Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

zapalenie pluc mykoplazmatyczne-A JEDNAK NIE

, CO ROBIC?
> , CO ROBIC?
lena77
wto, 02 mar 2010 - 10:57
Trafilismy do szpitala, gdzie u syna zdiagnozowano zapalenie pluc mykoplazmatyczne ( ze znakiem zapytania? w wypisie) polaczone z zapaleniem zatok szczekowych (stad ten bol oka).po tygodniowym i intensywnym leczeniu (dozylnie antybiotyk: augmentin, inhalacje: ventolin, , kroplowka z glukoza i innymi plynami, doustnie:klacid, nurofen; na zatoki stosowano anemizacje) wrocilismy do domu z zaleceniem przyjmowanai przez 12 dni klacidu i przez 9 mucosolvanu. Pod koniec pobytu w szpitalu stan syna poprawil sie ale po powrocie do domu jest tragicznie. Wrocila goraczka (nie taka wysoka, bo do 38), meczy go potworny kaszel (pewnie po tym mucosolvanie, ale to juz 3 dzien trwa) i zaczelo lac sie z nosa. Tlumacze to sobie tym (na razie), ze organizm pozbywa sie swinstwa, ale strasznie sie niepokoje i zamartwiam tym, ze wrocimy na oddzial.stosuje sie do zalecen, dawkuje leki tak jak przypisano, maly siedzi w domu caly czas. Czy to jest normalnym objawem podczas leczenia tego typu zapalenia? wizyte u lekarza mam zalecona dopiero po zakonczeniu leczenia a wiec w przyszla srode mniej wiecej. prosze o porade, moze ktoras z was miala do czynienia z tego typy zapaleniem pluc (podobno trudne do wyleczenia). Ja sie zamartwiam, ze antybiotyk nietrafiony.

Ten post edytował lena77 czw, 04 mar 2010 - 16:07
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post wto, 02 mar 2010 - 10:57
Post #1

Trafilismy do szpitala, gdzie u syna zdiagnozowano zapalenie pluc mykoplazmatyczne ( ze znakiem zapytania? w wypisie) polaczone z zapaleniem zatok szczekowych (stad ten bol oka).po tygodniowym i intensywnym leczeniu (dozylnie antybiotyk: augmentin, inhalacje: ventolin, , kroplowka z glukoza i innymi plynami, doustnie:klacid, nurofen; na zatoki stosowano anemizacje) wrocilismy do domu z zaleceniem przyjmowanai przez 12 dni klacidu i przez 9 mucosolvanu. Pod koniec pobytu w szpitalu stan syna poprawil sie ale po powrocie do domu jest tragicznie. Wrocila goraczka (nie taka wysoka, bo do 38), meczy go potworny kaszel (pewnie po tym mucosolvanie, ale to juz 3 dzien trwa) i zaczelo lac sie z nosa. Tlumacze to sobie tym (na razie), ze organizm pozbywa sie swinstwa, ale strasznie sie niepokoje i zamartwiam tym, ze wrocimy na oddzial.stosuje sie do zalecen, dawkuje leki tak jak przypisano, maly siedzi w domu caly czas. Czy to jest normalnym objawem podczas leczenia tego typu zapalenia? wizyte u lekarza mam zalecona dopiero po zakonczeniu leczenia a wiec w przyszla srode mniej wiecej. prosze o porade, moze ktoras z was miala do czynienia z tego typy zapaleniem pluc (podobno trudne do wyleczenia). Ja sie zamartwiam, ze antybiotyk nietrafiony.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
olakinga
wto, 02 mar 2010 - 11:13
...ja bym się wybrała jak najszybciej do lekarza, jeżeli wychodząc ze szpitala było lepiej a stan się pogarsza w domu to niech małego ktoś obejrzy..
olakinga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,537
Dołączył: śro, 28 maj 08 - 08:25
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 20,055

GG:


post wto, 02 mar 2010 - 11:13
Post #2

...ja bym się wybrała jak najszybciej do lekarza, jeżeli wychodząc ze szpitala było lepiej a stan się pogarsza w domu to niech małego ktoś obejrzy..


--------------------
Natalka 1997
Michalinka 2009
Izabela 2013


As-ia
wto, 02 mar 2010 - 12:46
Ja również rozważyłabym wcześniejszą wizytę kontrolną u lekarza,zawsze będziesz spokojniejsza, a lekarz rozwieje ewentualne wątpliwości icon_wink.gif

edit.lit

Ten post edytował asiunia219 wto, 02 mar 2010 - 12:49
As-ia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,981
Dołączył: czw, 07 lut 08 - 11:56
Skąd: kujawy
Nr użytkownika: 18,050




post wto, 02 mar 2010 - 12:46
Post #3

Ja również rozważyłabym wcześniejszą wizytę kontrolną u lekarza,zawsze będziesz spokojniejsza, a lekarz rozwieje ewentualne wątpliwości icon_wink.gif

edit.lit

--------------------
pierworodna 13.04.2006r.
drugorodny 05.10.2008r. trzeciorodna 03.07.2015.


Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
agama76
wto, 02 mar 2010 - 13:04
CYTAT(lena77 @ Tue, 02 Mar 2010 - 12:57) *
Trafilismy do szpitala, gdzie u syna zdiagnozowano zapalenie pluc mykoplazmatyczne ( ze znakiem zapytania? w wypisie) polaczone z zapaleniem zatok szczekowych (stad ten bol oka).po tygodniowym i intensywnym leczeniu (dozylnie antybiotyk: augmentin
[...]
Ja sie zamartwiam, ze antybiotyk nietrafiony.


mykoplazmatycznego zapalenie pluc nie leczy sie Augmentinem tylko makrolidami (u dzieci) - czyli np. Klacidem
Nie zwlekaj tylko idzcie jak najpredzej do lekarza
zdrowka
A.
Ps. przepraszam, nie doczytalam ze bral tez Klacid; tak czy owak idzcie do lekarza bo ta goraczka jest niepokojaca

Ten post edytował agama76 wto, 02 mar 2010 - 13:06
agama76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,107
Dołączył: pon, 21 cze 04 - 21:18
Nr użytkownika: 1,877




post wto, 02 mar 2010 - 13:04
Post #4

CYTAT(lena77 @ Tue, 02 Mar 2010 - 12:57) *
Trafilismy do szpitala, gdzie u syna zdiagnozowano zapalenie pluc mykoplazmatyczne ( ze znakiem zapytania? w wypisie) polaczone z zapaleniem zatok szczekowych (stad ten bol oka).po tygodniowym i intensywnym leczeniu (dozylnie antybiotyk: augmentin
[...]
Ja sie zamartwiam, ze antybiotyk nietrafiony.


mykoplazmatycznego zapalenie pluc nie leczy sie Augmentinem tylko makrolidami (u dzieci) - czyli np. Klacidem
Nie zwlekaj tylko idzcie jak najpredzej do lekarza
zdrowka
A.
Ps. przepraszam, nie doczytalam ze bral tez Klacid; tak czy owak idzcie do lekarza bo ta goraczka jest niepokojaca
lena77
wto, 02 mar 2010 - 15:11
caly czas jest na klacidzie. lekarz, z ktorym jestem w kontakcie telefonicznym, twierdzi, ze tak moze sie dziac. jezu, sama nie wiem.znam juz chyba wszystkich pediatrow w moim miescie. a bujalam sie od grudnia z synem, bo mi sie nie podobal; osluchowo czysty , osluchowo czysty i tyle. i co teraz mi powie, nowy antybiotyk zapisze? wyc mi sie chce.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post wto, 02 mar 2010 - 15:11
Post #5

caly czas jest na klacidzie. lekarz, z ktorym jestem w kontakcie telefonicznym, twierdzi, ze tak moze sie dziac. jezu, sama nie wiem.znam juz chyba wszystkich pediatrow w moim miescie. a bujalam sie od grudnia z synem, bo mi sie nie podobal; osluchowo czysty , osluchowo czysty i tyle. i co teraz mi powie, nowy antybiotyk zapisze? wyc mi sie chce.


--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
ulla
wto, 02 mar 2010 - 23:58
Trzymaj się i spróbuj przeczekać, niekoniecznie do przyszłej środy, ale tak na już.

Rób co robiłaś, ale może inhalacje nie byłyby złym pomysłem?? Chyba, że stosujecie. Kaszel potrafi być uciążliwy i potrafi trwać długo bez poprawy (wiem po sobie, akurat nie po dziecku). A skoro kaszle, widać drogi oddechowe jednak solidnie zawalone i musi kaszleć.
Póki temperatura stabilna ufałabym lekarzowi.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post wto, 02 mar 2010 - 23:58
Post #6

Trzymaj się i spróbuj przeczekać, niekoniecznie do przyszłej środy, ale tak na już.

Rób co robiłaś, ale może inhalacje nie byłyby złym pomysłem?? Chyba, że stosujecie. Kaszel potrafi być uciążliwy i potrafi trwać długo bez poprawy (wiem po sobie, akurat nie po dziecku). A skoro kaszle, widać drogi oddechowe jednak solidnie zawalone i musi kaszleć.
Póki temperatura stabilna ufałabym lekarzowi.


--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
lena77
śro, 03 mar 2010 - 08:24
tak ulla, inhalujemy z przerwami juz od poltora roku; nie pisalam o tym, bo to juz wlasciwie staly punkt programu
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post śro, 03 mar 2010 - 08:24
Post #7

tak ulla, inhalujemy z przerwami juz od poltora roku; nie pisalam o tym, bo to juz wlasciwie staly punkt programu

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
lena77
czw, 04 mar 2010 - 16:11
dzis odebralam wyniki i wynika z nich, ze jednak nie bylo to zapalenie mykoplazmatyczne. nie dowiedzialam sie jednak , co to bylo i czy bylo to w ogole zapalenie pluc. do konca mamy brac klacid. problem jednak w tym, ze malego mocno boli teraz ucho. laryngolog na razie nic nie widzi w tym uchu. czy to bedzie zapalenie ucha? to znaczy , ze klacid w ogole nietrafiony? to jakis koszmar. jak zelzyc ten bol ucha? czy robic oklady? ratuunku.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post czw, 04 mar 2010 - 16:11
Post #8

dzis odebralam wyniki i wynika z nich, ze jednak nie bylo to zapalenie mykoplazmatyczne. nie dowiedzialam sie jednak , co to bylo i czy bylo to w ogole zapalenie pluc. do konca mamy brac klacid. problem jednak w tym, ze malego mocno boli teraz ucho. laryngolog na razie nic nie widzi w tym uchu. czy to bedzie zapalenie ucha? to znaczy , ze klacid w ogole nietrafiony? to jakis koszmar. jak zelzyc ten bol ucha? czy robic oklady? ratuunku.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
Arwena.
czw, 04 mar 2010 - 16:17
Lena na ucho można tradycyjne okłady ( wiesz, watka, natłuścić ucho, na watę spirytus czy coś tam rozgrzewającego) plus doustnie coś przeciwbólowego. I do innego laryngologa iść chyba, może w Poznaniu? Skoro wszystkich u siebie już obleciałaś?

Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post czw, 04 mar 2010 - 16:17
Post #9

Lena na ucho można tradycyjne okłady ( wiesz, watka, natłuścić ucho, na watę spirytus czy coś tam rozgrzewającego) plus doustnie coś przeciwbólowego. I do innego laryngologa iść chyba, może w Poznaniu? Skoro wszystkich u siebie już obleciałaś?



--------------------
everybody lies
lena77
czw, 04 mar 2010 - 16:23
w poznaniu nie znam nikogo. jak masz namiar na dobrego pediatre to prosze. choc teraz laryngolog dzieciecy mi potrzebny. jestem przerazona po prostu. czeka nas pewnie kolejne leczenie antybiotykiem, choc to jeszcze niezakonczone. zaluje , ze poszlismy do tego szpitala.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post czw, 04 mar 2010 - 16:23
Post #10

w poznaniu nie znam nikogo. jak masz namiar na dobrego pediatre to prosze. choc teraz laryngolog dzieciecy mi potrzebny. jestem przerazona po prostu. czeka nas pewnie kolejne leczenie antybiotykiem, choc to jeszcze niezakonczone. zaluje , ze poszlismy do tego szpitala.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
OLA77
czw, 04 mar 2010 - 18:24
CYTAT(Arwena. @ Thu, 04 Mar 2010 - 18:17) *
Lena na ucho można tradycyjne okłady ( wiesz, watka, natłuścić ucho, na watę spirytus czy coś tam rozgrzewającego) plus doustnie coś przeciwbólowego. I do innego laryngologa iść chyba, może w Poznaniu? Skoro wszystkich u siebie już obleciałaś?

no to mnie zaskoczyłaś bo ja wiem, ze watki ze spirytusem do ucha nie wolno!
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post czw, 04 mar 2010 - 18:24
Post #11

CYTAT(Arwena. @ Thu, 04 Mar 2010 - 18:17) *
Lena na ucho można tradycyjne okłady ( wiesz, watka, natłuścić ucho, na watę spirytus czy coś tam rozgrzewającego) plus doustnie coś przeciwbólowego. I do innego laryngologa iść chyba, może w Poznaniu? Skoro wszystkich u siebie już obleciałaś?

no to mnie zaskoczyłaś bo ja wiem, ze watki ze spirytusem do ucha nie wolno!

--------------------
Arwena.
czw, 04 mar 2010 - 18:29
Nie do ucha, tylko na ucho. Taki nausznik . I ucho koniecznie posmarować czymś tłustym, żeby nie odparzyć. Sposób babciny.

Lena, nie mam niestety nikogo dobrego icon_sad.gif, moze popytaj na wielkopolskim.
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post czw, 04 mar 2010 - 18:29
Post #12

Nie do ucha, tylko na ucho. Taki nausznik . I ucho koniecznie posmarować czymś tłustym, żeby nie odparzyć. Sposób babciny.

Lena, nie mam niestety nikogo dobrego icon_sad.gif, moze popytaj na wielkopolskim.

--------------------
everybody lies
ewita 77
czw, 04 mar 2010 - 22:27
Lenna proszę wybierz sie do Pulmunologa.
A dziecko miało wymaz z gardła?
Co do ucha nie pomogę.

Ten post edytował ewita 77 czw, 04 mar 2010 - 22:28
ewita 77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,623
Dołączył: pon, 12 cze 06 - 22:21
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 6,244

GG:


post czw, 04 mar 2010 - 22:27
Post #13

Lenna proszę wybierz sie do Pulmunologa.
A dziecko miało wymaz z gardła?
Co do ucha nie pomogę.

--------------------
D -(2002) A -(2003) M -(2009)

------------------------------------------------------------------------------------------------
"Mamo, dobrze ,że jesteś bo wszystko dla dzieci robisz"- D.
lena77
nie, 07 mar 2010 - 12:17
juz mam namiary na polecanego laryngologa z poznania. teraz szukam pulmunologa. zaczelo bolec drugie ucho. moj syn jest tak chudy i i slaby ze plakac mi sie chce jak patrze na niego.
ewita, nie, nie mial wymazu z gardla. a sadzilam, ze mial wszystkie badania.

Ten post edytował lena77 nie, 07 mar 2010 - 12:19
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post nie, 07 mar 2010 - 12:17
Post #14

juz mam namiary na polecanego laryngologa z poznania. teraz szukam pulmunologa. zaczelo bolec drugie ucho. moj syn jest tak chudy i i slaby ze plakac mi sie chce jak patrze na niego.
ewita, nie, nie mial wymazu z gardla. a sadzilam, ze mial wszystkie badania.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
kasiunia
nie, 07 mar 2010 - 13:24
lena ja mam b. dobrego pulmunologa, a nawet dwóch. jak chcesz namiary, napisz pw.
kasiunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,139
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 08:55
Skąd: poznań
Nr użytkownika: 205




post nie, 07 mar 2010 - 13:24
Post #15

lena ja mam b. dobrego pulmunologa, a nawet dwóch. jak chcesz namiary, napisz pw.

--------------------
pozdrawiam
kasia

lena77
pon, 08 mar 2010 - 16:41
dziekuje, napisalam wiad.
p.s. juz lepiej ale nie obylo sie bez kolejnego antybiotyku
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post pon, 08 mar 2010 - 16:41
Post #16

dziekuje, napisalam wiad.
p.s. juz lepiej ale nie obylo sie bez kolejnego antybiotyku

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
> zapalenie pluc mykoplazmatyczne-A JEDNAK NIE, CO ROBIC?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 07:50
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama