Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Marki pod Warszawą i jeszcze Błonie

, do wszystkich tam mieszkających
> , do wszystkich tam mieszkających
Macio

Go??







post śro, 26 gru 2007 - 09:25
Post #1

Jak się tam mieszka?I jak z dojazdami do Warszawy do pracy na 8 rano i z powrotami z pracy. Ponieważ ceny są o wiele niższe niż w innych mieścinach pod Warszawą rozważam kupno tam segmentu. Przerażają mnie tylko te korki. Ale podobno most północny mają zaczynać tylko kiedy...???
.uzytkownik.usun...
śro, 26 gru 2007 - 10:07
Mieszka tam moja uczennica. Młoda kobieta z małą dziewczyneczką tudzeż mężem. Chwali sobie acz o konkretach nie mówiła. Sklepowo podobno Marki bardzo wygodne są ale czy tanie - nie wiem.

Z
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post śro, 26 gru 2007 - 10:07
Post #2

Mieszka tam moja uczennica. Młoda kobieta z małą dziewczyneczką tudzeż mężem. Chwali sobie acz o konkretach nie mówiła. Sklepowo podobno Marki bardzo wygodne są ale czy tanie - nie wiem.

Z
Macio

Go??







post śro, 26 gru 2007 - 10:53
Post #3

Zwierzo może nie tanio tylko taniej niż w innych mieścinach. Ponieważ muszę pilnie zwiększyć powierzchnię użytkowo-mieszkalną poszukuję mieszkania na Bemowie 4 pokojowego do 80 mkw. Ceny mnie zabiły. Do tego w nowszym budownictwie ciężko jest znaleźć coś 4 pokojowego. Nowsze budynki czyli te po 1992 roku w takim metrażu mają 3 pokoje. Zaczęłam szukać, okazuje się , że w Markach za 550 000 można kupić segment 150 m kw lub mieszkanie w stanie deweloperskim w granicach 120 m kw. Patrząc na ceny powiatu warszawsko zachodniego różnica jest kolosalna. Dla przykładu Łomianki 800 000, o Babicach nie wspomnę. Nie mam pojęcia skąd te ceny???? Za co się tyle płaci????A już najbardziej powalają mnie okolice babic. Segmenty nie schodzą poniżej 900 000 a domy ... Ostatnio oglądałam domek w babicach, rok budowy 1960 rudera do kapitalnego remontu ziemia 1200 m kw cena... 990 000
A mam prośbę jakbyś zapytała o dojazdy?Dzięki
.uzytkownik.usun...
śro, 26 gru 2007 - 10:56
Ona jeździ samochodem do pracy na 9 na Ochotę. Nie narzeka. Ale twierdzi, że w domu to dopiero wieczorem jest. Zapytam ile średnio jej dojazd zajmuje. W Sylwestra będę miała odpowiedź. Jakby jeszcze jakieś pytania to mi je tu spisz.

Z
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post śro, 26 gru 2007 - 10:56
Post #4

Ona jeździ samochodem do pracy na 9 na Ochotę. Nie narzeka. Ale twierdzi, że w domu to dopiero wieczorem jest. Zapytam ile średnio jej dojazd zajmuje. W Sylwestra będę miała odpowiedź. Jakby jeszcze jakieś pytania to mi je tu spisz.

Z
AnkaSkikanka
śro, 26 gru 2007 - 11:17
Mam znajomych w pracy, którzy mieszkają w Markach. Rano niestety stoją ostro w korkach icon_sad.gif

Z tymi segmentami trzeba uważać. Kolega kupił zadowolony z siebie pół roku temu. Pochwalił nam się po podpisaniu umowy. Za późno. Pokazaliśmy mu plan obwodnicy - będzie ją miał 200m od swoich okien. Nie będzie pomiędzy jego segmentem a obwodnicą nic. Czyli hałas 24g/dobę. Sprawdź to baardzo dokładnie. Bo w większości, to jest mina.

Aha - pamiętam - oglądaliśmy mieszkanie (prawie je kupiliśmy) na Bemowie - 85m2 5 pokoi. Budynek bodaj z 1994 roku. Czyli takie też są. Największym problemem jest to, że w większości miekszania powyżej 80m2 są dwupoziomowe. Czyli sporo powierzchni odpada, są u*****liwe schody itp itd.

Ten post edytował plombiusz śro, 26 gru 2007 - 11:24
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post śro, 26 gru 2007 - 11:17
Post #5

Mam znajomych w pracy, którzy mieszkają w Markach. Rano niestety stoją ostro w korkach icon_sad.gif

Z tymi segmentami trzeba uważać. Kolega kupił zadowolony z siebie pół roku temu. Pochwalił nam się po podpisaniu umowy. Za późno. Pokazaliśmy mu plan obwodnicy - będzie ją miał 200m od swoich okien. Nie będzie pomiędzy jego segmentem a obwodnicą nic. Czyli hałas 24g/dobę. Sprawdź to baardzo dokładnie. Bo w większości, to jest mina.

Aha - pamiętam - oglądaliśmy mieszkanie (prawie je kupiliśmy) na Bemowie - 85m2 5 pokoi. Budynek bodaj z 1994 roku. Czyli takie też są. Największym problemem jest to, że w większości miekszania powyżej 80m2 są dwupoziomowe. Czyli sporo powierzchni odpada, są u*****liwe schody itp itd.

--------------------
Wika (wrzesień1999), Antek (luty2001), Zuza (luty2004), Franek (luty2006) Michaś (*) (marzec2008) Misia i Maja (marzec2013)

Na granicy polsko-ukraińskiej w ciężarówce przewożącej 2 tony amfetaminy specjalnie szkolony młynarz wykrył kilo mąki
Macio

Go??







post śro, 26 gru 2007 - 12:48
Post #6

Plombiusz wiem, że takie też są ale jeśli jakieś się pojawi to właściciele strasznie windują ceny. Oglądałam kilka naprawdę ładnych mieszkań ale cena jak dla mnie jest nie do przyjęcia. Nie wiem czy kojarzysz osiedle róg lazurowej i połczńskiej. Super mieszkanie schowane w osiedlu czyli ciche. 4 pokoje, garaż, 1995 rok. Do remontu częściowego. Cena 706 000. Zaproponowałam 620 000 nie chcieli słuchać. I ta mniej więcej ceny się plasują. Także jak zobaczyłam te Marki to buźka mi się uśmiechnęła, tylko te korki...a dzieci...
użytkownik usunięty

Go??







post sob, 29 gru 2007 - 14:54
Post #7

Macio moich rodziców sąsiadka sprzedała ostatnio swoje mieszkanie na Górcach za 600.000
80m2 Tylko,że blok z 86roku. Marki to jednak kawał drogi.Znajomi właśnie się przenieśli z segmentu w Markach do mieszkania po naszej stronie W-wy bo korki ich dobijały
Macio

Go??







post sob, 29 gru 2007 - 23:04
Post #8

Jully ja przetrzymam wiele ale nie zniosę wysokiego bloku. Nie lubię mam uraz. A co do Marek to raczej odpuszczę bo tak jak mówisz korki+małe dzieci=przedszkole, nianie itp.
Szukam dalej mieszkania na Bemowie.

pozdrawiam
AnkaSkikanka
nie, 30 gru 2007 - 10:41
My też szukaliśmy niskiego bloku. Ceny zdecydowały za nas i mieszkamy w wielkiej płycie z osiemdziesiątego roku na ostatnim 7 piętrze. Wcześniej mieszkaliśmy w 3 piętrowej starej kamienicy na Ochocie. I wiesz co? Nie widzimy z perspektywy czasu przewagi kamienicy. Do pełni szczęścia brakuje nam porządnej instalacji elektrycznej (trzeba będzie pomyśleć choćby o niezależnym zasilaniu kuchni), garażu podziemnego z windą. Tego w kamienicy też nie mieliśmy icon_wink.gif Reszta jest na plus dla obecnego mieszkania. Sami się sobie dziwimy, że nam się aż tak spodobało icon_wink.gif A chcieliśmy mieszkać na maks 3 piętrze hehe.
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post nie, 30 gru 2007 - 10:41
Post #9

My też szukaliśmy niskiego bloku. Ceny zdecydowały za nas i mieszkamy w wielkiej płycie z osiemdziesiątego roku na ostatnim 7 piętrze. Wcześniej mieszkaliśmy w 3 piętrowej starej kamienicy na Ochocie. I wiesz co? Nie widzimy z perspektywy czasu przewagi kamienicy. Do pełni szczęścia brakuje nam porządnej instalacji elektrycznej (trzeba będzie pomyśleć choćby o niezależnym zasilaniu kuchni), garażu podziemnego z windą. Tego w kamienicy też nie mieliśmy icon_wink.gif Reszta jest na plus dla obecnego mieszkania. Sami się sobie dziwimy, że nam się aż tak spodobało icon_wink.gif A chcieliśmy mieszkać na maks 3 piętrze hehe.

--------------------
Wika (wrzesień1999), Antek (luty2001), Zuza (luty2004), Franek (luty2006) Michaś (*) (marzec2008) Misia i Maja (marzec2013)

Na granicy polsko-ukraińskiej w ciężarówce przewożącej 2 tony amfetaminy specjalnie szkolony młynarz wykrył kilo mąki
Macio

Go??







post pon, 31 gru 2007 - 19:14
Post #10

Mi wysoki blok jako taki nie przeszkadza. Denerwuje mnie wystająca po klatkach młodzież. Straszna anonimowość w tak dużym bloku. Jednak w mniejszych blokach mieszkańcy się jako tako znają. Zawsze to inaczej. Nie wiem...
Teraz mieszkam w takim małym bloczku 4 piętrowym na Bemowie i szczerze bardzo mi to odpowiada.
AnkaSkikanka
śro, 02 sty 2008 - 12:31
Mieszkaliśmy wcześniej w dwuklatkowej trzypiętrowej kamienicy. Miała ona 46 lokali. Teraz mieszkamy w dwuklatkowej siedmiopiętrowej wielkiej płycie. Miszkań jest... 46. Anonimowość identyczna icon_smile.gif Na razie nie zaobserwowaliśmy młodzieży w klatce. Ale może kiedyś będą...

Zależy po prostu od konkretnego bloku. Nie generalizuj.
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post śro, 02 sty 2008 - 12:31
Post #11

Mieszkaliśmy wcześniej w dwuklatkowej trzypiętrowej kamienicy. Miała ona 46 lokali. Teraz mieszkamy w dwuklatkowej siedmiopiętrowej wielkiej płycie. Miszkań jest... 46. Anonimowość identyczna icon_smile.gif Na razie nie zaobserwowaliśmy młodzieży w klatce. Ale może kiedyś będą...

Zależy po prostu od konkretnego bloku. Nie generalizuj.

--------------------
Wika (wrzesień1999), Antek (luty2001), Zuza (luty2004), Franek (luty2006) Michaś (*) (marzec2008) Misia i Maja (marzec2013)

Na granicy polsko-ukraińskiej w ciężarówce przewożącej 2 tony amfetaminy specjalnie szkolony młynarz wykrył kilo mąki
Macio

Go??







post śro, 02 sty 2008 - 12:40
Post #12

Jasne Plombiuszu, że tak jest. Nie wszędzie jasne.Nie chciałam generalizować sorki. Są osiedla, na których już się pozbyli młodzieży.
Tylko w okolicy, która mnie interesuje jest to niestety nagminne. Wystają pod klatkami, na klatkach. na piętrach pośrednich, ostatnich. Obserwuję i słyszę
Mika
śro, 02 sty 2008 - 13:01
Macio -ja to najpierw sprawdziłabym w UM jak te tereny będą wygladały za kilka lat wink.gif
żeby się nie okazało,że Twoim sąsiedztwem będzie nowa droga ekspresowa
dwa -szkoły,przedszkola,przychodnie -jak daleko i jakie opinie
trzy -jeśli to gdzieś gdzie będziesz musiała dojeżdżać trasą na Białystok -na bank masz korki rano i po południu
no chyba,że gdzieś z boku i mogłabyś "na skróty" uciekać (jak ja np. 08.gif )
jedyny plus jaki widzę w Markach to komunikacja w miarę przyzwoita (znaczy jeździ MZA icon_lol.gif) ale tylko na przelotówce (tak mi się wydaje)
i bliskość do Makro,M1 i CH Targówek
sama mieszkać bym tam nie chciała
no ale ja nie jestem obiektywna icon_lol.gif

Ten post edytował Mika śro, 02 sty 2008 - 13:03
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 02 sty 2008 - 13:01
Post #13

Macio -ja to najpierw sprawdziłabym w UM jak te tereny będą wygladały za kilka lat wink.gif
żeby się nie okazało,że Twoim sąsiedztwem będzie nowa droga ekspresowa
dwa -szkoły,przedszkola,przychodnie -jak daleko i jakie opinie
trzy -jeśli to gdzieś gdzie będziesz musiała dojeżdżać trasą na Białystok -na bank masz korki rano i po południu
no chyba,że gdzieś z boku i mogłabyś "na skróty" uciekać (jak ja np. 08.gif )
jedyny plus jaki widzę w Markach to komunikacja w miarę przyzwoita (znaczy jeździ MZA icon_lol.gif) ale tylko na przelotówce (tak mi się wydaje)
i bliskość do Makro,M1 i CH Targówek
sama mieszkać bym tam nie chciała
no ale ja nie jestem obiektywna icon_lol.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
AnkaSkikanka
śro, 02 sty 2008 - 13:51
Macio: Nie masz za co przepraszać icon_biggrin.gif Chodziło mi o to, że różnie to bywa z tymi wyższymi blokami. Oczywiście wielka płyta zaczyna poważnie wkurzać, gdy jakiś sąsiad wierci dziury w ścianach. Mało okna z futryn nie powypadają icon_wink.gif Poza tym na prawdę spoko.
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post śro, 02 sty 2008 - 13:51
Post #14

Macio: Nie masz za co przepraszać icon_biggrin.gif Chodziło mi o to, że różnie to bywa z tymi wyższymi blokami. Oczywiście wielka płyta zaczyna poważnie wkurzać, gdy jakiś sąsiad wierci dziury w ścianach. Mało okna z futryn nie powypadają icon_wink.gif Poza tym na prawdę spoko.

--------------------
Wika (wrzesień1999), Antek (luty2001), Zuza (luty2004), Franek (luty2006) Michaś (*) (marzec2008) Misia i Maja (marzec2013)

Na granicy polsko-ukraińskiej w ciężarówce przewożącej 2 tony amfetaminy specjalnie szkolony młynarz wykrył kilo mąki
Macio

Go??







post śro, 02 sty 2008 - 15:34
Post #15

ja mieszkam w cegle i jak sąsiad wierci to również słyszę 06.gif
AnkaSkikanka
śro, 02 sty 2008 - 19:37
To nie to samo. Cegła jest miękka i w zasadzie udar jest niepotrzebny, albo wierci się szybko. Płyta jest twarda i z udarem można skisnąć przy ścianie. Do tego wpada biedaczka w niekiepskie wibracje. W cegle jest na prawdę ciszej w czasie wiercenia. Ale poza tym jest spoko icon_wink.gif
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post śro, 02 sty 2008 - 19:37
Post #16

To nie to samo. Cegła jest miękka i w zasadzie udar jest niepotrzebny, albo wierci się szybko. Płyta jest twarda i z udarem można skisnąć przy ścianie. Do tego wpada biedaczka w niekiepskie wibracje. W cegle jest na prawdę ciszej w czasie wiercenia. Ale poza tym jest spoko icon_wink.gif

--------------------
Wika (wrzesień1999), Antek (luty2001), Zuza (luty2004), Franek (luty2006) Michaś (*) (marzec2008) Misia i Maja (marzec2013)

Na granicy polsko-ukraińskiej w ciężarówce przewożącej 2 tony amfetaminy specjalnie szkolony młynarz wykrył kilo mąki
Macio

Go??







post sob, 13 wrz 2008 - 08:20
Post #17

podnoszę może jednak ktoś się z okolic znajdzie i podzieli opninią na temat pomieszkiwania w ww miejscu...
Sił mi brakuje na te mieszkania ceny zawrotne....gorzej już być nie może...
użytkownik usunięty

Go??







post sob, 13 wrz 2008 - 09:07
Post #18

CYTAT(Macio @ Sat, 13 Sep 2008 - 07:20) *
podnoszę może jednak ktoś się z okolic znajdzie i podzieli opninią na temat pomieszkiwania w ww miejscu...
Sił mi brakuje na te mieszkania ceny zawrotne....gorzej już być nie może...


A jaki macie charakter pracy? Bo my się zastanawiamy nad kupnem czegoś, ale problemem jest głównie praca K. bo nie może pracować zdalnie, a dojazd na 9-10 do centrum i powrót o 18 w rejony Marek, Tarchomina, Białołęki to jakiś koszmar ostatnimi czasy. Może spróbujcie poszukać czegoś na trasie kolejki, albo skm, nawet jak będzie dalej to może się okazać, że szybciej się dojedzie.

PS. sory, że ja tak o tych korkach, ale to ostatnio nasz największy problem, a marzymy o domu coraz mocniej icon_smile.gif
Cleo
sob, 13 wrz 2008 - 09:52
Macio, jak wiesz, szukam tego, co ty:)
i Bemowo jzu odrzucilam- ceny zabójcze przy 4 pokojowych, jsli w ogole są takie oferty, a 99% to wieżowce.
Marki tez odrzucilam. I Ząbki. Za kadzym razem, jak widze oferty nowe w cenie sensownej, to czytam opinie na forach danej dzielnicy- bo tam zawsze są wątki zalozone przez tkaich jak ja-=poszukujących i wtedy padaja pytania o to JAK sie mieszka. Tak,z e poelcam- wejdz na fora i poczytaj.

Moje ma 62, ale to chyba za małe dla Ciebie, tak? icon_wink.gif
A macie juz kupca na swoje?

Ale np. rozwazam Zielonkę (bdb opinie mieszkancow), no i Starą Miłosną (swietny dojazd wszedzie) - i w tej 2 są mieszkania, ktore moze Tobie sie spodobają- napsiz na pw. to podam ci szczegoly. Ja je odrzucilam, bo amm tam swoje rozne fobie, ale innym sie podobało, a mnie poczatkowo tez. No i oczytwiscei Brwinow i Milanowek.
Choc na razie to generalnie przestalam szukac, tylko jesli juz- mysle o domku i szukam domkow, bo jednak nie tlyko za milion widzę. Ja mogę pół tegoz miliona wydac.
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post sob, 13 wrz 2008 - 09:52
Post #19

Macio, jak wiesz, szukam tego, co ty:)
i Bemowo jzu odrzucilam- ceny zabójcze przy 4 pokojowych, jsli w ogole są takie oferty, a 99% to wieżowce.
Marki tez odrzucilam. I Ząbki. Za kadzym razem, jak widze oferty nowe w cenie sensownej, to czytam opinie na forach danej dzielnicy- bo tam zawsze są wątki zalozone przez tkaich jak ja-=poszukujących i wtedy padaja pytania o to JAK sie mieszka. Tak,z e poelcam- wejdz na fora i poczytaj.

Moje ma 62, ale to chyba za małe dla Ciebie, tak? icon_wink.gif
A macie juz kupca na swoje?

Ale np. rozwazam Zielonkę (bdb opinie mieszkancow), no i Starą Miłosną (swietny dojazd wszedzie) - i w tej 2 są mieszkania, ktore moze Tobie sie spodobają- napsiz na pw. to podam ci szczegoly. Ja je odrzucilam, bo amm tam swoje rozne fobie, ale innym sie podobało, a mnie poczatkowo tez. No i oczytwiscei Brwinow i Milanowek.
Choc na razie to generalnie przestalam szukac, tylko jesli juz- mysle o domku i szukam domkow, bo jednak nie tlyko za milion widzę. Ja mogę pół tegoz miliona wydac.


--------------------
Macio

Go??







post sob, 13 wrz 2008 - 11:04
Post #20

Cleo to dawaj szczegóły na priv.

> Marki pod Warszawą i jeszcze Błonie, do wszystkich tam mieszkających
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 19:37
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama