Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Silny ból ręki i barku..

, co to może być?
> , co to może być?
cos_cos
sob, 08 sty 2011 - 23:15
Od wczoraj koszmarnie boli mnie ręka, właściwie to prawie cała, najbardziej w zgięciu po wewnętrznej stronie, promieniuje mi aż do barku.
Bardzo boli przy zginaniu i prostowaniu. Nie pomaga ketonal w żelu i olfen w tabletkach. Nie pomaga nic. Cóż to może być? Mięsień? Kość? Żyły?
Miał ktoś kiedyś coś takiego?
Byłam na izbie przyjęć, ale ludzi było tyle, że nie wyszłabym stamtąd do jutra... siwy dym.
Acha, dwa miesiące temu miałam wypadek, zrobiono mi tomografię głowy na której wyszły zwapnienia kości czaszki. Na RTG- stłuczenie kręgosłupa szyjnego. Te zwapnienia nie wiadomo skąd się wzięły (lekarz powiedział, że nie trzeba nic z tym robić.. ale może powinnam iść do innego?) ale czy to stłuczenie może mieć jakiś wpływ na bóle ręki?
Do ortopedy pójdę w tygodniu, prywatnie pewnie.. Jeżeli któraś z Was miała kiedyś podobne objawy to proszę o pomoc.. jak sobie z tym poradzić?

Grzałko, może Ty jesteś w stanie mi coś poradzić?

Ten post edytował Avalanche sob, 08 sty 2011 - 23:17
cos_cos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,354
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 16:26
SkÄ…d: z tam tond
Nr użytkownika: 4,242




post sob, 08 sty 2011 - 23:15
Post #1

Od wczoraj koszmarnie boli mnie ręka, właściwie to prawie cała, najbardziej w zgięciu po wewnętrznej stronie, promieniuje mi aż do barku.
Bardzo boli przy zginaniu i prostowaniu. Nie pomaga ketonal w żelu i olfen w tabletkach. Nie pomaga nic. Cóż to może być? Mięsień? Kość? Żyły?
Miał ktoś kiedyś coś takiego?
Byłam na izbie przyjęć, ale ludzi było tyle, że nie wyszłabym stamtąd do jutra... siwy dym.
Acha, dwa miesiące temu miałam wypadek, zrobiono mi tomografię głowy na której wyszły zwapnienia kości czaszki. Na RTG- stłuczenie kręgosłupa szyjnego. Te zwapnienia nie wiadomo skąd się wzięły (lekarz powiedział, że nie trzeba nic z tym robić.. ale może powinnam iść do innego?) ale czy to stłuczenie może mieć jakiś wpływ na bóle ręki?
Do ortopedy pójdę w tygodniu, prywatnie pewnie.. Jeżeli któraś z Was miała kiedyś podobne objawy to proszę o pomoc.. jak sobie z tym poradzić?

Grzałko, może Ty jesteś w stanie mi coś poradzić?

--------------------
zmiana nicka czasem jest bardzo potrzebna.
grzałka
nie, 09 sty 2011 - 08:38
Rwa barkowa? Pasuje do tego stłuczenia kręgosłupa szyjnego, tamtędy przechodzą wszystkie nerwy kończyny górnej. A w stawie ramiennym ruszasz bez problemu?

Obawiam się, że bez wizyty u lekarza się nie obejdzie
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post nie, 09 sty 2011 - 08:38
Post #2

Rwa barkowa? Pasuje do tego stłuczenia kręgosłupa szyjnego, tamtędy przechodzą wszystkie nerwy kończyny górnej. A w stawie ramiennym ruszasz bez problemu?

Obawiam się, że bez wizyty u lekarza się nie obejdzie

--------------------
Gremi
nie, 09 sty 2011 - 08:45
mnie reka i bark bolaly okrutnie jak sie okazalo ze natychmiast musze miec operacje ... ginekologiczna. Nie wem jak to dziala ale mi lekarz tlumaczyl ze to jeden z glownych objawow. Ja nie zwlekalabym z wizyta u lekarza lub na izbie przyjec.
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post nie, 09 sty 2011 - 08:45
Post #3

mnie reka i bark bolaly okrutnie jak sie okazalo ze natychmiast musze miec operacje ... ginekologiczna. Nie wem jak to dziala ale mi lekarz tlumaczyl ze to jeden z glownych objawow. Ja nie zwlekalabym z wizyta u lekarza lub na izbie przyjec.

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
cos_cos
nie, 09 sty 2011 - 13:26
Grzałko, w stawie ramiennym bez problemu ruszam, w każdą stronę. Za to ból nasila się przy ruchach nadgarstka. Szyja nie boli mnie wcale.
Gremi, a mogę wiedzieć z czym dokładnie wiązał się u Ciebie ten ból? Bo ja ginekologicznie jestem przebadana właściwie na wszystkie strony, całkiem niedawno miałam cytologię, USG, badania hormonalne...

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Jutro idę się zapisać do lekarza.
cos_cos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,354
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 16:26
SkÄ…d: z tam tond
Nr użytkownika: 4,242




post nie, 09 sty 2011 - 13:26
Post #4

Grzałko, w stawie ramiennym bez problemu ruszam, w każdą stronę. Za to ból nasila się przy ruchach nadgarstka. Szyja nie boli mnie wcale.
Gremi, a mogę wiedzieć z czym dokładnie wiązał się u Ciebie ten ból? Bo ja ginekologicznie jestem przebadana właściwie na wszystkie strony, całkiem niedawno miałam cytologię, USG, badania hormonalne...

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Jutro idę się zapisać do lekarza.

--------------------
zmiana nicka czasem jest bardzo potrzebna.
Gremi
nie, 09 sty 2011 - 19:41
Avalanche - u mnie ból byl okrutny - do utraty swiadomosci. Okazalo sie ze pekla mi torbiel o ktorej pojecia nie mialam no i dalsze komplikacje z tym zwiazane. Taki ból barku i reki moze wiec sygnalizowac stan zapalnyw brzuchu. W kazdym razie lekarz moim zdaniem niezbedny w tej sytuacji.

A może to coś ze ścięgnami?

Ten post edytował Gremi nie, 09 sty 2011 - 19:43
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post nie, 09 sty 2011 - 19:41
Post #5

Avalanche - u mnie ból byl okrutny - do utraty swiadomosci. Okazalo sie ze pekla mi torbiel o ktorej pojecia nie mialam no i dalsze komplikacje z tym zwiazane. Taki ból barku i reki moze wiec sygnalizowac stan zapalnyw brzuchu. W kazdym razie lekarz moim zdaniem niezbedny w tej sytuacji.

A może to coś ze ścięgnami?

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
Filip_inka
nie, 09 sty 2011 - 23:11
Kilka lat temu miałam podobny ból i lekarz stwierdził zapalenie splotu barkowego (mam nadzieję, że nie przekręciłam) i od tej pory co jakiś czas ból występuje.
Wtedy przeszłam silną kurację. Dwa leki przeciwbólowe (na pewno ketanol i coś jeszcze) miałam potem problemy z żołądkiem... Dodatkowo lekarz zalecił mi kąpiele w jak najcieplejszej wodzie kilka razy dziennie i pasowanie zaraz po nich Dr żelem (teraz chyba się to nazywa deep relief). Po kilku pierwszych smarowaniach paliło nieźle ale jak stan zapalny ustępował piekło coraz mniej...
Filip_inka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,384
Dołączył: śro, 06 cze 07 - 13:32
Nr użytkownika: 14,790

GG:


post nie, 09 sty 2011 - 23:11
Post #6

Kilka lat temu miałam podobny ból i lekarz stwierdził zapalenie splotu barkowego (mam nadzieję, że nie przekręciłam) i od tej pory co jakiś czas ból występuje.
Wtedy przeszłam silną kurację. Dwa leki przeciwbólowe (na pewno ketanol i coś jeszcze) miałam potem problemy z żołądkiem... Dodatkowo lekarz zalecił mi kąpiele w jak najcieplejszej wodzie kilka razy dziennie i pasowanie zaraz po nich Dr żelem (teraz chyba się to nazywa deep relief). Po kilku pierwszych smarowaniach paliło nieźle ale jak stan zapalny ustępował piekło coraz mniej...

--------------------


Nie kochać tylko dla zalet, kochać pomimo wad...
cos_cos
pon, 10 sty 2011 - 21:03
Dziękuję za odpowiedzi.

Dziś jest znacznie, znacznie lepiej. Ciepłe kąpiele mi także pomagają. Deep relief mam i to ukraiński ! więc mocniejszy niż w Polsce, jak większość tamtejszych leków. Smaruję. Mam nadzieję, że będzie lepiej.
cos_cos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,354
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 16:26
SkÄ…d: z tam tond
Nr użytkownika: 4,242




post pon, 10 sty 2011 - 21:03
Post #7

Dziękuję za odpowiedzi.

Dziś jest znacznie, znacznie lepiej. Ciepłe kąpiele mi także pomagają. Deep relief mam i to ukraiński ! więc mocniejszy niż w Polsce, jak większość tamtejszych leków. Smaruję. Mam nadzieję, że będzie lepiej.

--------------------
zmiana nicka czasem jest bardzo potrzebna.
tissaia
wto, 11 sty 2011 - 13:09
Zespół cieśni nadgarstka? Przerabiam okazjonalnie, przy zwiększonej liczbie godzin spędzonej na władaniu piórem icon_wink.gif boli bardziej, ale taki rasowy zespół cieśni dopadł mnie we wrześniu. No nie polecam nikomu...


PS. WÅ‚asnie mam opaskÄ™ zabezpieczajÄ…cÄ… na prawym nadgarstku...
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post wto, 11 sty 2011 - 13:09
Post #8

Zespół cieśni nadgarstka? Przerabiam okazjonalnie, przy zwiększonej liczbie godzin spędzonej na władaniu piórem icon_wink.gif boli bardziej, ale taki rasowy zespół cieśni dopadł mnie we wrześniu. No nie polecam nikomu...


PS. WÅ‚asnie mam opaskÄ™ zabezpieczajÄ…cÄ… na prawym nadgarstku...

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 09 mar 2017 - 12:50
Post #9

A propos zespołu cieśni nadgarstka, może się komuś przydać ten artykuł: https://www.hyalutidin.pl/zespol-ciesni-nadgarstka
> Silny ból rÄ™ki i barku.., co to może być?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 14:35
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama