Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

wakacje bez dzieci - co myślicie

> 
agatka_mama
pon, 11 lip 2016 - 10:30
Jestem mężatką od 6 lat. Mamy dwie córeczki 5-letnią i półtora roczną. Zawsze na wakacje jeździliśmy z dziewczynkami. Ja nie pracuję, a mąż za to bardzo dużo. Rzadko ma wolne. Wczoraj wróciliśmy z tygodniowych wakacji nad morzem. Mąż zrobił mi niespodziankę i wykupił dla nas dziesięciodniowe wakacje w Chorwacji. Tylko my we dwoje z jego przyjacielem z żoną. Mój mąż już załatwił z moimi rodzicami, że zajmą się dziewczynkami. Ale ja mam wątpliwości... Wakacje bez dzieci... Co prawda dziewczynki mają dobry kontakt z dziadkami, czasami u nich są na kilka dni. Ale tak 10 dni?! Co radzicie wyjechać? Zrezygnować z wyjazdu? Czy zabrać dzieci pomimo, że przyjaciele jadą bez swoich dzieci? Dziękuję za radę. Agata
agatka_mama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 11 lip 16 - 10:28
Nr użytkownika: 47,841




post pon, 11 lip 2016 - 10:30
Post #1

Jestem mężatką od 6 lat. Mamy dwie córeczki 5-letnią i półtora roczną. Zawsze na wakacje jeździliśmy z dziewczynkami. Ja nie pracuję, a mąż za to bardzo dużo. Rzadko ma wolne. Wczoraj wróciliśmy z tygodniowych wakacji nad morzem. Mąż zrobił mi niespodziankę i wykupił dla nas dziesięciodniowe wakacje w Chorwacji. Tylko my we dwoje z jego przyjacielem z żoną. Mój mąż już załatwił z moimi rodzicami, że zajmą się dziewczynkami. Ale ja mam wątpliwości... Wakacje bez dzieci... Co prawda dziewczynki mają dobry kontakt z dziadkami, czasami u nich są na kilka dni. Ale tak 10 dni?! Co radzicie wyjechać? Zrezygnować z wyjazdu? Czy zabrać dzieci pomimo, że przyjaciele jadą bez swoich dzieci? Dziękuję za radę. Agata
kassandraa
śro, 27 lip 2016 - 15:21
dziewczyno poszalej ! icon_smile.gif Kiedy ostatnio byłaś na wakacjach z samym mężem? Pewnie z 7 lat temu icon_wink.gif Skoro mąż zamówił bez dzieci to najwyrazniej chcial spedzic z żoną romantyczne wieczory w Chorwacji icon_wink.gif Ja bym się nie zastanawiała. Znam faceta,ktory bez corki 5 minut nie może wytrzymać - dobrze, że nie jest moim mężem icon_biggrin.gif
kassandraa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: śro, 10 lut 16 - 19:59
Nr użytkownika: 47,125




post śro, 27 lip 2016 - 15:21
Post #2

dziewczyno poszalej ! icon_smile.gif Kiedy ostatnio byłaś na wakacjach z samym mężem? Pewnie z 7 lat temu icon_wink.gif Skoro mąż zamówił bez dzieci to najwyrazniej chcial spedzic z żoną romantyczne wieczory w Chorwacji icon_wink.gif Ja bym się nie zastanawiała. Znam faceta,ktory bez corki 5 minut nie może wytrzymać - dobrze, że nie jest moim mężem icon_biggrin.gif
oliweczkas
wto, 16 sie 2016 - 12:32
Nawet bym się sekundy nie zastanawiała czy jechać. Oczywiście że tak!
oliweczkas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,665
Dołączył: wto, 28 wrz 04 - 16:40
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,135

GG:


post wto, 16 sie 2016 - 12:32
Post #3

Nawet bym się sekundy nie zastanawiała czy jechać. Oczywiście że tak!

--------------------
Oliwia- mamusia Zuzinka (17.01.2005) i Błażejka (20.04.2015) żona Darka (od 6.09.2003 )


Pusiuniu-biegaj sobie szczęśliwie po niebieskich łąkach [*] Zawsze będziemy Cię kochać.
synapsa
wto, 30 sie 2016 - 14:28
Pewnie, że jedź. Kazdej mamie przydałby się taki wyjazd. Ciągle jesteś z dziećmi, więc przyda ci się kilka dni bez nich. A jaki miły będzie powrót, gdy się do nich przytulisz stęskniona. icon_smile.gif
synapsa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: czw, 29 sty 15 - 11:25
Nr użytkownika: 45,271




post wto, 30 sie 2016 - 14:28
Post #4

Pewnie, że jedź. Kazdej mamie przydałby się taki wyjazd. Ciągle jesteś z dziećmi, więc przyda ci się kilka dni bez nich. A jaki miły będzie powrót, gdy się do nich przytulisz stęskniona. icon_smile.gif

--------------------
Sprzy­mie­rzeńców zys­ku­je się przez zas­po­kaja­nie cieka­wości nieznajomych. - Maxime Chattam
fellka22
wto, 20 wrz 2016 - 22:00
Jak ja bym chciała, żeby tak mój mąż wpadł na taki pomysł. A dzieciom nie zaszkodzi jak się stęsknią troszkę. A z dziadkami mogą spędzić czas inaczej, ciekawie i może wcale nie będą aż tak myśleć o tęsknocie.

https://www.dobretarasy.com.pl/deska-tarasowa-kompozytowa

Ten post edytował fellka22 pon, 21 lis 2016 - 14:24
fellka22


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: czw, 15 wrz 16 - 21:41
Nr użytkownika: 48,144




post wto, 20 wrz 2016 - 22:00
Post #5

Jak ja bym chciała, żeby tak mój mąż wpadł na taki pomysł. A dzieciom nie zaszkodzi jak się stęsknią troszkę. A z dziadkami mogą spędzić czas inaczej, ciekawie i może wcale nie będą aż tak myśleć o tęsknocie.

https://www.dobretarasy.com.pl/deska-tarasowa-kompozytowa
Verka100
sob, 24 wrz 2016 - 20:13
Jak najbardziej jechać, nie można się uzależniać od dzieci, bo kiedys i tak wyfruną z gniazda icon_smile.gif
Verka100


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: śro, 24 wrz 14 - 10:48
Nr użytkownika: 44,555




post sob, 24 wrz 2016 - 20:13
Post #6

Jak najbardziej jechać, nie można się uzależniać od dzieci, bo kiedys i tak wyfruną z gniazda icon_smile.gif
juliettas23
nie, 06 lis 2016 - 16:47
Zdrowy egoizm czasem nie zaszkodzi. Więc jeśli nie są to notoryczne wyjazdy, to czemu nie. Rodzice z takich wakacji we dwoje wracają stęsknieni za dziećmi i naładowani nową energią. A dzieci też sobie przy okazji "odpoczną" od rodziców.

https://zdrady-rozwody.com.pl/test-wiernosci-meza

Ten post edytował juliettas23 pon, 05 gru 2016 - 12:43
juliettas23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: sob, 05 lis 16 - 22:57
Nr użytkownika: 48,360




post nie, 06 lis 2016 - 16:47
Post #7

Zdrowy egoizm czasem nie zaszkodzi. Więc jeśli nie są to notoryczne wyjazdy, to czemu nie. Rodzice z takich wakacji we dwoje wracają stęsknieni za dziećmi i naładowani nową energią. A dzieci też sobie przy okazji "odpoczną" od rodziców.

https://zdrady-rozwody.com.pl/test-wiernosci-meza
śrubka
pon, 19 gru 2016 - 12:32
Jak najbardziej! Dlaczego by nie? To, że jest się rodzicem, nie oznacza, że jest się na stałe przywiązanym do dzieci icon_smile.gif Odrobina luzu też się nam należy.
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post pon, 19 gru 2016 - 12:32
Post #8

Jak najbardziej! Dlaczego by nie? To, że jest się rodzicem, nie oznacza, że jest się na stałe przywiązanym do dzieci icon_smile.gif Odrobina luzu też się nam należy.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 20 gru 2016 - 14:53
Post #9

Od czasu do czasu warto się gdzieś wybrać bez dzieci. Dla własnego komfortu psychicznego:)
malinnrose
czw, 12 sty 2017 - 21:10
Nikt nie mówi to o notorycznym zostawianiu dzieci u dziadków i korzystaniu z uciech życia codziennego. Ale dwa razy do roku, albo raz na wakacje tygodniowe chociaż, czemu nie...
malinnrose


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pon, 09 sty 17 - 14:53
Nr użytkownika: 48,664




post czw, 12 sty 2017 - 21:10
Post #10

Nikt nie mówi to o notorycznym zostawianiu dzieci u dziadków i korzystaniu z uciech życia codziennego. Ale dwa razy do roku, albo raz na wakacje tygodniowe chociaż, czemu nie...
Red_Rose
pon, 16 sty 2017 - 09:01
Ja uważam, że czasami takie wakacje we dwoje są potrzebne. Dlatego skoro masz kogoś kto zajmie się twoimi dziećmi to bym skorzystała i wybrała się na urlop tylko we dwoje
Red_Rose


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 48
Dołączył: czw, 01 gru 16 - 10:34
Nr użytkownika: 48,496




post pon, 16 sty 2017 - 09:01
Post #11

Ja uważam, że czasami takie wakacje we dwoje są potrzebne. Dlatego skoro masz kogoś kto zajmie się twoimi dziećmi to bym skorzystała i wybrała się na urlop tylko we dwoje
miko400
pon, 16 sty 2017 - 22:54
Oddaj dziewczynki do dziadkow i zaszalejcie icon_smile.gif
miko400


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pon, 16 sty 17 - 22:48
Nr użytkownika: 48,726




post pon, 16 sty 2017 - 22:54
Post #12

Oddaj dziewczynki do dziadkow i zaszalejcie icon_smile.gif

--------------------
mizi
sob, 18 lut 2017 - 10:25
My od 2 lat wypoczywamy wspólnie i osobno. Dzieciaki wyjeżdżają na jakiś obóz albo kolonie typu https://puntovita.pl/obozy-zeglarskie/. W tym czasie my jedziemy gdzieś sami. Z końcem wakacji jedziemy zawsze wspólnie najczęściej w mało oblegane miejsce w Polsce.
mizi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18
Dołączył: pon, 03 paź 16 - 17:47
Nr użytkownika: 48,205




post sob, 18 lut 2017 - 10:25
Post #13

My od 2 lat wypoczywamy wspólnie i osobno. Dzieciaki wyjeżdżają na jakiś obóz albo kolonie typu https://puntovita.pl/obozy-zeglarskie/. W tym czasie my jedziemy gdzieś sami. Z końcem wakacji jedziemy zawsze wspólnie najczęściej w mało oblegane miejsce w Polsce.
Zossia89
wto, 21 lut 2017 - 09:46
Dla mnie by serce pękło jakbym miała swojego malucha odstawić np. do dziadków na 2 tygodnie albo chociaż tydzień, z drugiej strony ma już prawie 3 latka i chyba w niedalekiej przyszłości będzie można już spróbować...
Zossia89


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: pon, 13 lut 17 - 12:56
Nr użytkownika: 48,854




post wto, 21 lut 2017 - 09:46
Post #14

Dla mnie by serce pękło jakbym miała swojego malucha odstawić np. do dziadków na 2 tygodnie albo chociaż tydzień, z drugiej strony ma już prawie 3 latka i chyba w niedalekiej przyszłości będzie można już spróbować...

--------------------
Szukasz praktycznych porad wychowawczych i nie tylko? Zerknij na mojego bloga: https://www.zaradne-mamy.blogspot.com - polecam :)
payko
sob, 20 maj 2017 - 22:54
Nie jestem przekonana do tego pomysłu. Chorwacja to piękna pogoda i ciepłe morze, więc małe dzieci miałyby raj na ziemi. Ja bym jeszcze kilka lat odczekała z takim zostawieniem dzieci dziadkom. Inna rzecz, ja nie mam takich mozliwości, jak zostawienie dziecka komukolwiek.
payko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: pią, 19 sie 16 - 11:14
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 48,033




post sob, 20 maj 2017 - 22:54
Post #15

Nie jestem przekonana do tego pomysłu. Chorwacja to piękna pogoda i ciepłe morze, więc małe dzieci miałyby raj na ziemi. Ja bym jeszcze kilka lat odczekała z takim zostawieniem dzieci dziadkom. Inna rzecz, ja nie mam takich mozliwości, jak zostawienie dziecka komukolwiek.
Peggie
pon, 22 maj 2017 - 09:43
nawet jak się pojedzie gdzieś bez dzieci, to i tak nie są to takie wakacje o jakich się myśli bo ciągle gdzieś z tyłu głowy pojawia się kwestia dzieci.
Peggie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 363
Dołączył: czw, 23 mar 17 - 13:11
Nr użytkownika: 49,066




post pon, 22 maj 2017 - 09:43
Post #16

nawet jak się pojedzie gdzieś bez dzieci, to i tak nie są to takie wakacje o jakich się myśli bo ciągle gdzieś z tyłu głowy pojawia się kwestia dzieci.
kuna87
pon, 22 maj 2017 - 14:25
Ok, są chwile kiedy z chęcią bym syna komuś oddała na dzień, ale maks na dzień i najlepiej mając go gdzieś w zasięgu wzrokowym lub słuchowym.
Ale nie wyobrażam sobie gdzieś dłużej
kuna87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 351
Dołączył: czw, 26 lut 15 - 21:11
Nr użytkownika: 45,434




post pon, 22 maj 2017 - 14:25
Post #17

Ok, są chwile kiedy z chęcią bym syna komuś oddała na dzień, ale maks na dzień i najlepiej mając go gdzieś w zasięgu wzrokowym lub słuchowym.
Ale nie wyobrażam sobie gdzieś dłużej

--------------------
6-08-2015 2 kreseczka <jupi>


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 06 lip 2017 - 22:45
Post #18

Ja nie wyobrażam sobie wakacji bez dzieciaków icon_biggrin.gif Dlatego jak jedziemy już gdzieś to zawsze wybieramy takie hotele żeby włąśnie były przyjazne dla rodzin z dzićmi. I najlepszy na jaki do tej pory trafiliśmy, to na pewno na Unitral w Mielnie https://www.unitral.pl/ icon_smile.gif
melania2
śro, 12 lip 2017 - 20:21
Wszystko zależy ile dzieci mają lat, jak całkiem małe to bym nie ryzykował, ale jak już mają roczek lub 1,5 to można już o wiele spokojniej z nimi podróżować.
melania2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 12 lip 17 - 20:06
Nr użytkownika: 49,987




post śro, 12 lip 2017 - 20:21
Post #19

Wszystko zależy ile dzieci mają lat, jak całkiem małe to bym nie ryzykował, ale jak już mają roczek lub 1,5 to można już o wiele spokojniej z nimi podróżować.
Wioletta8
czw, 20 lip 2017 - 13:53
We wszystkim powinien być umiar. Nie widzę nic złego w spędzeniu paru dni tylko z mężem. Jak byłam mała, to zdarzało mi się wyjechać do babci na tydzień. Dobrze to wspominam, bo na wsi było ciekawiej niż w mieście. Z moimi dziećmi też tak robię. Były u dziadków, jak pojechałam z mężem na trzy dni do znajomych. Oczywiście w wakacje mamy też rodzinny wyjazd. Za tydzień będziemy w Ustce, mamy tam już zarezerwowane miejsce w laguna Marine. Ośrodek jest zaraz przy promenadzie, więc będziemy mieć blisko do plaży. Ciekawa jestem tylko czy pogoda dopisze.
Wioletta8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18
Dołączył: pon, 27 mar 17 - 10:58
Nr użytkownika: 49,102




post czw, 20 lip 2017 - 13:53
Post #20

We wszystkim powinien być umiar. Nie widzę nic złego w spędzeniu paru dni tylko z mężem. Jak byłam mała, to zdarzało mi się wyjechać do babci na tydzień. Dobrze to wspominam, bo na wsi było ciekawiej niż w mieście. Z moimi dziećmi też tak robię. Były u dziadków, jak pojechałam z mężem na trzy dni do znajomych. Oczywiście w wakacje mamy też rodzinny wyjazd. Za tydzień będziemy w Ustce, mamy tam już zarezerwowane miejsce w laguna Marine. Ośrodek jest zaraz przy promenadzie, więc będziemy mieć blisko do plaży. Ciekawa jestem tylko czy pogoda dopisze.
> wakacje bez dzieci - co myÅ›licie
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 30 mar 2024 - 04:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama