Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Mięta a właściwości prozdrowotne

> 
Meddy
pon, 24 kwi 2017 - 20:34
W mojej rodzinie jest osoba, która żyje w zgodzie z naturą. Nie tknie się niczego co nie jest ekologiczne, no chyba że ją producent oszuka icon_smile.gif W swoim domu ma pełno ziół, a najwięcej mięty, nawet nie takiej w doniczce, ale takiego rodzaju https://www.bifix.pl/produkty/herbaty-ekologiczne/mieta. Twierdzi, że jedynie świeża mięta ma wspaniały wpływ na nasz organizm. Ja miętę lubię i dodaję do różnych potraw, a jej zapach unoszący się w mieszkaniu działa na mnie fantastycznie. Lubie również herbatki miętowe w torebkach, które po prostu zaparzam. Ciocia twierdzi, że to przetworzone świństwo i powinnam zaparzać świeże liście mięty. Zastanawiam się czy ona przypadkiem nie przesadza? smile Jakie właściwości tak naprawdę ma świeża mięta?
Meddy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25
Dołączył: pon, 24 lut 14 - 21:51
Nr użytkownika: 43,636




post pon, 24 kwi 2017 - 20:34
Post #1

W mojej rodzinie jest osoba, która żyje w zgodzie z naturą. Nie tknie się niczego co nie jest ekologiczne, no chyba że ją producent oszuka icon_smile.gif W swoim domu ma pełno ziół, a najwięcej mięty, nawet nie takiej w doniczce, ale takiego rodzaju https://www.bifix.pl/produkty/herbaty-ekologiczne/mieta. Twierdzi, że jedynie świeża mięta ma wspaniały wpływ na nasz organizm. Ja miętę lubię i dodaję do różnych potraw, a jej zapach unoszący się w mieszkaniu działa na mnie fantastycznie. Lubie również herbatki miętowe w torebkach, które po prostu zaparzam. Ciocia twierdzi, że to przetworzone świństwo i powinnam zaparzać świeże liście mięty. Zastanawiam się czy ona przypadkiem nie przesadza? smile Jakie właściwości tak naprawdę ma świeża mięta?
Peggie
czw, 27 kwi 2017 - 13:00
szczerze to nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Aż z ciekawości sobie poczytam.
Peggie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 363
Dołączył: czw, 23 mar 17 - 13:11
Nr użytkownika: 49,066




post czw, 27 kwi 2017 - 13:00
Post #2

szczerze to nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Aż z ciekawości sobie poczytam.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 04 maj 2017 - 14:30
Post #3

Mięta w nadmiarze sprzyja zakwaszeniu żołądka, ale dobrze wypić filiżankę lub dwie po posiłku
Brabella
wto, 13 cze 2017 - 20:09
Ciocia ma rację, do herbatek w saszetkach wkładane są odpady po przetwarzaniu tych liści, więc świeże są zdecydowanie lepsze do parzenia i właściwości prozdrowotnych icon_smile.gif
Brabella


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: pon, 22 maj 17 - 11:37
Nr użytkownika: 49,616




post wto, 13 cze 2017 - 20:09
Post #4

Ciocia ma rację, do herbatek w saszetkach wkładane są odpady po przetwarzaniu tych liści, więc świeże są zdecydowanie lepsze do parzenia i właściwości prozdrowotnych icon_smile.gif
andreia
czw, 22 cze 2017 - 10:58
tak, ale z drugiej strony stężenie jest wieksza, dlatego liściaste herbaty mogą uczulać. trzeba z tym uważać icon_wink.gif
andreia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: pon, 14 mar 16 - 12:15
Nr użytkownika: 47,262




post czw, 22 cze 2017 - 10:58
Post #5

tak, ale z drugiej strony stężenie jest wieksza, dlatego liściaste herbaty mogą uczulać. trzeba z tym uważać icon_wink.gif
> MiÄ™ta a wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci prozdrowotne
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 09:09
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama