Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Uznanie dziecka urodzonego za granica

> 
Mocca
piÄ…, 21 lip 2006 - 13:41
Ale zamieszanie... icon_confused.gif Ale dziekuje za wyczerpujace wiadomosci. Tak ze Samuel bedzie posiadal obywatelstwo wloskie z mocy urodzenia i polskie z mocy krwi... icon_biggrin.gif
Pozdrawiam!
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
SkÄ…d: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post piÄ…, 21 lip 2006 - 13:41
Post #21

Ale zamieszanie... icon_confused.gif Ale dziekuje za wyczerpujace wiadomosci. Tak ze Samuel bedzie posiadal obywatelstwo wloskie z mocy urodzenia i polskie z mocy krwi... icon_biggrin.gif
Pozdrawiam!

--------------------
agabr
piÄ…, 21 lip 2006 - 16:21
Aniu nawet jesli mieszkajac w Tanzanii zrzekasz sie (w Tanzanii) obywatelstwa polskiego to i tak w swietle prawa polskiego Twoje obywatelstwo nie wygasa bo tylko organy w Pl moga Cie go pozbawic na Twoj wniosek rzecz jasna .Mam nadzieje , ze jasno pisze .b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post piÄ…, 21 lip 2006 - 16:21
Post #22

Aniu nawet jesli mieszkajac w Tanzanii zrzekasz sie (w Tanzanii) obywatelstwa polskiego to i tak w swietle prawa polskiego Twoje obywatelstwo nie wygasa bo tylko organy w Pl moga Cie go pozbawic na Twoj wniosek rzecz jasna .Mam nadzieje , ze jasno pisze .b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
icaro
śro, 26 lip 2006 - 23:30
zgadza sie icon_lol.gif nieistotne jest miejsce urodzenia/zamieszkania;wazne jest obyw. chocby jedngo z rodzicow(w tym wypadku polskie).polskie prawo toleruje posiadanie dwoch lub wiecej obyw.,lecz na terenie polski jest uznawane TYLKO obyw. polskie.zrzeczenie sie obyw.polskiego jest dosc kosztowne i dlugotrwale.musi wyrazic na to zgode prezydent polski(w ostatniej instancji).proces poprzez amb/konsulat trwa okolo 2 lat a koszt(kiedys) to okolo 2000$. pozdrawiam z hiszpanii
icaro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: nie, 25 cze 06 - 04:55
SkÄ…d: hiszpania
Nr użytkownika: 6,404




post śro, 26 lip 2006 - 23:30
Post #23

zgadza sie icon_lol.gif nieistotne jest miejsce urodzenia/zamieszkania;wazne jest obyw. chocby jedngo z rodzicow(w tym wypadku polskie).polskie prawo toleruje posiadanie dwoch lub wiecej obyw.,lecz na terenie polski jest uznawane TYLKO obyw. polskie.zrzeczenie sie obyw.polskiego jest dosc kosztowne i dlugotrwale.musi wyrazic na to zgode prezydent polski(w ostatniej instancji).proces poprzez amb/konsulat trwa okolo 2 lat a koszt(kiedys) to okolo 2000$. pozdrawiam z hiszpanii

--------------------
Mocca
czw, 27 lip 2006 - 15:35
No to nie ma sensu sie zrzekac icon_smile.gif
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
SkÄ…d: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post czw, 27 lip 2006 - 15:35
Post #24

No to nie ma sensu sie zrzekac icon_smile.gif

--------------------
Ina83
piÄ…, 04 sie 2006 - 07:29
Nasze malenstwo urodzilo sie w Australii. Ja mam obywatelstwo Australijskie i Polskie , ale moj maz jest tutaj tylko na tymczasowej wizie i ma obyw. polskie.
Czyli jak?? Nasza coreczka musi sie zrzec Australijskiego obyw. zeby dostac Polskie ??
Przeslalismy jej akt urodzenia do tesciow w Polsce zeby poszli ztym do urzedu tam, ciekawa jestem co ztym bedzie.
Ina83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 23
Dołączył: pią, 04 sie 06 - 06:42
SkÄ…d: Perth, Australia
Nr użytkownika: 6,846

GG:


post piÄ…, 04 sie 2006 - 07:29
Post #25

Nasze malenstwo urodzilo sie w Australii. Ja mam obywatelstwo Australijskie i Polskie , ale moj maz jest tutaj tylko na tymczasowej wizie i ma obyw. polskie.
Czyli jak?? Nasza coreczka musi sie zrzec Australijskiego obyw. zeby dostac Polskie ??
Przeslalismy jej akt urodzenia do tesciow w Polsce zeby poszli ztym do urzedu tam, ciekawa jestem co ztym bedzie.
icaro
nie, 06 sie 2006 - 03:24
CYTAT(Ina83)
Nasze malenstwo urodzilo sie w Australii. Ja mam obywatelstwo Australijskie  i Polskie , ale moj maz jest tutaj tylko na tymczasowej wizie i ma obyw. polskie.
Czyli jak?? Nasza coreczka musi sie zrzec Australijskiego obyw. zeby dostac Polskie ??  
Przeslalismy jej akt urodzenia do tesciow w Polsce zeby poszli ztym do urzedu tam, ciekawa jestem co ztym bedzie.
to nie tak icon_lol.gif icon_lol.gif
wystarczy aby jedno z rodzicow posiadalo wczesniej obyw. polskie(mozesz miec 10 innych;dla polskiego urzedu najwazniejsze jest polskie),wtedy dziecko automatycznie otrzymuje obyw. polskie.

CYTAT
Dziecko, którego przynajmniej jedno z rodziców jest obywatelem polskim, nabywa przez urodzenie obywatelstwo polskie z mocy ustawy o obywatelstwie polskim. Miejsce urodzenia dziecka nie odgrywa żadnej roli.
Dziecko rodziców, z których jedno jest obywatelem polskim, drugie zaś obywatelem innego państwa, nabywa przez urodzenie obywatelstwo polskie. Jednakże rodzice w oświadczeniu złożonym zgodnie przed konsulem w ciągu trzech miesięcy od dnia urodzenia się dziecka mogą wybrać dla niego obywatelstwo państwa obcego, którego obywatelem jest jedno z rodziców, jeżeli według prawa tego państwa dziecko nabywa jego obywatelstwo.

teraz rozumiesz icon_lol.gif icon_lol.gif


++++++++++++++++++++++++++++


CYTAT
Wniosek o zgodÄ™ na zrzeczenie siÄ™ obywatelstwa polskiego
Osoba ubiegająca się o zgodę na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego powinna złożyć w urzędzie konsularnym:

  1. Należycie umotywowany wniosek.
  2. Dokument stwierdzajÄ…cy posiadanie obywatelstwa polskiego.
  3. Dokument stwierdzajÄ…cy nabycie obywatelstwa obcego lub przyrzeczenie nadania tego obywatelstwa.
  4. Odpis lub fotokopiÄ™ dokumentu tożsamoÅ›ci.
  5. Skrócony odpis aktu urodzenia lub aktu małżeÅ„stwa.
  6. Dokumenty urodzenia dzieci, jeżeli wniosek o zgodÄ™ na zrzeczenie siÄ™ obywatelstwa polskiego obejmuje również dzieci.
  7. Å»yciorys w dwóch egzemplarzach.
i trwa to dosc dlugo... wink.gif
icaro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: nie, 25 cze 06 - 04:55
SkÄ…d: hiszpania
Nr użytkownika: 6,404




post nie, 06 sie 2006 - 03:24
Post #26

CYTAT(Ina83)
Nasze malenstwo urodzilo sie w Australii. Ja mam obywatelstwo Australijskie  i Polskie , ale moj maz jest tutaj tylko na tymczasowej wizie i ma obyw. polskie.
Czyli jak?? Nasza coreczka musi sie zrzec Australijskiego obyw. zeby dostac Polskie ??  
Przeslalismy jej akt urodzenia do tesciow w Polsce zeby poszli ztym do urzedu tam, ciekawa jestem co ztym bedzie.
to nie tak icon_lol.gif icon_lol.gif
wystarczy aby jedno z rodzicow posiadalo wczesniej obyw. polskie(mozesz miec 10 innych;dla polskiego urzedu najwazniejsze jest polskie),wtedy dziecko automatycznie otrzymuje obyw. polskie.

CYTAT
Dziecko, którego przynajmniej jedno z rodziców jest obywatelem polskim, nabywa przez urodzenie obywatelstwo polskie z mocy ustawy o obywatelstwie polskim. Miejsce urodzenia dziecka nie odgrywa żadnej roli.
Dziecko rodziców, z których jedno jest obywatelem polskim, drugie zaś obywatelem innego państwa, nabywa przez urodzenie obywatelstwo polskie. Jednakże rodzice w oświadczeniu złożonym zgodnie przed konsulem w ciągu trzech miesięcy od dnia urodzenia się dziecka mogą wybrać dla niego obywatelstwo państwa obcego, którego obywatelem jest jedno z rodziców, jeżeli według prawa tego państwa dziecko nabywa jego obywatelstwo.

teraz rozumiesz icon_lol.gif icon_lol.gif


++++++++++++++++++++++++++++


CYTAT
Wniosek o zgodÄ™ na zrzeczenie siÄ™ obywatelstwa polskiego
Osoba ubiegająca się o zgodę na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego powinna złożyć w urzędzie konsularnym:

  1. Należycie umotywowany wniosek.
  2. Dokument stwierdzajÄ…cy posiadanie obywatelstwa polskiego.
  3. Dokument stwierdzajÄ…cy nabycie obywatelstwa obcego lub przyrzeczenie nadania tego obywatelstwa.
  4. Odpis lub fotokopiÄ™ dokumentu tożsamoÅ›ci.
  5. Skrócony odpis aktu urodzenia lub aktu małżeÅ„stwa.
  6. Dokumenty urodzenia dzieci, jeżeli wniosek o zgodÄ™ na zrzeczenie siÄ™ obywatelstwa polskiego obejmuje również dzieci.
  7. Å»yciorys w dwóch egzemplarzach.
i trwa to dosc dlugo... wink.gif

--------------------
marti26
wto, 08 sty 2008 - 00:25
czesc oboje z mezem mieszkamy we wloszech niedawno urodzila nam sie coreczka jakie dokumenty mi sa potrebne?
marti26


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,050
Dołączył: śro, 18 kwi 07 - 18:03
SkÄ…d: Polska
Nr użytkownika: 13,064

GG:


post wto, 08 sty 2008 - 00:25
Post #27

czesc oboje z mezem mieszkamy we wloszech niedawno urodzila nam sie coreczka jakie dokumenty mi sa potrebne?
mddos
śro, 14 maj 2008 - 14:55
Czesc. Chcialabym sie dowiedziec jak zmienic dziecku nazwisko z mojego na ojca. Urodzilam synka w Polsce gdy ojciec byl za granica. Teraz oboje przebywamy za granica, nie planujemy powrotu do kraju. Chceby zeby syn mial nazwisko ojca. Co robic?
mddos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 12 maj 08 - 23:00
Nr użytkownika: 19,801




post śro, 14 maj 2008 - 14:55
Post #28

Czesc. Chcialabym sie dowiedziec jak zmienic dziecku nazwisko z mojego na ojca. Urodzilam synka w Polsce gdy ojciec byl za granica. Teraz oboje przebywamy za granica, nie planujemy powrotu do kraju. Chceby zeby syn mial nazwisko ojca. Co robic?
dorota.N
piÄ…, 16 maj 2008 - 18:09
ja też mam pytanie -jak to jest?

ja jestem Polką a mój partner jest Litwinem mieszkamy w Anglii.Ja już od 4 lat na stałe a od 12 lat tu przyjeżdzam rególarnie.Mój ojczym jest anglikiem i 6 tygodni temu urodził nam sie synek Oliver.Pomóżcie jak możecie -jak to jest z paszportem w moim wypadku,polski czy przysługuje Oliverowi angielski?
dorota.N


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,040
Dołączył: sob, 26 sty 08 - 11:56
SkÄ…d: UK
Nr użytkownika: 17,833

GG:


post piÄ…, 16 maj 2008 - 18:09
Post #29

ja też mam pytanie -jak to jest?

ja jestem Polką a mój partner jest Litwinem mieszkamy w Anglii.Ja już od 4 lat na stałe a od 12 lat tu przyjeżdzam rególarnie.Mój ojczym jest anglikiem i 6 tygodni temu urodził nam sie synek Oliver.Pomóżcie jak możecie -jak to jest z paszportem w moim wypadku,polski czy przysługuje Oliverowi angielski?

--------------------

mój nowy sens życia-moje serce ur.04/04/08 3714g.

nasze szczęście ur.26 maja 2010 3725g.
> Uznanie dziecka urodzonego za granica
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 11:29
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama