Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Szmery w sercu

> 
Asa
sob, 12 maj 2007 - 00:11
Dziewczyny,

Odkad chodze z moja mala do pani dr, ta wysluchuje szmery w sercu Amelki. Nic mi nie powiedziala co podejrzewa tylko skierowala na Echo serca - niestety termin jest za 2 tyg.
Prosze napiszcie mi czy spotkalyscie sie z czys takim, co to moze byc, czy jest szansa ze to cos fizjologicznego?
Kiedys czytalam o otworze Bothala (chyba?), ktory powinien zarosnac po porodzie.
Kurcze gubie sie juz w domyslach i nie wiem co robic.
A
Asa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 862
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 21:37
SkÄ…d: W-wa
Nr użytkownika: 5,809




post sob, 12 maj 2007 - 00:11
Post #1

Dziewczyny,

Odkad chodze z moja mala do pani dr, ta wysluchuje szmery w sercu Amelki. Nic mi nie powiedziala co podejrzewa tylko skierowala na Echo serca - niestety termin jest za 2 tyg.
Prosze napiszcie mi czy spotkalyscie sie z czys takim, co to moze byc, czy jest szansa ze to cos fizjologicznego?
Kiedys czytalam o otworze Bothala (chyba?), ktory powinien zarosnac po porodzie.
Kurcze gubie sie juz w domyslach i nie wiem co robic.
A

--------------------
A 2006
D 2008
T 2008
Edi Zet :)
sob, 12 maj 2007 - 07:22
To prawdopodobnie nie przewód Botala, ale niezarośnięty otwór owalny. Występuje on w krążeniu płodowym, tak aby krew mogła omijać krążenie płucne. Omija wtedy przedsionki. Powinien zarosnąć po porodzie. Czasem jednak nie zarasta. Tak jak u moich synków:) Igus ma ponad 4 lata i nadal nie ma zarośniętego owalnego. Szymuś też nie. I mamusia chłopców też nie icon_lol.gif . Trzeba sprawdzić te szmery i kontrolować potem echem co pól roku, potem co rok, dwa lata. Można z tym żyć i nawet rodzić icon_smile.gif
Natomiast przewód Botala to przetrwały przewód tętniczy jest pozostałym z okresu życia płodowego naczyniem łączącym tętnicę płucną z aortą. Występuje w postaci izolowanej lub towarzyszy złożonym wadom. Zarośnięty ma postać więzadła tętniczego. Nie podejrzewam, żeby u Twojej córeczki istniala ta wada, bo częściej występuje owalny. Ale należy to sprawdzić i kontrolować. Powodzenia icon_smile.gif
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post sob, 12 maj 2007 - 07:22
Post #2

To prawdopodobnie nie przewód Botala, ale niezarośnięty otwór owalny. Występuje on w krążeniu płodowym, tak aby krew mogła omijać krążenie płucne. Omija wtedy przedsionki. Powinien zarosnąć po porodzie. Czasem jednak nie zarasta. Tak jak u moich synków:) Igus ma ponad 4 lata i nadal nie ma zarośniętego owalnego. Szymuś też nie. I mamusia chłopców też nie icon_lol.gif . Trzeba sprawdzić te szmery i kontrolować potem echem co pól roku, potem co rok, dwa lata. Można z tym żyć i nawet rodzić icon_smile.gif
Natomiast przewód Botala to przetrwały przewód tętniczy jest pozostałym z okresu życia płodowego naczyniem łączącym tętnicę płucną z aortą. Występuje w postaci izolowanej lub towarzyszy złożonym wadom. Zarośnięty ma postać więzadła tętniczego. Nie podejrzewam, żeby u Twojej córeczki istniala ta wada, bo częściej występuje owalny. Ale należy to sprawdzić i kontrolować. Powodzenia icon_smile.gif

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
AnkaSkikanka
sob, 12 maj 2007 - 11:51
Szmery mogą być spowodowane też czymś innym. Ja mam zwiątczenie mięśnia zastawki mitralnej. Nic nadzwyczajnego. Podobno 1/4 populacji to ma. A szmery są icon_smile.gif
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post sob, 12 maj 2007 - 11:51
Post #3

Szmery mogą być spowodowane też czymś innym. Ja mam zwiątczenie mięśnia zastawki mitralnej. Nic nadzwyczajnego. Podobno 1/4 populacji to ma. A szmery są icon_smile.gif

--------------------
Wika (wrzesień1999), Antek (luty2001), Zuza (luty2004), Franek (luty2006) Michaś (*) (marzec2008) Misia i Maja (marzec2013)

Na granicy polsko-ukraińskiej w ciężarówce przewożącej 2 tony amfetaminy specjalnie szkolony młynarz wykrył kilo mąki
szantrapa
sob, 12 maj 2007 - 15:22
U nas to samo. Dopiero wykryto szmery u Oli. A termin na koniec czerwca. Ale ja nie sądze, żeby to było coś poważnego, my oboje mamy niedomykanie zastawki, czy jak to się nazywa, nie znam się , więc myśle, że Ola może też to mieć. Tak czy inaczej my nie panikujemy, ale wizyta u kardiologa oczywiście obowiązkowa. Powodzonka.
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post sob, 12 maj 2007 - 15:22
Post #4

U nas to samo. Dopiero wykryto szmery u Oli. A termin na koniec czerwca. Ale ja nie sądze, żeby to było coś poważnego, my oboje mamy niedomykanie zastawki, czy jak to się nazywa, nie znam się , więc myśle, że Ola może też to mieć. Tak czy inaczej my nie panikujemy, ale wizyta u kardiologa oczywiście obowiązkowa. Powodzonka.

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
Asa
pon, 14 maj 2007 - 13:45
Kochane Dziewczyny

Serdecznie dziekuje, bardzo mnie uspokoilyscie.
Taka mam nadzieje, ze to nic powaznego bo Amelka rozwija sie prawidlowo.
Nie wylazuje objawow niewydolnosci krazenia, co prawda nie biega - jeszcze icon_wink.gif ale jest aktywna, obraca sie na rozne strony, pelza i moje subiektywne wrazenie jest takie ze chyba jest ok.
No ale badania zrobimy, koniecznie, zatem czekam do 22.maja
pozdrawiam
A.
Asa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 862
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 21:37
SkÄ…d: W-wa
Nr użytkownika: 5,809




post pon, 14 maj 2007 - 13:45
Post #5

Kochane Dziewczyny

Serdecznie dziekuje, bardzo mnie uspokoilyscie.
Taka mam nadzieje, ze to nic powaznego bo Amelka rozwija sie prawidlowo.
Nie wylazuje objawow niewydolnosci krazenia, co prawda nie biega - jeszcze icon_wink.gif ale jest aktywna, obraca sie na rozne strony, pelza i moje subiektywne wrazenie jest takie ze chyba jest ok.
No ale badania zrobimy, koniecznie, zatem czekam do 22.maja
pozdrawiam
A.

--------------------
A 2006
D 2008
T 2008
Paula.
pon, 14 maj 2007 - 22:32
U Kingi stwierdzono niezamknięty otwór owalny oraz jeszcze jakąś dziurkę (niestety nie wiem dokładnie co to za dziurka). Ta druga już się zrosła, otwór owalny nie wiemy, bo Kinga ostatnio nie bardzo pozwala się zbadać. Osłuchać owszem, ale na EKG czy USG nie ma szans.

Szmery mogÄ… być także spowodowane tak zwanÄ… strunÄ… muzycznÄ…, czyli jakÄ…Å› „niteczkÄ…” tkanki, która jest w otworze komory i może drgać podczas przepÅ‚ywu krwi dajÄ…c „szmer”. Jest to caÅ‚kowicie nieszkodliwe: „niechorobowe”.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post pon, 14 maj 2007 - 22:32
Post #6

U Kingi stwierdzono niezamknięty otwór owalny oraz jeszcze jakąś dziurkę (niestety nie wiem dokładnie co to za dziurka). Ta druga już się zrosła, otwór owalny nie wiemy, bo Kinga ostatnio nie bardzo pozwala się zbadać. Osłuchać owszem, ale na EKG czy USG nie ma szans.

Szmery mogÄ… być także spowodowane tak zwanÄ… strunÄ… muzycznÄ…, czyli jakÄ…Å› „niteczkÄ…” tkanki, która jest w otworze komory i może drgać podczas przepÅ‚ywu krwi dajÄ…c „szmer”. Jest to caÅ‚kowicie nieszkodliwe: „niechorobowe”.

--------------------
Paula
> Szmery w sercu
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 19:49
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama