Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Kolonoskopia

> 
nikol
czw, 03 cze 2010 - 22:36
Chciałam podzielić się moimi przeżyciami zwiazanymi z badaniem jelit- kolonoskopią.Kobiety nie bójcie się tego badania.To nie boli.Miałam robione w znieczuleniu ogólnym więc spałam a po zabiegu też żadnych bóli czy dyskomfortu nie odczuwałam.Jedynie dzień wcześniej przygotowywałam się w szpitalu do badania.Dostałam do wypicia wodę z środkiem przeczyszczającym 3litry które trzeba było wypić w ciągu 3godz a potem pół dnia się czyściłam 06.gif .Przynajmniej jelitka były czyste i nie musiałam się wstydzić,że coś się podczas badania uroni 37.gif .
nikol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 644
Dołączył: czw, 07 lut 08 - 14:49
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 18,058




post czw, 03 cze 2010 - 22:36
Post #1

Chciałam podzielić się moimi przeżyciami zwiazanymi z badaniem jelit- kolonoskopią.Kobiety nie bójcie się tego badania.To nie boli.Miałam robione w znieczuleniu ogólnym więc spałam a po zabiegu też żadnych bóli czy dyskomfortu nie odczuwałam.Jedynie dzień wcześniej przygotowywałam się w szpitalu do badania.Dostałam do wypicia wodę z środkiem przeczyszczającym 3litry które trzeba było wypić w ciągu 3godz a potem pół dnia się czyściłam 06.gif .Przynajmniej jelitka były czyste i nie musiałam się wstydzić,że coś się podczas badania uroni 37.gif .

--------------------
córka 01.2006
syn 11.2008
Żoanna
nie, 06 cze 2010 - 19:23
ale przed badaniem sprawdźcie czy nie macie uchyłkowatości.
Często się to zdarza,a u ludzi starszych nagminnie.
Moja babcia sobie zafundowała,ot tak dla kaprysu.
Przebili jej jelito i minął właśnie rok jak ma stomię 21.gif
ku przestrodze 48.gif
Żoanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,391
Dołączył: nie, 17 gru 06 - 15:07
SkÄ…d: Kowary
Nr użytkownika: 9,155




post nie, 06 cze 2010 - 19:23
Post #2

ale przed badaniem sprawdźcie czy nie macie uchyłkowatości.
Często się to zdarza,a u ludzi starszych nagminnie.
Moja babcia sobie zafundowała,ot tak dla kaprysu.
Przebili jej jelito i minął właśnie rok jak ma stomię 21.gif
ku przestrodze 48.gif

--------------------


Blaszka12345
nie, 06 cze 2010 - 21:51
CYTAT(nikol @ Thu, 03 Jun 2010 - 23:36) *
Chciałam podzielić się moimi przeżyciami zwiazanymi z badaniem jelit- kolonoskopią.Kobiety nie bójcie się tego badania.To nie boli.Miałam robione w znieczuleniu ogólnym więc spałam a po zabiegu też żadnych bóli czy dyskomfortu nie odczuwałam.Jedynie dzień wcześniej przygotowywałam się w szpitalu do badania.Dostałam do wypicia wodę z środkiem przeczyszczającym 3litry które trzeba było wypić w ciągu 3godz a potem pół dnia się czyściłam 06.gif .Przynajmniej jelitka były czyste i nie musiałam się wstydzić,że coś się podczas badania uroni 37.gif .

No nie wiem mój mąz miał robiona kolonoskopię bez znieczulenia i TO BOLI a nie każdemu robia znieczulenie ja miałam robione ze znieczuleniem a tylko dlatego że wcześniej miłam operacje
Blaszka12345


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 646
Dołączył: śro, 30 wrz 09 - 13:40
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 29,342

GG:


post nie, 06 cze 2010 - 21:51
Post #3

CYTAT(nikol @ Thu, 03 Jun 2010 - 23:36) *
Chciałam podzielić się moimi przeżyciami zwiazanymi z badaniem jelit- kolonoskopią.Kobiety nie bójcie się tego badania.To nie boli.Miałam robione w znieczuleniu ogólnym więc spałam a po zabiegu też żadnych bóli czy dyskomfortu nie odczuwałam.Jedynie dzień wcześniej przygotowywałam się w szpitalu do badania.Dostałam do wypicia wodę z środkiem przeczyszczającym 3litry które trzeba było wypić w ciągu 3godz a potem pół dnia się czyściłam 06.gif .Przynajmniej jelitka były czyste i nie musiałam się wstydzić,że coś się podczas badania uroni 37.gif .

No nie wiem mój mąz miał robiona kolonoskopię bez znieczulenia i TO BOLI a nie każdemu robia znieczulenie ja miałam robione ze znieczuleniem a tylko dlatego że wcześniej miłam operacje

--------------------

[
hana04
pon, 07 cze 2010 - 19:51
Witam
Ja nie mogę niestety powiedzieć, że kolonoskopia to bezbolesne badanie moi rodzice oboje mieli ją w zwszłym miesiącu (bez znieczulenia) i tata mówił,że nieciekawka ale mam przeszła okropnie wszystko ją bolało jeszcze dwa dni po badaniu.W każdym razie jeżeli musiałaby robić drugi raz to na pewno pod narkozą bo inaczej nie zgodziłaby się.Myślę,że każdy organizm jest inny i przechodzi takie czy inne badanie na swój sposób...
pozdrawiam
hana04


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 63
Dołączył: nie, 10 sty 10 - 22:25
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 31,009




post pon, 07 cze 2010 - 19:51
Post #4

Witam
Ja nie mogę niestety powiedzieć, że kolonoskopia to bezbolesne badanie moi rodzice oboje mieli ją w zwszłym miesiącu (bez znieczulenia) i tata mówił,że nieciekawka ale mam przeszła okropnie wszystko ją bolało jeszcze dwa dni po badaniu.W każdym razie jeżeli musiałaby robić drugi raz to na pewno pod narkozą bo inaczej nie zgodziłaby się.Myślę,że każdy organizm jest inny i przechodzi takie czy inne badanie na swój sposób...
pozdrawiam
Agalu
wto, 08 cze 2010 - 13:23
CYTAT(nikol @ Thu, 03 Jun 2010 - 23:36) *
Chciałam podzielić się moimi przeżyciami zwiazanymi z badaniem jelit- kolonoskopią.Kobiety nie bójcie się tego badania.To nie boli.Miałam robione w znieczuleniu ogólnym więc spałam a po zabiegu też żadnych bóli czy dyskomfortu nie odczuwałam.Jedynie dzień wcześniej przygotowywałam się w szpitalu do badania.Dostałam do wypicia wodę z środkiem przeczyszczającym 3litry które trzeba było wypić w ciągu 3godz a potem pół dnia się czyściłam 06.gif .Przynajmniej jelitka były czyste i nie musiałam się wstydzić,że coś się podczas badania uroni 37.gif .


jak miałaś znieczulenie ogólne to faktycznie nie boli 06.gif

ja miałam 3 tygodnie temu bez znieczulenia i nigdy wiecej nie pójdę 21.gif
bolało mnie bardzo, aż mi dali zastrzyk"głupiego jasia" chociaż w sumie nie wiem po co bo ból i tak czułam
aż sie poryczałam 37.gif
ale nie każdego boli ponoc bo rozmawiałam wcześniej ze znajomymi, to co niektórzy mowili że żadnego bólu nie odczuwali
Agalu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,502
Dołączył: wto, 02 maj 06 - 17:42
SkÄ…d: RUMIA
Nr użytkownika: 5,724

GG:


post wto, 08 cze 2010 - 13:23
Post #5

CYTAT(nikol @ Thu, 03 Jun 2010 - 23:36) *
Chciałam podzielić się moimi przeżyciami zwiazanymi z badaniem jelit- kolonoskopią.Kobiety nie bójcie się tego badania.To nie boli.Miałam robione w znieczuleniu ogólnym więc spałam a po zabiegu też żadnych bóli czy dyskomfortu nie odczuwałam.Jedynie dzień wcześniej przygotowywałam się w szpitalu do badania.Dostałam do wypicia wodę z środkiem przeczyszczającym 3litry które trzeba było wypić w ciągu 3godz a potem pół dnia się czyściłam 06.gif .Przynajmniej jelitka były czyste i nie musiałam się wstydzić,że coś się podczas badania uroni 37.gif .


jak miałaś znieczulenie ogólne to faktycznie nie boli 06.gif

ja miałam 3 tygodnie temu bez znieczulenia i nigdy wiecej nie pójdę 21.gif
bolało mnie bardzo, aż mi dali zastrzyk"głupiego jasia" chociaż w sumie nie wiem po co bo ból i tak czułam
aż sie poryczałam 37.gif
ale nie każdego boli ponoc bo rozmawiałam wcześniej ze znajomymi, to co niektórzy mowili że żadnego bólu nie odczuwali

--------------------




domi
wto, 08 cze 2010 - 19:40
Moja mama miała kolonoskopie bez znieczulenia i nikt nawet nie poinformował, ze może być ze znieczuleniem. Strasznie ją bolało w trakcie i kilka dni po badaniu. A gdy ja sie dowiedziałam w zeszłym tygodniu, ze lekarz chce mnie skierować na to badanie -to odmówiłam. Gastroskopia to było straszne badanie i zdecyduje się na nie następnym razem tylko w razie konieczności. A kolonoskopia wg mojej mamy to wielokrotnie gorsze badanie niż gastroskopia. boję sie tego strasznie!!!

Ten post edytował domi wto, 08 cze 2010 - 19:41
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post wto, 08 cze 2010 - 19:40
Post #6

Moja mama miała kolonoskopie bez znieczulenia i nikt nawet nie poinformował, ze może być ze znieczuleniem. Strasznie ją bolało w trakcie i kilka dni po badaniu. A gdy ja sie dowiedziałam w zeszłym tygodniu, ze lekarz chce mnie skierować na to badanie -to odmówiłam. Gastroskopia to było straszne badanie i zdecyduje się na nie następnym razem tylko w razie konieczności. A kolonoskopia wg mojej mamy to wielokrotnie gorsze badanie niż gastroskopia. boję sie tego strasznie!!!

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
mama_do_kwadratu
wto, 08 cze 2010 - 19:48
Miałam kolonoskopię i gastroskopię. Oba badania były nieprzyjemne, ale na pewno nie bolesne. Nie miałam narkozy.

Jak widać- nie zawsze jest źle.

Domi, jeśli lekarz skierował Cię na badanie, przemyśl to sobie.

mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post wto, 08 cze 2010 - 19:48
Post #7

Miałam kolonoskopię i gastroskopię. Oba badania były nieprzyjemne, ale na pewno nie bolesne. Nie miałam narkozy.

Jak widać- nie zawsze jest źle.

Domi, jeśli lekarz skierował Cię na badanie, przemyśl to sobie.



--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
domi
wto, 08 cze 2010 - 20:02
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Tue, 08 Jun 2010 - 20:48) *
Domi, jeśli lekarz skierował Cię na badanie, przemyśl to sobie.

Powiedział, że chce mnie skierować i jeśli ja chcę, to da mi skierowanie. Nie powiedział, ze muszę...zastanawiam się.... . Rozmyślam nawet żeby nie zapłacić za znieczulenie.

Ten post edytował domi wto, 08 cze 2010 - 20:09
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post wto, 08 cze 2010 - 20:02
Post #8

CYTAT(mama_do_kwadratu @ Tue, 08 Jun 2010 - 20:48) *
Domi, jeśli lekarz skierował Cię na badanie, przemyśl to sobie.

Powiedział, że chce mnie skierować i jeśli ja chcę, to da mi skierowanie. Nie powiedział, ze muszę...zastanawiam się.... . Rozmyślam nawet żeby nie zapłacić za znieczulenie.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
Agalu
śro, 09 cze 2010 - 08:01
Ja na gastroskopii byłam 2 razy i trzeci raz też bym sobie dała zrobić;)choć było nieprzyjemne to znośne
ale kolonoskopia mnie strasznie bolała, ściaskałam pielęgniarce rękę jak przy porodzie 37.gif

ale jak widać, nie każdy odczuwa taki ból
zresztą suma sumarum cieszę się że mam je zrobione to badanie bo jednak to nie trwało jakoś bardzo długo i jakos wytrzymałam icon_mrgreen.gif
Agalu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,502
Dołączył: wto, 02 maj 06 - 17:42
SkÄ…d: RUMIA
Nr użytkownika: 5,724

GG:


post śro, 09 cze 2010 - 08:01
Post #9

Ja na gastroskopii byłam 2 razy i trzeci raz też bym sobie dała zrobić;)choć było nieprzyjemne to znośne
ale kolonoskopia mnie strasznie bolała, ściaskałam pielęgniarce rękę jak przy porodzie 37.gif

ale jak widać, nie każdy odczuwa taki ból
zresztą suma sumarum cieszę się że mam je zrobione to badanie bo jednak to nie trwało jakoś bardzo długo i jakos wytrzymałam icon_mrgreen.gif

--------------------




kini5
piÄ…, 02 lip 2010 - 15:40
Moja mama też miała to badanie i mówi że było okropne, bolalo strasznie myślała że pęknie 37.gif . Pewnie też nie wiedziała że mozna to w znieczuleniu zrobić, teraz jakby miala iść to pewnie by na bank w znieczuleniu.

Ten post edytował kini5 pią, 02 lip 2010 - 15:41
kini5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: sob, 01 maj 10 - 20:51
Skąd: Koło
Nr użytkownika: 32,800

GG:


post piÄ…, 02 lip 2010 - 15:40
Post #10

Moja mama też miała to badanie i mówi że było okropne, bolalo strasznie myślała że pęknie 37.gif . Pewnie też nie wiedziała że mozna to w znieczuleniu zrobić, teraz jakby miala iść to pewnie by na bank w znieczuleniu.

--------------------
> Kolonoskopia
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 19:04
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama