Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

Duphaston

> 
lilia
wto, 08 sie 2006 - 19:06
Witam-jestem nowa i mam problem icon_rolleyes.gif

Byłam dzisiaj u gin

jestem w 5tc-nie nastawiałam się na niewiadomo co-wiem, że jeszcze wcześnie, pani dała mi skierowanie na mocz, morfologia, cukier i powiedziała, że macica jest rozpulchniona-można domniemywać ciążę-ale za wcześnie, jak zobaczyłą piersi to stwierdziła- to ciąża!! /są wrażliwe i pełne/

kazała przyjść pod koniec sierpnia

a i dała jakieś tabletki, niby na podtrzymanie ciąży-ale nie wiem czy powinnam je brać-nazywają się: duphaston - nie mogę odczytać jakoś tak

Czy brać je tak bez jakichkolwiek badań przed?
lilia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 08 sie 06 - 18:59
Nr użytkownika: 6,899




post wto, 08 sie 2006 - 19:06
Post #21

Witam-jestem nowa i mam problem icon_rolleyes.gif

Byłam dzisiaj u gin

jestem w 5tc-nie nastawiałam się na niewiadomo co-wiem, że jeszcze wcześnie, pani dała mi skierowanie na mocz, morfologia, cukier i powiedziała, że macica jest rozpulchniona-można domniemywać ciążę-ale za wcześnie, jak zobaczyłą piersi to stwierdziła- to ciąża!! /są wrażliwe i pełne/

kazała przyjść pod koniec sierpnia

a i dała jakieś tabletki, niby na podtrzymanie ciąży-ale nie wiem czy powinnam je brać-nazywają się: duphaston - nie mogę odczytać jakoś tak

Czy brać je tak bez jakichkolwiek badań przed?
AniaS79
czw, 17 sie 2006 - 12:39
Witam Drogie Panie icon_smile.gif

Ja również jestem tu nowa, ale obracam się w kręgu podobnych zainteresowań, więc postanowiłam zawitać.

Także biorę Duphaston - po jednej tabletce raz dziennie od 16-go do 25-go dnia cyklu.
U mnie ma to mieć charakter stymulujący zapłodnienie. Zobaczymy...

Pozdrawiam wszystkie starające się i Te, którym już się udało icon_biggrin.gif
AniaS79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 105
Dołączył: czw, 17 sie 06 - 10:35
Skąd: Jaworzno
Nr użytkownika: 7,043

GG:


post czw, 17 sie 2006 - 12:39
Post #22

Witam Drogie Panie icon_smile.gif

Ja również jestem tu nowa, ale obracam się w kręgu podobnych zainteresowań, więc postanowiłam zawitać.

Także biorę Duphaston - po jednej tabletce raz dziennie od 16-go do 25-go dnia cyklu.
U mnie ma to mieć charakter stymulujący zapłodnienie. Zobaczymy...

Pozdrawiam wszystkie starające się i Te, którym już się udało icon_biggrin.gif
mandarynka
pią, 25 sie 2006 - 21:37
Nie jestem osamotniona;-) też mam przepisany duphaston 2xdziennie od 16 do 25 dnia cyklu. I lekarz jest chyba pozytywniej nastawiony niż ja- stwierdził , że wystarczą dwa miesiące icon_wink.gif
mandarynka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 21:00
Nr użytkownika: 7,206




post pią, 25 sie 2006 - 21:37
Post #23

Nie jestem osamotniona;-) też mam przepisany duphaston 2xdziennie od 16 do 25 dnia cyklu. I lekarz jest chyba pozytywniej nastawiony niż ja- stwierdził , że wystarczą dwa miesiące icon_wink.gif
Mi
sob, 26 sie 2006 - 19:06
Mandarynka - uwierz lekarzowi wink.gif
Nam się powiodło własnie w drugim cyklu z Duphastonem. Choć moja gin dawała nam trzy miesiące icon_cool.gif
Mi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,406
Dołączył: wto, 25 paź 05 - 09:11
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,913




post sob, 26 sie 2006 - 19:06
Post #24

Mandarynka - uwierz lekarzowi wink.gif
Nam się powiodło własnie w drugim cyklu z Duphastonem. Choć moja gin dawała nam trzy miesiące icon_cool.gif
mandarynka
pon, 28 sie 2006 - 08:37
=>Mi: to w takim razie i szanownego pana doktora i Ciebie trzymam za słowo icon_razz.gif
mandarynka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 21:00
Nr użytkownika: 7,206




post pon, 28 sie 2006 - 08:37
Post #25

=>Mi: to w takim razie i szanownego pana doktora i Ciebie trzymam za słowo icon_razz.gif
Aylin
śro, 20 wrz 2006 - 08:00
Witam też od tego cyklu jestem na duphastonie icon_smile.gif Zaczynam w 16 dniu. No i mam 2 miesiącena rezultaty icon_smile.gif zobaczymy jak to będzie icon_smile.gif

Pozdrawiam icon_smile.gif
Aylin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: nie, 23 kwi 06 - 15:31
Skąd: Gorzów Wlkp.
Nr użytkownika: 5,653




post śro, 20 wrz 2006 - 08:00
Post #26

Witam też od tego cyklu jestem na duphastonie icon_smile.gif Zaczynam w 16 dniu. No i mam 2 miesiącena rezultaty icon_smile.gif zobaczymy jak to będzie icon_smile.gif

Pozdrawiam icon_smile.gif

--------------------
To ja, Anek ;-)

Debora (2007)
Damian (2010)
tulla
sob, 31 mar 2007 - 09:43
Witam,
dołączam do duphastonowego grona icon_smile.gif
mój gin także dał mi dwa miesiące na zajście...
oprócz tego mam przeprowadzany monitoring cyklu (w tym cyklu, mimo troszkę za wysokiej prolaktyny, za niskiego estradiolu i policystycznej budowy jajników, pęcherzyk urósł do pokaźnych rozmiarów i, co ważniejsze, doszło do jego pęknięcia bez żadnego wspomagania icon_smile.gif )
tulla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,743
Dołączył: pią, 01 gru 06 - 17:45
Skąd: Lublin/Wawa
Nr użytkownika: 8,798

GG:


post sob, 31 mar 2007 - 09:43
Post #27

Witam,
dołączam do duphastonowego grona icon_smile.gif
mój gin także dał mi dwa miesiące na zajście...
oprócz tego mam przeprowadzany monitoring cyklu (w tym cyklu, mimo troszkę za wysokiej prolaktyny, za niskiego estradiolu i policystycznej budowy jajników, pęcherzyk urósł do pokaźnych rozmiarów i, co ważniejsze, doszło do jego pęknięcia bez żadnego wspomagania icon_smile.gif )

--------------------
Marysia i Franio - ur. 02.07.2008
tulla
czw, 12 kwi 2007 - 13:47
mogę już napisac, że pierwszy cykl z duphastonem bezowocny icon_sad.gif
z efektów ubocznych - lekkie bóle i zawroty głowy, ale nie było to jakoś strasznie uciążliwe...
tulla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,743
Dołączył: pią, 01 gru 06 - 17:45
Skąd: Lublin/Wawa
Nr użytkownika: 8,798

GG:


post czw, 12 kwi 2007 - 13:47
Post #28

mogę już napisac, że pierwszy cykl z duphastonem bezowocny icon_sad.gif
z efektów ubocznych - lekkie bóle i zawroty głowy, ale nie było to jakoś strasznie uciążliwe...

--------------------
Marysia i Franio - ur. 02.07.2008
gogus87
czw, 12 kwi 2007 - 14:17
wiatam jestem tu bo mam problem icon_sad.gif jestem tez w gronie tych co zazywaja duphaston bo planuje zajscie wciaze... ale niestety to sie nie udaje icon_sad.gif i boje sie ze sie nie uda.. oprucz tego biore inne leki bo nie mam owolacji niedawno wykryl u mnie to lekarz... iniewiem czy mi to cos pomoze czy tez nie jestem zalamana bo juz tyle razy i od roku czasu staram sie o dzeicko i nic icon_sad.gif lekarz mi powiedzial ze powinno sie udac ale bez zadnego przekonania icon_sad.gif
gogus87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: śro, 06 gru 06 - 16:19
Nr użytkownika: 8,917




post czw, 12 kwi 2007 - 14:17
Post #29

wiatam jestem tu bo mam problem icon_sad.gif jestem tez w gronie tych co zazywaja duphaston bo planuje zajscie wciaze... ale niestety to sie nie udaje icon_sad.gif i boje sie ze sie nie uda.. oprucz tego biore inne leki bo nie mam owolacji niedawno wykryl u mnie to lekarz... iniewiem czy mi to cos pomoze czy tez nie jestem zalamana bo juz tyle razy i od roku czasu staram sie o dzeicko i nic icon_sad.gif lekarz mi powiedzial ze powinno sie udac ale bez zadnego przekonania icon_sad.gif
Tobatka
czw, 12 kwi 2007 - 14:34
Goguś, rok to jest okres, kiedy jeszcze nie należy się martwić... Bierz leki, staraj się i... wyluzuj, bo z doświadczenia wiem, że im bardziej się chce, tym trudniej.. Ja zaszłam po dwóch niemal latach jak już odpuściliśmy....

Więc masz jeszcze szanse! Nie poddawaj się icon_smile.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
Skąd: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post czw, 12 kwi 2007 - 14:34
Post #30

Goguś, rok to jest okres, kiedy jeszcze nie należy się martwić... Bierz leki, staraj się i... wyluzuj, bo z doświadczenia wiem, że im bardziej się chce, tym trudniej.. Ja zaszłam po dwóch niemal latach jak już odpuściliśmy....

Więc masz jeszcze szanse! Nie poddawaj się icon_smile.gif
Saskia
czw, 12 kwi 2007 - 19:01
w aktualną icon_wink.gif ciążę zaszłam po drugiej serii duphastonu,
ale szczerze mówiąc, nie jestem pewna czy pomógł ten lek, czy bardziej "odpuszczenie sobie"
powodzenia icon_wink.gif
Saskia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,593
Dołączył: śro, 05 lis 03 - 19:03
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 1,167




post czw, 12 kwi 2007 - 19:01
Post #31

w aktualną icon_wink.gif ciążę zaszłam po drugiej serii duphastonu,
ale szczerze mówiąc, nie jestem pewna czy pomógł ten lek, czy bardziej "odpuszczenie sobie"
powodzenia icon_wink.gif

--------------------
Michał (2001), Agatka (2004), Tosia (2007)
bumbum
sob, 14 kwi 2007 - 10:21
ja tez jestem na duphastonie juz trzecia serie.Najpierw 3 miesiace bez rezultatu,potem nastepne 2 no i teraz znowu 3 miesiac.W pierwszym zaszlam ale duphaston nie pomogl.Zadnych skutkow ubocznych nie odczuwam,pozdrawiam[/b]
bumbum


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,724
Dołączył: pią, 23 lut 07 - 10:40
Skąd: dołączyła 6 list.2006
Nr użytkownika: 11,360




post sob, 14 kwi 2007 - 10:21
Post #32

ja tez jestem na duphastonie juz trzecia serie.Najpierw 3 miesiace bez rezultatu,potem nastepne 2 no i teraz znowu 3 miesiac.W pierwszym zaszlam ale duphaston nie pomogl.Zadnych skutkow ubocznych nie odczuwam,pozdrawiam[/b]

--------------------
Z - 20.12.2007
I - 03.10.2010
Tośka
pią, 28 wrz 2007 - 11:06
I ja zaczęłam właśnie terapię duphastonem. Mi jednak lekarz kazał brać od 14 dc przez dziesięć dni. I teraz sama nie wiem co mam myśleć:( większość z Was bierze ten lek od 16 dc. Eeech. A tak bym chciała, żeby nam się udało zafasolkować w pierwszym cyklu z duphastonem
Tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,476
Dołączył: pią, 07 lip 06 - 08:49
Skąd: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 6,532

GG:


post pią, 28 wrz 2007 - 11:06
Post #33

I ja zaczęłam właśnie terapię duphastonem. Mi jednak lekarz kazał brać od 14 dc przez dziesięć dni. I teraz sama nie wiem co mam myśleć:( większość z Was bierze ten lek od 16 dc. Eeech. A tak bym chciała, żeby nam się udało zafasolkować w pierwszym cyklu z duphastonem

--------------------
Tośka podwójna mama
Matyśki od 15.10.2008r. i
Marcyśki od 20.08.2012r.

Ammm
pią, 28 wrz 2007 - 16:23
Toska - to od kiedy bierze sie duphaston zalezy od tego kiedy byla owulacja. Dlatego roznie to bywa u roznych dziewczyn. Jezeli zacznie sie brac duphaston przed owulacja to dziala on jak lek na wywolanie miesiaczki i do owulacji w ogole nie dochodzi.

Trzymam kciuki!!!
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post pią, 28 wrz 2007 - 16:23
Post #34

Toska - to od kiedy bierze sie duphaston zalezy od tego kiedy byla owulacja. Dlatego roznie to bywa u roznych dziewczyn. Jezeli zacznie sie brac duphaston przed owulacja to dziala on jak lek na wywolanie miesiaczki i do owulacji w ogole nie dochodzi.

Trzymam kciuki!!!

--------------------

tulla
pią, 28 wrz 2007 - 21:22
Tośka - to zależy, w jakim celu zaczęłaś brac duphaston. Jeżeli starasz się o dziecko, to pierwszą tabletkę bierzesz 2-3 dni po owulacji (a tę najlepiej stwierdzic na monitoringu)
tulla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,743
Dołączył: pią, 01 gru 06 - 17:45
Skąd: Lublin/Wawa
Nr użytkownika: 8,798

GG:


post pią, 28 wrz 2007 - 21:22
Post #35

Tośka - to zależy, w jakim celu zaczęłaś brac duphaston. Jeżeli starasz się o dziecko, to pierwszą tabletkę bierzesz 2-3 dni po owulacji (a tę najlepiej stwierdzic na monitoringu)

--------------------
Marysia i Franio - ur. 02.07.2008
żabol22

Go??







post czw, 08 lis 2007 - 19:23
Post #36

Mi jakiś czas temu też lekarz przepisał te tabletki ale zaniedbałam to 32.gif . Teraz po waszych postach 06.gif musze przyznać ze mnie podbudowałyście i daliście mi nadzieje. Dlatego jeżeli w tej chwili nie jestem jeszcze w ciązy ( okresik ostatnio odbył sie 58 dni temu, a piersi bolą już 2 tydzień) to od następnego miesiąca jestem na DUPHASTONIE.



Mam jednak nadzieje że moje objawy wskazuja dobrą drogę i bedzie wszystko dobrze. Kupiłam teścik ale boję się go zrobić . A tak właściwie to jego wyniku no i kolejnego rozczarowania. 32.gif Bo tak właściwie to nie czekam na ten okres z utęsknieniem. Wolałabym aby była juz ta mała fasolka przytul.gif
żabol22

Go??







post pią, 09 lis 2007 - 19:03
Post #37

A ja dziś rano zrobiłam test - i wyszedł negatywny 32.gif a piersi to mi chyba niedługo z bluzki wyskoczą takie mam duże 08.gif


08.gif także czekam na okresik i walcze dziewczęta razem z WAMI impreza.gif
Tazaryoot
sob, 22 gru 2007 - 21:43
Witam,

Pisze z zapytaniem: mam 20 lat, o ciązy jeszcze nie mysle, ale pol roku temu moj ginekolog stwierdzil, iż na jednym z jajników mam 2,5x2,5 cm cyste. Miałam w zwiazku z tym bardzo bolesne miesiączki oraz tuż przed samą miesiączką w jednej z piersi robi mi sie takie bolesne stwardnienie w okolicy sutka ( gine powiedział ze to torbiel hormonalna) Przepisał mi DUPHASTON, który już biore kilka ładnych miesięcy, a od dziś mam zaczać brać również BROMERGON - tylko niestety nie jestem pewna jak ma mi to pomoc ( bromergon hamuje laktacje itd. z tego co wyczytalam z ulotki). Cysta nadal nie zniknela, i mozliwe ze nie zniknie(ponoć robi sie włóknista). Moje pytanie brzmi jak owy Duphaston wplywa np. na ta moja cyste i ogolnie na moj organizm, oraz czy ktos moze wie cos o tym bromergonie, bo same ulotki niestety nie rozjasniaja mi sprawy do konca. Wiem ze cysty mogą pożniej miec wpływ na problemy z zajsciem w ciąże, wiec mówiac najprościej chce chuchać na zimne i "zlikwidować" tą cyste o ile sie da. i jeszcze jedno pytanie: jak wyglada zabieg usuwania takich cyst?

Serdecznie pozdrawiam
Tazaryoot
Tazaryoot


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: sob, 22 gru 07 - 21:33
Nr użytkownika: 17,313




post sob, 22 gru 2007 - 21:43
Post #38

Witam,

Pisze z zapytaniem: mam 20 lat, o ciązy jeszcze nie mysle, ale pol roku temu moj ginekolog stwierdzil, iż na jednym z jajników mam 2,5x2,5 cm cyste. Miałam w zwiazku z tym bardzo bolesne miesiączki oraz tuż przed samą miesiączką w jednej z piersi robi mi sie takie bolesne stwardnienie w okolicy sutka ( gine powiedział ze to torbiel hormonalna) Przepisał mi DUPHASTON, który już biore kilka ładnych miesięcy, a od dziś mam zaczać brać również BROMERGON - tylko niestety nie jestem pewna jak ma mi to pomoc ( bromergon hamuje laktacje itd. z tego co wyczytalam z ulotki). Cysta nadal nie zniknela, i mozliwe ze nie zniknie(ponoć robi sie włóknista). Moje pytanie brzmi jak owy Duphaston wplywa np. na ta moja cyste i ogolnie na moj organizm, oraz czy ktos moze wie cos o tym bromergonie, bo same ulotki niestety nie rozjasniaja mi sprawy do konca. Wiem ze cysty mogą pożniej miec wpływ na problemy z zajsciem w ciąże, wiec mówiac najprościej chce chuchać na zimne i "zlikwidować" tą cyste o ile sie da. i jeszcze jedno pytanie: jak wyglada zabieg usuwania takich cyst?

Serdecznie pozdrawiam
Tazaryoot
Dorosa
pon, 31 mar 2008 - 23:50
Hej Wam. Jak sie domyslacie ja mam podobny problem z zajsciem w ciaze i tez biore duphaston.
Zaczne od tego ze z mezem staramy sie o dziecko od 8 mies. Po odstawieniu pigulek anty., ktore bralam przez 5 lat nie ma zadnych rezultatow, a na dodatek nie miesiaczkowalam regularnie. Wiec wybralam sie do ginekologa i ten przepisal mi Duphaston na wyregulowanie cyklu.
Biore go od miesiaca od 16 do 25dc 2 razy dziennie po pol tabletki i jak narazie czuje sie bardzo dobrz i jestem po pierwszej miesiaczce, ktora dostalam w 27dc. Nie wiem co bedzie dalej, ale jestem razem z wami i jest mi napewno lzej, ze moge sie tym podzielic z osobami w podobnej sytuacji. icon_smile.gif
Trzymam za was kciuki i za wasze przyszle fasolki...
Pozdrawiam goraco i czekam na wasze opinie.
PS. Ciekawa jestem ile my bedziemu musieli czekac na jakies rezultaty... icon_question.gif
Dorosa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: pon, 31 mar 08 - 23:32
Nr użytkownika: 19,081




post pon, 31 mar 2008 - 23:50
Post #39

Hej Wam. Jak sie domyslacie ja mam podobny problem z zajsciem w ciaze i tez biore duphaston.
Zaczne od tego ze z mezem staramy sie o dziecko od 8 mies. Po odstawieniu pigulek anty., ktore bralam przez 5 lat nie ma zadnych rezultatow, a na dodatek nie miesiaczkowalam regularnie. Wiec wybralam sie do ginekologa i ten przepisal mi Duphaston na wyregulowanie cyklu.
Biore go od miesiaca od 16 do 25dc 2 razy dziennie po pol tabletki i jak narazie czuje sie bardzo dobrz i jestem po pierwszej miesiaczce, ktora dostalam w 27dc. Nie wiem co bedzie dalej, ale jestem razem z wami i jest mi napewno lzej, ze moge sie tym podzielic z osobami w podobnej sytuacji. icon_smile.gif
Trzymam za was kciuki i za wasze przyszle fasolki...
Pozdrawiam goraco i czekam na wasze opinie.
PS. Ciekawa jestem ile my bedziemu musieli czekac na jakies rezultaty... icon_question.gif
Zakochana24
czw, 17 kwi 2008 - 16:03
[font="Arial Black"][/font]
Zakochana24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: czw, 17 kwi 08 - 15:50
Nr użytkownika: 19,397




post czw, 17 kwi 2008 - 16:03
Post #40

[font="Arial Black"][/font]
> Duphaston
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 12:37
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama