Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

serca drobiowe ?

> 
anita
pią, 31 paź 2003 - 11:45
cześć dziewczyny,
może wy mnie poratujecie. Mój mąż na pytanie co mam ugotować na obiad dosyć często powtarza, że zjadłby serca z kurczaka. Nigdy tego nie gotowałam i jakoś nie bardzo mam ochote to jeść ale jako dobra żona icon_wink.gif chciałabym mu je ugotować. No własnie tylko jak? co sie z tym robi? Na razie kupiłam tacke takich serduszek i myśle... pomożecie?
czy tu ugotować i z jakims sosokiem podac czy jakoś w rosołku, ni nie mam pojecia...
żoładki drobiowe to gotuje i robie z sosem chrzanowym, ale z sercami to chyba taki numer nie bardzo?
podobno dobra ze mnie kucharka icon_wink.gif dlatego nie mogę dać plamy i muszę mu coś wymyślić.
Czy wy w ogóle cos takiego gotujecie?
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post pią, 31 paź 2003 - 11:45
Post #1

cześć dziewczyny,
może wy mnie poratujecie. Mój mąż na pytanie co mam ugotować na obiad dosyć często powtarza, że zjadłby serca z kurczaka. Nigdy tego nie gotowałam i jakoś nie bardzo mam ochote to jeść ale jako dobra żona icon_wink.gif chciałabym mu je ugotować. No własnie tylko jak? co sie z tym robi? Na razie kupiłam tacke takich serduszek i myśle... pomożecie?
czy tu ugotować i z jakims sosokiem podac czy jakoś w rosołku, ni nie mam pojecia...
żoładki drobiowe to gotuje i robie z sosem chrzanowym, ale z sercami to chyba taki numer nie bardzo?
podobno dobra ze mnie kucharka icon_wink.gif dlatego nie mogę dać plamy i muszę mu coś wymyślić.
Czy wy w ogóle cos takiego gotujecie?
irminka2
pią, 31 paź 2003 - 12:25
Anitko , ja robię serca tak jak gulasz. Podduszam, cebulkę , paprykę , jak mam to pieczarki, wrzucam w to serduszka , podlewam woda i duszę do miękkości, doprawiam sos do smaku i podaję najczęściej z kaszą gryczaną.
Dzieciaki sobie chwalą , bo mój ślubny z kolei nie jada żadnych podrobów.
Pozdrawiam i smacznego
Irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post pią, 31 paź 2003 - 12:25
Post #2

Anitko , ja robię serca tak jak gulasz. Podduszam, cebulkę , paprykę , jak mam to pieczarki, wrzucam w to serduszka , podlewam woda i duszę do miękkości, doprawiam sos do smaku i podaję najczęściej z kaszą gryczaną.
Dzieciaki sobie chwalą , bo mój ślubny z kolei nie jada żadnych podrobów.
Pozdrawiam i smacznego
Irmina
kww
pią, 31 paź 2003 - 12:35
Serca drobiowe w sosie pikantnym

25 dag serc
5 dag wędzonego boczku
1 cebula
2 łyżki perłowych cebulek (jeśli lubisz)
1/2 liscia laurowego
1/2 szkl czerwonego wytrawnego wina
1 opakowanie sosu pieczeniowego
1 łyżka pikantnej musztardy
1 łyżka keczupu
szczypta tymianku
sół i pieprz

Serca pokroić w drobną kostkę, posypać sola i pieprzem,
Cebulę pokroić w kostkę, boczek w paseczki
Podsmażyć boczek, dodać cebulę i serca, cebulki perłowe, liśc laurowy, tymianek, wino i dusic na małym ogniu 40 min.
Sos w proszku wymieszać z 1 szkl wody, dodać do serc i zagotować.
Na koniec dodać musztardę i keczup.
Najlepiej smakuje z ryżem lub kaszą gryczaną

Smacznego
kww
kww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,077
Dołączył: wto, 09 wrz 03 - 09:57
SkÄ…d: Capri ;)
Nr użytkownika: 1,037

GG:


post pią, 31 paź 2003 - 12:35
Post #3

Serca drobiowe w sosie pikantnym

25 dag serc
5 dag wędzonego boczku
1 cebula
2 łyżki perłowych cebulek (jeśli lubisz)
1/2 liscia laurowego
1/2 szkl czerwonego wytrawnego wina
1 opakowanie sosu pieczeniowego
1 łyżka pikantnej musztardy
1 łyżka keczupu
szczypta tymianku
sół i pieprz

Serca pokroić w drobną kostkę, posypać sola i pieprzem,
Cebulę pokroić w kostkę, boczek w paseczki
Podsmażyć boczek, dodać cebulę i serca, cebulki perłowe, liśc laurowy, tymianek, wino i dusic na małym ogniu 40 min.
Sos w proszku wymieszać z 1 szkl wody, dodać do serc i zagotować.
Na koniec dodać musztardę i keczup.
Najlepiej smakuje z ryżem lub kaszą gryczaną

Smacznego
kww
kww
pią, 31 paź 2003 - 12:46
Jeśli lubicie falczki, to można przygotować je z serc i żołądków drobiowych.
Serca i żoładki trzeba zagotować i pokroić w cienkie paseczki, następnie wykonujemy wszystko to co przy gotowaniu tradycyjnych flaków.
SÄ… pyszne, naprawde polecam

kww
kww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,077
Dołączył: wto, 09 wrz 03 - 09:57
SkÄ…d: Capri ;)
Nr użytkownika: 1,037

GG:


post pią, 31 paź 2003 - 12:46
Post #4

Jeśli lubicie falczki, to można przygotować je z serc i żołądków drobiowych.
Serca i żoładki trzeba zagotować i pokroić w cienkie paseczki, następnie wykonujemy wszystko to co przy gotowaniu tradycyjnych flaków.
SÄ… pyszne, naprawde polecam

kww
anita
pią, 31 paź 2003 - 14:47
no proszę ! dzięki dziewczyny icon_smile.gif na pewno oba przepisy wykorzystam. Tylko co to jest cebulka perłowa, taka ze słoiczka?
a co do flaczków to niestety też nie umiem robić bo nie jadam, ale kww może podasz mi przepis jak robić dalej to się skuszę i spróbuję.

Czy jeszcze ktoś ma jakieś pomysły?

dziekujÄ™ za odzew icon_smile.gif
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post pią, 31 paź 2003 - 14:47
Post #5

no proszę ! dzięki dziewczyny icon_smile.gif na pewno oba przepisy wykorzystam. Tylko co to jest cebulka perłowa, taka ze słoiczka?
a co do flaczków to niestety też nie umiem robić bo nie jadam, ale kww może podasz mi przepis jak robić dalej to się skuszę i spróbuję.

Czy jeszcze ktoś ma jakieś pomysły?

dziekujÄ™ za odzew icon_smile.gif
amoli
sob, 12 sty 2008 - 23:26
Przekaż mężowi co jest najważniejsze:
Indianie nie jadają serc z kurczaka, ponieważ mogą nabawić się tchórzostwa. Można jeść serca z odważnych zwierząt - pantery, bizona, pumy, a z ptaków orła, koguta, indyka.
U nas w Polsce dostępne jest serce z indyka, radzę zrobić gulasz z curry:
- 500 g serc z indyka oczyścić z tłuszczu, smażyć bez tłuszczu 10 minuy
- dwie cebule białe dwie cebule czerwone pokroić w kosteczkę i przesmażyć 10 minut, dodać do serc
- dwie papryki czerwone skroić w drobną kostkę, przesmażyć na oliwie i dodać do serc
- dodać do potrawy: dużo papryki czerwonej słodkiej, dużo oregano, trochę papryki ostrej, cztery wyciśnięte ząbki czosnku, pieprz, soli łyżeczkę, jeżeli ktoś lubi, to curry.
- wlać 250 ml czerwonego wytrawnego wina (polecam tanie a świetne Primitivo Tarantino 2005), ma bulgotać do zaniku zapachu i smaku alkoholu
- włożyć dwie łyżki przecieru pomidorowego albo pół puszki pomidorów w zalewie, przenieszać i dusić jeszcze pół godziny/
- podawać z kaszą gryczanąm ziemniakami, chlebem, bułką pszenną - z czymkolwiek, ponieważ jest to tak znakomita potrawa, że można ją jeść bez dodatków.
-UWAGA: Po pół godzinie należy uważać na zachowanie i słowa - potrawa jest silnym afrodyzjakiem (przynajmniej tak ją traktują indianie z Chile, od których mam ten przepis.

Ogólne założenia dotyczą potraw z podrobów - podroby są najważniejszą częścią zjadanej zwierzyny. Kobiety mogą jeść podroby z ładnych i łagodnych ale tchórzliwych zwierząt - z kurczaka, z cielęcia, z wołowiny (ale powinny sprawdzić, czy to nie jest kawałek byka - mogą stracić płodność !!!) z jagnięciny itp. Mężczyźni mogą jeść podroby odważnych zwierząt (jak na wstępie) ale także jeżeli chcą mieć jakieś specjalne cechy, to mogą jeść węża albo łasicę (zwinność), hienę (cierpliwść), kajmana (nienawiść), wigonię (łagodność), innego Indianina (aby zdobyć jego żonę)
Dzieciom od trzeciego roku życia trzeba podawać zmiksowane serca i wątroby indyka. Nie wolno skaleczyć się w trakcie gotowania - odrobina krwi dodana do potrawy czyni z matki niewolnika.
Pozdrawiam
Amoli
amoli


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: sob, 12 sty 08 - 22:59
Nr użytkownika: 17,590




post sob, 12 sty 2008 - 23:26
Post #6

Przekaż mężowi co jest najważniejsze:
Indianie nie jadają serc z kurczaka, ponieważ mogą nabawić się tchórzostwa. Można jeść serca z odważnych zwierząt - pantery, bizona, pumy, a z ptaków orła, koguta, indyka.
U nas w Polsce dostępne jest serce z indyka, radzę zrobić gulasz z curry:
- 500 g serc z indyka oczyścić z tłuszczu, smażyć bez tłuszczu 10 minuy
- dwie cebule białe dwie cebule czerwone pokroić w kosteczkę i przesmażyć 10 minut, dodać do serc
- dwie papryki czerwone skroić w drobną kostkę, przesmażyć na oliwie i dodać do serc
- dodać do potrawy: dużo papryki czerwonej słodkiej, dużo oregano, trochę papryki ostrej, cztery wyciśnięte ząbki czosnku, pieprz, soli łyżeczkę, jeżeli ktoś lubi, to curry.
- wlać 250 ml czerwonego wytrawnego wina (polecam tanie a świetne Primitivo Tarantino 2005), ma bulgotać do zaniku zapachu i smaku alkoholu
- włożyć dwie łyżki przecieru pomidorowego albo pół puszki pomidorów w zalewie, przenieszać i dusić jeszcze pół godziny/
- podawać z kaszą gryczanąm ziemniakami, chlebem, bułką pszenną - z czymkolwiek, ponieważ jest to tak znakomita potrawa, że można ją jeść bez dodatków.
-UWAGA: Po pół godzinie należy uważać na zachowanie i słowa - potrawa jest silnym afrodyzjakiem (przynajmniej tak ją traktują indianie z Chile, od których mam ten przepis.

Ogólne założenia dotyczą potraw z podrobów - podroby są najważniejszą częścią zjadanej zwierzyny. Kobiety mogą jeść podroby z ładnych i łagodnych ale tchórzliwych zwierząt - z kurczaka, z cielęcia, z wołowiny (ale powinny sprawdzić, czy to nie jest kawałek byka - mogą stracić płodność !!!) z jagnięciny itp. Mężczyźni mogą jeść podroby odważnych zwierząt (jak na wstępie) ale także jeżeli chcą mieć jakieś specjalne cechy, to mogą jeść węża albo łasicę (zwinność), hienę (cierpliwść), kajmana (nienawiść), wigonię (łagodność), innego Indianina (aby zdobyć jego żonę)
Dzieciom od trzeciego roku życia trzeba podawać zmiksowane serca i wątroby indyka. Nie wolno skaleczyć się w trakcie gotowania - odrobina krwi dodana do potrawy czyni z matki niewolnika.
Pozdrawiam
Amoli
Tobatka
nie, 13 sty 2008 - 11:00
Uwielbiam gulasz z serduch kurzęcych. Moja mama często kupuje indycze, bo mniej przy nich roboty z oczyszczeniem icon_smile.gif A gulasz robi dokładnie tak, jak z żołądków - pyszne z kaszą (ja uwielbiam gryczaną, reszta rodziny preferuje jaglaną).

Gulasz - duszę żołądki/serducha z cebulką, pieczarkami.. Dusze długo, aż się będą rozpływały, potem zaciągam sos i już.. Nie dodaję papryki z wiadomych wielu względów icon_smile.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post nie, 13 sty 2008 - 11:00
Post #7

Uwielbiam gulasz z serduch kurzęcych. Moja mama często kupuje indycze, bo mniej przy nich roboty z oczyszczeniem icon_smile.gif A gulasz robi dokładnie tak, jak z żołądków - pyszne z kaszą (ja uwielbiam gryczaną, reszta rodziny preferuje jaglaną).

Gulasz - duszę żołądki/serducha z cebulką, pieczarkami.. Dusze długo, aż się będą rozpływały, potem zaciągam sos i już.. Nie dodaję papryki z wiadomych wielu względów icon_smile.gif
Ciocia Magda
nie, 13 sty 2008 - 12:17
Amoli,
bezbłędny pierwszy post na forum!!!

Od dziś szukam w sklepach podrobów z hieny i wigonii icon_lol.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post nie, 13 sty 2008 - 12:17
Post #8

Amoli,
bezbłędny pierwszy post na forum!!!

Od dziś szukam w sklepach podrobów z hieny i wigonii icon_lol.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Mika
nie, 13 sty 2008 - 13:23
ja tylko gotuję w przyprawach a później robię sos chrzanowo-musztardowy i podaję jak języki wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post nie, 13 sty 2008 - 13:23
Post #9

ja tylko gotuję w przyprawach a później robię sos chrzanowo-musztardowy i podaję jak języki wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Graz
nie, 13 sty 2008 - 17:36
W sumie, jak sie zje serce innego Indianina, to dostep do jego żony jest już dość prosty, o ile zje ona serce kurczaka lub szaraka.
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post nie, 13 sty 2008 - 17:36
Post #10

W sumie, jak sie zje serce innego Indianina, to dostep do jego żony jest już dość prosty, o ile zje ona serce kurczaka lub szaraka.

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

wiesiołek
pon, 14 sty 2008 - 08:59
CYTAT(ms.mez @ nie, 13 sty 2008 - 12:17) *
Amoli,
bezbłędny pierwszy post na forum!!!

Od dziś szukam w sklepach podrobów z hieny i wigonii icon_lol.gif



Faktycznie, mocne wejście. 04.gif
Oto, jak zaznaczyć swoją obecność . Wyrazy szacunku i gratulacje. icon_mrgreen.gif
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post pon, 14 sty 2008 - 08:59
Post #11

CYTAT(ms.mez @ nie, 13 sty 2008 - 12:17) *
Amoli,
bezbłędny pierwszy post na forum!!!

Od dziś szukam w sklepach podrobów z hieny i wigonii icon_lol.gif



Faktycznie, mocne wejście. 04.gif
Oto, jak zaznaczyć swoją obecność . Wyrazy szacunku i gratulacje. icon_mrgreen.gif
Kocurek
pon, 14 sty 2008 - 23:51
CYTAT(wiesia @ pon, 14 sty 2008 - 08:59) *
Faktycznie, mocne wejście. 04.gif
Oto, jak zaznaczyć swoją obecność . Wyrazy szacunku i gratulacje. icon_mrgreen.gif


Też sie uchachałam 06.gif
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post pon, 14 sty 2008 - 23:51
Post #12

CYTAT(wiesia @ pon, 14 sty 2008 - 08:59) *
Faktycznie, mocne wejście. 04.gif
Oto, jak zaznaczyć swoją obecność . Wyrazy szacunku i gratulacje. icon_mrgreen.gif


Też sie uchachałam 06.gif

--------------------
> serca drobiowe ?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 09:44
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama