Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

Internet-gdzie szukać pracy?

> 


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post nie, 09 wrz 2012 - 15:33
Post #21

Mi było bardzo ciężko szukać pracy. Po roku udało mi się znaleźć pracę w swoim zawodzie, dzięki ogłoszeniu . A już nie miałam nadziei icon_smile.gif
Iwona86
śro, 05 gru 2012 - 09:41
Ja ciagle siedze w domu z synkiem, więc praca jeszcze odpada. Ale ostatnio udało mi sie zarobić choc troche na ciuszki dla niego:) kolezanka powiedziala, ze warto spróbować (usunięto przez moderatora) z tym ze sama ma prace, więc ja ta akcja malo co obchodzila. Troche się wahałam, ale 2 godziny nagrań, to nie tak dużo, żebym póżniej miała załować. Choć na szczeście sie opłaciło icon_wink.gif
Iwona86


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pon, 26 lis 12 - 18:40
Nr użytkownika: 41,189




post śro, 05 gru 2012 - 09:41
Post #22

Ja ciagle siedze w domu z synkiem, więc praca jeszcze odpada. Ale ostatnio udało mi sie zarobić choc troche na ciuszki dla niego:) kolezanka powiedziala, ze warto spróbować (usunięto przez moderatora) z tym ze sama ma prace, więc ja ta akcja malo co obchodzila. Troche się wahałam, ale 2 godziny nagrań, to nie tak dużo, żebym póżniej miała załować. Choć na szczeście sie opłaciło icon_wink.gif
joobler
nie, 23 gru 2012 - 12:57
Ja szukam tylko przez neta i zawsze coś znajdę tylko trzeba wiedzieć gdzie i szukać i szukać iskładać CV
joobler


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 10
Dołączył: nie, 23 gru 12 - 00:05
Nr użytkownika: 41,330




post nie, 23 gru 2012 - 12:57
Post #23

Ja szukam tylko przez neta i zawsze coś znajdę tylko trzeba wiedzieć gdzie i szukać i szukać iskładać CV
CzarryMarryJoe
czw, 27 gru 2012 - 14:43
Ja też zawsze szukałam pracy tylko przez internet. Korzystałam z:
gumtree.pl
pracuj.pl
gazeta.praca.pl

gdy szukałam jakiejkolwiek pracy (bo i takie czasy się zdarzały icon_razz.gif).

A kiedy ja, lub moi bliscy, szukaliśmy konkretnej pracy, wyszukiwaliśmy portale, zajmujące się daną dziedziną - i były to zarówno firmy pośredniczące w zatrudnieniu, jak np. Baby And Care gdy szukałam pracy na wakacje w charakterze niani, i portale z ogłoszeniami z danej branży, np. koduj.pl gdy narzeczony szukał pracy w branży informatycznej. Z kolei koleżanka, która z wykształcenia związana jest z planowaniem przestrzennym i urbanistyką, przeszukiwała tylko i wyłącznie oferty na stronach odpowiednich wydziałów w urzędach miast. Wszystko więc zależy od tego, jakiej pracy się poszukuje - są branże, w których można przeglądać oferty z takich ogólnych portali i takie, w których lepiej "przegrzebać" internet w poszukiwaniu konkretnej firmy, lub branżowego portalu icon_smile.gif

W związku z tym, że część linków zostało usunięte, a część nie, pozwoliłam sobie edytować post, wpisując nazwy portali zamiast linków, mam nadzieję, że mogłam tak zrobić - zmieniłam, żeby nie zostały takie puste dziury w tekście, bo moja wypowiedź straciła sens icon_smile.gif

Ten post edytował CzarryMarryJoe czw, 27 gru 2012 - 16:30
Powód Edycji: regulamin
CzarryMarryJoe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: wto, 27 lis 12 - 14:59
Nr użytkownika: 41,195




post czw, 27 gru 2012 - 14:43
Post #24

Ja też zawsze szukałam pracy tylko przez internet. Korzystałam z:
gumtree.pl
pracuj.pl
gazeta.praca.pl

gdy szukałam jakiejkolwiek pracy (bo i takie czasy się zdarzały icon_razz.gif).

A kiedy ja, lub moi bliscy, szukaliśmy konkretnej pracy, wyszukiwaliśmy portale, zajmujące się daną dziedziną - i były to zarówno firmy pośredniczące w zatrudnieniu, jak np. Baby And Care gdy szukałam pracy na wakacje w charakterze niani, i portale z ogłoszeniami z danej branży, np. koduj.pl gdy narzeczony szukał pracy w branży informatycznej. Z kolei koleżanka, która z wykształcenia związana jest z planowaniem przestrzennym i urbanistyką, przeszukiwała tylko i wyłącznie oferty na stronach odpowiednich wydziałów w urzędach miast. Wszystko więc zależy od tego, jakiej pracy się poszukuje - są branże, w których można przeglądać oferty z takich ogólnych portali i takie, w których lepiej "przegrzebać" internet w poszukiwaniu konkretnej firmy, lub branżowego portalu icon_smile.gif

W związku z tym, że część linków zostało usunięte, a część nie, pozwoliłam sobie edytować post, wpisując nazwy portali zamiast linków, mam nadzieję, że mogłam tak zrobić - zmieniłam, żeby nie zostały takie puste dziury w tekście, bo moja wypowiedź straciła sens icon_smile.gif
Palbena
sob, 29 gru 2012 - 20:39
To ja coś też dorzucę. Po pierwsze wiem, że nie można umieszczać linków, dlatego osoby które poszukują pracy zapraszam do kontaktu prywatnego. Rekrutacji siedzę od lat więc znam poszukiwanie pracy od strony poszukującego jak i rekrutującego i chętnie zawsze pomogę icon_smile.gif

Dla tych, którzy szukają podpowiem tylko tyle że najważniejszy jest plan i dobre CV. Należy regularnie przeszukiwać wybrane portale i poszerzać zakres poszukiwań o nowe elementy. Są portale godne zaufania tak samo jak i ogłoszenia. Duże znaczenia ma Wasze CV. Niestety na pierwszy odsiewie odpadają osoby np. które powinny być dobrze zorganizowane a ich CV jest jednym wielkim chaosem lub np. mają dobrze znać MS Office a CV jest kiepsko sformatowane. To wszystko widać po pierwszy rzucie oka i oznacza natychmiastowe odrzucenie pomimo dopasowanych innych umiejętności do wymagań.

Pozdrawiam poszukujących i życzę powodzenia i wytrwałości.
Palbena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 453
Dołączył: wto, 25 wrz 12 - 07:08
Nr użytkownika: 40,956




post sob, 29 gru 2012 - 20:39
Post #25

To ja coś też dorzucę. Po pierwsze wiem, że nie można umieszczać linków, dlatego osoby które poszukują pracy zapraszam do kontaktu prywatnego. Rekrutacji siedzę od lat więc znam poszukiwanie pracy od strony poszukującego jak i rekrutującego i chętnie zawsze pomogę icon_smile.gif

Dla tych, którzy szukają podpowiem tylko tyle że najważniejszy jest plan i dobre CV. Należy regularnie przeszukiwać wybrane portale i poszerzać zakres poszukiwań o nowe elementy. Są portale godne zaufania tak samo jak i ogłoszenia. Duże znaczenia ma Wasze CV. Niestety na pierwszy odsiewie odpadają osoby np. które powinny być dobrze zorganizowane a ich CV jest jednym wielkim chaosem lub np. mają dobrze znać MS Office a CV jest kiepsko sformatowane. To wszystko widać po pierwszy rzucie oka i oznacza natychmiastowe odrzucenie pomimo dopasowanych innych umiejętności do wymagań.

Pozdrawiam poszukujących i życzę powodzenia i wytrwałości.

--------------------
Gisele
wto, 12 lut 2013 - 16:56
To tak: po pierwsze serwisy z ofertami pracy, po drugie - strony firm (tam często są jakieś ogłoszenia, a nawet jeśli nie ma to i tak można uderzać). Tylko ta druga opcja jest dla tych, którzy wiedzą na jakim stanowisku chcą pracować i mogą coś konkretnego zaoferować pracodawcy.
Gisele


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: wto, 12 lut 13 - 16:39
Nr użytkownika: 41,670




post wto, 12 lut 2013 - 16:56
Post #26

To tak: po pierwsze serwisy z ofertami pracy, po drugie - strony firm (tam często są jakieś ogłoszenia, a nawet jeśli nie ma to i tak można uderzać). Tylko ta druga opcja jest dla tych, którzy wiedzą na jakim stanowisku chcą pracować i mogą coś konkretnego zaoferować pracodawcy.
Tośka
piÄ…, 17 maj 2013 - 16:08
A gdzie szukać pracy w zawodzie pedagoga??? eeeeh
Tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,476
Dołączył: pią, 07 lip 06 - 08:49
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 6,532

GG:


post piÄ…, 17 maj 2013 - 16:08
Post #27

A gdzie szukać pracy w zawodzie pedagoga??? eeeeh

--------------------
Tośka podwójna mama
Matyśki od 15.10.2008r. i
Marcyśki od 20.08.2012r.

madama
piÄ…, 17 maj 2013 - 17:25
CYTAT(Tośka @ Fri, 17 May 2013 - 16:08) *
A gdzie szukać pracy w zawodzie pedagoga??? eeeeh


Zaglądałaś na stronę kuratorium? Poza tym strony internetowe pup-ów i wup-ów.
madama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 908
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:33
Nr użytkownika: 363




post piÄ…, 17 maj 2013 - 17:25
Post #28

CYTAT(Tośka @ Fri, 17 May 2013 - 16:08) *
A gdzie szukać pracy w zawodzie pedagoga??? eeeeh


Zaglądałaś na stronę kuratorium? Poza tym strony internetowe pup-ów i wup-ów.
majka358
wto, 18 cze 2013 - 21:31
Zależy jakiej pracy się szuka, bo jeśli nie szukamy tej naszej życiowej to na portalach typu pracuj nie ma czego szukac, na tych serwisach glownie sa poszukiwani specjalisci i nieraz jest to tylko strata czasu niestety. A dwa są to portale platne i to duzo płatne, a co za tym idzie firmy niekoniecznie zamieszczaja tam ogloszenia. Ja moge polecić korzystanie z serwisów typu https://praca.owi.pl bo tu ogłoszenia są darmowe, a co za tym idzie zamieszczaja tak zwane ogłoszenia drobne, tu znajdziemy mikroprzedsiębiorców, ktorzy nie placa za ogloszenia, a moim zdaniem praca w mikro- i małych firmach to zupełnie inna bajka, bo przewaznie mamy kameralna atmosfere niż korpopraca, której nikomu nie polecam.

Ten post edytował majka358 czw, 10 wrz 2015 - 15:00
majka358


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: wto, 30 kwi 13 - 22:00
Nr użytkownika: 42,109




post wto, 18 cze 2013 - 21:31
Post #29

Zależy jakiej pracy się szuka, bo jeśli nie szukamy tej naszej życiowej to na portalach typu pracuj nie ma czego szukac, na tych serwisach glownie sa poszukiwani specjalisci i nieraz jest to tylko strata czasu niestety. A dwa są to portale platne i to duzo płatne, a co za tym idzie firmy niekoniecznie zamieszczaja tam ogloszenia. Ja moge polecić korzystanie z serwisów typu https://praca.owi.pl bo tu ogłoszenia są darmowe, a co za tym idzie zamieszczaja tak zwane ogłoszenia drobne, tu znajdziemy mikroprzedsiębiorców, ktorzy nie placa za ogloszenia, a moim zdaniem praca w mikro- i małych firmach to zupełnie inna bajka, bo przewaznie mamy kameralna atmosfere niż korpopraca, której nikomu nie polecam.
alya
wto, 13 maj 2014 - 13:23
Polecam serwis[b] [edit: moderacja][/b], sama szukam. Niestety w obecnych czasach jest ogromny problem z jej znalezieniem. Może czas pomoże i zmieni się troszkę forma jej poszukiwania
alya


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 13 maj 14 - 12:58
Nr użytkownika: 44,054




post wto, 13 maj 2014 - 13:23
Post #30

Polecam serwis[b] [edit: moderacja][/b], sama szukam. Niestety w obecnych czasach jest ogromny problem z jej znalezieniem. Może czas pomoże i zmieni się troszkę forma jej poszukiwania
malgog
śro, 18 mar 2015 - 21:14
CYTAT(oleska23 @ Wed, 18 Mar 2015 - 20:16) *
ale lipa, ktoś pisze gdzie można poszukać a potem admin moderuje i usuwa no co za ułomność.



rzeczywiście....ktoś wchodzi na maluchy żeby wrzucić reklamę a moderator czy inny admin tnie...po łapach go... 29.gif
malgog


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,852
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 18:44
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,202




post śro, 18 mar 2015 - 21:14
Post #31

CYTAT(oleska23 @ Wed, 18 Mar 2015 - 20:16) *
ale lipa, ktoś pisze gdzie można poszukać a potem admin moderuje i usuwa no co za ułomność.



rzeczywiście....ktoś wchodzi na maluchy żeby wrzucić reklamę a moderator czy inny admin tnie...po łapach go... 29.gif

--------------------
user posted image
user posted image
Kitka*
wto, 14 kwi 2015 - 19:26
Ja znalazłam pracę na Tablicy (teraz olx).
Kitka*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,478
Dołączył: wto, 29 sie 06 - 15:33
SkÄ…d: wiocha
Nr użytkownika: 7,255

GG:


post wto, 14 kwi 2015 - 19:26
Post #32

Ja znalazłam pracę na Tablicy (teraz olx).

--------------------

doninka
pon, 28 gru 2015 - 19:04
mnie się wiwle razy udało znaleść dobre oferty pracy na olx
doninka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 36
Dołączył: nie, 15 lis 15 - 13:40
Nr użytkownika: 46,730




post pon, 28 gru 2015 - 19:04
Post #33

mnie się wiwle razy udało znaleść dobre oferty pracy na olx
nowanka
wto, 12 lip 2016 - 11:06
A ja dorabiam w internecie na badanie-opinii.pl i wypełniam ankiety za punkty, a później wymieniam na gotówkę icon_smile.gif tak, wiem to nie jest stała praca, ale dobrze wiem jak trzeba długo czekać, aż pracodawca powiadomi lub nie o rozmowie kwalifikacyjnej... więc w tym czasie, żeby nie siedzieć tak bezczynnie w domu i nie wgapiać się w pustą skrzynkę mailową, wypełniam ankiety. Już parę miesięcy tak działam, bo w moim przypadku jestem na macierzyńskim, ale kto wie czy nie będę musiała szukać czegoś po powrocie do pracy. Teraz planuję założyć konto na innym portalu, żeby otrzymywać więcej ankiet i tym samym żeby więcej zarobić icon_wink.gif
nowanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: śro, 20 kwi 16 - 10:57
Nr użytkownika: 47,432




post wto, 12 lip 2016 - 11:06
Post #34

A ja dorabiam w internecie na badanie-opinii.pl i wypełniam ankiety za punkty, a później wymieniam na gotówkę icon_smile.gif tak, wiem to nie jest stała praca, ale dobrze wiem jak trzeba długo czekać, aż pracodawca powiadomi lub nie o rozmowie kwalifikacyjnej... więc w tym czasie, żeby nie siedzieć tak bezczynnie w domu i nie wgapiać się w pustą skrzynkę mailową, wypełniam ankiety. Już parę miesięcy tak działam, bo w moim przypadku jestem na macierzyńskim, ale kto wie czy nie będę musiała szukać czegoś po powrocie do pracy. Teraz planuję założyć konto na innym portalu, żeby otrzymywać więcej ankiet i tym samym żeby więcej zarobić icon_wink.gif
pracownik_komput...
nie, 24 lip 2016 - 19:36
Oferuję pracę zdalna, zachęcam do zadawania pytań na e-mailu i wysyłania CV.

Preferencyjne warunki zatrudnienia dla osób z numerem NIN.

ObowiÄ…zki:
- przyjmowanie zamówień online
- procesowanie ich i wydawanie odpowiednich komend systemowi
- przyjmowanie zapytań klientów, ocena i odpowiadanie na nie

Wymagania:
- podstawowa umiejętność obsługi komputera
- wykształcenie min. średnie
- dyspozycyjność w wymiarze 15/30 h tygodniowo

Oferujemy:
- elastyczny czas pracy
- wynagrodzenie 1400/2800 zł netto
- wynagrodzenia tygodniowe lub miesięczne
- szkolenia
- możliwość rozwoju


CV oraz wszystkie pytania prosimy przesyłać na pracownik.komputerowy@gmail.com

pracownik_komput...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: nie, 24 lip 16 - 19:31
Nr użytkownika: 47,916




post nie, 24 lip 2016 - 19:36
Post #35

Oferuję pracę zdalna, zachęcam do zadawania pytań na e-mailu i wysyłania CV.

Preferencyjne warunki zatrudnienia dla osób z numerem NIN.

ObowiÄ…zki:
- przyjmowanie zamówień online
- procesowanie ich i wydawanie odpowiednich komend systemowi
- przyjmowanie zapytań klientów, ocena i odpowiadanie na nie

Wymagania:
- podstawowa umiejętność obsługi komputera
- wykształcenie min. średnie
- dyspozycyjność w wymiarze 15/30 h tygodniowo

Oferujemy:
- elastyczny czas pracy
- wynagrodzenie 1400/2800 zł netto
- wynagrodzenia tygodniowe lub miesięczne
- szkolenia
- możliwość rozwoju


CV oraz wszystkie pytania prosimy przesyłać na pracownik.komputerowy@gmail.com

aniusia24
czw, 22 cze 2017 - 10:42
hej jeśli jesteś zainteresowana dodatkową pracą w domu ,pracujesz ile chcesz i gdzie chcesz napisz do mnie a wytłumaczę ci na czym to polega.jest to praca naprawdę bardzo przyjazna szczególnie dla mam które wychowują dzieci ale jak i dla każdego kto chce dorobić na początku są to zarobki od 500 do 1000 zł jednak z każdym miesiącem jeśli wykażemy nasze zaangażowanie są naprawdę super zarobki do nawet 4-5tys zł .Jeśli masz internet ,komputer,dobry tel na praca jest właśnie dla ciebie

pisz na priv na mój profil icon_smile.gif

https://www.facebook.com/anna.szweda.739

Ten post edytował aniusia24 czw, 22 cze 2017 - 10:42
aniusia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 559
Dołączył: pon, 15 gru 08 - 12:32
Nr użytkownika: 24,162

GG:


post czw, 22 cze 2017 - 10:42
Post #36

hej jeśli jesteś zainteresowana dodatkową pracą w domu ,pracujesz ile chcesz i gdzie chcesz napisz do mnie a wytłumaczę ci na czym to polega.jest to praca naprawdę bardzo przyjazna szczególnie dla mam które wychowują dzieci ale jak i dla każdego kto chce dorobić na początku są to zarobki od 500 do 1000 zł jednak z każdym miesiącem jeśli wykażemy nasze zaangażowanie są naprawdę super zarobki do nawet 4-5tys zł .Jeśli masz internet ,komputer,dobry tel na praca jest właśnie dla ciebie

pisz na priv na mój profil icon_smile.gif

https://www.facebook.com/anna.szweda.739

--------------------


<a href="https://suwaczki.maluchy.pl" rel="nofollow" target="_blank">


</a>


[url=https://www.maluchy.pl]




Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 31 lip 2017 - 22:54
Post #37

Niezly sposob na dodatkowy zarobek siedzac w domu znalazlam. Trafilam na portal MyLead.pl - skupiaja u siebie wiele programow partnerskich. I jesli nie wiecie jak zarabiać na blogu - a bloga swojego prowadzicie - to rejestracja u nich - darmowa oczywiscie - jest strzalem w dziesiatke. Dolaczamy do wybranego programu partnerskiego, otrzymujemy reklamy do umieszczenia na blogu i w ten sposob - wlasnie zarabiamy. Proste, prawda? Wyplacaja kase - juz od 5 dyszek.
mamaalka
pon, 11 wrz 2017 - 22:47
olx, pracuj.pl, infopraca.. warto też zarejestrować się na portalach typu linkedin i goldenline, i wrzucić swoje aktualne CV
mamaalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: nie, 20 sie 17 - 18:22
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 50,244




post pon, 11 wrz 2017 - 22:47
Post #38

olx, pracuj.pl, infopraca.. warto też zarejestrować się na portalach typu linkedin i goldenline, i wrzucić swoje aktualne CV

--------------------
https://toylandia.pl/blog - mój blog o akcesoriach dziecięcych :)
artur432
wto, 12 wrz 2017 - 14:34
Według mnie takie portale jak właśnie pracuj.pl czy olx to najlepsza opcja, albo idź do urzędu lokalnego ze swojego miasta i zobacz na oferty, a nóż się coś ciekawego trafi... !
artur432


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pon, 11 wrz 17 - 19:56
Nr użytkownika: 50,425




post wto, 12 wrz 2017 - 14:34
Post #39

Według mnie takie portale jak właśnie pracuj.pl czy olx to najlepsza opcja, albo idź do urzędu lokalnego ze swojego miasta i zobacz na oferty, a nóż się coś ciekawego trafi... !
Dzwoniacy
czw, 14 wrz 2017 - 18:26
Portali z ogłoszeniami jest sporo. Najlepiej wybierać te gdzie firmy mają swoje profile i są dobrze sprawdzane. Warto też samemu sobie założyć internetowe CV, by ktoś mógł nas odnaleźć. Odradzam wszelkie tablice ze szczątkowymi informacjami. Nieraz słyszałem, że ktoś zadzwonił na nieznany numer i później musiał znosić nękania telefoniczne. Ewentualnie sprawdzać w internecie takich delikwentów.
Dzwoniacy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: czw, 14 wrz 17 - 18:17
Nr użytkownika: 50,447




post czw, 14 wrz 2017 - 18:26
Post #40

Portali z ogłoszeniami jest sporo. Najlepiej wybierać te gdzie firmy mają swoje profile i są dobrze sprawdzane. Warto też samemu sobie założyć internetowe CV, by ktoś mógł nas odnaleźć. Odradzam wszelkie tablice ze szczątkowymi informacjami. Nieraz słyszałem, że ktoś zadzwonił na nieznany numer i później musiał znosić nękania telefoniczne. Ewentualnie sprawdzać w internecie takich delikwentów.

--------------------
https://ktodzwonil.info - co to za numer? sprawdź w naszej bazie
> Internet-gdzie szukać pracy?
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 09:54
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama