Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna  

Co na wypadające włosy

, wewnętrznie i zewnętrznie
> , wewnÄ™trznie i zewnÄ™trznie
Siunia
wto, 03 sty 2012 - 00:33
CYTAT(MamaJulki @ Thu, 28 Oct 2010 - 09:19) *
jest taki płyn do nacierania (na spirytusie chyba robiony ;/ ) LOXON 2 %


Skoro piszesz "chyba" to oznacza, ze niewiele wiesz o tym, o czym piszesz. Bez urazy.
LOXON jest zapisywany osobom z Å‚ysieniem androgenowym.
Punktem wyjscia do poszukiwań odpowiedzi nt. w/w powinno być hasło: łysienie androgenowe. Ja tu wykładu na ten temat płodzić nie zamierzam icon_wink.gif A takie łysienie może stwierdzic tylko lekarz i tylko po określonych badaniach.
Proszę, nie powtarzajcie bez zastanowienia czy znajomosci tematu wszystkiego, co usłyszycie lub przeczytacie w necie.
Można tym sobie narobić wiele szkody. Tym bardziej własnie LOXONem stosowanym na własną rękę. Pózniej tak łatwo powiedzieć, że nasza służba zdrowia jest do bani, a lekarze nie znają się na niczym.
Przecież pacjent do swojego problemu dołożył już tyle cudów i pogłębił szkody, że odkręcenie tego wymaga jeszcze więcej czasu niż właściwe leczenie. nienie.gif

Zauważcie, że powodów wypadania włosów może być wiele. Dlatego jednemu pomoże zestaw witamin, minerałów czy dobra dieta, innemu specyfik na receptę, innemu LOXON albo już nic.
Jeżeli sprawa jest naprawdę poważna, to ja osobiście proponuję wizytę u dermatologa. Znalezienie dobrego w danej tematyce nie powinno byc tak bardzo trudne, wszak z róznych miast jestesmy i nawzajem możemy sobie kogos polecic. Jeden ma osiągnięcia przy AZS, inny przy leczeniu cery, inny zna się na leczeniu łysienia lub jedynie wypadania włosów icon_wink.gif

Będąc w aptece (nie poparte innymi źródłami, ale zapytam mojej dermatolog) dowiedziałam się od Pani farmaceutki tam pracującej, ze z włosami to trudna sprawa. To, że dziś wypadają garściami to nie jest oznaka, że wczoraj icon_wink.gif coś się zadziało. Ponoć włos, nawet gdy już zupełnie martwy i gotowy na "wypad" siedzi w skórze głowy nawet i kilka miesięcy. Zatem to, że dziś wypadają na potęgę może być skutkiem np. wielkiego stresu, beznadziejnej diety czy innych rzeczy, które miały miejsce kilka miesięcy wcześniej. Dlatego tak trudne jest ustalenie przyczyny i na wszystko potrzeba duuuuuużo czasu. I podjęcie jakichkolwiek działań może przynieśc efekty właśnie dopiero po upływie dłuższego czasu. Tu wracamy do punktu wyjścia - zależy, co było przyczyną.

Przy okazji - też walczę z nadmiernym wypadaniem włosów. Dostałam tabletki + witaminy + płyn do wcierania robiony w patece na receptę. Narazie cierpliwie czekam i męczę się z wcieraniem, co stanowi problem - 2x dziennie to stanowczo za często icon_wink.gif
Gdy już zakończę swoje poszukiwania i pomogę sobie (być może to zadziała i już teraz będę szczęśliwa), to chętnie Wam napiszę co mi dolegało i jak sobie z tym poradziłam.
pozdrawiam
- Siunia
Siunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,152
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 01:11
Nr użytkownika: 132




post wto, 03 sty 2012 - 00:33
Post #81

CYTAT(MamaJulki @ Thu, 28 Oct 2010 - 09:19) *
jest taki płyn do nacierania (na spirytusie chyba robiony ;/ ) LOXON 2 %


Skoro piszesz "chyba" to oznacza, ze niewiele wiesz o tym, o czym piszesz. Bez urazy.
LOXON jest zapisywany osobom z Å‚ysieniem androgenowym.
Punktem wyjscia do poszukiwań odpowiedzi nt. w/w powinno być hasło: łysienie androgenowe. Ja tu wykładu na ten temat płodzić nie zamierzam icon_wink.gif A takie łysienie może stwierdzic tylko lekarz i tylko po określonych badaniach.
Proszę, nie powtarzajcie bez zastanowienia czy znajomosci tematu wszystkiego, co usłyszycie lub przeczytacie w necie.
Można tym sobie narobić wiele szkody. Tym bardziej własnie LOXONem stosowanym na własną rękę. Pózniej tak łatwo powiedzieć, że nasza służba zdrowia jest do bani, a lekarze nie znają się na niczym.
Przecież pacjent do swojego problemu dołożył już tyle cudów i pogłębił szkody, że odkręcenie tego wymaga jeszcze więcej czasu niż właściwe leczenie. nienie.gif

Zauważcie, że powodów wypadania włosów może być wiele. Dlatego jednemu pomoże zestaw witamin, minerałów czy dobra dieta, innemu specyfik na receptę, innemu LOXON albo już nic.
Jeżeli sprawa jest naprawdę poważna, to ja osobiście proponuję wizytę u dermatologa. Znalezienie dobrego w danej tematyce nie powinno byc tak bardzo trudne, wszak z róznych miast jestesmy i nawzajem możemy sobie kogos polecic. Jeden ma osiągnięcia przy AZS, inny przy leczeniu cery, inny zna się na leczeniu łysienia lub jedynie wypadania włosów icon_wink.gif

Będąc w aptece (nie poparte innymi źródłami, ale zapytam mojej dermatolog) dowiedziałam się od Pani farmaceutki tam pracującej, ze z włosami to trudna sprawa. To, że dziś wypadają garściami to nie jest oznaka, że wczoraj icon_wink.gif coś się zadziało. Ponoć włos, nawet gdy już zupełnie martwy i gotowy na "wypad" siedzi w skórze głowy nawet i kilka miesięcy. Zatem to, że dziś wypadają na potęgę może być skutkiem np. wielkiego stresu, beznadziejnej diety czy innych rzeczy, które miały miejsce kilka miesięcy wcześniej. Dlatego tak trudne jest ustalenie przyczyny i na wszystko potrzeba duuuuuużo czasu. I podjęcie jakichkolwiek działań może przynieśc efekty właśnie dopiero po upływie dłuższego czasu. Tu wracamy do punktu wyjścia - zależy, co było przyczyną.

Przy okazji - też walczę z nadmiernym wypadaniem włosów. Dostałam tabletki + witaminy + płyn do wcierania robiony w patece na receptę. Narazie cierpliwie czekam i męczę się z wcieraniem, co stanowi problem - 2x dziennie to stanowczo za często icon_wink.gif
Gdy już zakończę swoje poszukiwania i pomogę sobie (być może to zadziała i już teraz będę szczęśliwa), to chętnie Wam napiszę co mi dolegało i jak sobie z tym poradziłam.
pozdrawiam
- Siunia
EdytaRola
piÄ…, 25 wrz 2015 - 20:40
nie stosowalam loxonu, bo mi wlosy wypadaja ale po ciazy, łykam vitapil mama i pomaga, mama i dziewczyna tu z forum podpowiedzialy mi jeszcze siemię lniane to kupię, moze spotęguje efekt, na razie nie jest zle:)
EdytaRola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 172
Dołączył: wto, 28 sty 14 - 10:19
Nr użytkownika: 43,477




post piÄ…, 25 wrz 2015 - 20:40
Post #82

nie stosowalam loxonu, bo mi wlosy wypadaja ale po ciazy, łykam vitapil mama i pomaga, mama i dziewczyna tu z forum podpowiedzialy mi jeszcze siemię lniane to kupię, moze spotęguje efekt, na razie nie jest zle:)
ph05
wto, 29 wrz 2015 - 12:10
Czy ktoś stosował piankę Rogaine? Jest dość droga, ale dużo osób potwierdziło jej skuteczność.
ph05


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: wto, 29 wrz 15 - 11:55
Nr użytkownika: 46,485




post wto, 29 wrz 2015 - 12:10
Post #83

Czy ktoś stosował piankę Rogaine? Jest dość droga, ale dużo osób potwierdziło jej skuteczność.

--------------------
[sygnatura niezgodna z Regulaminem Forum]
netam
wto, 29 wrz 2015 - 12:41
Polecone przez trychologa i pomogło córce:
szampon Eqiulibra aloesowy
Wzmacniająca kuracja przeciw wypadaniu włosów Tricologica.
Ceny niewygórowane, warto spróbować.
W sumie mało kłopotliwe również
netam
netam


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 22
Dołączył: pią, 09 lis 07 - 11:55
Nr użytkownika: 16,845




post wto, 29 wrz 2015 - 12:41
Post #84

Polecone przez trychologa i pomogło córce:
szampon Eqiulibra aloesowy
Wzmacniająca kuracja przeciw wypadaniu włosów Tricologica.
Ceny niewygórowane, warto spróbować.
W sumie mało kłopotliwe również
netam
klaudia84
śro, 28 wrz 2016 - 11:50
Kapsułki z olejem z wiesiołka (polski producent GAL), płukanki ze skrzypu i pokrzywy, poszukaj również suplementów z cynkiem i biotyną.
klaudia84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 109
Dołączył: sob, 06 cze 09 - 16:30
Nr użytkownika: 27,643




post śro, 28 wrz 2016 - 11:50
Post #85

Kapsułki z olejem z wiesiołka (polski producent GAL), płukanki ze skrzypu i pokrzywy, poszukaj również suplementów z cynkiem i biotyną.
Dorota89
pią, 28 paź 2016 - 21:09
Na wypadające włosy dermatolog polecił mi ten szampon z tego artykułu https://www.wyspa-kobiet.pl/pielegnacja/wlosy/3278.html. Już po 2 tygodniach wypadało o wiele mniej włosów icon_wink.gif
Dorota89


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 24
Dołączył: sob, 07 lis 15 - 12:01
Nr użytkownika: 46,695




post pią, 28 paź 2016 - 21:09
Post #86

Na wypadające włosy dermatolog polecił mi ten szampon z tego artykułu https://www.wyspa-kobiet.pl/pielegnacja/wlosy/3278.html. Już po 2 tygodniach wypadało o wiele mniej włosów icon_wink.gif
enimka
czw, 05 sty 2017 - 00:36
Jeśli chce się powstrzymać wypadanie włosów, należy pierw wziąć pod lupę dietę. Same wcierki, maseczki itp nie pomogą. Należy wzmocnić organizm od środka.
enimka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: czw, 05 sty 17 - 00:29
Nr użytkownika: 48,648




post czw, 05 sty 2017 - 00:36
Post #87

Jeśli chce się powstrzymać wypadanie włosów, należy pierw wziąć pod lupę dietę. Same wcierki, maseczki itp nie pomogą. Należy wzmocnić organizm od środka.
Mamineczka
wto, 06 cze 2017 - 10:35
Kosmetyki, odpowiednia szczotka to niewątpliwie ważne w pielęgnacji włosów. Nie należy ich zbytnio obciążać lakierami,
prostownicą, suszeniem. Ja swoje codziennym prostowaniem strasznie osłabiłam przez co wypadały i zrobiły się cienkie.
Teraz mam włosy naturalne doczepiane aby swoje zagęścić i uważam na to co robię. Prostownica poszła w kąt oj chyba długo po nią nie sięgnę icon_biggrin.gif
Mamineczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 77
Dołączył: czw, 17 mar 16 - 09:50
Nr użytkownika: 47,275




post wto, 06 cze 2017 - 10:35
Post #88

Kosmetyki, odpowiednia szczotka to niewątpliwie ważne w pielęgnacji włosów. Nie należy ich zbytnio obciążać lakierami,
prostownicą, suszeniem. Ja swoje codziennym prostowaniem strasznie osłabiłam przez co wypadały i zrobiły się cienkie.
Teraz mam włosy naturalne doczepiane aby swoje zagęścić i uważam na to co robię. Prostownica poszła w kąt oj chyba długo po nią nie sięgnę icon_biggrin.gif
kuna87
nie, 18 cze 2017 - 22:12
Wewnetrzne mozna Å‚ykac biotebal
Ale wg mnie najlepsze wcierki i tu polecÄ™ spawdzony Jantar
kuna87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 351
Dołączył: czw, 26 lut 15 - 21:11
Nr użytkownika: 45,434




post nie, 18 cze 2017 - 22:12
Post #89

Wewnetrzne mozna Å‚ykac biotebal
Ale wg mnie najlepsze wcierki i tu polecÄ™ spawdzony Jantar

--------------------
6-08-2015 2 kreseczka <jupi>
kuna87
pon, 26 cze 2017 - 22:53
No dokładnie, to da tylko efekt wizualny, ale nie wzmocni i nie zmieni nic z samymi włosami, problem pozostanie
kuna87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 351
Dołączył: czw, 26 lut 15 - 21:11
Nr użytkownika: 45,434




post pon, 26 cze 2017 - 22:53
Post #90

No dokładnie, to da tylko efekt wizualny, ale nie wzmocni i nie zmieni nic z samymi włosami, problem pozostanie

--------------------
6-08-2015 2 kreseczka <jupi>
muppet
pon, 18 wrz 2017 - 10:40
Ja stosuję płukanki z pokrzywy. To świetnie wzmacnia włosy.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post pon, 18 wrz 2017 - 10:40
Post #91

Ja stosuję płukanki z pokrzywy. To świetnie wzmacnia włosy.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 19 gru 2017 - 16:03
Post #92

A może zerknijcie tutaj https://about-hair.pl . Moja znajoma kiedyś znalazła tą stronę i zgłosiła do tego lekarza swojego męża, ponieważ miał problem z łysieniem. Dr Kierach zalecił przeszczep i od teraz jej mąż wygląda fenomenalnie. Nikt nie pomyślałby, że wcześniej miał takie problemy. Według mnie to prawdziwy specjalista.
śrubka
wto, 02 sty 2018 - 09:23
Lekarz. I mówię szczerze! Przyczyn wypadania włosów może być kilka, np zła dieta czy choroba albo stres. Najlepiej to zweryfikować, żeby podjąć dobrą terapię.
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post wto, 02 sty 2018 - 09:23
Post #93

Lekarz. I mówię szczerze! Przyczyn wypadania włosów może być kilka, np zła dieta czy choroba albo stres. Najlepiej to zweryfikować, żeby podjąć dobrą terapię.
Bertolaa
wto, 16 sty 2018 - 07:34
Ważna jest na pewno odpowiednia dieta, żeby jeść takie produkty, które będą eliminować ten problem
Bertolaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: wto, 16 sty 18 - 07:21
Nr użytkownika: 51,322




post wto, 16 sty 2018 - 07:34
Post #94

Ważna jest na pewno odpowiednia dieta, żeby jeść takie produkty, które będą eliminować ten problem
śrubka
czw, 08 mar 2018 - 10:25
Nie wiem, co, ale pewnie trzeba byłoby się z tym zgłosić do lekarza.
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post czw, 08 mar 2018 - 10:25
Post #95

Nie wiem, co, ale pewnie trzeba byłoby się z tym zgłosić do lekarza.
muppet
pon, 19 mar 2018 - 13:56
To mogą być problemy z tarczycą. Lepiej dmuchać na zimne.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post pon, 19 mar 2018 - 13:56
Post #96

To mogą być problemy z tarczycą. Lepiej dmuchać na zimne.
rowan_berry
piÄ…, 23 mar 2018 - 08:28
Ja myslałam, że mi włosy wypadają, a się okazało, że one się tak łamały, niektóre nawet u nasady, były przesuszone, nie służyła im wysoka temperatura suszarki i prostownicy. Zmieniłam sprzęt na taki "inteligentny" z babyliss, który sam dopasowuje się do konkretnych włosów i np. działa w niższej temperaturze. No i 1-2 razy w tygodniu nakładam teraz maskę na włosy, a nie tylko same odżywki. No i jest dużo lepiej, włosy już się tak nie sypią.
rowan_berry


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 430
Dołączył: śro, 09 sty 08 - 17:01
Skąd: obywatelka świata
Nr użytkownika: 17,535




post piÄ…, 23 mar 2018 - 08:28
Post #97

Ja myslałam, że mi włosy wypadają, a się okazało, że one się tak łamały, niektóre nawet u nasady, były przesuszone, nie służyła im wysoka temperatura suszarki i prostownicy. Zmieniłam sprzęt na taki "inteligentny" z babyliss, który sam dopasowuje się do konkretnych włosów i np. działa w niższej temperaturze. No i 1-2 razy w tygodniu nakładam teraz maskę na włosy, a nie tylko same odżywki. No i jest dużo lepiej, włosy już się tak nie sypią.

--------------------


martaszybko
czw, 03 maj 2018 - 15:57
Wypadanie włosów jest jednym z objawów niedoboru cynku. Tutaj można poczytać więcej
https://cheers.com.pl/wiedza/niedobor-cynku/

Przy wypadaniu włosów warto najpierw sprawdzić czy uzupełnienie cynku w diecie nie będzie pomocne. U mojego męża cynk dużo pomógł i włosy przestały mu wypadać.
martaszybko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: pon, 16 kwi 18 - 01:35
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 51,761




post czw, 03 maj 2018 - 15:57
Post #98

Wypadanie włosów jest jednym z objawów niedoboru cynku. Tutaj można poczytać więcej
https://cheers.com.pl/wiedza/niedobor-cynku/

Przy wypadaniu włosów warto najpierw sprawdzić czy uzupełnienie cynku w diecie nie będzie pomocne. U mojego męża cynk dużo pomógł i włosy przestały mu wypadać.
muppet
śro, 03 paź 2018 - 13:46
Mydło do włosów? Muszę to sprawdzić.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post śro, 03 paź 2018 - 13:46
Post #99

Mydło do włosów? Muszę to sprawdzić.
milenka20
pon, 25 mar 2019 - 22:19
polecam skorzystac z zabiegu przeszczepu wlosow, swietna sprawa, skutecznosc, efekty sa trwale, nie pozostaja blizny, Klinika Przeszczepu Wlosow w Warszawie korzysta z innowacyjnych technologii i nowoczesneogo sprzetu, mozesz sie umowic do nich na konsultacje

Ten post edytował milenka20 wto, 26 mar 2019 - 19:25
milenka20


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 61
Dołączył: nie, 25 lis 18 - 21:14
Nr użytkownika: 52,348




post pon, 25 mar 2019 - 22:19
Post #100

polecam skorzystac z zabiegu przeszczepu wlosow, swietna sprawa, skutecznosc, efekty sa trwale, nie pozostaja blizny, Klinika Przeszczepu Wlosow w Warszawie korzysta z innowacyjnych technologii i nowoczesneogo sprzetu, mozesz sie umowic do nich na konsultacje
> Co na wypadajÄ…ce wÅ‚osy, wewnÄ™trznie i zewnÄ™trznie
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 15:43
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama