Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

obowiązek alimentacyjny dziadków

, pokręcona sytuacja rodzinna
> , pokrÄ™cona sytuacja rodzinna
angielk
śro, 11 sty 2012 - 21:30
Sprawa jest skomplikowana, a chodzi oczywiÅ›cie o kasÄ™… no ale od poczÄ…tku zacznÄ™.

Sytuacja rodzinna
Mój maż ma przyrodniego brata – nazwijmy go Zenek (dla uÅ‚atwienia). MajÄ… wspólnÄ… mamÄ™ która nie żyje od 25 lat. Ojciec mojego męża adoptowaÅ‚ Zenka po Å›lubie z jego mamÄ…. UrodziÅ‚ siÄ™ mój P. i po kilku latach mama zmarÅ‚a. Z różnych powodów opieka nad Zenkiem zostaÅ‚a mojemu teÅ›ciowi odebrana sÄ…downie i przekazana dziadkom (rodzicom mamy Zenka). Dziadkowie (ostatni opiekunowie prawni Zenka) już dawno nie żyjÄ…, a Zenek niebawem skoÅ„czy 40 lat.

Problem
Zenek (chyba z powodu swojego trudnego dzieciÅ„stwa, ale mniejsza z tym) jest osoba beztroska i dość lekkomyÅ›lnÄ…. NarobiÅ‚ sporo bÅ‚Ä™dów w życiu i napytaÅ‚ biedy. Obecnie mieszka w Anglii, uciekÅ‚ tam przed problemami myÅ›lÄ…c jednoczeÅ›nie że sobie tam dorobi i spÅ‚aci zaciÄ…gniÄ™te w Polsce dÅ‚ugi …. taaaa … Zenek ma kilkuletniÄ… córkÄ™ na którÄ… ma zasÄ…dzone alimenty i oczywiÅ›cie ich nie pÅ‚aci. Ma tez kilka kredytów w różnych bankach których nie spÅ‚aca. SprzedaÅ‚ wszystko co miaÅ‚ w Polsce i zniknÄ…Å‚.

Teraz pytania które nas męczą:
1) Czy mój teść ma jakikolwiek obowiązek alimentacyjny wobec córki Zenka?
2) Czy jest taka ewentualność że mój teść (lub nie daj Boże mąż) będzie pociągnięty do obowiązku spłacania długów zaciągniętych przez Zenka ?
angielk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,011
Dołączył: śro, 28 sty 09 - 00:22
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 25,058

GG:


post śro, 11 sty 2012 - 21:30
Post #1

Sprawa jest skomplikowana, a chodzi oczywiÅ›cie o kasÄ™… no ale od poczÄ…tku zacznÄ™.

Sytuacja rodzinna
Mój maż ma przyrodniego brata – nazwijmy go Zenek (dla uÅ‚atwienia). MajÄ… wspólnÄ… mamÄ™ która nie żyje od 25 lat. Ojciec mojego męża adoptowaÅ‚ Zenka po Å›lubie z jego mamÄ…. UrodziÅ‚ siÄ™ mój P. i po kilku latach mama zmarÅ‚a. Z różnych powodów opieka nad Zenkiem zostaÅ‚a mojemu teÅ›ciowi odebrana sÄ…downie i przekazana dziadkom (rodzicom mamy Zenka). Dziadkowie (ostatni opiekunowie prawni Zenka) już dawno nie żyjÄ…, a Zenek niebawem skoÅ„czy 40 lat.

Problem
Zenek (chyba z powodu swojego trudnego dzieciÅ„stwa, ale mniejsza z tym) jest osoba beztroska i dość lekkomyÅ›lnÄ…. NarobiÅ‚ sporo bÅ‚Ä™dów w życiu i napytaÅ‚ biedy. Obecnie mieszka w Anglii, uciekÅ‚ tam przed problemami myÅ›lÄ…c jednoczeÅ›nie że sobie tam dorobi i spÅ‚aci zaciÄ…gniÄ™te w Polsce dÅ‚ugi …. taaaa … Zenek ma kilkuletniÄ… córkÄ™ na którÄ… ma zasÄ…dzone alimenty i oczywiÅ›cie ich nie pÅ‚aci. Ma tez kilka kredytów w różnych bankach których nie spÅ‚aca. SprzedaÅ‚ wszystko co miaÅ‚ w Polsce i zniknÄ…Å‚.

Teraz pytania które nas męczą:
1) Czy mój teść ma jakikolwiek obowiązek alimentacyjny wobec córki Zenka?
2) Czy jest taka ewentualność że mój teść (lub nie daj Boże mąż) będzie pociągnięty do obowiązku spłacania długów zaciągniętych przez Zenka ?


--------------------


moje Aniołki [*] 24.08.2009 i 12.10.2009 (Tosia)


szydełkowy BLOG
ruda_kasia
czw, 12 sty 2012 - 09:47
1) tak
2) raczej nie, chyba, że Zenek uczyni go jedynym spadkobiercą w testamencie, a teść zapomni przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza do 6 miesięcy po śmierci Zenka
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post czw, 12 sty 2012 - 09:47
Post #2

1) tak
2) raczej nie, chyba, że Zenek uczyni go jedynym spadkobiercą w testamencie, a teść zapomni przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza do 6 miesięcy po śmierci Zenka
angielk
czw, 12 sty 2012 - 11:20
CYTAT(ruda_kasia @ Thu, 12 Jan 2012 - 09:47) *
2) raczej nie, chyba, że Zenek uczyni go jedynym spadkobiercą w testamencie, a teść zapomni przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza do 6 miesięcy po śmierci Zenka


dzięki

to chociaż tyle dobrego!
nie sądzę żeby Zenek testament spisywał... 29.gif


a co do alimentów na teścia, to była żona Zenka musiałaby wystąpić o nie do sądu? czy odgórnie teść z urzędu je dostanie z racji nie płacenia przez Zenka alimentów?
angielk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,011
Dołączył: śro, 28 sty 09 - 00:22
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 25,058

GG:


post czw, 12 sty 2012 - 11:20
Post #3

CYTAT(ruda_kasia @ Thu, 12 Jan 2012 - 09:47) *
2) raczej nie, chyba, że Zenek uczyni go jedynym spadkobiercą w testamencie, a teść zapomni przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza do 6 miesięcy po śmierci Zenka


dzięki

to chociaż tyle dobrego!
nie sądzę żeby Zenek testament spisywał... 29.gif


a co do alimentów na teścia, to była żona Zenka musiałaby wystąpić o nie do sądu? czy odgórnie teść z urzędu je dostanie z racji nie płacenia przez Zenka alimentów?

--------------------


moje Aniołki [*] 24.08.2009 i 12.10.2009 (Tosia)


szydełkowy BLOG
gosiagosia
czw, 12 sty 2012 - 21:40
ale zeby wymagac alimentow od dziadkow, to chyba trzeba udowodnic, ze dziecko jest ubogie czy jak to sie zwie po prawnemu. a alimenty od rodzica przysluguja chyba niezaleznie od tego.
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post czw, 12 sty 2012 - 21:40
Post #4

ale zeby wymagac alimentow od dziadkow, to chyba trzeba udowodnic, ze dziecko jest ubogie czy jak to sie zwie po prawnemu. a alimenty od rodzica przysluguja chyba niezaleznie od tego.

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
ruda_kasia
piÄ…, 13 sty 2012 - 11:03
tak, żeona zenka musiałaby wystąpić z osobnym pozwem, wykazać, że dziecko jest w niedostatku, a teścia stac na jego utrzymanie
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post piÄ…, 13 sty 2012 - 11:03
Post #5

tak, żeona zenka musiałaby wystąpić z osobnym pozwem, wykazać, że dziecko jest w niedostatku, a teścia stac na jego utrzymanie
angielk
sob, 14 sty 2012 - 22:56
dzięki
Była zona Zenka na szczęście dla teścia nie ma zamiaru go pozywać o alimenty, ale chciała by kasę od Zenka - nieroba, która się dziecku należy. Chciała zgłosić sprawę do komornika, ale boi się że z racji tego ze Zenek zniknął to pociągną do odpowiedzialności teścia - tak z urzędu.
No ale jeśli nie to uspokoję i teścia i ex Zenkową!

angielk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,011
Dołączył: śro, 28 sty 09 - 00:22
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 25,058

GG:


post sob, 14 sty 2012 - 22:56
Post #6

dzięki
Była zona Zenka na szczęście dla teścia nie ma zamiaru go pozywać o alimenty, ale chciała by kasę od Zenka - nieroba, która się dziecku należy. Chciała zgłosić sprawę do komornika, ale boi się że z racji tego ze Zenek zniknął to pociągną do odpowiedzialności teścia - tak z urzędu.
No ale jeśli nie to uspokoję i teścia i ex Zenkową!



--------------------


moje Aniołki [*] 24.08.2009 i 12.10.2009 (Tosia)


szydełkowy BLOG
> obowiÄ…zek alimentacyjny dziadków, pokrÄ™cona sytuacja rodzinna
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 07:12
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama