Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
33 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia   

Lektury dla dzieci starszych

> 
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




Agnieszka AZJ
czw, 11 paź 2007 - 13:37
"Ernesta" miałam w ręku, ale nie przebrnęłam przez pierwsze rozdziały. Moje córki w ogóle nawet spojrzeć nie chciały. Na szczęście bralam z biblioteki, bo jakoś mnie okladka nie przekonywała. Takie jakieś... dziwne to było, ale niezbyt wciągające.

Poziostałych nie znam.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post czw, 11 paź 2007 - 13:37
Post #42

"Ernesta" miałam w ręku, ale nie przebrnęłam przez pierwsze rozdziały. Moje córki w ogóle nawet spojrzeć nie chciały. Na szczęście bralam z biblioteki, bo jakoś mnie okladka nie przekonywała. Takie jakieś... dziwne to było, ale niezbyt wciągające.

Poziostałych nie znam.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Agnieszka AZJ
czw, 11 paź 2007 - 16:49
Głucha jesteś ? Marlee Matlin - nieduża książka o przyjaźni i niepełnosprawności. Bohaterkami są dwie dziewięciolatki, z których jedna jest niesłysząca (ale umie mówić) - mieszkają obok siebie i przyjaźnią się. Jadą razem na obóz, na którym jest jeszcze jedna niesłysząca dziewczynka, co wystawia ich przyjaźń na próbę. Klimat trochę jak u Jacqueline Wilson.

Autorka sama nie słyszy. Grała główną rolę w "Dzieciach gorszego Boga". Wie, o czym pisze i może dlatego dobrze się tę książkę czyta.


Edit.
Napisałam troche więcej o tej książce https://poczytajmi.blox.pl/2007/11/Glucha-jestes.html

Ten post edytował Agnieszka AZJ śro, 21 lis 2007 - 21:02
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post czw, 11 paź 2007 - 16:49
Post #43

Głucha jesteś ? Marlee Matlin - nieduża książka o przyjaźni i niepełnosprawności. Bohaterkami są dwie dziewięciolatki, z których jedna jest niesłysząca (ale umie mówić) - mieszkają obok siebie i przyjaźnią się. Jadą razem na obóz, na którym jest jeszcze jedna niesłysząca dziewczynka, co wystawia ich przyjaźń na próbę. Klimat trochę jak u Jacqueline Wilson.

Autorka sama nie słyszy. Grała główną rolę w "Dzieciach gorszego Boga". Wie, o czym pisze i może dlatego dobrze się tę książkę czyta.


Edit.
Napisałam troche więcej o tej książce https://poczytajmi.blox.pl/2007/11/Glucha-jestes.html

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Truśka
czw, 11 paź 2007 - 22:14
A u nas teraz seria Magiczny domek na drzewie oraz Mors, Pinky i trzynasta komnata.
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post czw, 11 paź 2007 - 22:14
Post #44

A u nas teraz seria Magiczny domek na drzewie oraz Mors, Pinky i trzynasta komnata.

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
Truśka
śro, 24 paź 2007 - 14:08
A teraz Ślady nad Nilem oraz Tajemnica na "Santa Marii"
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post śro, 24 paź 2007 - 14:08
Post #45

A teraz Ślady nad Nilem oraz Tajemnica na "Santa Marii"

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
Agnieszka AZJ
czw, 01 lis 2007 - 18:42
Cukiernia pod pierożkiem z wiśniami - teraz zapowiadana na 16 listopada. To już chyba ostateczny termin.

Gdybym nie miała własnej z dawnych czasów, to bym sie nie mogła doczekać. 06.gif

Ten post edytował Agnieszka AZJ czw, 01 lis 2007 - 18:42
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post czw, 01 lis 2007 - 18:42
Post #46

Cukiernia pod pierożkiem z wiśniami - teraz zapowiadana na 16 listopada. To już chyba ostateczny termin.

Gdybym nie miała własnej z dawnych czasów, to bym sie nie mogła doczekać. 06.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
marghe.
wto, 06 lis 2007 - 22:02
Gabiszon z biblioteki przyniósł takie cuś
https://www.republikadzieci.pl/rd/content/view/155/89/ (część o balowaniu)

mnie przy tym nie było

Zna ktoś tę serię?
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 06 lis 2007 - 22:02
Post #47

Gabiszon z biblioteki przyniósł takie cuś
https://www.republikadzieci.pl/rd/content/view/155/89/ (część o balowaniu)

mnie przy tym nie było

Zna ktoś tę serię?
Agnieszka AZJ
wto, 06 lis 2007 - 23:21
"Zuźka D. Zołzik" ? Taki trochę Koszmarny Karolek tylko o dziewczynce icon_wink.gif Szkodliwa nie jest, ale mnie nie zachwyciła.

Mam tę część o młodszej siostrze - na razie czeka, aż Julka - dyslektyczka będzie w stanie ją przeczytać sama. Czarno to widzę icon_sad.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post wto, 06 lis 2007 - 23:21
Post #48

"Zuźka D. Zołzik" ? Taki trochę Koszmarny Karolek tylko o dziewczynce icon_wink.gif Szkodliwa nie jest, ale mnie nie zachwyciła.

Mam tę część o młodszej siostrze - na razie czeka, aż Julka - dyslektyczka będzie w stanie ją przeczytać sama. Czarno to widzę icon_sad.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
marghe.
nie, 11 lis 2007 - 17:01
No to przeczytałyśmy Zuźkę, Gaba w jakies 40 minut, ja w 10 icon_biggrin.gif
z poczatku miałam bardzo mieszane uczucia, na szczęście koniec jest całkiem nieglupi

daleko mi do zachwytów, ale nie będe oponowac jak Gaba wypożyczy kolejne ksiazki z tej serii


a co powiecie na to
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,567169.html
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,567164.html

no i cd Mikołajka
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,544993.html

cd Ciumków
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,566463.html

Kasdepke
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,567350.html
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post nie, 11 lis 2007 - 17:01
Post #49

No to przeczytałyśmy Zuźkę, Gaba w jakies 40 minut, ja w 10 icon_biggrin.gif
z poczatku miałam bardzo mieszane uczucia, na szczęście koniec jest całkiem nieglupi

daleko mi do zachwytów, ale nie będe oponowac jak Gaba wypożyczy kolejne ksiazki z tej serii


a co powiecie na to
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,567169.html
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,567164.html

no i cd Mikołajka
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,544993.html

cd Ciumków
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,566463.html

Kasdepke
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,567350.html
Agnieszka AZJ
pon, 12 lis 2007 - 09:55
Marg,
tych książek z serii Nazywam się... jest więcej.
Miałam w ręku tę o Einsteinie i wydaje mi się, ze jest dla osób nieco starszych niż seria "Monstrualna erudycja". Ja bym to dała dziesięciolatkowi, a Ania tego Einsteina dała swojej koleżance na 14 urodziny i było OK.

Ciuumków bardzo polubiłyśmy, więc pewnie się zainteresuję ciągiem dalszym. A Kasdepke mi się ostatnio "przejadł" icon_wink.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 12 lis 2007 - 09:55
Post #50

Marg,
tych książek z serii Nazywam się... jest więcej.
Miałam w ręku tę o Einsteinie i wydaje mi się, ze jest dla osób nieco starszych niż seria "Monstrualna erudycja". Ja bym to dała dziesięciolatkowi, a Ania tego Einsteina dała swojej koleżance na 14 urodziny i było OK.

Ciuumków bardzo polubiłyśmy, więc pewnie się zainteresuję ciągiem dalszym. A Kasdepke mi się ostatnio "przejadł" icon_wink.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Graz
pon, 12 lis 2007 - 10:10
Co myslicie o Dynastii Miziołków pani Olech?

Dla zerówkowicza może być?
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 12 lis 2007 - 10:10
Post #51

Co myslicie o Dynastii Miziołków pani Olech?

Dla zerówkowicza może być?

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

Agnieszka AZJ
pon, 12 lis 2007 - 10:25
Ja bym z Miziołkami poczekała, aż będzie w stanie przeczytać samodzielnie. Humor tej ksiązki jest IMHO odpowiedni dla nieco starszych.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 12 lis 2007 - 10:25
Post #52

Ja bym z Miziołkami poczekała, aż będzie w stanie przeczytać samodzielnie. Humor tej ksiązki jest IMHO odpowiedni dla nieco starszych.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
marghe.
pon, 12 lis 2007 - 18:06
Zgadzam się z Agnieszką
Wsadziłąm w kąt, za wczesnie jeszcze na taką lekturę

marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 12 lis 2007 - 18:06
Post #53

Zgadzam się z Agnieszką
Wsadziłąm w kąt, za wczesnie jeszcze na taką lekturę

marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




Truśka
pon, 19 lis 2007 - 20:37
Pierwszej zupełnie nie znam.
Natomiast O wróżkach i czarodziejach jest ukochaną moją książką dzieciństwa. Moje dzieci akurat uwielbiają tą pozycję. Ponieważ mamy ją również w wersji audio to znamy bajki na pamięć.
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post pon, 19 lis 2007 - 20:37
Post #55

Pierwszej zupełnie nie znam.
Natomiast O wróżkach i czarodziejach jest ukochaną moją książką dzieciństwa. Moje dzieci akurat uwielbiają tą pozycję. Ponieważ mamy ją również w wersji audio to znamy bajki na pamięć.

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
Agnieszka AZJ
pon, 19 lis 2007 - 20:43
My mamy Gałczyńską tylko w wersji audio. Julka słucha wieczorami przed zaśnięciem. Piękne bajki icon_smile.gif

Widziałam dziś w stoisku "Świata ksiązki" "Tajemnicę świąt Bożego Narodzenia" Gaardera - wydanie klubowe z pieknymi ilustracjami Anny Kaszuby Dębskiej. Szlag mnie omal nie trafił, bo wydanie Santorskiego, które mamy, jest ilustrowane duzo brzydziej. Moje maniactwo jednak nie sięga tak daleko, zeby kupić drugi egzemplarz książki, która dzieci juz dobrze znaja tylko ze względu na ilistracje icon_wink.gif

Ten post edytował Agnieszka AZJ pon, 19 lis 2007 - 20:58
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 19 lis 2007 - 20:43
Post #56

My mamy Gałczyńską tylko w wersji audio. Julka słucha wieczorami przed zaśnięciem. Piękne bajki icon_smile.gif

Widziałam dziś w stoisku "Świata ksiązki" "Tajemnicę świąt Bożego Narodzenia" Gaardera - wydanie klubowe z pieknymi ilustracjami Anny Kaszuby Dębskiej. Szlag mnie omal nie trafił, bo wydanie Santorskiego, które mamy, jest ilustrowane duzo brzydziej. Moje maniactwo jednak nie sięga tak daleko, zeby kupić drugi egzemplarz książki, która dzieci juz dobrze znaja tylko ze względu na ilistracje icon_wink.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Ida.dorota
wto, 20 lis 2007 - 09:33
Agnieszko, a czy mogłabyś polecić jakieś książki dla dziewczynki wchodzącej w okres dojrzewania, która ma zapotrzebowanie na czytanie o chłopcach, pierwszych miłościach i uczeniu się dorosłości? Ale takiej małej jeszcze, która ma 9 i pół roku...
Ola pochłonęła wszystkie tomy "Różwoych baletek" i widzę, że te tematy są dla niej teraz bardzo ważne. W szkole spotyka się już coraz częściej z problematyką, jak uważałam jeszcze niedawno, charakterystyczną dla dzieci starszych, zaskakuje mnie bardzo relacjami z rozmów, które prowadzą jej koleżanki. Mam wrażenie, że jest mocno rozdarta pomiędzy swoją ogromną jeszcze potrzebą bycia dzieckiem, a tym, co widzi i słyszy, dlatego chciałabym, żeby mogła poczytać coś sensownego, co mądrze i ciepło traktuje o dojrzewaniu w sposób adekwatny do jej wieku, ale znajduję zazwyczaj książki o dziewczynkach sporo starszych. Obawiam się, żeby podsuwanie takich lektur nie spowodowało odwrotnego efektu i nie nastawiło jej na konieczność przyspieszania dojrzewania, aby niejako "dostosować" się do przeżyć bohaterek. Dlatego szukam czegoś podobnego do "Różowych baletek", które przy okazji gorąco polecam.
Czy da się zrozumieć, o co mi chodzi? Nie namotałam za mocno?...
Ida.dorota


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,187
Dołączył: pon, 01 mar 04 - 13:12
Skąd: Piaseczno
Nr użytkownika: 1,508




post wto, 20 lis 2007 - 09:33
Post #57

Agnieszko, a czy mogłabyś polecić jakieś książki dla dziewczynki wchodzącej w okres dojrzewania, która ma zapotrzebowanie na czytanie o chłopcach, pierwszych miłościach i uczeniu się dorosłości? Ale takiej małej jeszcze, która ma 9 i pół roku...
Ola pochłonęła wszystkie tomy "Różwoych baletek" i widzę, że te tematy są dla niej teraz bardzo ważne. W szkole spotyka się już coraz częściej z problematyką, jak uważałam jeszcze niedawno, charakterystyczną dla dzieci starszych, zaskakuje mnie bardzo relacjami z rozmów, które prowadzą jej koleżanki. Mam wrażenie, że jest mocno rozdarta pomiędzy swoją ogromną jeszcze potrzebą bycia dzieckiem, a tym, co widzi i słyszy, dlatego chciałabym, żeby mogła poczytać coś sensownego, co mądrze i ciepło traktuje o dojrzewaniu w sposób adekwatny do jej wieku, ale znajduję zazwyczaj książki o dziewczynkach sporo starszych. Obawiam się, żeby podsuwanie takich lektur nie spowodowało odwrotnego efektu i nie nastawiło jej na konieczność przyspieszania dojrzewania, aby niejako "dostosować" się do przeżyć bohaterek. Dlatego szukam czegoś podobnego do "Różowych baletek", które przy okazji gorąco polecam.
Czy da się zrozumieć, o co mi chodzi? Nie namotałam za mocno?...

--------------------
Ola, 1998r.

Tomek:
Agnieszka AZJ
wto, 20 lis 2007 - 09:46
Może "Ella zaklęta" ?

Ten post edytował Agnieszka AZJ wto, 20 lis 2007 - 09:49
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post wto, 20 lis 2007 - 09:46
Post #58

Może "Ella zaklęta" ?

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Ida.dorota
wto, 20 lis 2007 - 12:39
"Ellę" znamy, ale faktycznie czytaliśmy ją dawno i chyba faktycznie warto wrócić, bo teraz Ola powinna odebrać ją już nieco głębiej. Dziękuję.
Ida.dorota


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,187
Dołączył: pon, 01 mar 04 - 13:12
Skąd: Piaseczno
Nr użytkownika: 1,508




post wto, 20 lis 2007 - 12:39
Post #59

"Ellę" znamy, ale faktycznie czytaliśmy ją dawno i chyba faktycznie warto wrócić, bo teraz Ola powinna odebrać ją już nieco głębiej. Dziękuję.

--------------------
Ola, 1998r.

Tomek:
Agnieszka AZJ
wto, 20 lis 2007 - 17:11
CYTAT(Ida.dorota @ wto, 20 lis 2007 - 09:33) *
Agnieszko, a czy mogłabyś polecić jakieś książki dla dziewczynki wchodzącej w okres dojrzewania, która ma zapotrzebowanie na czytanie o chłopcach, pierwszych miłościach i uczeniu się dorosłości? Ale takiej małej jeszcze, która ma 9 i pół roku...


Przychodzą mi do głowy jeszcze "Tajne zapiski Wandy" w trzech częściach - ostatnio widziałam je na wyprzedaży w "Naszej księgarni" za jakieś smieszne kwoty.
Poza tym książki Jacqueline Wilson o kilku pisałam. Z tych zdecydowanie nie polecam tylko serii "Dziewczyny zakochują się" i in.

Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post wto, 20 lis 2007 - 17:11
Post #60

CYTAT(Ida.dorota @ wto, 20 lis 2007 - 09:33) *
Agnieszko, a czy mogłabyś polecić jakieś książki dla dziewczynki wchodzącej w okres dojrzewania, która ma zapotrzebowanie na czytanie o chłopcach, pierwszych miłościach i uczeniu się dorosłości? Ale takiej małej jeszcze, która ma 9 i pół roku...


Przychodzą mi do głowy jeszcze "Tajne zapiski Wandy" w trzech częściach - ostatnio widziałam je na wyprzedaży w "Naszej księgarni" za jakieś smieszne kwoty.
Poza tym książki Jacqueline Wilson o kilku pisałam. Z tych zdecydowanie nie polecam tylko serii "Dziewczyny zakochują się" i in.



--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
> Lektury dla dzieci starszych
Start new topic
Reply to this topic
33 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 17:20
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama