Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Najlepszy przepis na fasolkę po bretońsku, strasznie proszę

> 
midia
piÄ…, 28 lis 2003 - 17:34
Zmiana życiowego partnera zmienia nam podniebienia, więc chcę (co ja mówię: muszę!-)) zabłysnąć przy fasolce po bretońsku. To ulubione danie Mojego Mena. Pomóżcie dziewczynki-)
Ino dokładnie proszę-)))


/decy z terminem 14 marzec 2004
midia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 591
Dołączył: nie, 31 sie 03 - 10:27
Nr użytkownika: 1,022




post piÄ…, 28 lis 2003 - 17:34
Post #1

Zmiana życiowego partnera zmienia nam podniebienia, więc chcę (co ja mówię: muszę!-)) zabłysnąć przy fasolce po bretońsku. To ulubione danie Mojego Mena. Pomóżcie dziewczynki-)
Ino dokładnie proszę-)))


/decy z terminem 14 marzec 2004

--------------------
Szczęśliwa mama Pawełka ur. 12.03.2004 :-)
Ptysiak
piÄ…, 28 lis 2003 - 18:10
1. Na noc zalewamy duza iloscia wody 1/2kg przeplukanej fasoli.
2.Nastepnego dnia fasole odcedzamy i zalewamy jeszcze raz swieza woda dodajac do niej:
- troche soli,
- pare ziarenek ziela angielskiego,
- 2-3 listki laurowe,
- 2-3 zabki czosnku.
Gotujemy.
Fasola gotuje siÄ™ b.dlugo dlatego co pewnien czas nalezy uzupelnic wyparowana wode.
3.Smazymy cebule i wedliny. Wszystko drobno pokrojone. W wyborze wedlin duza dowolnosc. Moga to byc resztki szynki, slaskiej, zwyczajnej etc. Moze to byc kawalek boczku wedzonego, ew. karkowki. Zalezy co akurat mamy w lodowce. Taki misz-masz smakuje najlepiej, ale pare razy robilam fasolke tylko z kielbasa slaska i tez bylo dobre.
4.Gdy fasola nieco zmieknie dodajemy do niej usmazona cebule i wedline. Nadal gotujemy.
5.Gdy fasola jest juz miekka dodajemy przecier pomidorowy i doprawiamy w zaleznosci od upodoban: kminkiem lub majerankiem, lub czabrem.
Chwile jeszcze gotujemy.
Ptysiak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,151
Dołączył: nie, 22 gru 02 - 09:37
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 38

GG:


post piÄ…, 28 lis 2003 - 18:10
Post #2

1. Na noc zalewamy duza iloscia wody 1/2kg przeplukanej fasoli.
2.Nastepnego dnia fasole odcedzamy i zalewamy jeszcze raz swieza woda dodajac do niej:
- troche soli,
- pare ziarenek ziela angielskiego,
- 2-3 listki laurowe,
- 2-3 zabki czosnku.
Gotujemy.
Fasola gotuje siÄ™ b.dlugo dlatego co pewnien czas nalezy uzupelnic wyparowana wode.
3.Smazymy cebule i wedliny. Wszystko drobno pokrojone. W wyborze wedlin duza dowolnosc. Moga to byc resztki szynki, slaskiej, zwyczajnej etc. Moze to byc kawalek boczku wedzonego, ew. karkowki. Zalezy co akurat mamy w lodowce. Taki misz-masz smakuje najlepiej, ale pare razy robilam fasolke tylko z kielbasa slaska i tez bylo dobre.
4.Gdy fasola nieco zmieknie dodajemy do niej usmazona cebule i wedline. Nadal gotujemy.
5.Gdy fasola jest juz miekka dodajemy przecier pomidorowy i doprawiamy w zaleznosci od upodoban: kminkiem lub majerankiem, lub czabrem.
Chwile jeszcze gotujemy.

--------------------
Patrycja i JaÅ› (29.03.2004)


dumiczowa
piÄ…, 28 lis 2003 - 20:09
a na deser espunisan, albo esputicon..... icon_lol.gif icon_wink.gif icon_lol.gif icon_wink.gif

pozdr.
dumi wielbiaca fasolke po bretońsku
dumiczowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,129
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 21:23
Skąd: z Wałbrzycha
Nr użytkownika: 269




post piÄ…, 28 lis 2003 - 20:09
Post #3

a na deser espunisan, albo esputicon..... icon_lol.gif icon_wink.gif icon_lol.gif icon_wink.gif

pozdr.
dumi wielbiaca fasolke po bretońsku

--------------------
Czy ja tu byłam z pieskiem czy bez pieska?

Moje nieznośne miłości- Paweł 2004 i Kacper 2002
Doruśka
piÄ…, 28 lis 2003 - 20:47
Ja kilka uwa dorzucę do przepisu Ptysi,bo właściwie to robię tak samo.tylko:
1.nie solę przed ugotowaniem,bo wówczas dłuzej się gotuje a i wędlinki potrafią być słonawe i wtedy fasolka za słona jest(a ja wróg soli nr jedrn jestem)
2.do smażenia wędlin dodaję przecier pomidorowy i też go przesmażam a i jeszcze łyżeczkę cukru-ma lepszy smak i ładniejszy kolor.
Mnam mniam icon_smile.gif
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post piÄ…, 28 lis 2003 - 20:47
Post #4

Ja kilka uwa dorzucę do przepisu Ptysi,bo właściwie to robię tak samo.tylko:
1.nie solę przed ugotowaniem,bo wówczas dłuzej się gotuje a i wędlinki potrafią być słonawe i wtedy fasolka za słona jest(a ja wróg soli nr jedrn jestem)
2.do smażenia wędlin dodaję przecier pomidorowy i też go przesmażam a i jeszcze łyżeczkę cukru-ma lepszy smak i ładniejszy kolor.
Mnam mniam icon_smile.gif
katiek
piÄ…, 28 lis 2003 - 23:59
No właśnie-mi ociec (to on w domu gotował bo Pan Bóg mojej mamy pod tym kątem talentem nie obdarzył) zawsze mówił że fasolę soli się JAK JEST MIĘKKA bo inaczej gotuje się ruski miesiąc.Kasia
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post piÄ…, 28 lis 2003 - 23:59
Post #5

No właśnie-mi ociec (to on w domu gotował bo Pan Bóg mojej mamy pod tym kątem talentem nie obdarzył) zawsze mówił że fasolę soli się JAK JEST MIĘKKA bo inaczej gotuje się ruski miesiąc.Kasia
decy niezalogowana

Go??







post sob, 29 lis 2003 - 17:21
Post #6

właśnie jestem w trakcie gotowania - dzięki dziewczynki!icon_wink.gif)
ale powiedzcie mi jeszcze- czy zagęszczacie to jakoś mąką? Czy samo gęstnieje?

Kurna! to ma być popisowe danie dnia-))))) Przychodzą kumple mojego mena, a ja w proszku-)))
midia
sob, 29 lis 2003 - 18:09
No dobra! skończyłam z niezłym rezulatatem i mąką;-)
Jest ostra i pomidorowa jak lubię. I ma tę głebię;-)
Jak nie doceniÄ… to zabijÄ™-)))))))))))))
Dzięki bardzo za pomoc!!!!

/decy z terminem 14 marzec 2004
midia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 591
Dołączył: nie, 31 sie 03 - 10:27
Nr użytkownika: 1,022




post sob, 29 lis 2003 - 18:09
Post #7

No dobra! skończyłam z niezłym rezulatatem i mąką;-)
Jest ostra i pomidorowa jak lubię. I ma tę głebię;-)
Jak nie doceniÄ… to zabijÄ™-)))))))))))))
Dzięki bardzo za pomoc!!!!

/decy z terminem 14 marzec 2004

--------------------
Szczęśliwa mama Pawełka ur. 12.03.2004 :-)
Doruśka
nie, 30 lis 2003 - 15:03
Już po obiedzie,ale jednak napiszę-nie zagęszczam mąką,bo smo gęstnieje po jakimś czasie.
Decy,napisz jak smakowało icon_smile.gif
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post nie, 30 lis 2003 - 15:03
Post #8

Już po obiedzie,ale jednak napiszę-nie zagęszczam mąką,bo smo gęstnieje po jakimś czasie.
Decy,napisz jak smakowało icon_smile.gif
midia
wto, 02 gru 2003 - 10:12
Słuchajcie - wyszło REWELACJA. Tylko tak sobie myślę, że może nieco za dużo wody dodałam, dlatego wynikł problem z zagęszczeniem.
Przepis strasznie prosty i jak już raz się zrobi to spokojnie nastepnym razem. Ino trzeba wiedzieć;-))))

Dzięki raz jeszcze!


/decy z terminem 14 marzec 2004
midia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 591
Dołączył: nie, 31 sie 03 - 10:27
Nr użytkownika: 1,022




post wto, 02 gru 2003 - 10:12
Post #9

Słuchajcie - wyszło REWELACJA. Tylko tak sobie myślę, że może nieco za dużo wody dodałam, dlatego wynikł problem z zagęszczeniem.
Przepis strasznie prosty i jak już raz się zrobi to spokojnie nastepnym razem. Ino trzeba wiedzieć;-))))

Dzięki raz jeszcze!


/decy z terminem 14 marzec 2004

--------------------
Szczęśliwa mama Pawełka ur. 12.03.2004 :-)
Doruśka
wto, 02 gru 2003 - 11:45
Decy,fasolka ma to do siebie,że lepsza jest na drugi dzień,i wówczas jest już gęsta icon_biggrin.gif
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post wto, 02 gru 2003 - 11:45
Post #10

Decy,fasolka ma to do siebie,że lepsza jest na drugi dzień,i wówczas jest już gęsta icon_biggrin.gif
midia
wto, 02 gru 2003 - 11:49
fakt!! ugotowałam tego całe wiaderko -)) i rzeczywiście była pyszna na drugi dzień!-)))) Nawet pomroziłam na czarną godzinkę albo moje lenistwo-)))

/decy z terminem 14 marzec 2004
midia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 591
Dołączył: nie, 31 sie 03 - 10:27
Nr użytkownika: 1,022




post wto, 02 gru 2003 - 11:49
Post #11

fakt!! ugotowałam tego całe wiaderko -)) i rzeczywiście była pyszna na drugi dzień!-)))) Nawet pomroziłam na czarną godzinkę albo moje lenistwo-)))

/decy z terminem 14 marzec 2004

--------------------
Szczęśliwa mama Pawełka ur. 12.03.2004 :-)
Kasia Sz.
śro, 03 gru 2003 - 21:39
No to ja Wam opowiem pewną anegdotkę z czasów, kiedy pomieszkiwałam z moją siostrą we Włoszech.
Kilka razy w tygodniu wpadały do nas koleżanki na polskie jedzonko icon_smile.gif Któregoś dnia przyszła jedna i od progu wyczuła fasolkę po bretońsku. Ucieszyła się niezmiernie, jednak nieco przygasła na wiadomość, że niestety fasolka nie jest taka, jaka być powinna, bo nigdzie nie mogłyśmy kupić bretonu... a bez bretonu... wiadomo...
Po zjedzeniu kilku porcji oznajmiła, że nawet bez tego bretonu jest niezła... icon_rolleyes.gif Mówiła to jak najbardziej poważnie icon_smile.gif
icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post śro, 03 gru 2003 - 21:39
Post #12

No to ja Wam opowiem pewną anegdotkę z czasów, kiedy pomieszkiwałam z moją siostrą we Włoszech.
Kilka razy w tygodniu wpadały do nas koleżanki na polskie jedzonko icon_smile.gif Któregoś dnia przyszła jedna i od progu wyczuła fasolkę po bretońsku. Ucieszyła się niezmiernie, jednak nieco przygasła na wiadomość, że niestety fasolka nie jest taka, jaka być powinna, bo nigdzie nie mogłyśmy kupić bretonu... a bez bretonu... wiadomo...
Po zjedzeniu kilku porcji oznajmiła, że nawet bez tego bretonu jest niezła... icon_rolleyes.gif Mówiła to jak najbardziej poważnie icon_smile.gif
icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
midia
czw, 04 gru 2003 - 09:33
dobre-))))))


/decy z terminem 14 marzec 2004
midia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 591
Dołączył: nie, 31 sie 03 - 10:27
Nr użytkownika: 1,022




post czw, 04 gru 2003 - 09:33
Post #13

dobre-))))))


/decy z terminem 14 marzec 2004

--------------------
Szczęśliwa mama Pawełka ur. 12.03.2004 :-)
Beata Białystok
sob, 06 gru 2003 - 13:18
Znam sposób na szybkie ugotowanie fasoli. Fasolę zagotowuję i odstawiam pod przykryciem na godzinę. Potem fasolę razem z wodą w której była zagotowana przelewam do garnka z wywarem i gotuję zupę, albo dorzucam różności i robię po bretońsku. W taki sposób gotowanie fasoli trwa tylko 1-1,5 godziny icon_smile.gif
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post sob, 06 gru 2003 - 13:18
Post #14

Znam sposób na szybkie ugotowanie fasoli. Fasolę zagotowuję i odstawiam pod przykryciem na godzinę. Potem fasolę razem z wodą w której była zagotowana przelewam do garnka z wywarem i gotuję zupę, albo dorzucam różności i robię po bretońsku. W taki sposób gotowanie fasoli trwa tylko 1-1,5 godziny icon_smile.gif

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
ania
sob, 06 gru 2003 - 13:32
A jezeli chcecie z fasolki po bretonsku zrobic danie tzw. "ekspresowe" to polecam fasole w puszce (np. Pudliszki). Niebo w gebie. Naprawde.
ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 115
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 21:27
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 231

GG:


post sob, 06 gru 2003 - 13:32
Post #15

A jezeli chcecie z fasolki po bretonsku zrobic danie tzw. "ekspresowe" to polecam fasole w puszce (np. Pudliszki). Niebo w gebie. Naprawde.

--------------------
Pozdrawiamy:)
Ania i Magda (30.04.99)
milly
wto, 18 maj 2004 - 14:48
podciÄ…gam temat
ile trzeba gotować tę fasolkę?
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post wto, 18 maj 2004 - 14:48
Post #16

podciÄ…gam temat
ile trzeba gotować tę fasolkę?
Ika
śro, 19 maj 2004 - 13:36
Milly ostatnio o tym było w wątku "Co dziś jemy na obiad" (ostatnia strona) icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 19 maj 2004 - 13:36
Post #17

Milly ostatnio o tym było w wątku "Co dziś jemy na obiad" (ostatnia strona) icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
> Najlepszy przepis na fasolkÄ™ po bretoÅ„sku, strasznie proszÄ™
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 13:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama