Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Zasłona z koralików.

, chcÄ™ zrobic samodzielnie, potrzebuje pomocy :)
> , chcÄ™ zrobic samodzielnie, potrzebuje pomocy :)
kasiarybka

Go??







post piÄ…, 11 cze 2010 - 17:02
Post #1

Dziewczyny, Arwenko, pomóżcie.
Marze o zasłonie z koralików.








Jak mam sie do tego zabrac ?
Na czym to umocowac, żebym mogła np powiesić to w drzwiach kuchennych ?
Czy lepiej, zeby to były girlandy wykonane na żyłce czy druciku, czy na tasmie np. ?
Piliiiiiiis pomocy icon_smile.gif




edit:

znalazłam taka stronkę:
girlandy
i stronke na której te koraliki mogłabym pokupowac:
koraliki


mam nadzieje, że Arwena czy Tobatka mnie oswiecą icon_smile.gif
Kocisława zwana...
piÄ…, 11 cze 2010 - 20:55
Co prawda nie jestem ani Arweną ani Tobatką ale moja mama robiła ostatnio taką zasłonkę jak na pierwszym zdjęciu,więc się wypowiem 29.gif .Mama robiła ją na grubej bezbarwnej żyłce.Pod i nad koralikiem wplatała takie kuleczki do zaciskania(takie jak stosuje się przy robieniu korali),żeby korale się nie przesuwały.Strasznie to było pracochłonne bo każdy ten malusieńki koralik trzeba było ściskać kombinerkami,ale efekt jest powalający.
Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
SkÄ…d: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post piÄ…, 11 cze 2010 - 20:55
Post #2

Co prawda nie jestem ani Arweną ani Tobatką ale moja mama robiła ostatnio taką zasłonkę jak na pierwszym zdjęciu,więc się wypowiem 29.gif .Mama robiła ją na grubej bezbarwnej żyłce.Pod i nad koralikiem wplatała takie kuleczki do zaciskania(takie jak stosuje się przy robieniu korali),żeby korale się nie przesuwały.Strasznie to było pracochłonne bo każdy ten malusieńki koralik trzeba było ściskać kombinerkami,ale efekt jest powalający.

--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
Arwena.
piÄ…, 11 cze 2010 - 21:41
Kasia, nigdy nie robiłam czegoś takiego ale żyłka wydaje się być odpowiednia. Drut zdecydowanie nie, może linka stalowa ale grubsza.

Zaciskasz kuleczkami - takimi jak na warsztatach - oprócz tego ja wiązałabym supełek i na supełku zaciskała kuleczkę. Kuleczki muszą być mocne i raczej większe niż mniejsze - o odpowiedniej średnicy otworu - zależy od wielkości dziurki w koraliku. Większość sklepów podaje w opisie rozmiar dziurki, więc można sobie to obmyślić na sucho icon_smile.gif.

Umocować najlepiej na czymś sztywnym - listewka z dziurkami przychodzi mi na myśl jako najprostsze rozwiązanie.


Stron z koralikami jest mnóstwo - wszystko zależy jakie koraliki chcesz mieć, pierwszej w ogóle nie znam, drugą znam ale bez entuzjazmu. Są inne z większym wyborem.

Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post piÄ…, 11 cze 2010 - 21:41
Post #3

Kasia, nigdy nie robiłam czegoś takiego ale żyłka wydaje się być odpowiednia. Drut zdecydowanie nie, może linka stalowa ale grubsza.

Zaciskasz kuleczkami - takimi jak na warsztatach - oprócz tego ja wiązałabym supełek i na supełku zaciskała kuleczkę. Kuleczki muszą być mocne i raczej większe niż mniejsze - o odpowiedniej średnicy otworu - zależy od wielkości dziurki w koraliku. Większość sklepów podaje w opisie rozmiar dziurki, więc można sobie to obmyślić na sucho icon_smile.gif.

Umocować najlepiej na czymś sztywnym - listewka z dziurkami przychodzi mi na myśl jako najprostsze rozwiązanie.


Stron z koralikami jest mnóstwo - wszystko zależy jakie koraliki chcesz mieć, pierwszej w ogóle nie znam, drugą znam ale bez entuzjazmu. Są inne z większym wyborem.



--------------------
everybody lies
niuniunia23
sob, 12 cze 2010 - 06:31
można jeszcze poszukać koralików na allegro
niuniunia23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,576
Dołączył: czw, 03 lip 08 - 14:26
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 20,562

GG:


post sob, 12 cze 2010 - 06:31
Post #4

można jeszcze poszukać koralików na allegro

--------------------
kasiarybka

Go??







post sob, 12 cze 2010 - 08:23
Post #5

Kocisława icon_smile.gif wybacz , ze ograniczyłam pomagajacych do Arweny i Tobi icon_smile.gif o nich wiem, że są genialne w te klocki icon_smile.gif
Arwenka dziekuje icon_smile.gif
Wrzuc kilka linków do koralików......marze o takiej szklano zielonej zasłonie do kuchnni icon_smile.gif
kasiarybka

Go??







post sob, 12 cze 2010 - 08:41
Post #6



Arwena podoba mi sie mniej wiecej cos w tym stylu
jak myślisz nada się ?


























o....i potrzebuje szczypczyków icon_smile.gif ja jestem zielona bardzo, ale mam zapał i marze od dawna, dawna o takiej przesłonie icon_smile.gif wiec to dobrze rokuje icon_smile.gif bardzo proszę o porady icon_smile.gif
kasiarybka

Go??







post sob, 12 cze 2010 - 08:43
Post #7

Nie moge znaleźć takich czystych białych kul dużych, one wyglądaja jak krople wody icon_smile.gif
Wiewi
sob, 12 cze 2010 - 19:58
Kasiu poszukaj na allegro w dziale rękodzieło. tam są koraliki (biżuteria- półprodukty). duuuży wybór i ceny atrakcyjne. te kuleczki żeby zamocować koralik na żyłce to kulki zaciskowe. zamocować te koraliki najlepiej na żyłce. najlepiej na wędkarskiej icon_wink.gif tylko uważaj na rozmiar dziurek koralików i grubość żyłki, żeby jedno pasowało do drugiego icon_wink.gif
Wiewi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,560
Dołączył: śro, 14 lut 07 - 10:29
SkÄ…d: tu
Nr użytkownika: 11,040




post sob, 12 cze 2010 - 19:58
Post #8

Kasiu poszukaj na allegro w dziale rękodzieło. tam są koraliki (biżuteria- półprodukty). duuuży wybór i ceny atrakcyjne. te kuleczki żeby zamocować koralik na żyłce to kulki zaciskowe. zamocować te koraliki najlepiej na żyłce. najlepiej na wędkarskiej icon_wink.gif tylko uważaj na rozmiar dziurek koralików i grubość żyłki, żeby jedno pasowało do drugiego icon_wink.gif

--------------------
Moja Dziupla

If You wanna make the world a better place, take a look at Yourself, and then make a Change - MJ
Wiewi
sob, 12 cze 2010 - 20:03
takie koraliki? albo w kształcie kropli takie? wybór ogromny icon_wink.gif
no i kulki zaciskowe na przykład takie icon_smile.gif

z koralików kropel jeszcze może coś takiego? i jeszcze te są ładne. nie wiem dokładnie o jakie chodzi icon_wink.gif

Ten post edytował wiewi sob, 12 cze 2010 - 20:08
Wiewi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,560
Dołączył: śro, 14 lut 07 - 10:29
SkÄ…d: tu
Nr użytkownika: 11,040




post sob, 12 cze 2010 - 20:03
Post #9

takie koraliki? albo w kształcie kropli takie? wybór ogromny icon_wink.gif
no i kulki zaciskowe na przykład takie icon_smile.gif

z koralików kropel jeszcze może coś takiego? i jeszcze te są ładne. nie wiem dokładnie o jakie chodzi icon_wink.gif

--------------------
Moja Dziupla

If You wanna make the world a better place, take a look at Yourself, and then make a Change - MJ
Litka
sob, 12 cze 2010 - 21:07
moim skromnym zdaniem powinnaś szukac korali o dośc duzym rozmiarze, nie takich jak groch, bo zarobisz się to raz a dwa efektu chyba nie będzie; np. pomiędzy tymi duzymi coś mniejszego, ale nie same małe
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post sob, 12 cze 2010 - 21:07
Post #10

moim skromnym zdaniem powinnaś szukac korali o dośc duzym rozmiarze, nie takich jak groch, bo zarobisz się to raz a dwa efektu chyba nie będzie; np. pomiędzy tymi duzymi coś mniejszego, ale nie same małe
kasiarybka

Go??







post sob, 12 cze 2010 - 23:38
Post #11

A tak tak Lideczko, wiem, wiem icon_smile.gif marzę własnie o takich dużych, przeplatanych małymi.
Wiewi ja o allegro w pracy po prostu zapomniałam bo tam mam zablokowane icon_smile.gif dzięki za przypomnienie icon_smile.gif
Arwena.
sob, 12 cze 2010 - 23:43
Litka dobrze mówi, 12 mm to do poprzekładania między dużymi, krople 12/5 mm to już w ogóle nieporozumienie. Kasia krople minimum 12/18 mm

Kasia zajrzyj tutaj - myślę, że znajdziesz spore rozmiary koralików. Krople ostatecznie możesz na allegro dokupić.
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post sob, 12 cze 2010 - 23:43
Post #12

Litka dobrze mówi, 12 mm to do poprzekładania między dużymi, krople 12/5 mm to już w ogóle nieporozumienie. Kasia krople minimum 12/18 mm

Kasia zajrzyj tutaj - myślę, że znajdziesz spore rozmiary koralików. Krople ostatecznie możesz na allegro dokupić.

--------------------
everybody lies
Litka
nie, 13 cze 2010 - 00:34
ja bym to zrobiła na szynie do firan czy zasłon, nie wiem do czego sie je uzywa, ale mają na środku taki tunel z wiszącymi haczykami, które mozna przesuwac i mogłabys w razie potrzeby taka zasłonkę zsunąć na jedną stronę; pewnie taka szyna srebrna jest, ale zawsze mozna pomalować na odcień pasujący do kolorystyki załej zasłony
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post nie, 13 cze 2010 - 00:34
Post #13

ja bym to zrobiła na szynie do firan czy zasłon, nie wiem do czego sie je uzywa, ale mają na środku taki tunel z wiszącymi haczykami, które mozna przesuwac i mogłabys w razie potrzeby taka zasłonkę zsunąć na jedną stronę; pewnie taka szyna srebrna jest, ale zawsze mozna pomalować na odcień pasujący do kolorystyki załej zasłony
anax
nie, 13 cze 2010 - 10:48
wczoraj widziałam takie zasłony w obi.Były robione na tasiemce fajnie wyglądało.
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post nie, 13 cze 2010 - 10:48
Post #14

wczoraj widziałam takie zasłony w obi.Były robione na tasiemce fajnie wyglądało.

--------------------


kasiarybka

Go??







post pon, 14 cze 2010 - 07:53
Post #15

O własnie o tasmie myslałam, tylko zastanawiam sie, czy to będzie w miarę trwałe ? Czy ta tasma nie będzie się strzępić ?
mam też niewielki problem z odnalezieniem dużych kul tak przeźroczystych jak i zielonych icon_smile.gif
Litka
pon, 14 cze 2010 - 18:14
a jak przyczepisz jÄ… do futryny? na klej?
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post pon, 14 cze 2010 - 18:14
Post #16

a jak przyczepisz jÄ… do futryny? na klej?
Mafia
wto, 15 cze 2010 - 13:31
Możecie polecić jakiś sklep netowy z elementami do robienia biżuterii? Właśnie startuję w tej dziedzinie. Kupowanie na allegro jakoś mi tu nie odpowiada, bo za dużo stron do przeczesywania.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post wto, 15 cze 2010 - 13:31
Post #17

Możecie polecić jakiś sklep netowy z elementami do robienia biżuterii? Właśnie startuję w tej dziedzinie. Kupowanie na allegro jakoś mi tu nie odpowiada, bo za dużo stron do przeczesywania.

--------------------
Mafia
niuniunia23
wto, 15 cze 2010 - 14:33
Mafia Arwena poleciła tą stronę
Bardzo fajne koraliki i jeszcze nie takie drogi icon_smile.gif
niuniunia23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,576
Dołączył: czw, 03 lip 08 - 14:26
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 20,562

GG:


post wto, 15 cze 2010 - 14:33
Post #18

Mafia Arwena poleciła tą stronę
Bardzo fajne koraliki i jeszcze nie takie drogi icon_smile.gif

--------------------
kasiarybka

Go??







post wto, 15 cze 2010 - 16:46
Post #19

Litka no nie na klej, myslałam o zwykłej karniszy, takiej z żabkami, żebym mogła przesuwc koraliki w razie potrzeby.
Każdą tasiemke po kolei złapię żabką, tak jakbym łapała firankę icon_smile.gif
Litka
wto, 15 cze 2010 - 17:29
to to własnie wyżej proponowałam zapięcie każdej żyłki z koralikami do szyny czy karnisza, który ma na środku rowek i zwisają haczyki
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post wto, 15 cze 2010 - 17:29
Post #20

to to własnie wyżej proponowałam zapięcie każdej żyłki z koralikami do szyny czy karnisza, który ma na środku rowek i zwisają haczyki
> ZasÅ‚ona z koralików., chcÄ™ zrobic samodzielnie, potrzebuje pomocy :)
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 22:03
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama