Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Blender/rozdrabniacz- do czego używacie?

> 
Dorka
śro, 18 kwi 2007 - 10:39
Zapytano mnie czy chciałabym/przydał by mi się taki wynalazek . Prezent wink.gif . W mikserze ręcznym (juz takim wiekowym) mam tylko taką przystawkę miksujacą. Do jakich celów, przyrządzania jakich potraw można wykorzystać takie ustrojstwo? Takie zyciowe przykłady, żeby mnie przekonało icon_smile.gif, że warto.


Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post śro, 18 kwi 2007 - 10:39
Post #1

Zapytano mnie czy chciałabym/przydał by mi się taki wynalazek . Prezent wink.gif . W mikserze ręcznym (juz takim wiekowym) mam tylko taką przystawkę miksujacą. Do jakich celów, przyrządzania jakich potraw można wykorzystać takie ustrojstwo? Takie zyciowe przykłady, żeby mnie przekonało icon_smile.gif, że warto.


mamboo
śro, 18 kwi 2007 - 11:04
Nie używam blendera często, ale jego brak byłby dla mnie przykry. Lubię zupy kremy i koktajle mleczne z owocami. Mam taki najprostszy model.
mamboo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,510
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 09:04
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 373

GG:


post śro, 18 kwi 2007 - 11:04
Post #2

Nie używam blendera często, ale jego brak byłby dla mnie przykry. Lubię zupy kremy i koktajle mleczne z owocami. Mam taki najprostszy model.

--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
kethry
śro, 18 kwi 2007 - 11:14
ja mam taki troche bardziej rozbudowany, bardzo mi sie przydaje - do koktajli rzeczywiscie, plus uzywam tego zamiast maszynki do mielenia miesa, zamiast tarki; ubijam kremy rozne, mieszam dziwaczne substancje icon_wink.gif
kethry


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,396
Dołączył: śro, 11 paź 06 - 22:21
Skąd: Białystok/Warszawa
Nr użytkownika: 7,957




post śro, 18 kwi 2007 - 11:14
Post #3

ja mam taki troche bardziej rozbudowany, bardzo mi sie przydaje - do koktajli rzeczywiscie, plus uzywam tego zamiast maszynki do mielenia miesa, zamiast tarki; ubijam kremy rozne, mieszam dziwaczne substancje icon_wink.gif

--------------------
Gabriel (27.03.2007) Zofia (1.10.2008)
Agnieszka.zg
śro, 18 kwi 2007 - 20:19
ja mam takowy ale bez tego pojemniczka po lewej stronie który jest do kruszenia lodu. mam go ponad 2 lata i teraz nie wyobrażam sobie , prosto,szybko i przyjemnie zmiksować w małym pojemniczku ser na pizzę ,pociąc latem pietruszkę ,koperek, ciasto jak robię to też tylko blenderem, mam duży mikser kasię ale ją już używam rzadziej praktycznie blender stoi prawie na wierzchu bo ciągle do czegoś go potrzebuję jak tylko masz okazję to bierz!!!!!!!!!!!!!!!!
Agnieszka.zg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,269
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 15:58
Skąd: Zielona Góra
Nr użytkownika: 20

GG:


post śro, 18 kwi 2007 - 20:19
Post #4

ja mam takowy ale bez tego pojemniczka po lewej stronie który jest do kruszenia lodu. mam go ponad 2 lata i teraz nie wyobrażam sobie , prosto,szybko i przyjemnie zmiksować w małym pojemniczku ser na pizzę ,pociąc latem pietruszkę ,koperek, ciasto jak robię to też tylko blenderem, mam duży mikser kasię ale ją już używam rzadziej praktycznie blender stoi prawie na wierzchu bo ciągle do czegoś go potrzebuję jak tylko masz okazję to bierz!!!!!!!!!!!!!!!!

--------------------
mamami
śro, 18 kwi 2007 - 20:49
Ja równiez szatkuję rózności, ubijam piane, mieszam sosy wszelakie, koktaile itp.
Bardzo mi sie przydaje i często uzywam.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 18 kwi 2007 - 20:49
Post #5

Ja równiez szatkuję rózności, ubijam piane, mieszam sosy wszelakie, koktaile itp.
Bardzo mi sie przydaje i często uzywam.
szantrapa
śro, 18 kwi 2007 - 21:25
Mam taki jako nakładkę do miksera. Miksowałam nim zupki dla niuńki a dla nas najczęściej to czosnek na miazgę. Ostatnio zrobiłam pyszne lody, zmiksowałam blenderem truskawki i aronie mrożone z litrem mleka i cukrem. Pychota!
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 18 kwi 2007 - 21:25
Post #6

Mam taki jako nakładkę do miksera. Miksowałam nim zupki dla niuńki a dla nas najczęściej to czosnek na miazgę. Ostatnio zrobiłam pyszne lody, zmiksowałam blenderem truskawki i aronie mrożone z litrem mleka i cukrem. Pychota!

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
justin
czw, 19 kwi 2007 - 20:14
koktajle, zupki dla małego, zupy kremy dla nas.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post czw, 19 kwi 2007 - 20:14
Post #7

koktajle, zupki dla małego, zupy kremy dla nas.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Kocurek
czw, 19 kwi 2007 - 22:25
CYTAT(magdainpoland)
Mam taki jako nakÅ‚adkÄ™ do miksera.  


Ja też.
Jak dzieci były małe, miksowałam zupki. Potem robiłam koktaile.
A na wciąż icon_wink.gif rozdrabniam nim pomidory z puszki na zupę pomidorową i jabłka do smażenia na nalesniki.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post czw, 19 kwi 2007 - 22:25
Post #8

CYTAT(magdainpoland)
Mam taki jako nakÅ‚adkÄ™ do miksera.  


Ja też.
Jak dzieci były małe, miksowałam zupki. Potem robiłam koktaile.
A na wciąż icon_wink.gif rozdrabniam nim pomidory z puszki na zupę pomidorową i jabłka do smażenia na nalesniki.


--------------------
(nie)dzielna
nie, 22 kwi 2007 - 20:41
Ja bez blendera jak bez ręki, używam go praktycznie do wszystkiego
1. zupy kremy, które uwielbiamy
2. owoce - miksujÄ™ dla Ali
3. koktaile
4. przygotowanie wszelakich ciast (zwłaszcza naleśnikowe, lub chlebowiec bananowy)
5. siekanie cabuli, czosnku, ziół
6. bicie piany z jajek, ze śmietany
7. ziemniaki puree

Aha dodam jeszcze, że ja mam ten prostszy blender (bez tego do kruszenia lodu)
(nie)dzielna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,208
Dołączył: sob, 28 sty 06 - 14:17
SkÄ…d: Leszno
Nr użytkownika: 4,745




post nie, 22 kwi 2007 - 20:41
Post #9

Ja bez blendera jak bez ręki, używam go praktycznie do wszystkiego
1. zupy kremy, które uwielbiamy
2. owoce - miksujÄ™ dla Ali
3. koktaile
4. przygotowanie wszelakich ciast (zwłaszcza naleśnikowe, lub chlebowiec bananowy)
5. siekanie cabuli, czosnku, ziół
6. bicie piany z jajek, ze śmietany
7. ziemniaki puree

Aha dodam jeszcze, że ja mam ten prostszy blender (bez tego do kruszenia lodu)

--------------------
Alicja ur. 17.12.2006

zdj?cia Lusi: https://www.flickr.com/photos/lusinkowo/
Potwora
pon, 23 kwi 2007 - 12:01
Używam tego do:

ubijania piany i smietany
do naleśników
do rozdrabniania np. przechów, czekolady do ciasta
siekam drobniutko cebulkę ( nie cierpię kroić cebuli!!!!!) i czosnek.
za jednym zamachem można zrobić dip albo inny sos ( wrzucam składniki i włączam mix)
ładnie sieka zioła i inne zieloności
do koktajli
rozdrabniałam nim nawet ziemniaki na placki ziemniaczane icon_wink.gif
rozdrabniałam najpierw lód potem dodatki potem mix i wychodziły pyszne napoje bez lub alkoholowe.
super szybko robi np. omlet z dodatkami: wbijam jajko, dodaję kawałek szynki np. albo żółtego sera albo co tam mam dać + przyprawy, chwilę mixuję i na patelnię

od zwykłego miksera różni sie tym, że musisz cały czas przyciskać włącznik aby urządzenie pracowało, ale jest bardziej poręczny, zajmuje mniej miejsca, można myc w zmywarce.

Generalnie polecam, myślę, że się nie zawiedziesz ( ale na długie ucieranie polecam jednak stary mikser icon_wink.gif )
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post pon, 23 kwi 2007 - 12:01
Post #10

Używam tego do:

ubijania piany i smietany
do naleśników
do rozdrabniania np. przechów, czekolady do ciasta
siekam drobniutko cebulkę ( nie cierpię kroić cebuli!!!!!) i czosnek.
za jednym zamachem można zrobić dip albo inny sos ( wrzucam składniki i włączam mix)
ładnie sieka zioła i inne zieloności
do koktajli
rozdrabniałam nim nawet ziemniaki na placki ziemniaczane icon_wink.gif
rozdrabniałam najpierw lód potem dodatki potem mix i wychodziły pyszne napoje bez lub alkoholowe.
super szybko robi np. omlet z dodatkami: wbijam jajko, dodaję kawałek szynki np. albo żółtego sera albo co tam mam dać + przyprawy, chwilę mixuję i na patelnię

od zwykłego miksera różni sie tym, że musisz cały czas przyciskać włącznik aby urządzenie pracowało, ale jest bardziej poręczny, zajmuje mniej miejsca, można myc w zmywarce.

Generalnie polecam, myślę, że się nie zawiedziesz ( ale na długie ucieranie polecam jednak stary mikser icon_wink.gif )
Dorka
wto, 24 kwi 2007 - 12:35
Dzięki dziewczyny, chyba już czuję się przekonana.
też bardzo nie lubię siekać cebuli icon_cry.gif . Najbardziej zaskoczyło mnie to rozdrabnianie ziemnaków na placki ziemnaiczane (nie piekę, bo powiedziałam, że nie będę na tarce ręcznej trzeć icon_twisted.gif ) i uzywanie tego zamiast maszynki do mielenia miesa icon_eek.gif - zdaża mi się ręcznie mielić mięso na kotleciki dla młodych.

CYTAT((nie)dzielna)
Ja bez blendera jak bez ręki, używam go praktycznie do wszystkiego
4. przygotowanie wszelakich ciast (zwłaszcza naleśnikowe, lub chlebowiec bananowy)
[...]
7. ziemniaki puree

Może podasz ten przepis na chlebowiec bananowy i to puree ziemnaczane, to niby jak ...bo jakos mało mam wyobraźni kulinarnej.
A moja ciocia podobno potrafi tym pyszny domowy majonez zrobić icon_smile.gif .

Chyba tylko wybiorę model, bez tego kruszenia lodu, chyba zbyt rzadko bym korzystała. Polecacie jakis konkretny? Ten był w cenie ok.260zł icon_rolleyes.gif , może jakis tańszy wink.gif
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post wto, 24 kwi 2007 - 12:35
Post #11

Dzięki dziewczyny, chyba już czuję się przekonana.
też bardzo nie lubię siekać cebuli icon_cry.gif . Najbardziej zaskoczyło mnie to rozdrabnianie ziemnaków na placki ziemnaiczane (nie piekę, bo powiedziałam, że nie będę na tarce ręcznej trzeć icon_twisted.gif ) i uzywanie tego zamiast maszynki do mielenia miesa icon_eek.gif - zdaża mi się ręcznie mielić mięso na kotleciki dla młodych.

CYTAT((nie)dzielna)
Ja bez blendera jak bez ręki, używam go praktycznie do wszystkiego
4. przygotowanie wszelakich ciast (zwłaszcza naleśnikowe, lub chlebowiec bananowy)
[...]
7. ziemniaki puree

Może podasz ten przepis na chlebowiec bananowy i to puree ziemnaczane, to niby jak ...bo jakos mało mam wyobraźni kulinarnej.
A moja ciocia podobno potrafi tym pyszny domowy majonez zrobić icon_smile.gif .

Chyba tylko wybiorę model, bez tego kruszenia lodu, chyba zbyt rzadko bym korzystała. Polecacie jakis konkretny? Ten był w cenie ok.260zł icon_rolleyes.gif , może jakis tańszy wink.gif
Potwora
wto, 24 kwi 2007 - 12:53
Ja wybrałabym model posiadający dwa pojemniki - większy ( np. do tarcia placków - Dorka to jest tym łatwiejsze, że do pokrojonych byle jak ziemniaków dodajesz jajko i mąkę - to wszytsko miksujesz i masz gotową masę na placki) i mniejszy ( do posiekania jednej czy dwóch cebulek itp.).
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post wto, 24 kwi 2007 - 12:53
Post #12

Ja wybrałabym model posiadający dwa pojemniki - większy ( np. do tarcia placków - Dorka to jest tym łatwiejsze, że do pokrojonych byle jak ziemniaków dodajesz jajko i mąkę - to wszytsko miksujesz i masz gotową masę na placki) i mniejszy ( do posiekania jednej czy dwóch cebulek itp.).
Kocurek
wto, 24 kwi 2007 - 22:42
CYTAT(Dorka)
Chyba tylko wybiorÄ™ model, bez tego kruszenia lodu, chyba zbyt rzadko bym korzystaÅ‚a. Polecacie jakis konkretny? Ten byÅ‚ w cenie ok.260zÅ‚   icon_rolleyes.gif , może jakis taÅ„szy  :wink:


Straszliwe drożysko, ja mam ten i jest nie do zajeżdżenia icon_smile.gif mama mopja ma taki poad 15 lat, mój ma 8 lat - wszystkie części do kupienia w Polsce, w sklepie internetowym lub każdym z AGD lub na Allegro, możesz kupić dowolną ilość części, a wersja podstawowa to koszt około stówki icon_wink.gif
No ale wybór jest wielki, daj znać jak się już zdecydujesz icon_wink.gif
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post wto, 24 kwi 2007 - 22:42
Post #13

CYTAT(Dorka)
Chyba tylko wybiorÄ™ model, bez tego kruszenia lodu, chyba zbyt rzadko bym korzystaÅ‚a. Polecacie jakis konkretny? Ten byÅ‚ w cenie ok.260zÅ‚   icon_rolleyes.gif , może jakis taÅ„szy  :wink:


Straszliwe drożysko, ja mam ten i jest nie do zajeżdżenia icon_smile.gif mama mopja ma taki poad 15 lat, mój ma 8 lat - wszystkie części do kupienia w Polsce, w sklepie internetowym lub każdym z AGD lub na Allegro, możesz kupić dowolną ilość części, a wersja podstawowa to koszt około stówki icon_wink.gif
No ale wybór jest wielki, daj znać jak się już zdecydujesz icon_wink.gif


--------------------
Dorka
śro, 25 kwi 2007 - 07:05
Chodzi chyba o to, żeby miał te mniejsze pojemniczki do miksowania, bo wtedy miksuje małe ilości np.cebuli , ziół, orzechów itp. Ten pokazany przez Ciebie, w tej wersji wyposażenia też kosztuje ok.250zł. Choć marke Zlemer bardzo lubię icon_biggrin.gif , właśnie za małą awaryjność i dostępność części.
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post śro, 25 kwi 2007 - 07:05
Post #14

Chodzi chyba o to, żeby miał te mniejsze pojemniczki do miksowania, bo wtedy miksuje małe ilości np.cebuli , ziół, orzechów itp. Ten pokazany przez Ciebie, w tej wersji wyposażenia też kosztuje ok.250zł. Choć marke Zlemer bardzo lubię icon_biggrin.gif , właśnie za małą awaryjność i dostępność części.
Kocurek
nie, 13 maj 2007 - 22:56
W ostatniej ofercie Makro mikser Zelmera z dwoma parami mieszadeł i kubkiem miksujacym jest do kupienia za 113 zł. Przy czym kubek to prawie jak blender, a isamo dokupienie końcówki blendera do takiego zestawu to pikus icon_wink.gif
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post nie, 13 maj 2007 - 22:56
Post #15

W ostatniej ofercie Makro mikser Zelmera z dwoma parami mieszadeł i kubkiem miksujacym jest do kupienia za 113 zł. Przy czym kubek to prawie jak blender, a isamo dokupienie końcówki blendera do takiego zestawu to pikus icon_wink.gif

--------------------
Potwora
pon, 14 maj 2007 - 10:48
Właśnie! A gdzie można kupic części do tego blendera???
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post pon, 14 maj 2007 - 10:48
Post #16

Właśnie! A gdzie można kupic części do tego blendera???
Kocurek
pon, 14 maj 2007 - 22:58
Podejrzewam, że w każdym sklepie z częściami AGD. Ja kupuję w sklepie firmowym Zelmera, gdybyś miała jakies problemy to daj znac icon_smile.gif
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post pon, 14 maj 2007 - 22:58
Post #17

Podejrzewam, że w każdym sklepie z częściami AGD. Ja kupuję w sklepie firmowym Zelmera, gdybyś miała jakies problemy to daj znac icon_smile.gif

--------------------
Mika
pon, 21 maj 2007 - 14:37
...
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 21 maj 2007 - 14:37
Post #18

...

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
ania25
wto, 05 cze 2007 - 23:12
Ja jakiś rok temu kupiłam sobie ten który pokazałaś na zdjęciu - REWELACJA nie zamieniłabym na innego.
Ubijam
Siekam
Mielę mięso na mielone
A mam pytanko jak dokładnie te placki ziemniaczane zrobić - w którym pojemniku ??
ania25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 712
Dołączył: czw, 13 paź 05 - 23:23
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 3,821

GG:


post wto, 05 cze 2007 - 23:12
Post #19

Ja jakiś rok temu kupiłam sobie ten który pokazałaś na zdjęciu - REWELACJA nie zamieniłabym na innego.
Ubijam
Siekam
Mielę mięso na mielone
A mam pytanko jak dokładnie te placki ziemniaczane zrobić - w którym pojemniku ??

--------------------
user posted image

user posted image
Ika
śro, 11 lip 2007 - 01:27
A w którym pojemniku siekacie mięso?

Mam wersję podstawową (Braun Multiquick), ale noszę się z zamiarem dokupienia pojemników.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 11 lip 2007 - 01:27
Post #20

A w którym pojemniku siekacie mięso?

Mam wersję podstawową (Braun Multiquick), ale noszę się z zamiarem dokupienia pojemników.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
> Blender/rozdrabniacz- do czego używacie?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 10:34
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama