Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Wcześniak - co zrobić?

> 
Manatka
śro, 07 maj 2003 - 17:21
Mam pytanie.
Zrobilo sie cieplutko, mozna wyjsc z dzieciaczkeim do parku, na plac zabaw... Sa tu dzieci (rozniste wiekowo) i ich mamusie, tudziez babcie...
Moja corka jest wczesniakiem, urodzonym w 31 tygodniu. Teraz ma prawie 22 miesiace, co prawda wyglada na okolo 1,5 roku.
Co mam mowic mamom gdy sie pytaja o wiek Natalki - klamac, ze ma np. 16 miesiecy, czy mowic prawde dodajac, ze urodzila sie jako wczesniak, widzac zdziwione i badawcze spojrzenia? Nie chce mi sie za kazdym razem tlumaczyc, a poza tym boje sie, ze przyklejam corce etykietke. Ona juz duzo rozumie. W pewnym momencie zorientuje sie, ze jest jakas inna, skoro mama zawsze powtarza "...ale to wczesniak i dlatego (nie chodzi, nie mowi duzo, nie biega...) itd"
Pomozcie, bo mi jakos glupio...
Pozdrawiam upalnie icon_smile.gif))
Manatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 63
Dołączył: sob, 26 kwi 03 - 00:27
Skąd: śląskie
Nr użytkownika: 652

GG:


post śro, 07 maj 2003 - 17:21
Post #1

Mam pytanie.
Zrobilo sie cieplutko, mozna wyjsc z dzieciaczkeim do parku, na plac zabaw... Sa tu dzieci (rozniste wiekowo) i ich mamusie, tudziez babcie...
Moja corka jest wczesniakiem, urodzonym w 31 tygodniu. Teraz ma prawie 22 miesiace, co prawda wyglada na okolo 1,5 roku.
Co mam mowic mamom gdy sie pytaja o wiek Natalki - klamac, ze ma np. 16 miesiecy, czy mowic prawde dodajac, ze urodzila sie jako wczesniak, widzac zdziwione i badawcze spojrzenia? Nie chce mi sie za kazdym razem tlumaczyc, a poza tym boje sie, ze przyklejam corce etykietke. Ona juz duzo rozumie. W pewnym momencie zorientuje sie, ze jest jakas inna, skoro mama zawsze powtarza "...ale to wczesniak i dlatego (nie chodzi, nie mowi duzo, nie biega...) itd"
Pomozcie, bo mi jakos glupio...
Pozdrawiam upalnie icon_smile.gif))

--------------------
Manatka, Tala i Milenka


___________________________________________________
***Strona Natalki***

Posty w temacie
Manatka   WczeÅ›niak - co zrobić?   Å›ro, 07 maj 2003 - 17:21
Ika   Mów, ile ma naprawdÄ™ i mów to tonem oczywistym....   Å›ro, 07 maj 2003 - 21:10
sylwiakrol   Pewnie,że mów prawdÄ™. I nawet nie próbuj siÄ™...   Å›ro, 07 maj 2003 - 22:31
martusiawie   Mów ze ma tyle ile ma . Wiadomo,że każde dzieci...   czw, 08 maj 2003 - 09:10
Manatka   Dzieki za rady :) I to jakie zgodne! Wlasnie tez t...   czw, 08 maj 2003 - 17:12
magren   Manatko Natalka to Å›liczna dziewczynka (co widać...   czw, 08 maj 2003 - 17:33
Izunia   :) Cześć Aniu :) Nie martw siÄ™, wszystko bÄ™d...   czw, 08 maj 2003 - 22:47
Manatka   Dzieki dziewczyny! :) Hi, hi, fakt, przyznam niesk...   piÄ…, 09 maj 2003 - 12:30
Manatka   :) Cześć Aniu :)   Może siÄ™ spotkamy i po...   piÄ…, 09 maj 2003 - 12:37
asiaT   Mówić prawdÄ™. Ja mówiÄ™ zawsze, że majÄ… póÅ...   czw, 05 cze 2003 - 16:09
Ciotka Manuela   Prawde, caÅ‚a prawde i tylko prawde :D . A jak sie...   piÄ…, 06 cze 2003 - 07:50
ms.mez   Ja tez jestem za tym, zeby mowic prawde. Moje pan...   pon, 09 cze 2003 - 21:30
AgaMamaTrojaczków   Cześć! Natalka to Å›licznotka i nadgonoi rówieÅ...   wto, 10 cze 2003 - 15:57
Manatka   Dziewczyny, naprawde dziekuje za wsparcie :D Ost...   czw, 12 cze 2003 - 12:27
sylwiakrol   Manatko,a może TwojÄ… córciÄ™ trzeba trochÄ™ oÅ›...   wto, 17 cze 2003 - 22:51
Izunia   :) Cześć Aniu :) Tak siÄ™ cieszÄ™, że maÅ‚ej ...   Å›ro, 18 cze 2003 - 08:12
> WczeÅ›niak - co zrobić?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 04:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama