Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

PREZENT na ślub..(gdy $ brak..)

> 
alusiaa
śro, 29 mar 2006 - 07:45
Dostaliśmy zaproszenie na slub i wesele od znajomego z pracy mojego męża.Nie jesteśmy w jakichś zazylych stosunkach,tzn.my jako para,ale to jeden z bliższych kumpli mojego męża w pracy,razem też do niej jeżdza.
Zaproszone zostaly jeszcze dwie osoby z pracy,ale to osoby,które są duzo bardziej majętne od nas i mogą sobie pozwolić na to,żeby włożyć kilkaset zl do koperty.
Właściwie chcialam zrezygnować,namówić męża zebysmy poszli na uroczystość tylko do kościola.Wiem jednak,że bardzo,ale to BARDZO mu zależy na tym weselu (czy w ogóle jakimkolwiek icon_eek.gif ) I tak zastanawiam się co tu zrobić,żeby wilk był syty i owca cała.Naprawdę nie stać nas na to,nawet,żeby wysupłać te parę zl,to kosztem innych wyrzeczen icon_sad.gif Nie narzekam,dopóki nie ma takich nieprzewidzianych wydatków icon_confused.gif
Macie jakiś pomysł,co mozna sprezentować na taką okazję..? Tak,żeby było okazałe i wyglądało na droższe niz jest w rzeczywistości?
I żeby zamknąć się w 120-130 zl..?
alusiaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: czw, 06 sty 05 - 00:22
Skąd: Niby-landia
Nr użytkownika: 2,494




post śro, 29 mar 2006 - 07:45
Post #1

Dostaliśmy zaproszenie na slub i wesele od znajomego z pracy mojego męża.Nie jesteśmy w jakichś zazylych stosunkach,tzn.my jako para,ale to jeden z bliższych kumpli mojego męża w pracy,razem też do niej jeżdza.
Zaproszone zostaly jeszcze dwie osoby z pracy,ale to osoby,które są duzo bardziej majętne od nas i mogą sobie pozwolić na to,żeby włożyć kilkaset zl do koperty.
Właściwie chcialam zrezygnować,namówić męża zebysmy poszli na uroczystość tylko do kościola.Wiem jednak,że bardzo,ale to BARDZO mu zależy na tym weselu (czy w ogóle jakimkolwiek icon_eek.gif ) I tak zastanawiam się co tu zrobić,żeby wilk był syty i owca cała.Naprawdę nie stać nas na to,nawet,żeby wysupłać te parę zl,to kosztem innych wyrzeczen icon_sad.gif Nie narzekam,dopóki nie ma takich nieprzewidzianych wydatków icon_confused.gif
Macie jakiś pomysł,co mozna sprezentować na taką okazję..? Tak,żeby było okazałe i wyglądało na droższe niz jest w rzeczywistości?
I żeby zamknąć się w 120-130 zl..?

--------------------
user posted image
beattta
śro, 29 mar 2006 - 08:41
Na 15-tą rocznicę ślubu kupiliśmy znajomym komplet dwóch filiżanek zapakowanych w kartonowe, wyłożone aksamitem pudełko. Całość bardzo ładnie się prezentowała, a filiżanki przydadzą się na wspólną kolację wink.gif Na tej samej zasadzie można kupić dwa kryształowe kieliszki. Może karafkę?
beattta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,461
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 18:13
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 217

GG:


post śro, 29 mar 2006 - 08:41
Post #2

Na 15-tą rocznicę ślubu kupiliśmy znajomym komplet dwóch filiżanek zapakowanych w kartonowe, wyłożone aksamitem pudełko. Całość bardzo ładnie się prezentowała, a filiżanki przydadzą się na wspólną kolację wink.gif Na tej samej zasadzie można kupić dwa kryształowe kieliszki. Może karafkę?

--------------------
Beata (mama Julki)

katiek
śro, 29 mar 2006 - 09:18
My za 120 zł kupiliśmy zestaw do win w sklepie winiarskim (Świat wina, ale chyba Berghoff też robi w podobnej cenie)-korkociąg, zatyczki, termometr i jeszcze jakieś elementy w drewnianej skrzyneczce.
Młodzi wyglądali na zadowolonych
Mój mąż mówił że kiedyś kupił po prostu butelkę bardzo dobrego wina (tylko trzeba wiedzieć jakie wino młodzi preferują...)
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post śro, 29 mar 2006 - 09:18
Post #3

My za 120 zł kupiliśmy zestaw do win w sklepie winiarskim (Świat wina, ale chyba Berghoff też robi w podobnej cenie)-korkociąg, zatyczki, termometr i jeszcze jakieś elementy w drewnianej skrzyneczce.
Młodzi wyglądali na zadowolonych
Mój mąż mówił że kiedyś kupił po prostu butelkę bardzo dobrego wina (tylko trzeba wiedzieć jakie wino młodzi preferują...)
myszka
śro, 29 mar 2006 - 10:10
W temacie winiarskim - można też poszukać ładnych kieliszków do wina + koszyczek do wina.

Z innych pomysłów: obrus + sztućce. Moja kuzynka dostała taki komplet i zawsze mówi, że z sentymentem wspomina ofiarodawców, ilekroć przystraja stół.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post śro, 29 mar 2006 - 10:10
Post #4

W temacie winiarskim - można też poszukać ładnych kieliszków do wina + koszyczek do wina.

Z innych pomysłów: obrus + sztućce. Moja kuzynka dostała taki komplet i zawsze mówi, że z sentymentem wspomina ofiarodawców, ilekroć przystraja stół.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
m4rusia
śro, 29 mar 2006 - 10:31
Ja od mojej przyjaciółki, która akurat była zupełnie bez kasy dostałam cudny komplet pościeli satynowej z zaznaczeniem, że to na noc poślubną icon_biggrin.gif Potem jak się dowiedziałam wydała na niego ok. 50 zł. W zyciu bym sie nie spodziewała, że za tak małą kasę można kupić cos tak ładnego. Pościel mam do dzisiaj, choć małżeństwo już dawno się rozpadło - widać nie była to tandeta wink.gif
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
Skąd: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post śro, 29 mar 2006 - 10:31
Post #5

Ja od mojej przyjaciółki, która akurat była zupełnie bez kasy dostałam cudny komplet pościeli satynowej z zaznaczeniem, że to na noc poślubną icon_biggrin.gif Potem jak się dowiedziałam wydała na niego ok. 50 zł. W zyciu bym sie nie spodziewała, że za tak małą kasę można kupić cos tak ładnego. Pościel mam do dzisiaj, choć małżeństwo już dawno się rozpadło - widać nie była to tandeta wink.gif

--------------------
miriam b
śro, 29 mar 2006 - 10:54
Martucha96 he he dobre haslo z ta poscielą i małżeństwem....a ja mam ręczniki po poprzednim małżeństwie....:)też całkiem oki stan../....a dostałam właśnie na ślub...taki przepiękny zestaw....a wiem że te zestawy nie są drogie....ale za to piękne i na 100% się przydadzą...
miriam b


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 650
Dołączył: czw, 31 mar 05 - 15:26
Skąd: Gliwice
Nr użytkownika: 2,939

GG:


post śro, 29 mar 2006 - 10:54
Post #6

Martucha96 he he dobre haslo z ta poscielą i małżeństwem....a ja mam ręczniki po poprzednim małżeństwie....:)też całkiem oki stan../....a dostałam właśnie na ślub...taki przepiękny zestaw....a wiem że te zestawy nie są drogie....ale za to piękne i na 100% się przydadzą...

--------------------
Miriam-mama rozbrykanego urwiska w damskim wydaniu(ULI):)
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
asia77

Go??







post śro, 29 mar 2006 - 11:32
Post #7

hmm wiecie co dziewczyny mi po poprzednim małżeństwie został serwis kawowy icon_lol.gif
ale nie o tym chciałam
na studiach moja przyjaciółka z roku wychodziła za mąż, z drugą przyjaciółką (wiadomo student=zazwyczaj brak kasy) kupiłyśmy tej pierwszej album na zdjęcia. rzecz jasna nie byle jaki a taki ładny materiałowo-drewniany z doklejanymi suszonymi zakonserwowanymi liśćmi, małe dzieło sztuki. kosztowało nas to naprawdę niedużo, tak przeliczając na obecne czasy jakieś 100-130 zł. wiemy, że państwo młodzi byli bardzo zadowoleni icon_biggrin.gif
Łajka
śro, 29 mar 2006 - 11:51
Ja tez keidys bedąc biedna studentką byłam zaproszona na wesele. W tej cenie udało mi się skompletowac zestaw kieliszków : 6 do wina, 6 do szampana, 6 drinkówek, 6 do wódki. Fakt małżeństwo ich sie rozpadło ale koleżanka do dzis dziekuje mi za super prezent icon_biggrin.gif
Łajka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,037
Dołączył: wto, 10 sty 06 - 12:23
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 4,511




post śro, 29 mar 2006 - 11:51
Post #8

Ja tez keidys bedąc biedna studentką byłam zaproszona na wesele. W tej cenie udało mi się skompletowac zestaw kieliszków : 6 do wina, 6 do szampana, 6 drinkówek, 6 do wódki. Fakt małżeństwo ich sie rozpadło ale koleżanka do dzis dziekuje mi za super prezent icon_biggrin.gif

--------------------
user posted image
user posted image
katiek
śro, 29 mar 2006 - 14:35
Tylko z pościelą może być problem, gdy małżonkowie zdecydują się na nietypowy rozmiar łoża i pościeli-my dostaliśmy komplet na 160 cm-leży nieużywany, bo nasza kołdra ma 200x220, a moja dodatkowa zimowa to 140x200.
Jedynie kołdra Kingi ma te 160 ale wzór pościeli nie jest dziecięcy. Cóż-może moja córa dostanie go w ramach wyprawy ślubnej icon_lol.gif Kto chetny na małżonka panny z zaczątkiem wyprawy icon_biggrin.gif icon_wink.gif
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post śro, 29 mar 2006 - 14:35
Post #9

Tylko z pościelą może być problem, gdy małżonkowie zdecydują się na nietypowy rozmiar łoża i pościeli-my dostaliśmy komplet na 160 cm-leży nieużywany, bo nasza kołdra ma 200x220, a moja dodatkowa zimowa to 140x200.
Jedynie kołdra Kingi ma te 160 ale wzór pościeli nie jest dziecięcy. Cóż-może moja córa dostanie go w ramach wyprawy ślubnej icon_lol.gif Kto chetny na małżonka panny z zaczątkiem wyprawy icon_biggrin.gif icon_wink.gif
CrazyMary
śro, 29 mar 2006 - 14:54
CYTAT(katiek)
Tylko z pościelą może być problem, gdy małżonkowie zdecydują się na nietypowy rozmiar łoża i pościeli-my dostaliśmy komplet na 160 cm-leży nieużywany, bo nasza kołdra ma 200x220, a moja dodatkowa zimowa to 140x200.  
Jedynie kołdra Kingi ma te 160 ale wzór pościeli nie jest dziecięcy. Cóż-może moja córa dostanie go w ramach wyprawy ślubnej icon_lol.gif Kto chetny na małżonka panny z zaczątkiem wyprawy icon_biggrin.gif  :wink:


Tak poza tematem - z powodzeniem możesz użyć poszewki 160 cm na kołdrę 140. Różnica jest znikoma, ja tak robię.
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
Skąd: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post śro, 29 mar 2006 - 14:54
Post #10

CYTAT(katiek)
Tylko z pościelą może być problem, gdy małżonkowie zdecydują się na nietypowy rozmiar łoża i pościeli-my dostaliśmy komplet na 160 cm-leży nieużywany, bo nasza kołdra ma 200x220, a moja dodatkowa zimowa to 140x200.  
Jedynie kołdra Kingi ma te 160 ale wzór pościeli nie jest dziecięcy. Cóż-może moja córa dostanie go w ramach wyprawy ślubnej icon_lol.gif Kto chetny na małżonka panny z zaczątkiem wyprawy icon_biggrin.gif  :wink:


Tak poza tematem - z powodzeniem możesz użyć poszewki 160 cm na kołdrę 140. Różnica jest znikoma, ja tak robię.

--------------------


agak
śro, 29 mar 2006 - 14:55
Może ekspres do kawy lub zestaw noży?

(U mnie również po małżeństwie został serwis kawowy icon_wink.gif )
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
Skąd: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post śro, 29 mar 2006 - 14:55
Post #11

Może ekspres do kawy lub zestaw noży?

(U mnie również po małżeństwie został serwis kawowy icon_wink.gif )

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

moko.
czw, 30 mar 2006 - 08:27
Marzę aby dostać zestaw kryształowych kieliszków do wina, do koniaku icon_biggrin.gif albo przepięknych filiżanek. Muszę tę mysl po raz kolejny podsunąć mojemu męzowi icon_biggrin.gif
Nie jestem zadowolona z poscieli satynowej, bo mi jest pod nią zimno, więc pościel lezy nieuzywana.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 30 mar 2006 - 08:27
Post #12

Marzę aby dostać zestaw kryształowych kieliszków do wina, do koniaku icon_biggrin.gif albo przepięknych filiżanek. Muszę tę mysl po raz kolejny podsunąć mojemu męzowi icon_biggrin.gif
Nie jestem zadowolona z poscieli satynowej, bo mi jest pod nią zimno, więc pościel lezy nieuzywana.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
asia77

Go??







post czw, 30 mar 2006 - 10:03
Post #13

jeszcze jedna rzecz na prezent wpadła mi do głowy. moja przyjaciółka (brałam ślub w czasie studiów) także studentka z braku kasy kupiła dwie filiżanki i dzbanuszek z porcelitu (tak to sie bodajże nazywa) w kolorze pomarańczowym i sama pomalowała go w kwiatki i serduszka, prześlicznie jej to wyszło a mi bardzo sie podobało. z tym, że oczywiście ja bym sie tego nie podjęło z braku talentu plastycznego icon_wink.gif
Płacia
czw, 30 mar 2006 - 16:54
Kup raclette
https://www.allegro.pl/item94217480__grillu...e_gwar_fv_.html

pewnie obdarowanym się spodoba, a ty nie wykosztujesz się za mocno
Płacia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 858
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 23:45
Skąd: z mojego miejsca na ziemi, na chwilę obecną ;)
Nr użytkownika: 485

GG:


post czw, 30 mar 2006 - 16:54
Post #14

Kup raclette
https://www.allegro.pl/item94217480__grillu...e_gwar_fv_.html

pewnie obdarowanym się spodoba, a ty nie wykosztujesz się za mocno
alusiaa
pon, 10 kwi 2006 - 11:38
Już kupiliśmy prezent icon_biggrin.gif
Właściwie sama wpadłam na pomysł,planowaliśmy kupić taki elegancki zestaw na stojaczku (otwieracz do butelek,korkociąg,obierak,etc.) Berghoffa.
Ale wczoraj byliśmy w Auchan i w rezultacie kupiliśmy śliczny 21`częściowy komplet do kawy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
alusiaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: czw, 06 sty 05 - 00:22
Skąd: Niby-landia
Nr użytkownika: 2,494




post pon, 10 kwi 2006 - 11:38
Post #15

Już kupiliśmy prezent icon_biggrin.gif
Właściwie sama wpadłam na pomysł,planowaliśmy kupić taki elegancki zestaw na stojaczku (otwieracz do butelek,korkociąg,obierak,etc.) Berghoffa.
Ale wczoraj byliśmy w Auchan i w rezultacie kupiliśmy śliczny 21`częściowy komplet do kawy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

--------------------
user posted image
danutkka
pon, 28 lis 2016 - 15:52
może jakiś dobry alkohol, ładnie zapakowany? Nie jest to jakiś drogi prezent, a na pewno ucieszy każdego, możesz popatrzeć sobie coś na wina.com.pl
danutkka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: śro, 29 cze 16 - 15:15
Nr użytkownika: 47,785




post pon, 28 lis 2016 - 15:52
Post #16

może jakiś dobry alkohol, ładnie zapakowany? Nie jest to jakiś drogi prezent, a na pewno ucieszy każdego, możesz popatrzeć sobie coś na wina.com.pl
payko
pon, 02 sty 2017 - 21:45
Przyznam szczerze, zdarzyło mi się brać internetową chwilówkę na wesele https://www.moneyman.pl/ bo ślub brała bardzo bliska nam osoba a my w jednym roku mieliśmy pięć takich imprez. Nie mam w zwyczaju dawać pustej koperty, co podobno robi się nieładną tradycją na każdym weselu, więc 700 złotych, które daliśmy, oddawało się później w ratach. Na szczęście bez niespodzianek w postaci dodatkowych kosztów.
payko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: pią, 19 sie 16 - 11:14
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 48,033




post pon, 02 sty 2017 - 21:45
Post #17

Przyznam szczerze, zdarzyło mi się brać internetową chwilówkę na wesele https://www.moneyman.pl/ bo ślub brała bardzo bliska nam osoba a my w jednym roku mieliśmy pięć takich imprez. Nie mam w zwyczaju dawać pustej koperty, co podobno robi się nieładną tradycją na każdym weselu, więc 700 złotych, które daliśmy, oddawało się później w ratach. Na szczęście bez niespodzianek w postaci dodatkowych kosztów.
melania2
śro, 12 lip 2017 - 20:25
Jeśli chcecie pożyczać to już lepiej sięgnąć po pożyczkę lub chwilówkę która do 1 miesiąca jest całkowicie za darmo, oddajemy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Sprawdzona metoda przetestowana wielokrotnie w praniu :)

Ten post edytował melania2 wto, 23 kwi 2019 - 13:59
melania2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 12 lip 17 - 20:06
Nr użytkownika: 49,987




post śro, 12 lip 2017 - 20:25
Post #18

Jeśli chcecie pożyczać to już lepiej sięgnąć po pożyczkę lub chwilówkę która do 1 miesiąca jest całkowicie za darmo, oddajemy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Sprawdzona metoda przetestowana wielokrotnie w praniu :)
Peggie
sob, 22 lip 2017 - 10:42
dobry zwyczaj nie pożyczaj. Tego się będę zawsze trzymać.
Peggie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 363
Dołączył: czw, 23 mar 17 - 13:11
Nr użytkownika: 49,066




post sob, 22 lip 2017 - 10:42
Post #19

dobry zwyczaj nie pożyczaj. Tego się będę zawsze trzymać.
Marek78
pon, 07 sie 2017 - 16:05
Nam niestety też ostatnio trafiło się wesele, a jako że był to brat żony nie wypadało przyjść z pustymi rękoma. Zdecydowaliśmy się na chwilówkę ze strony https://www.kwadranspozyczka.pl i daliśmy w kopertę 800 pln.
Marek78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 07 sie 17 - 16:02
Nr użytkownika: 50,170




post pon, 07 sie 2017 - 16:05
Post #20

Nam niestety też ostatnio trafiło się wesele, a jako że był to brat żony nie wypadało przyjść z pustymi rękoma. Zdecydowaliśmy się na chwilówkę ze strony https://www.kwadranspozyczka.pl i daliśmy w kopertę 800 pln.
> PREZENT na ślub..(gdy $ brak..)
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 17:18
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama