Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

niedobór witamin?

, białe plamki na paznokciach
> , biaÅ‚e plamki na paznokciach
dorsim
śro, 13 kwi 2011 - 10:54
w lutym Marysia sporo chorowała i ponad 2 tyg musiała brać antybiotyk, do tego jeszcze inhalacje Berodualem+pulmicort. jak skończyła brać antybiotyk zaczęły jej pękać usta. smarowałam kremem przeszło. po tygodniu znowu zaczęły jej pękać i do tego pojawiły się białe plamki na paznokciach. Lekarz zalecił branie witaminek i podstawowe badania. przez kilka tygodni brała witaminki, i 2 tyg temu zrobiłam jej morfologię, żelazo, glukoze, badanie moczu. wszystkie badania wyszły dobrze, anemii nie ma , hemoglobina w normie, żelazo także. plamki zniknęły, jednak wczoraj znowu zauważyłam na dwóch paznokciach. czy znowu powinnam iść do lekarza ( byłam kilka dni temu i było ok ) czy to oznacza że ciągle jest niedobór jakiś witamin ( witaminy ciągle jej podaję ).
czy może być jeszcze jakiś inny powód tych białych plamek.
dorsim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,505
Dołączył: pon, 25 sty 10 - 12:23
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 31,281




post śro, 13 kwi 2011 - 10:54
Post #1

w lutym Marysia sporo chorowała i ponad 2 tyg musiała brać antybiotyk, do tego jeszcze inhalacje Berodualem+pulmicort. jak skończyła brać antybiotyk zaczęły jej pękać usta. smarowałam kremem przeszło. po tygodniu znowu zaczęły jej pękać i do tego pojawiły się białe plamki na paznokciach. Lekarz zalecił branie witaminek i podstawowe badania. przez kilka tygodni brała witaminki, i 2 tyg temu zrobiłam jej morfologię, żelazo, glukoze, badanie moczu. wszystkie badania wyszły dobrze, anemii nie ma , hemoglobina w normie, żelazo także. plamki zniknęły, jednak wczoraj znowu zauważyłam na dwóch paznokciach. czy znowu powinnam iść do lekarza ( byłam kilka dni temu i było ok ) czy to oznacza że ciągle jest niedobór jakiś witamin ( witaminy ciągle jej podaję ).
czy może być jeszcze jakiś inny powód tych białych plamek.


--------------------




-1910- WfcA
Joka
śro, 13 kwi 2011 - 10:58
niedobór wapnia, podawaj więcej nabiału, a jak jest uczulona to może wapno w syropie
Joka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: pią, 03 lut 06 - 11:50
SkÄ…d: Bytom
Nr użytkownika: 4,810




post śro, 13 kwi 2011 - 10:58
Post #2

niedobór wapnia, podawaj więcej nabiału, a jak jest uczulona to może wapno w syropie

--------------------



Nie ludzie nami rządzą, lecz własne słabości.
Dorott
śro, 13 kwi 2011 - 10:59
to może być niedobór wapnia...może wzbogać dietę jogurtami
i chyba cynku tez mało przy białych plamkach na paznokciach...tak było u mnie

Ten post edytował Dorott śro, 13 kwi 2011 - 11:00
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post śro, 13 kwi 2011 - 10:59
Post #3

to może być niedobór wapnia...może wzbogać dietę jogurtami
i chyba cynku tez mało przy białych plamkach na paznokciach...tak było u mnie

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
dorsim
śro, 13 kwi 2011 - 11:34
to znaczy od prawie 4 tyg podaję jej codziennie nabiał, twarogi na śniadanie, co drugi dzień jogurt, no i mleko ok 500 ml na dobę. Nabiał dostaje od niedawna bo było u niej podejrzenie alergii .z resztą do tej pory pije nutramigen i dopiero teraz będę robić podejścia z innym mlekiem.
jeżeli chodzi o podanie wapnia w syropie to niestety ona nie może, już miała jakiś czas temu podawany ( w związku z wysypką ) no i niestety miała problemy z kupkami i lekarz kazał odstawić.
z tym nabiałem też za bardzo szaleć nie mogę, chociaż jak na razie nic się nie dzieje i mam nadzieję że tak już zostanie.
no i tak zastanawiam się czy jakbym jej podawała na śniadanie twarożek, i później w ciągu dnia jeszcze jogurt to czy by to nie było za dużo .

Ten post edytował dorsim śro, 13 kwi 2011 - 11:35
dorsim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,505
Dołączył: pon, 25 sty 10 - 12:23
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 31,281




post śro, 13 kwi 2011 - 11:34
Post #4

to znaczy od prawie 4 tyg podaję jej codziennie nabiał, twarogi na śniadanie, co drugi dzień jogurt, no i mleko ok 500 ml na dobę. Nabiał dostaje od niedawna bo było u niej podejrzenie alergii .z resztą do tej pory pije nutramigen i dopiero teraz będę robić podejścia z innym mlekiem.
jeżeli chodzi o podanie wapnia w syropie to niestety ona nie może, już miała jakiś czas temu podawany ( w związku z wysypką ) no i niestety miała problemy z kupkami i lekarz kazał odstawić.
z tym nabiałem też za bardzo szaleć nie mogę, chociaż jak na razie nic się nie dzieje i mam nadzieję że tak już zostanie.
no i tak zastanawiam się czy jakbym jej podawała na śniadanie twarożek, i później w ciągu dnia jeszcze jogurt to czy by to nie było za dużo .

--------------------




-1910- WfcA
Sali_M
śro, 13 kwi 2011 - 20:07
Ja czytałam o białych plamkach, że świadczą o niedoborze cynku, wapnia lub żelaza. Jeśli dziecko je dużo produktów z wapniem, może to niedobór któregoś z pozostałych? Żelazo jest w czerwonym mięsie, żółtku jajka, roślinach strączkowych, podrobach a cynk w kaszy gryczanej, razowym pieczywie, polędwicy, jajkach, pestkach dyni, kapuście.
Sali_M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 360
Dołączył: sob, 12 lut 11 - 14:31
Skąd: śląskie
Nr użytkownika: 35,806




post śro, 13 kwi 2011 - 20:07
Post #5

Ja czytałam o białych plamkach, że świadczą o niedoborze cynku, wapnia lub żelaza. Jeśli dziecko je dużo produktów z wapniem, może to niedobór któregoś z pozostałych? Żelazo jest w czerwonym mięsie, żółtku jajka, roślinach strączkowych, podrobach a cynk w kaszy gryczanej, razowym pieczywie, polędwicy, jajkach, pestkach dyni, kapuście.

--------------------
dorsim
śro, 13 kwi 2011 - 20:14
CYTAT(Sali_M @ Wed, 13 Apr 2011 - 21:07) *
Ja czytałam o białych plamkach, że świadczą o niedoborze cynku, wapnia lub żelaza. Jeśli dziecko je dużo produktów z wapniem, może to niedobór któregoś z pozostałych? Żelazo jest w czerwonym mięsie, żółtku jajka, roślinach strączkowych, podrobach a cynk w kaszy gryczanej, razowym pieczywie, polędwicy, jajkach, pestkach dyni, kapuście.



to znaczy tak niedobór żelaza to na pewno nie jest bo miała robione badania pod tym kątem,jeżeli chodzi o cynk to kasze jada ze 2 może 3 razy w tygodniu ( nie jest tego dużo bo ze dwie łyżeczki- ilość przed ugotowaniem ) co prawda jest to kasza jęczmienna ;] , jajka jada co drugi dzień, razowe pieczywo rzadko, polędwice to tylko sopocką, kapusty jeszcze nie jadła 37.gif
jeżeli chodzi o wapń to tak jak pisałam na śniadanie jada trochę twarogu, co drugi dzień jogurt, ostatnio trochę żółtego sera, mleko w ilości 500 ml.
hmmmm może za mało?
dorsim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,505
Dołączył: pon, 25 sty 10 - 12:23
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 31,281




post śro, 13 kwi 2011 - 20:14
Post #6

CYTAT(Sali_M @ Wed, 13 Apr 2011 - 21:07) *
Ja czytałam o białych plamkach, że świadczą o niedoborze cynku, wapnia lub żelaza. Jeśli dziecko je dużo produktów z wapniem, może to niedobór któregoś z pozostałych? Żelazo jest w czerwonym mięsie, żółtku jajka, roślinach strączkowych, podrobach a cynk w kaszy gryczanej, razowym pieczywie, polędwicy, jajkach, pestkach dyni, kapuście.



to znaczy tak niedobór żelaza to na pewno nie jest bo miała robione badania pod tym kątem,jeżeli chodzi o cynk to kasze jada ze 2 może 3 razy w tygodniu ( nie jest tego dużo bo ze dwie łyżeczki- ilość przed ugotowaniem ) co prawda jest to kasza jęczmienna ;] , jajka jada co drugi dzień, razowe pieczywo rzadko, polędwice to tylko sopocką, kapusty jeszcze nie jadła 37.gif
jeżeli chodzi o wapń to tak jak pisałam na śniadanie jada trochę twarogu, co drugi dzień jogurt, ostatnio trochę żółtego sera, mleko w ilości 500 ml.
hmmmm może za mało?

--------------------




-1910- WfcA
> niedobór witamin?, biaÅ‚e plamki na paznokciach
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 07:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama