Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

brzydki zapach z buzi u 13 miesiecznego dziecka

> 
sara2006
nie, 28 paź 2007 - 10:48
moja coreczka ma 13 miesiecy od jakiegos czasu ma brzydki zapach z buzi jak doi cumla i go wyciagnie to on tez nie ladnie pachnie i gdy wymemla raczki w tej buzi lub z tym cumlem sie bawi to jej raczki tez nie ladnie pachna.
prosze napiszcie czy wasze dzieci cos takiego miały ??
sara2006


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 172
Dołączył: pią, 03 lis 06 - 12:42
SkÄ…d: przeginia narodowa kolo krakowa
Nr użytkownika: 8,317




post nie, 28 paź 2007 - 10:48
Post #1

moja coreczka ma 13 miesiecy od jakiegos czasu ma brzydki zapach z buzi jak doi cumla i go wyciagnie to on tez nie ladnie pachnie i gdy wymemla raczki w tej buzi lub z tym cumlem sie bawi to jej raczki tez nie ladnie pachna.
prosze napiszcie czy wasze dzieci cos takiego miały ??

--------------------
[/img]https://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a3ee9beed98f9dc3.html[img]
Adusia32
nie, 28 paź 2007 - 15:23
Sara, przyczyn brzydkiego zapachu może być kilka. Zaczynając od najprostszych: wymień małej cumla na nowy i dwa razy dziennie myj ząbki i dziąsełka.
A może powinnaś również wymienić cumle w butelkach, jeśli oczywiście używacie butelek i wszelkie gryzaczki lub porządnie wyparzyć. Jeśli te zmiany nie przyniosą poprawy to raczej będziecie musiały sie skonsultować z pediatra - to może być z żołądka.
Adusia32


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: czw, 24 maj 07 - 20:28
Nr użytkownika: 14,531




post nie, 28 paź 2007 - 15:23
Post #2

Sara, przyczyn brzydkiego zapachu może być kilka. Zaczynając od najprostszych: wymień małej cumla na nowy i dwa razy dziennie myj ząbki i dziąsełka.
A może powinnaś również wymienić cumle w butelkach, jeśli oczywiście używacie butelek i wszelkie gryzaczki lub porządnie wyparzyć. Jeśli te zmiany nie przyniosą poprawy to raczej będziecie musiały sie skonsultować z pediatra - to może być z żołądka.
magda208
nie, 28 paź 2007 - 16:49
Sara brzydki zapach z buzi jest od zoladka.
magda208


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,974
Dołączył: nie, 03 gru 06 - 12:07
SkÄ…d: czestochowa
Nr użytkownika: 8,846




post nie, 28 paź 2007 - 16:49
Post #3

Sara brzydki zapach z buzi jest od zoladka.

--------------------
Paweł 02.10.1995
Paulina 02.05.1997


Kaspian


Będzie Matylda
bajusia
pon, 29 paź 2007 - 09:07
niekoniecznie z żołądka, może być z gardła. mój Mateusz ostatnio miał anginę ropną. objawy były takie-tylko gorączka nie wyższa niż 38,5 i właśnie ten brzydki zapach z buzi.
bajusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: pon, 29 paź 07 - 00:24
Nr użytkownika: 16,697




post pon, 29 paź 2007 - 09:07
Post #4

niekoniecznie z żołądka, może być z gardła. mój Mateusz ostatnio miał anginę ropną. objawy były takie-tylko gorączka nie wyższa niż 38,5 i właśnie ten brzydki zapach z buzi.
mama marta
pon, 24 gru 2007 - 23:13
Brzydki zapach z ust może tez byc spowodowny gronkowcem, obecnością pasozytow oraz zagrzybieniem przewodu pokarmowego.
mama marta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 43
Dołączył: czw, 13 gru 07 - 00:55
SkÄ…d: Szczecin/UK
Nr użytkownika: 17,199

GG:


post pon, 24 gru 2007 - 23:13
Post #5

Brzydki zapach z ust może tez byc spowodowny gronkowcem, obecnością pasozytow oraz zagrzybieniem przewodu pokarmowego.

--------------------
FILIPEK 20 CZERWIEC 2005r.
*ewcia84*
śro, 20 sty 2010 - 22:22
hej,ja bym stawiala na refluks.lekarz inf mnie ze przyczyna brzydkiego zapachu z buzi jest refluks przelykowo-zoladkowy sprawdzilabym na twoim miejscu.daj znac jak tam corcia i co wkoncu wyszlo.
*ewcia84*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 285
Dołączył: wto, 04 sie 09 - 13:37
SkÄ…d: bialystok
Nr użytkownika: 28,521

GG:


post śro, 20 sty 2010 - 22:22
Post #6

hej,ja bym stawiala na refluks.lekarz inf mnie ze przyczyna brzydkiego zapachu z buzi jest refluks przelykowo-zoladkowy sprawdzilabym na twoim miejscu.daj znac jak tam corcia i co wkoncu wyszlo.

--------------------


MAYKA
nie, 24 lip 2011 - 23:06
My tez sie borykamy z problemem smrodku z ust. Moje dziecko od urodzenia mialo problemy z ulewaniem nie wykluczone ze byl to refluks, do tego doszla skaza bialkowa. Wtedy nie czulam co prawda tego smrodku ale zwrocilam na niego uwage jakos kilka miesiecy temu. Myjemy Mackowi zeby 2 razy dziennie i mimo tego po jakims czasie ma taki nie swiezy oddech, teraz ma straszne plesniawki w buzi od flixotide no i przypalentala nam sie angina ropna. Tak czy siak mam zamiar z nim sie wybrac do gastrologa dzieciecego, zeby zlokalizowac zrodlo smrodku.
MAYKA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 42
Dołączył: sob, 22 sie 09 - 11:07
Skąd: z górnej półki
Nr użytkownika: 28,759

GG:


post nie, 24 lip 2011 - 23:06
Post #7

My tez sie borykamy z problemem smrodku z ust. Moje dziecko od urodzenia mialo problemy z ulewaniem nie wykluczone ze byl to refluks, do tego doszla skaza bialkowa. Wtedy nie czulam co prawda tego smrodku ale zwrocilam na niego uwage jakos kilka miesiecy temu. Myjemy Mackowi zeby 2 razy dziennie i mimo tego po jakims czasie ma taki nie swiezy oddech, teraz ma straszne plesniawki w buzi od flixotide no i przypalentala nam sie angina ropna. Tak czy siak mam zamiar z nim sie wybrac do gastrologa dzieciecego, zeby zlokalizowac zrodlo smrodku.

--------------------


Helena
nie, 24 lip 2011 - 23:31
refluks jest powodem brzydkiego zapachu, zaś refluks może być objawem alergii.
Helena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,119
Dołączył: sob, 30 paź 04 - 13:41
Skąd: P-ków
Nr użytkownika: 2,259

GG:


post nie, 24 lip 2011 - 23:31
Post #8

refluks jest powodem brzydkiego zapachu, zaś refluks może być objawem alergii.

--------------------
Maciejonka
sob, 03 wrz 2011 - 00:14
Szymon miał brzydki zapach z buzi od bakterii na migdałach. Gorączki wtedy nie miał, więc nie mówię, ze to angina. Po wymazie dostał antybiotyk i przeszło.
Poza tym przy klasycznej anginie z gorączką i wymiotami- smrodek powracał.
Maciejonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,077
Dołączył: śro, 23 lip 03 - 13:51
Skąd: Jastrzębie
Nr użytkownika: 920

GG:


post sob, 03 wrz 2011 - 00:14
Post #9

Szymon miał brzydki zapach z buzi od bakterii na migdałach. Gorączki wtedy nie miał, więc nie mówię, ze to angina. Po wymazie dostał antybiotyk i przeszło.
Poza tym przy klasycznej anginie z gorączką i wymiotami- smrodek powracał.

--------------------
Asia. Mama Szymonka (08.01.2004) i Piotrusia (23.07.2007)





WSTAĆ
PRZEŻYĆ
IŚĆ SPAĆ
tysia24
sob, 17 wrz 2011 - 16:52
CYTAT(Maciejonka @ Sat, 03 Sep 2011 - 01:14) *
Szymon miał brzydki zapach z buzi od bakterii na migdałach. Gorączki wtedy nie miał, więc nie mówię, ze to angina. Po wymazie dostał antybiotyk i przeszło.
Poza tym przy klasycznej anginie z gorączką i wymiotami- smrodek powracał.

U nas było podobnie, z tym, że u nas była to angina, która się dopiero zaczynała, jeszcze nie gorączkował a już z jego ust brzydko pachniało, bo anginie- minęło.
Mieliśmy jeszcze 1 sytuację z zapachem, kiedy to podejrzewano pasożyty u Cypiego, bardzo źle spał wtedy, w żadnych badaniach robali nie wykryto, ale po odrobaczeniu nieprzyjemny zapach zniknął.

Ten post edytował tysia24 sob, 17 wrz 2011 - 16:53
tysia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 720
Dołączył: nie, 03 gru 06 - 23:03
SkÄ…d: woj.pomorskie
Nr użytkownika: 8,856

GG:


post sob, 17 wrz 2011 - 16:52
Post #10

CYTAT(Maciejonka @ Sat, 03 Sep 2011 - 01:14) *
Szymon miał brzydki zapach z buzi od bakterii na migdałach. Gorączki wtedy nie miał, więc nie mówię, ze to angina. Po wymazie dostał antybiotyk i przeszło.
Poza tym przy klasycznej anginie z gorączką i wymiotami- smrodek powracał.

U nas było podobnie, z tym, że u nas była to angina, która się dopiero zaczynała, jeszcze nie gorączkował a już z jego ust brzydko pachniało, bo anginie- minęło.
Mieliśmy jeszcze 1 sytuację z zapachem, kiedy to podejrzewano pasożyty u Cypiego, bardzo źle spał wtedy, w żadnych badaniach robali nie wykryto, ale po odrobaczeniu nieprzyjemny zapach zniknął.

--------------------
TYSIA i CYPRIANEK

> brzydki zapach z buzi u 13 miesiecznego dziecka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 08:55
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama