazujących).
Można ponoć zakupić żel, który zasycha w kilka sekund bez lampy. Tylko czy sama sobie z tym poradzę?
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post czw, 11 mar 2004 - 13:38
Post #58

Jeszcze mam, ale poważnie zastanawiam się, czy nie uzupełniać sobie sama.
Mniej więcej po dwóch tygodniach od uzupełnienia część mi pęka i odpada (głównie na kciukach i palcach wskazujących).
Można ponoć zakupić żel, który zasycha w kilka sekund bez lampy. Tylko czy sama sobie z tym poradzę?
kasiarybka

Go??







post czw, 11 mar 2004 - 17:05
Post #59

Ilka wszystko jest kwestiÄ… wprawy icon_smile.gif
Być może pierwszy raz Ci nie wyjdzie zbyt pięknie, ale za drugim/trzecim razem może być już całkiem nieżle icon_smile.gif

Myślę, ze spokojnie sobie poradzisz, nie jest to w końcu aż tak wielka filozofia, tym bardziej, że widziałaś już jak się to robi icon_smile.gif
Małgoś.dz
czw, 11 mar 2004 - 20:19
Kasiu, czy Ty również zajmujesz się przedłużaniem paznokci?
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post czw, 11 mar 2004 - 20:19
Post #60

Kasiu, czy Ty również zajmujesz się przedłużaniem paznokci?

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
> O tipsach jeszcze raz
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 06:15
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama