Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Karmienie piersiÄ… a wit K

> 
MariaMia
pon, 21 kwi 2014 - 18:27
Czy oprócz zastrzyku w szpitalu maleństwu podajecie jeszcze witaminę K ? Podobno do 3 miesiąca powinno się podawać przy normalnym karmieniu piersią.
MariaMia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pon, 21 kwi 14 - 18:20
Nr użytkownika: 43,915




post pon, 21 kwi 2014 - 18:27
Post #1

Czy oprócz zastrzyku w szpitalu maleństwu podajecie jeszcze witaminę K ? Podobno do 3 miesiąca powinno się podawać przy normalnym karmieniu piersią.
aniakuleczka
pon, 21 kwi 2014 - 18:51
pierwsze słyszę
i o zastrzyku, który podawany miałby byc każdemu dziecku i o suplementacji witaminą K
Jest ona wytwarzana w jelicie i wg zródeł, do których dotarłam - dopóki nie ma problemów z krzepliwością nie ma potrzeby uzupełniania jej z zewnątrz
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post pon, 21 kwi 2014 - 18:51
Post #2

pierwsze słyszę
i o zastrzyku, który podawany miałby byc każdemu dziecku i o suplementacji witaminą K
Jest ona wytwarzana w jelicie i wg zródeł, do których dotarłam - dopóki nie ma problemów z krzepliwością nie ma potrzeby uzupełniania jej z zewnątrz

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
mirabelka84
pon, 21 kwi 2014 - 19:15
Często bywa że w mleku matki jest jej niedobór i wiele razy słyszałam będąc w szpitalu że lepiej się upewnić że maluch dostanie jej odpowiednią ilość a nadmiar na pewno mu nie zaszkodzi. Lepiej dmuchać na zimne drogie panie
mirabelka84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 21 kwi 14 - 19:00
Nr użytkownika: 43,916




post pon, 21 kwi 2014 - 19:15
Post #3

Często bywa że w mleku matki jest jej niedobór i wiele razy słyszałam będąc w szpitalu że lepiej się upewnić że maluch dostanie jej odpowiednią ilość a nadmiar na pewno mu nie zaszkodzi. Lepiej dmuchać na zimne drogie panie
aniakuleczka
pon, 21 kwi 2014 - 19:19
ale witamina K to nie jest coś to ma być w mleku matki
Ani nawet w mleku modyfikowanym.
Dziękujemy wam za reklamę.
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post pon, 21 kwi 2014 - 19:19
Post #4

ale witamina K to nie jest coś to ma być w mleku matki
Ani nawet w mleku modyfikowanym.
Dziękujemy wam za reklamę.

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
Pilawianka
pon, 21 kwi 2014 - 19:27
aniukuleczko, mnie uczono, że noworodki karmione piersią od 9 dnia życia do skończenia 3 miesiąca powinny mieć witaminę K suplementową.
Witamina ta jest produkowana w jelitach ale u noworodków nie wystarczająco i właśnie koło 9 doby dochodzi do spadku.
O tym, że w szpitalu dziecku podawana jest witamina w 1 dobie też mnie uczono (na farmacji) ale dzieci jeszcze nie mam, więc nie weryfikowałam tej informacji.
Znalazłam takie zalecenia ekspertów dotyczące profilaktyki niedoborów.

Dziewczyny pewnie chcą coś zareklamować, ale temat wydaje mi się ważny. (witaminy, nie reklamy)
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post pon, 21 kwi 2014 - 19:27
Post #5

aniukuleczko, mnie uczono, że noworodki karmione piersią od 9 dnia życia do skończenia 3 miesiąca powinny mieć witaminę K suplementową.
Witamina ta jest produkowana w jelitach ale u noworodków nie wystarczająco i właśnie koło 9 doby dochodzi do spadku.
O tym, że w szpitalu dziecku podawana jest witamina w 1 dobie też mnie uczono (na farmacji) ale dzieci jeszcze nie mam, więc nie weryfikowałam tej informacji.
Znalazłam takie zalecenia ekspertów dotyczące profilaktyki niedoborów.

Dziewczyny pewnie chcą coś zareklamować, ale temat wydaje mi się ważny. (witaminy, nie reklamy)

--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

KrzyÅ› 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im Å‚atwiej, bo sÄ… razem,
i jest im trudniej, bo sÄ… razem."
MariaMia
pon, 21 kwi 2014 - 19:29
Każde dziecko dostaje po porodzie pół miligrama witaminy K w domięśniowym zastrzyku. To że w polskiej służbie zdrowia nie wszyscy o tym mówią to poźniej takie problemy pojawiają się na forach. Moje dwie koleżanki rodziły w Anglii i tam dostały jasne zalecenia, w jakiej formie mają podawać, dlaczego (zagrożenie chorobą krwotoczną, czarna kupka, wymioty), wszystko zapisane np że tylko przy karmieniu piersią, bo normalne mieszanki mleczne zawierają już wystarczającą ilość K. U większego człowieka to prawda, że wytwarzana jest przez bakterie w jelitach, ale jelita noworodka nie mają jeszcze tych bakterii, stąd od kilku lat są zalecenia żeby podawać i uchronić przed takimi wypadkami, jak widać u nas jak zwykle brak informacji....
MariaMia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pon, 21 kwi 14 - 18:20
Nr użytkownika: 43,915




post pon, 21 kwi 2014 - 19:29
Post #6

Każde dziecko dostaje po porodzie pół miligrama witaminy K w domięśniowym zastrzyku. To że w polskiej służbie zdrowia nie wszyscy o tym mówią to poźniej takie problemy pojawiają się na forach. Moje dwie koleżanki rodziły w Anglii i tam dostały jasne zalecenia, w jakiej formie mają podawać, dlaczego (zagrożenie chorobą krwotoczną, czarna kupka, wymioty), wszystko zapisane np że tylko przy karmieniu piersią, bo normalne mieszanki mleczne zawierają już wystarczającą ilość K. U większego człowieka to prawda, że wytwarzana jest przez bakterie w jelitach, ale jelita noworodka nie mają jeszcze tych bakterii, stąd od kilku lat są zalecenia żeby podawać i uchronić przed takimi wypadkami, jak widać u nas jak zwykle brak informacji....
Tuni
pon, 21 kwi 2014 - 20:10
Kiedy ja rodziłam nikt witaminy K nie podawał.
Ale jakieś pięć lat temu wprowadzono takie zalecenie bo wszystkie znajome matki , które rodziły w tamtym czasie podawały witaminę K swoim maluszkom.
Pojęcia nie mam jak to wygląda teraz .
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post pon, 21 kwi 2014 - 20:10
Post #7

Kiedy ja rodziłam nikt witaminy K nie podawał.
Ale jakieś pięć lat temu wprowadzono takie zalecenie bo wszystkie znajome matki , które rodziły w tamtym czasie podawały witaminę K swoim maluszkom.
Pojęcia nie mam jak to wygląda teraz .
madzialenkat
pon, 21 kwi 2014 - 21:17
My po 9 dobie faktycznie dostaliśmy zalecenie podawania witaminy K. Później podaje się K+D, a po 3 miesiącu przechodzi się na samą D.

madzialenkat


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 576
Dołączył: nie, 13 lis 11 - 12:12
SkÄ…d: Katowice
Nr użytkownika: 38,353




post pon, 21 kwi 2014 - 21:17
Post #8

My po 9 dobie faktycznie dostaliśmy zalecenie podawania witaminy K. Później podaje się K+D, a po 3 miesiącu przechodzi się na samą D.



--------------------
]
netty5
pon, 21 kwi 2014 - 21:37
Moje dostaly po porodzie a później nasza neonatolog zapisała nam w kropelkach do domu. Ale myslalam ze tak dostają wcześniaki. To było prawie 7 lat temu. Nie wiem jak teraz. Moje koleżanki czy kuzynki nie dostawały dla swoich dzieci.
Acha karmilam piersiÄ… i mlekiem zmodyfikowanym.

Ten post edytował netty5 pon, 21 kwi 2014 - 21:39
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post pon, 21 kwi 2014 - 21:37
Post #9

Moje dostaly po porodzie a później nasza neonatolog zapisała nam w kropelkach do domu. Ale myslalam ze tak dostają wcześniaki. To było prawie 7 lat temu. Nie wiem jak teraz. Moje koleżanki czy kuzynki nie dostawały dla swoich dzieci.
Acha karmilam piersiÄ… i mlekiem zmodyfikowanym.

--------------------
aniakuleczka
pon, 21 kwi 2014 - 22:54
ok,
rzeczywiście pamiętam, ze witamina d+k była podawana
odwołuję powyższe icon_wink.gif`
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post pon, 21 kwi 2014 - 22:54
Post #10

ok,
rzeczywiście pamiętam, ze witamina d+k była podawana
odwołuję powyższe icon_wink.gif`

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
sonia18a
wto, 22 kwi 2014 - 11:31
CYTAT(MariaMia @ Mon, 21 Apr 2014 - 19:29) *
Każde dziecko dostaje po porodzie pół miligrama witaminy K w domięśniowym zastrzyku. To że w polskiej służbie zdrowia nie wszyscy o tym mówią to poźniej takie problemy pojawiają się na forach. Moje dwie koleżanki rodziły w Anglii i tam dostały jasne zalecenia, w jakiej formie mają podawać, dlaczego (zagrożenie chorobą krwotoczną, czarna kupka, wymioty), wszystko zapisane np że tylko przy karmieniu piersią, bo normalne mieszanki mleczne zawierają już wystarczającą ilość K. U większego człowieka to prawda, że wytwarzana jest przez bakterie w jelitach, ale jelita noworodka nie mają jeszcze tych bakterii, stąd od kilku lat są zalecenia żeby podawać i uchronić przed takimi wypadkami, jak widać u nas jak zwykle brak informacji....



MariaMia, rodzilam w UK kilkakrotnie i moje dzieci nie dostaly witaminy K, ani tez zadnych zlecen odnosnie jej podawania. Owszem podczas ostatniego porodu, JA dostalam zastrzyk domiesniowy z witamina K, z powodu krwotoku, ale moje dzieci nie... Nie wiem gdzie 'kolezanki' mieszkaja, ale ja studiujac kierunek 'medyczny' i pracujac w antenatal clinic, nie spotkalam sie z takowymi zaleceniami, ani tez nikt nie dostaje zadnych zlecen w celu podawania dzieciom czegokolwiek, bo gdy dziecko po porodzie wraca do domu, pozostaje pod opieka health visitor oraz poloznej, ktore to ewentualne suplementy dziecku zapodaja jesli zajdzie taka koniecznosc.

edit: dopisek

Moje dzieci karmione piersia

Ten post edytował sonia18a wto, 22 kwi 2014 - 11:32
sonia18a


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,191
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 14:03
SkÄ…d: Birmingham
Nr użytkownika: 23,591




post wto, 22 kwi 2014 - 11:31
Post #11

CYTAT(MariaMia @ Mon, 21 Apr 2014 - 19:29) *
Każde dziecko dostaje po porodzie pół miligrama witaminy K w domięśniowym zastrzyku. To że w polskiej służbie zdrowia nie wszyscy o tym mówią to poźniej takie problemy pojawiają się na forach. Moje dwie koleżanki rodziły w Anglii i tam dostały jasne zalecenia, w jakiej formie mają podawać, dlaczego (zagrożenie chorobą krwotoczną, czarna kupka, wymioty), wszystko zapisane np że tylko przy karmieniu piersią, bo normalne mieszanki mleczne zawierają już wystarczającą ilość K. U większego człowieka to prawda, że wytwarzana jest przez bakterie w jelitach, ale jelita noworodka nie mają jeszcze tych bakterii, stąd od kilku lat są zalecenia żeby podawać i uchronić przed takimi wypadkami, jak widać u nas jak zwykle brak informacji....



MariaMia, rodzilam w UK kilkakrotnie i moje dzieci nie dostaly witaminy K, ani tez zadnych zlecen odnosnie jej podawania. Owszem podczas ostatniego porodu, JA dostalam zastrzyk domiesniowy z witamina K, z powodu krwotoku, ale moje dzieci nie... Nie wiem gdzie 'kolezanki' mieszkaja, ale ja studiujac kierunek 'medyczny' i pracujac w antenatal clinic, nie spotkalam sie z takowymi zaleceniami, ani tez nikt nie dostaje zadnych zlecen w celu podawania dzieciom czegokolwiek, bo gdy dziecko po porodzie wraca do domu, pozostaje pod opieka health visitor oraz poloznej, ktore to ewentualne suplementy dziecku zapodaja jesli zajdzie taka koniecznosc.

edit: dopisek

Moje dzieci karmione piersia

--------------------
PS. Przepraszam za brak polskich znakow, bede starala sie pisac czytelnie :)



N godz. 1.56 (2270g i 46cm)
L aniołek godz. 13.27 (58g i 13cm) [*]
B godz. 5.45 (2980g i 48cm)
M godz. 22.30 (2690g i 48cm)
2 gwiazdeczki 13tc, 13/11/2007 [**]
Zona J: Razem od 2004 roku
Silije
wto, 22 kwi 2014 - 14:49
Ale witaminę K podaje się dopiero od niedawna, i to w Polsce a nie wszędzie, a wszystkie znane mi matki starszych dzieci, wliczając mnie, wychowały je bez suplementacji i bez opisanych powyżej problemów.
Mój najmłodszy urodzony w domu nie dostał witaminy K pod żadną postacią, co do córek urodzonych w szpitalu to juz tej pewności nie mam. Żadnemu dziecku niczego nie brakowało, troje karmionych piersią, owszem, dostawały witaminę D poza okresem letnim.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post wto, 22 kwi 2014 - 14:49
Post #12

Ale witaminę K podaje się dopiero od niedawna, i to w Polsce a nie wszędzie, a wszystkie znane mi matki starszych dzieci, wliczając mnie, wychowały je bez suplementacji i bez opisanych powyżej problemów.
Mój najmłodszy urodzony w domu nie dostał witaminy K pod żadną postacią, co do córek urodzonych w szpitalu to juz tej pewności nie mam. Żadnemu dziecku niczego nie brakowało, troje karmionych piersią, owszem, dostawały witaminę D poza okresem letnim.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
kamama84
wto, 29 kwi 2014 - 11:39
słyszałam o zaleceniach dotyczących brania witaminy D ze względu na powszechne niedobory (mało długich słonecznych dni w Polsce itp.), ale o zaleceniach dot witaminy K nie slyszałam. będąc w ciązy powinnam ją tez sama brać czy dopiero maluchowi podawać jak przyjdzie na swiat?
kamama84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 48
Dołączył: nie, 17 lis 13 - 20:11
Nr użytkownika: 43,158




post wto, 29 kwi 2014 - 11:39
Post #13

słyszałam o zaleceniach dotyczących brania witaminy D ze względu na powszechne niedobory (mało długich słonecznych dni w Polsce itp.), ale o zaleceniach dot witaminy K nie slyszałam. będąc w ciązy powinnam ją tez sama brać czy dopiero maluchowi podawać jak przyjdzie na swiat?
Moriah
czw, 15 maj 2014 - 20:15
Mam 3,5 latka oraz 3 m-cznego malucha, rodziłam w Polsce. W obu przypadkach przy wypisie miałam zalecenie podawania witamin K do 3 m-ca a wit. D do roku. Z tego co wiem, nikt moim dzieciom nie podawał wit. K w szpitalu - takie rzeczy przecież musieli by odnotować w książeczce zdrowia.
Moriah


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,771
Dołączył: wto, 03 sie 10 - 21:21
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 33,899




post czw, 15 maj 2014 - 20:15
Post #14

Mam 3,5 latka oraz 3 m-cznego malucha, rodziłam w Polsce. W obu przypadkach przy wypisie miałam zalecenie podawania witamin K do 3 m-ca a wit. D do roku. Z tego co wiem, nikt moim dzieciom nie podawał wit. K w szpitalu - takie rzeczy przecież musieli by odnotować w książeczce zdrowia.

--------------------





***Szczescie to cos do zrobienia, ktos do kochania i nadzieja na cos.*** Autor nieznany
karoleenka
sob, 17 maj 2014 - 21:39
Moj najmłodszy ma wpisana wit K podana jeszcze w szpitalu oraz dostaliśmy zalecenie podawania od 9 doby do 3 miesiąca .Nie pamietam jak ze starszakami
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post sob, 17 maj 2014 - 21:39
Post #15

Moj najmłodszy ma wpisana wit K podana jeszcze w szpitalu oraz dostaliśmy zalecenie podawania od 9 doby do 3 miesiąca .Nie pamietam jak ze starszakami

--------------------





emka2014
czw, 22 maj 2014 - 21:51
mojej córce i podawali w szpitalu i ja dostałam zlecenie dawac wit. D od poczatku do 3-mca i wit. K od 8 doby tez do 3-mca. Dodatkowo kazali zazywac mi witaminy z DHA
emka2014


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 838
Dołączył: pią, 11 paź 13 - 13:07
SkÄ…d: Krakow
Nr użytkownika: 43,008




post czw, 22 maj 2014 - 21:51
Post #16

mojej córce i podawali w szpitalu i ja dostałam zlecenie dawac wit. D od poczatku do 3-mca i wit. K od 8 doby tez do 3-mca. Dodatkowo kazali zazywac mi witaminy z DHA

--------------------
kamama84
pon, 26 maj 2014 - 13:52
mi lekarz też zalecił branie DHA i biorę omegamed z witaminą D, jodem, kwasem foliowym i żelazem. rodzę za miesiąc i mam kontynuować branie DHA podczas karmienia, a gdyby nam się nie powiodło, mam podawać DHA + wit. D bezpośrednio małemu.
kamama84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 48
Dołączył: nie, 17 lis 13 - 20:11
Nr użytkownika: 43,158




post pon, 26 maj 2014 - 13:52
Post #17

mi lekarz też zalecił branie DHA i biorę omegamed z witaminą D, jodem, kwasem foliowym i żelazem. rodzę za miesiąc i mam kontynuować branie DHA podczas karmienia, a gdyby nam się nie powiodło, mam podawać DHA + wit. D bezpośrednio małemu.
MariaMia
nie, 29 cze 2014 - 21:55
CYTAT(kamama84 @ Tue, 29 Apr 2014 - 12:39) *
słyszałam o zaleceniach dotyczących brania witaminy D ze względu na powszechne niedobory (mało długich słonecznych dni w Polsce itp.), ale o zaleceniach dot witaminy K nie slyszałam. będąc w ciązy powinnam ją tez sama brać czy dopiero maluchowi podawać jak przyjdzie na swiat?



jak to jest z witaminą K w czasie ciąży? Lepiej przyjmować czy nie?







Mam nadzieję, że nikogo nie urażę tym razem pytaniem.
MariaMia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pon, 21 kwi 14 - 18:20
Nr użytkownika: 43,915




post nie, 29 cze 2014 - 21:55
Post #18

CYTAT(kamama84 @ Tue, 29 Apr 2014 - 12:39) *
słyszałam o zaleceniach dotyczących brania witaminy D ze względu na powszechne niedobory (mało długich słonecznych dni w Polsce itp.), ale o zaleceniach dot witaminy K nie slyszałam. będąc w ciązy powinnam ją tez sama brać czy dopiero maluchowi podawać jak przyjdzie na swiat?



jak to jest z witaminą K w czasie ciąży? Lepiej przyjmować czy nie?







Mam nadzieję, że nikogo nie urażę tym razem pytaniem.
Monik77
sob, 14 mar 2015 - 11:24
MariaMi w ciąży przeważnie sie bierze sumplementy, niektóre kobiety tylko o foliku wspominały, ja brałam witaminy i zaraz obalę mit. Parę osób mi mówiło żebym witamin nie łykała bo dziecko się urodzi bardzo duże, brałam bo miałam kiepskie wyniki. Dziecko urodziło sie zdrowe, ale ten rzekomy kolos ważyła 3, 250 . Co do witaminy K to wiem, że do trzech miesięcy powinno się ją podawać, ja dopiero co skończyłam podawać Vita DK, już dłużej nie muszę. Teraz tylko D.Kw zastrzyku starczają tylko na jakiś czas, a w pokarmie matki jej nie ma i trzeba podawać dodatkowo.

Ten post edytował Monik77 sob, 14 mar 2015 - 11:28
Monik77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 27
Dołączył: sob, 14 mar 15 - 10:18
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 45,527




post sob, 14 mar 2015 - 11:24
Post #19

MariaMi w ciąży przeważnie sie bierze sumplementy, niektóre kobiety tylko o foliku wspominały, ja brałam witaminy i zaraz obalę mit. Parę osób mi mówiło żebym witamin nie łykała bo dziecko się urodzi bardzo duże, brałam bo miałam kiepskie wyniki. Dziecko urodziło sie zdrowe, ale ten rzekomy kolos ważyła 3, 250 . Co do witaminy K to wiem, że do trzech miesięcy powinno się ją podawać, ja dopiero co skończyłam podawać Vita DK, już dłużej nie muszę. Teraz tylko D.Kw zastrzyku starczają tylko na jakiś czas, a w pokarmie matki jej nie ma i trzeba podawać dodatkowo.
MamiZuzulki
śro, 04 lis 2015 - 12:57
Ja również miałam gorączke i bardzo bolay mnie piersi dodatkowo przez nieumiejętność przystawienia pierwszego dziecka do piersi miałam poranione brodawki. Pomogły mnie 2 rzeczy kapusta i muszle laktacyjne z aventa które osłaniały brodawki i sutki przed otarciami.
MamiZuzulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: śro, 04 lis 15 - 12:45
Nr użytkownika: 46,681




post śro, 04 lis 2015 - 12:57
Post #20

Ja również miałam gorączke i bardzo bolay mnie piersi dodatkowo przez nieumiejętność przystawienia pierwszego dziecka do piersi miałam poranione brodawki. Pomogły mnie 2 rzeczy kapusta i muszle laktacyjne z aventa które osłaniały brodawki i sutki przed otarciami.
> Karmienie piersiÄ… a wit K
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 10:05
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama