Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Kot nie chce jeść

, co robić?
> , co robić?
siłaczka
nie, 27 lis 2011 - 13:35
Wiem, że zasadniczo do weterynarza ale dziś niedziela, mój weterynarz zwinął interes i będę dopiero jutro mogła. Kot nie je trzeci dzień. Trochę pije. Jest apatyczna, cały czas śpi praktycznie. Nie przychodzi do nas do łóżka. Zaczęło się od tego, że dostała mokrą karmę - sheba z owocami morza. Nie zjadła ale coś polizała a potem wymiotowała.
Gdzieś znalazłam informację, że to bardzo poważna sprawa. Wiecie coś? Jakoś na siłę mam ją karmić?
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post nie, 27 lis 2011 - 13:35
Post #1

Wiem, że zasadniczo do weterynarza ale dziś niedziela, mój weterynarz zwinął interes i będę dopiero jutro mogła. Kot nie je trzeci dzień. Trochę pije. Jest apatyczna, cały czas śpi praktycznie. Nie przychodzi do nas do łóżka. Zaczęło się od tego, że dostała mokrą karmę - sheba z owocami morza. Nie zjadła ale coś polizała a potem wymiotowała.
Gdzieś znalazłam informację, że to bardzo poważna sprawa. Wiecie coś? Jakoś na siłę mam ją karmić?
pcola
nie, 27 lis 2011 - 14:11
siłaczka,
jeżeli nie pije, to poić strzykawką, może być lekko posłodzona woda jeśli nie masz nic innego.

pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post nie, 27 lis 2011 - 14:11
Post #2

siłaczka,
jeżeli nie pije, to poić strzykawką, może być lekko posłodzona woda jeśli nie masz nic innego.



--------------------



--------------------------
eve69
nie, 27 lis 2011 - 23:15
Poważna, kot nie powinien nie jeść dłużej niż 48 h.
Woda z probiotykiem/glukozą do pyszczka co godzinę, ewentualnie - rosół bez przypraw żadnych, woda z wygotowanym mięsem.
eve69


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,742
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 17:15
SkÄ…d: Trajsiti
Nr użytkownika: 1,966




post nie, 27 lis 2011 - 23:15
Post #3

Poważna, kot nie powinien nie jeść dłużej niż 48 h.
Woda z probiotykiem/glukozą do pyszczka co godzinę, ewentualnie - rosół bez przypraw żadnych, woda z wygotowanym mięsem.

--------------------
Franio 14.05.2007
Jasinek 04.01.2012

"The moment you settle for less, you get less than you settled for."
"Taught from infancy that beauty is woman's sceptre, the mind shapes itself to the body, and roaming round its gilt cage, only seeks to adorn its prison."

/Mary Wollstonecraft/
nulek27
pon, 28 lis 2011 - 15:09
Może się kłakami "zatkała " ,moja tak miała u weterynarza dostała zastrzyk ,dostała pastę na od kłaczenie i weterynarz kazał miskę smarować olejem .
nulek27


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,150
Dołączył: pon, 31 maj 10 - 19:04
SkÄ…d: Krotoszyn
Nr użytkownika: 33,160




post pon, 28 lis 2011 - 15:09
Post #4

Może się kłakami "zatkała " ,moja tak miała u weterynarza dostała zastrzyk ,dostała pastę na od kłaczenie i weterynarz kazał miskę smarować olejem .

--------------------
siłaczka
pon, 28 lis 2011 - 17:47
Byliśmy jeszcze wczoraj u weterynarza. Zatruła się czymś najprawdopodobniej. Już była odwodniona. I gorączka powyżej 40 stopni. Dali jej kroplówkę, kilka zastrzyków no i antybiotyk jeszcze na dwa dni. Ale wścieklica pogryzła wszystkich dookoła, nawet zakutana w specjalny kaftan 37.gif . Poprawę widać od razu. Wczoraj godzinę po lekach zaczęła jeść, dostała taką leczniczą karmę na razie.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post pon, 28 lis 2011 - 17:47
Post #5

Byliśmy jeszcze wczoraj u weterynarza. Zatruła się czymś najprawdopodobniej. Już była odwodniona. I gorączka powyżej 40 stopni. Dali jej kroplówkę, kilka zastrzyków no i antybiotyk jeszcze na dwa dni. Ale wścieklica pogryzła wszystkich dookoła, nawet zakutana w specjalny kaftan 37.gif . Poprawę widać od razu. Wczoraj godzinę po lekach zaczęła jeść, dostała taką leczniczą karmę na razie.
nulek27
wto, 29 lis 2011 - 10:00
Cieszę się, że już jest dobrze .
nulek27


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,150
Dołączył: pon, 31 maj 10 - 19:04
SkÄ…d: Krotoszyn
Nr użytkownika: 33,160




post wto, 29 lis 2011 - 10:00
Post #6

Cieszę się, że już jest dobrze .

--------------------
kasia99
sob, 02 sty 2016 - 18:37
Moja kotka też miała spadek apetytu, ogólne problemy z trawieniem. Byłam u weterynarza i okazało się, że to kule sierściowe i dostał specjalną pastę. Może trzeba próbować z inną karmą. My zmieniamy od czasu do czasu smaki, je od Prevital saszetki. Jeśli chodzi o dozowanie to nie było to takie łatwe. Kot ma pazurki, więc umie się obronić przed podawaniem jakichkolwiek leków icon_wink.gif
kasia99


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 27
Dołączył: pon, 21 wrz 15 - 15:00
Nr użytkownika: 46,428




post sob, 02 sty 2016 - 18:37
Post #7

Moja kotka też miała spadek apetytu, ogólne problemy z trawieniem. Byłam u weterynarza i okazało się, że to kule sierściowe i dostał specjalną pastę. Może trzeba próbować z inną karmą. My zmieniamy od czasu do czasu smaki, je od Prevital saszetki. Jeśli chodzi o dozowanie to nie było to takie łatwe. Kot ma pazurki, więc umie się obronić przed podawaniem jakichkolwiek leków icon_wink.gif
Adamowicz_A
pon, 04 sty 2016 - 12:19
U mojego kota też często brak apetytu. Raz w roku zmieniamy karmę (i za każdym razem droższe). Sybaryta...
Adamowicz_A


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: nie, 16 sie 15 - 16:47
Nr użytkownika: 46,260




post pon, 04 sty 2016 - 12:19
Post #8

U mojego kota też często brak apetytu. Raz w roku zmieniamy karmę (i za każdym razem droższe). Sybaryta...

--------------------


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 12 gru 2017 - 12:41
Post #9

Niech pije dużo wody i szybko do weterynarza, może to jakieś zatrucie?
olka55
nie, 25 mar 2018 - 23:41
Jak najszybciej należy się w takiej sytuacji skontaktować z weterynarzem. Kotu najprawdopodobniej coś dolega, może się zatruł? Pewnie trzeba będzie wykonac badania, żeby sprawdzić co nie gra. Ostatnio miałam podobny problem, ale ze swoim psem, który z dnia na dzień stał się apatyczny, niemrawy, mało jadł, ale od razu zabrałam go do [nazwa usunięta przez moderatora], gdzie na co dzień go leczę i po kilku badaniach okazało się, że ma zatrucie pokarmowe. Z takimi dolegliwościami nie ma żartów.
olka55


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 47
Dołączył: śro, 24 lut 16 - 16:45
Nr użytkownika: 47,177




post nie, 25 mar 2018 - 23:41
Post #10

Jak najszybciej należy się w takiej sytuacji skontaktować z weterynarzem. Kotu najprawdopodobniej coś dolega, może się zatruł? Pewnie trzeba będzie wykonac badania, żeby sprawdzić co nie gra. Ostatnio miałam podobny problem, ale ze swoim psem, który z dnia na dzień stał się apatyczny, niemrawy, mało jadł, ale od razu zabrałam go do [nazwa usunięta przez moderatora], gdzie na co dzień go leczę i po kilku badaniach okazało się, że ma zatrucie pokarmowe. Z takimi dolegliwościami nie ma żartów.
> Kot nie chce jeść, co robić?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:33
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama