Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

jak siÄ™ ksiÄ…guje kasÄ™ fiskalnÄ…?

> 
Żyrafo
piÄ…, 14 mar 2008 - 12:55
Wiem, że dzwonią, tylko nie wiem gdzie... Coś z tą kasą się robi, bo urząd skarbowy połowę kosztów kasy zwraca, tylko jak to się robi? Wiecie coś na ten temat?
Żyrafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,172
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 13:23
Skąd: juz nie KSIĄŻENICE
Nr użytkownika: 387




post piÄ…, 14 mar 2008 - 12:55
Post #1

Wiem, że dzwonią, tylko nie wiem gdzie... Coś z tą kasą się robi, bo urząd skarbowy połowę kosztów kasy zwraca, tylko jak to się robi? Wiecie coś na ten temat?

--------------------
Żyrafo - mama Joanny (2000) i Marianny (2002)
klekotka
pon, 07 kwi 2008 - 21:15
Z tego co wiem, to trzeba złożyć pismo w US przed dokonaniem obrotów za pomoca kasy i oni nadają nr ewidencyjny. Dopiero połowę wartości takiej kasy można odpisać (w deklaracji VAT-7), ale nie więcej niż (chyba) 1000 zł. Jeśli planujesz kupić więcej niż 1 kasę to najlepiej kupić od razu i dokonać jednym odpisem w deklaracji, ponieważ przedsiębiorca może tylko 1 raz uzyskać zwrot połowy wartośći zakupionej kasy!!!
klekotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,862
Dołączył: sob, 30 wrz 06 - 18:42
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 7,754




post pon, 07 kwi 2008 - 21:15
Post #2

Z tego co wiem, to trzeba złożyć pismo w US przed dokonaniem obrotów za pomoca kasy i oni nadają nr ewidencyjny. Dopiero połowę wartości takiej kasy można odpisać (w deklaracji VAT-7), ale nie więcej niż (chyba) 1000 zł. Jeśli planujesz kupić więcej niż 1 kasę to najlepiej kupić od razu i dokonać jednym odpisem w deklaracji, ponieważ przedsiębiorca może tylko 1 raz uzyskać zwrot połowy wartośći zakupionej kasy!!!

--------------------



Anio?eczek [*] - 9tc (24.07.2009)
> jak siÄ™ ksiÄ…guje kasÄ™ fiskalnÄ…?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 22:52
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama