Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

olejek z drzewa herbacianego, srebro koloidalne

, dla trzylatka?
> , dla trzylatka?
tysia24
sob, 30 sty 2010 - 15:26
Witam, jestem mamą 3 letniego przedszkolaka, odkąd zaczął chodzić do przedszkola co chwilę ma kaszel i katar, zazwyczaj kończy się to zapaleniem oskrzeli, więc często używamy berodualu i pulmicortu w inhalacjach. Poza tym jest alergikiem ma miejsca na ciele, które rozdrapane praktycznie się nie goją, wariuję już od ciągłego smarowania go sterydowymi maściami. Zaklejam mu już od kilku dni te miejsca plastrami, żeby tak nie drapał, bo mam wrażenie że robią mu się już dookoła białe otoczki.
Na prywatne wizyty u alergologów czekamy od zeszłego roku. Już nie wiem zupełnie jak i czym to ratować. Znajoma poleciła mi olejek z drzewa herbacianego i srebro koloidalne i stąd moje pytania...

Czy 3latkowi mogę robić inhalacje przez nebulizator mieszając np. 3 kropelki olejku z solą? w chwilach gdy zaczyna się katar, żeby "odblokować" mu nosek i ułatwić oddychanie?
Mogę dodawać olejek do nawilżacza powietrza?
Czy mogę smarować mu bezpośrednio nierozcieńczonym olejkiem, te miejsca, które już goją się i zabliźniają?

A srebro? czytałam same pozytywne opinie..., dziś kupiłam i na butelce jest napisane aby stosowały je tylko osoby dorosłe. Czy ktoś podaje dzieciom, doustnie? czy mogę to chore ciałko smarować miejscowo tym preparatem?

Może ktoś zna sprawdzone niesterydowe preparaty?? 32.gif blagam.gif
tysia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 720
Dołączył: nie, 03 gru 06 - 23:03
SkÄ…d: woj.pomorskie
Nr użytkownika: 8,856

GG:


post sob, 30 sty 2010 - 15:26
Post #1

Witam, jestem mamą 3 letniego przedszkolaka, odkąd zaczął chodzić do przedszkola co chwilę ma kaszel i katar, zazwyczaj kończy się to zapaleniem oskrzeli, więc często używamy berodualu i pulmicortu w inhalacjach. Poza tym jest alergikiem ma miejsca na ciele, które rozdrapane praktycznie się nie goją, wariuję już od ciągłego smarowania go sterydowymi maściami. Zaklejam mu już od kilku dni te miejsca plastrami, żeby tak nie drapał, bo mam wrażenie że robią mu się już dookoła białe otoczki.
Na prywatne wizyty u alergologów czekamy od zeszłego roku. Już nie wiem zupełnie jak i czym to ratować. Znajoma poleciła mi olejek z drzewa herbacianego i srebro koloidalne i stąd moje pytania...

Czy 3latkowi mogę robić inhalacje przez nebulizator mieszając np. 3 kropelki olejku z solą? w chwilach gdy zaczyna się katar, żeby "odblokować" mu nosek i ułatwić oddychanie?
Mogę dodawać olejek do nawilżacza powietrza?
Czy mogę smarować mu bezpośrednio nierozcieńczonym olejkiem, te miejsca, które już goją się i zabliźniają?

A srebro? czytałam same pozytywne opinie..., dziś kupiłam i na butelce jest napisane aby stosowały je tylko osoby dorosłe. Czy ktoś podaje dzieciom, doustnie? czy mogę to chore ciałko smarować miejscowo tym preparatem?

Może ktoś zna sprawdzone niesterydowe preparaty?? 32.gif blagam.gif

--------------------
TYSIA i CYPRIANEK

mama_do_kwadratu
sob, 30 sty 2010 - 15:30
Ja olejek z drz.herb. stosujÄ™ do aromaterapii- nalewam do wody i wdychamy z tak zwanego kominka.
Czasem skrapiam poduszkę. Pamiętam, że kiedy chłopaki były małe (3 lata) też stosowaliśmy w ten właśnie sposób.
W nebulizatorze nie próbowałam.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 30 sty 2010 - 15:30
Post #2

Ja olejek z drz.herb. stosujÄ™ do aromaterapii- nalewam do wody i wdychamy z tak zwanego kominka.
Czasem skrapiam poduszkę. Pamiętam, że kiedy chłopaki były małe (3 lata) też stosowaliśmy w ten właśnie sposób.
W nebulizatorze nie próbowałam.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
pcola
sob, 30 sty 2010 - 16:37
tysia24,
ja bym swojemu dziecku srebra koloidalnego nie podała. Na katar stosujemy
z dobrym skutkiem wodÄ™ morskÄ… do oczyszczania, i olejek Olbas do inhalacji.
Poza tym mój syn jako alergik jest na Claritinie w syropie, do mycia używamy
Emolium i smarujemy twarz tylko dermobazÄ….

Ten post edytował pcola sob, 30 sty 2010 - 16:40
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post sob, 30 sty 2010 - 16:37
Post #3

tysia24,
ja bym swojemu dziecku srebra koloidalnego nie podała. Na katar stosujemy
z dobrym skutkiem wodÄ™ morskÄ… do oczyszczania, i olejek Olbas do inhalacji.
Poza tym mój syn jako alergik jest na Claritinie w syropie, do mycia używamy
Emolium i smarujemy twarz tylko dermobazÄ….

--------------------



--------------------------
mili4891
sob, 30 sty 2010 - 18:41
olejek tylko zewnetrznie powinien byc stosowany i rozcienczany z wodÄ…
mili4891


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: pią, 13 lut 09 - 10:43
Skąd: iława
Nr użytkownika: 25,442




post sob, 30 sty 2010 - 18:41
Post #4

olejek tylko zewnetrznie powinien byc stosowany i rozcienczany z wodÄ…

--------------------
Abotak
sob, 30 sty 2010 - 19:11
CYTAT(mili4891 @ Sat, 30 Jan 2010 - 17:41) *
olejek tylko zewnetrznie powinien byc stosowany i rozcienczany z wodÄ…


ratunku! Nie z woda 37.gif Olejki rozciencza sie olejku- bazie czyli takim ktory nie podrazni skory a rozcienczy/ zneutralizuje substancje drazniace w olejku eterycznym. W bardzo wyjatkowych przypadkach niektore olejki eteryczne mozna stosowac nierozcienczone ale to od okolicznosci i olejku zalezy i na pewno nie bez wiedzy.

Do wody mozna dodawac jesli sie stosuje do inhalacji ale powinno sie stosowac do zalecen dot, konkretnego olejku, wieku i oczywiscie kazdy olejek potencjalnie moze uczulac wiec powinno sie najpierw probe zrobic ( przez 3 dni rozcienczony u nasady wlosow czy w zgieciu lokcia) i idealnie nie podczas choroby te probe.




Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post sob, 30 sty 2010 - 19:11
Post #5

CYTAT(mili4891 @ Sat, 30 Jan 2010 - 17:41) *
olejek tylko zewnetrznie powinien byc stosowany i rozcienczany z wodÄ…


ratunku! Nie z woda 37.gif Olejki rozciencza sie olejku- bazie czyli takim ktory nie podrazni skory a rozcienczy/ zneutralizuje substancje drazniace w olejku eterycznym. W bardzo wyjatkowych przypadkach niektore olejki eteryczne mozna stosowac nierozcienczone ale to od okolicznosci i olejku zalezy i na pewno nie bez wiedzy.

Do wody mozna dodawac jesli sie stosuje do inhalacji ale powinno sie stosowac do zalecen dot, konkretnego olejku, wieku i oczywiscie kazdy olejek potencjalnie moze uczulac wiec powinno sie najpierw probe zrobic ( przez 3 dni rozcienczony u nasady wlosow czy w zgieciu lokcia) i idealnie nie podczas choroby te probe.




mama_do_kwadratu
sob, 30 sty 2010 - 19:17
No ale do tych kominków Bogusiu też nie rozcieńczać wodą?
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 30 sty 2010 - 19:17
Post #6

No ale do tych kominków Bogusiu też nie rozcieńczać wodą?

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Abotak
sob, 30 sty 2010 - 19:27
CYTAT(tysia24 @ Sat, 30 Jan 2010 - 14:26) *
Czy 3latkowi mogę robić inhalacje przez nebulizator mieszając np. 3 kropelki olejku z solą? w chwilach gdy zaczyna się katar, żeby "odblokować" mu nosek i ułatwić oddychanie?



o nebulizatorach nic nie wiem wiec sie nie wypowiem.

Do goracej wody w poblizu gdzies ( ale z goraca woda rzecz jasna ostroznie) taka inhalacja OK

CYTAT(tysia24 @ Sat, 30 Jan 2010 - 14:26) *
Mogę dodawać olejek do nawilżacza powietrza?


tak


CYTAT(tysia24 @ Sat, 30 Jan 2010 - 14:26) *
Czy mogę smarować mu bezpośrednio nierozcieńczonym olejkiem, te miejsca, które już goją się i zabliźniają?


hmmmm, teoretycznie tak, bo akurat ten olejek sie stosuje na rany oparzeniowe bezposrednio, bez rozcienczania i to jest wyjatek.
Jednak to wyjatkowa sytuacja, nie regula.

Na skore, zwlaszcza w przypadku dziecka, powinno sie go rozcienczac nawet w zwyklej oliwie z oliwek albo innym oleju-bazie. Proporcje tez do wieku dziecka dostosowujac.
I te baze pod katem uczulen.


Zagrozenie nie sprowadza sie wylacznie do tego ze jakas wysypka wyskoczy ale przez skore szkodliwe substancje drazniace przenikaja glebiej, do narzadow wewn. i gromadzac sie tam w nadmiarze, moga je uszkodzic. Np nerki. I zwlaszcza u dzieci.







Ten post edytował Bogusia123456 sob, 30 sty 2010 - 19:37
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post sob, 30 sty 2010 - 19:27
Post #7

CYTAT(tysia24 @ Sat, 30 Jan 2010 - 14:26) *
Czy 3latkowi mogę robić inhalacje przez nebulizator mieszając np. 3 kropelki olejku z solą? w chwilach gdy zaczyna się katar, żeby "odblokować" mu nosek i ułatwić oddychanie?



o nebulizatorach nic nie wiem wiec sie nie wypowiem.

Do goracej wody w poblizu gdzies ( ale z goraca woda rzecz jasna ostroznie) taka inhalacja OK

CYTAT(tysia24 @ Sat, 30 Jan 2010 - 14:26) *
Mogę dodawać olejek do nawilżacza powietrza?


tak


CYTAT(tysia24 @ Sat, 30 Jan 2010 - 14:26) *
Czy mogę smarować mu bezpośrednio nierozcieńczonym olejkiem, te miejsca, które już goją się i zabliźniają?


hmmmm, teoretycznie tak, bo akurat ten olejek sie stosuje na rany oparzeniowe bezposrednio, bez rozcienczania i to jest wyjatek.
Jednak to wyjatkowa sytuacja, nie regula.

Na skore, zwlaszcza w przypadku dziecka, powinno sie go rozcienczac nawet w zwyklej oliwie z oliwek albo innym oleju-bazie. Proporcje tez do wieku dziecka dostosowujac.
I te baze pod katem uczulen.


Zagrozenie nie sprowadza sie wylacznie do tego ze jakas wysypka wyskoczy ale przez skore szkodliwe substancje drazniace przenikaja glebiej, do narzadow wewn. i gromadzac sie tam w nadmiarze, moga je uszkodzic. Np nerki. I zwlaszcza u dzieci.





Abotak
sob, 30 sty 2010 - 19:36
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sat, 30 Jan 2010 - 18:17) *
No ale do tych kominków Bogusiu też nie rozcieńczać wodą?


do kominka to nie ma az takiego znaczenia. Mili pisala o uzyciu zewnetrznym ( do tego jest wcieranie, czy dodawanie do wanny zaliczane ) a autorka pytala o uzyciu na skore czy rane ( czyli wrazliwa tkanke ktora jest szczegolnie chlonna ) to sie do tego odnioslam icon_smile.gif
Do naskornego i kapielowego celu noworodkom i niemowlakom rozcienczac sie w bazie powinno i to mocno. Dzieciom i osobom starszym tez w sumie.

Do inhalacji ujdzie czysty ale ilosci musza byc z umiarem.
Taki np olbas dla dzieci jest juz mieszanka olejkow eterycznych w bazie i nadaje sie zarowno do inhalatora jak i do smarowania czy wanny


Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post sob, 30 sty 2010 - 19:36
Post #8

CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sat, 30 Jan 2010 - 18:17) *
No ale do tych kominków Bogusiu też nie rozcieńczać wodą?


do kominka to nie ma az takiego znaczenia. Mili pisala o uzyciu zewnetrznym ( do tego jest wcieranie, czy dodawanie do wanny zaliczane ) a autorka pytala o uzyciu na skore czy rane ( czyli wrazliwa tkanke ktora jest szczegolnie chlonna ) to sie do tego odnioslam icon_smile.gif
Do naskornego i kapielowego celu noworodkom i niemowlakom rozcienczac sie w bazie powinno i to mocno. Dzieciom i osobom starszym tez w sumie.

Do inhalacji ujdzie czysty ale ilosci musza byc z umiarem.
Taki np olbas dla dzieci jest juz mieszanka olejkow eterycznych w bazie i nadaje sie zarowno do inhalatora jak i do smarowania czy wanny


mili4891
sob, 30 sty 2010 - 20:43
do inchalacji dodaje sie 5 kropelek do naczynia z ciepłą woda i sie wdycha przez kilka minut
mili4891


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: pią, 13 lut 09 - 10:43
Skąd: iława
Nr użytkownika: 25,442




post sob, 30 sty 2010 - 20:43
Post #9

do inchalacji dodaje sie 5 kropelek do naczynia z ciepłą woda i sie wdycha przez kilka minut

--------------------
tysia24
sob, 30 sty 2010 - 22:18
Kuuurcze, a już myślałam, że znalazłam "złoty środek" 32.gif
pcola my także używamy Claritiny,emolium,balneum,dermobazy itp. są na porządku dziennym. Syrop odstawiłam, żeby zrobić "realną" morfologię dla alergologa.

W związku z Oilbasem doczytałam, że nie można stosować go u dzieci z AZS i alergicznymi chorobami górnych dróg oddechowych, więc się nim nie poratuję...
tysia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 720
Dołączył: nie, 03 gru 06 - 23:03
SkÄ…d: woj.pomorskie
Nr użytkownika: 8,856

GG:


post sob, 30 sty 2010 - 22:18
Post #10

Kuuurcze, a już myślałam, że znalazłam "złoty środek" 32.gif
pcola my także używamy Claritiny,emolium,balneum,dermobazy itp. są na porządku dziennym. Syrop odstawiłam, żeby zrobić "realną" morfologię dla alergologa.

W związku z Oilbasem doczytałam, że nie można stosować go u dzieci z AZS i alergicznymi chorobami górnych dróg oddechowych, więc się nim nie poratuję...

--------------------
TYSIA i CYPRIANEK

Abotak
nie, 31 sty 2010 - 15:12
CYTAT(tysia24 @ Sat, 30 Jan 2010 - 21:18) *
W związku z Oilbasem doczytałam, że nie można stosować go u dzieci z AZS i alergicznymi chorobami górnych dróg oddechowych, więc się nim nie poratuję...


o olbas wspomnialam OT, jako przyklad wymieszanego juz z baza eterycznego, a raczej kilku ( w tym herbacianego bo cajuput to ta sama `branza` i mniej wiecej te same wlasciwosci)

Natomiast alergikowi czy ogolnie malym dzieciom idealnie jak najprostszy sklad wskazany wiec najlepiej 1 olejek+ baza i to najpierw przetestowac. Olbas ma w skladzie sporo innych.


Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post nie, 31 sty 2010 - 15:12
Post #11

CYTAT(tysia24 @ Sat, 30 Jan 2010 - 21:18) *
W związku z Oilbasem doczytałam, że nie można stosować go u dzieci z AZS i alergicznymi chorobami górnych dróg oddechowych, więc się nim nie poratuję...


o olbas wspomnialam OT, jako przyklad wymieszanego juz z baza eterycznego, a raczej kilku ( w tym herbacianego bo cajuput to ta sama `branza` i mniej wiecej te same wlasciwosci)

Natomiast alergikowi czy ogolnie malym dzieciom idealnie jak najprostszy sklad wskazany wiec najlepiej 1 olejek+ baza i to najpierw przetestowac. Olbas ma w skladzie sporo innych.


> olejek z drzewa herbacianego, srebro koloidalne, dla trzylatka?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 06:28
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama