Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

MAGNEZ W CIĄŻY

> 
julietta1977
wto, 13 sty 2004 - 19:37
Dziewczyny czy bierzecie magnez?????/
Jesli tak to jaki?
julietta1977


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 319
Dołączył: nie, 16 lis 03 - 14:13
Nr użytkownika: 1,190




post wto, 13 sty 2004 - 19:37
Post #1

Dziewczyny czy bierzecie magnez?????/
Jesli tak to jaki?

--------------------
user posted image
i.
wto, 13 sty 2004 - 20:12
Ja brałam magnez, ale to było zalecenie lekarza - Slow Mag.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post wto, 13 sty 2004 - 20:12
Post #2

Ja brałam magnez, ale to było zalecenie lekarza - Slow Mag.
Gosia z edziecka
wto, 13 sty 2004 - 20:31
Ja też brałam magnez na zalecenie lekarza. Nadmiar witamin może być tak samo szkodliwy jak i brak.
Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
Skąd: .
Nr użytkownika: 366




post wto, 13 sty 2004 - 20:31
Post #3

Ja też brałam magnez na zalecenie lekarza. Nadmiar witamin może być tak samo szkodliwy jak i brak.
Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Agniecha-Mama Sz...
wto, 13 sty 2004 - 20:37
Magnezik tez mialam przez cala ciaze, bralam Slow-Mag, dawkowanie wedlug wskazan lekarza ale juz niepamietam ile dziennie.
Agniecha-Mama Sz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 352
Dołączył: nie, 28 wrz 03 - 22:12
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,080

GG:


post wto, 13 sty 2004 - 20:37
Post #4

Magnezik tez mialam przez cala ciaze, bralam Slow-Mag, dawkowanie wedlug wskazan lekarza ale juz niepamietam ile dziennie.

--------------------
Agniecha -Mama Szkrabucha
[Oliwka 28,05,2003]

"Los spełnia nasze życzenia, ale na swój sposób,
żeby móc nam dać coś ponad życzenie."
J.W.Goethe
oro
wto, 13 sty 2004 - 21:51
Nic nie bierz na własną rękę ja brałam magnez przy gestozie, nie pamiętam jaki icon_cry.gif
oro


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,116
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 19:16
Skąd: Barlinek
Nr użytkownika: 243

GG:


post wto, 13 sty 2004 - 21:51
Post #5

Nic nie bierz na własną rękę ja brałam magnez przy gestozie, nie pamiętam jaki icon_cry.gif

--------------------
www.polskieserce.pl
www.pajacyk.pl
midia
czw, 15 sty 2004 - 09:19
Ja też biorę magnez z potasem - ale tak jak oreiro mam gestozę- więc bez porozumienia się z lekarzem lepiej nie brać nic na własną rękę.
Zresztą pewnie sama o tym wiesz....


/decy z terminem 14 marzec 2004
midia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 591
Dołączył: nie, 31 sie 03 - 10:27
Nr użytkownika: 1,022




post czw, 15 sty 2004 - 09:19
Post #6

Ja też biorę magnez z potasem - ale tak jak oreiro mam gestozę- więc bez porozumienia się z lekarzem lepiej nie brać nic na własną rękę.
Zresztą pewnie sama o tym wiesz....


/decy z terminem 14 marzec 2004

--------------------
Szczęśliwa mama Pawełka ur. 12.03.2004 :-)
Ren
sob, 24 sty 2004 - 15:19
Ja brałam dolomit magnez + wapń w obu ciążach bardzo pomaga gdy zaczynają się skurcze w nogach. I też jak masz za wcześnie skurcze porodowe ale należy odstawić miesiąc przed porodem z tego właśnie powodu. Dobrze jest też brać podwójną dawkę kwasu foliowego jak się ma kłopoty z łożyskiem. Pa!
Ren


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 81
Dołączył: sob, 20 gru 03 - 13:57
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 1,279

GG:


post sob, 24 sty 2004 - 15:19
Post #7

Ja brałam dolomit magnez + wapń w obu ciążach bardzo pomaga gdy zaczynają się skurcze w nogach. I też jak masz za wcześnie skurcze porodowe ale należy odstawić miesiąc przed porodem z tego właśnie powodu. Dobrze jest też brać podwójną dawkę kwasu foliowego jak się ma kłopoty z łożyskiem. Pa!

--------------------
www.rodzinali.republika.pl
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
oreiro.
sob, 24 sty 2004 - 18:03
CYTAT(decy)
Ja też biorę magnez z potasem - ale tak jak oreiro mam gestozę- więc bez porozumienia się z lekarzem lepiej nie brać nic na własną rękę.
Zresztą pewnie sama o tym wiesz....


/decy z terminem 14 marzec 2004


Przy okazji decy - jak się czujesz?
Jakie masz ciśnienie?
jakie wyniki?
oreiro.


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,271
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 14:56
Skąd: Barlinek
Nr użytkownika: 1,354

GG:


post sob, 24 sty 2004 - 18:03
Post #8

CYTAT(decy)
Ja też biorę magnez z potasem - ale tak jak oreiro mam gestozę- więc bez porozumienia się z lekarzem lepiej nie brać nic na własną rękę.
Zresztą pewnie sama o tym wiesz....


/decy z terminem 14 marzec 2004


Przy okazji decy - jak się czujesz?
Jakie masz ciśnienie?
jakie wyniki?

--------------------
www.polskieserce.pl
www.pajacyk.pl

Martyna Marianna (04.11.2002)
user posted image
Maja Helena (04.01.2005)
user posted image


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 03 paź 2017 - 10:39
Post #9

W sieci masz normy. Wszystko zależy od :
wieku
od stanu zdrowia
od miesiąca ciązy
O brakach magnezu świadczą objawy takie jak skurcze, złe samopoczucie. Kilka porad na temat tego jak uzupełnić magnez w ciązy:
https://dzieckotoskarb.pl/dbaj-o-poziom-magnezu-w-ciazy/

jeśli nie jesteś w stanie uzupełnić go dietą to nie zaszkodzi zastosować odpowiednią suplementację. Dobry poziom magnezu w organizmie zmniejsza skurcze i dzięki temu zapobiega poronieniom.
jakuna
sob, 21 paź 2017 - 20:55
Nie bierz nic na własną rękę, nie ma co ryzykować, najlepiej jak masz watpliwości, to skonsultuj się ze swoim lekarzem. To co możesz zrobić sama, to może zmienić swoją dietę na bardziej zróżnicowaną i bogatą w składniki odżywcze.
jakuna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 56
Dołączył: nie, 21 maj 17 - 20:46
Nr użytkownika: 49,609




post sob, 21 paź 2017 - 20:55
Post #10

Nie bierz nic na własną rękę, nie ma co ryzykować, najlepiej jak masz watpliwości, to skonsultuj się ze swoim lekarzem. To co możesz zrobić sama, to może zmienić swoją dietę na bardziej zróżnicowaną i bogatą w składniki odżywcze.
chibiusa
śro, 29 lis 2017 - 13:18
nie wiem jaki powinien być dokładnie, ale mi lekarz zalecił brać całą ciążę, najlepiej brać wszystko w jednym, ja mmam i magnez i witaminę d3 i kwas foliowy w mama dha premium, 2 tabletki i wyniki mam bardzo dobre. Magnez przeciwdziała tez skurczom i lekko uspokaja icon_smile.gif chyba w naturze to w czekoladzie i w orzechach można znaleźć ale z tym lepiej ne przesadzać
chibiusa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 133
Dołączył: czw, 09 lis 17 - 11:07
Nr użytkownika: 50,860




post śro, 29 lis 2017 - 13:18
Post #11

nie wiem jaki powinien być dokładnie, ale mi lekarz zalecił brać całą ciążę, najlepiej brać wszystko w jednym, ja mmam i magnez i witaminę d3 i kwas foliowy w mama dha premium, 2 tabletki i wyniki mam bardzo dobre. Magnez przeciwdziała tez skurczom i lekko uspokaja icon_smile.gif chyba w naturze to w czekoladzie i w orzechach można znaleźć ale z tym lepiej ne przesadzać
milamila1985
pią, 22 gru 2017 - 14:39
CYTAT(chibiusa @ Wed, 29 Nov 2017 - 13:18) *
nie wiem jaki powinien być dokładnie, ale mi lekarz zalecił brać całą ciążę, najlepiej brać wszystko w jednym, ja mmam i magnez i witaminę d3 i kwas foliowy w mama dha premium, 2 tabletki i wyniki mam bardzo dobre. Magnez przeciwdziała tez skurczom i lekko uspokaja icon_smile.gif chyba w naturze to w czekoladzie i w orzechach można znaleźć ale z tym lepiej ne przesadzać


Łykałam to samo. Tzn. przed ciążą tylko kwas foliowy, ale właśnie po zajściu w ciążę okazało się, że to nie wystarczy i lekarz podpowiedział, żebym brała ten suplement ze względu na dobry skład.
milamila1985


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 23
Dołączył: pon, 11 gru 17 - 17:44
Nr użytkownika: 51,105




post pią, 22 gru 2017 - 14:39
Post #12

CYTAT(chibiusa @ Wed, 29 Nov 2017 - 13:18) *
nie wiem jaki powinien być dokładnie, ale mi lekarz zalecił brać całą ciążę, najlepiej brać wszystko w jednym, ja mmam i magnez i witaminę d3 i kwas foliowy w mama dha premium, 2 tabletki i wyniki mam bardzo dobre. Magnez przeciwdziała tez skurczom i lekko uspokaja icon_smile.gif chyba w naturze to w czekoladzie i w orzechach można znaleźć ale z tym lepiej ne przesadzać


Łykałam to samo. Tzn. przed ciążą tylko kwas foliowy, ale właśnie po zajściu w ciążę okazało się, że to nie wystarczy i lekarz podpowiedział, żebym brała ten suplement ze względu na dobry skład.
sabinkaduchess
śro, 29 sie 2018 - 11:08
Ale niestety nawet dobra dieta nie zapewni wszystkich składników niezbędnych Tobie i dziecku. Dlatego łykając mama dha premum masz kwas foliowy, DHA, magnez, jod i witminę D w super dawkach, a wystarczą Ci tylko dwie tabletki z rana.
sabinkaduchess


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: wto, 25 paź 16 - 16:19
Nr użytkownika: 48,314




post śro, 29 sie 2018 - 11:08
Post #13

Ale niestety nawet dobra dieta nie zapewni wszystkich składników niezbędnych Tobie i dziecku. Dlatego łykając mama dha premum masz kwas foliowy, DHA, magnez, jod i witminę D w super dawkach, a wystarczą Ci tylko dwie tabletki z rana.
DietetykNaWalizk...
pią, 21 wrz 2018 - 09:16
W sprawie magnezu mogę się wypowiedzieć jako dietetyk kliniczny prowadzący poradnię dla przyszłych mam icon_biggrin.gif Magnez można spokojnie dostarczyć z urozmaiconym jadłospisem i na takie źródło bym stawiała. Jego uzupełnianie to nie problem bo występuje on w wielu produktach, m.in. kaszach, pełnoziarnistym pieczywie, orzechach, pestkach i nasionach, roślinach strączkowcyh wink.gif Generalnie dużo składników można uzupełnić z urozmaiconą dietą więc nie trzeba wszystkiego kupować w tabletkach...Mało tu miejsca by rozwodzić się na ten temat, ale na FB mam grupę gdzie publikuję tego typu informacje codziennie icon_cool.gif
DietetykNaWalizk...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: pią, 21 wrz 18 - 09:11
Nr użytkownika: 52,074




post pią, 21 wrz 2018 - 09:16
Post #14

W sprawie magnezu mogę się wypowiedzieć jako dietetyk kliniczny prowadzący poradnię dla przyszłych mam icon_biggrin.gif Magnez można spokojnie dostarczyć z urozmaiconym jadłospisem i na takie źródło bym stawiała. Jego uzupełnianie to nie problem bo występuje on w wielu produktach, m.in. kaszach, pełnoziarnistym pieczywie, orzechach, pestkach i nasionach, roślinach strączkowcyh wink.gif Generalnie dużo składników można uzupełnić z urozmaiconą dietą więc nie trzeba wszystkiego kupować w tabletkach...Mało tu miejsca by rozwodzić się na ten temat, ale na FB mam grupę gdzie publikuję tego typu informacje codziennie icon_cool.gif
pink56
pią, 28 wrz 2018 - 08:58
takze bralam magnez i tez z polecenia lekarza.
pink56


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 33
Dołączył: pią, 28 wrz 18 - 08:52
Nr użytkownika: 52,103

GG:


post pią, 28 wrz 2018 - 08:58
Post #15

takze bralam magnez i tez z polecenia lekarza.
sabinkaduchess
pią, 28 wrz 2018 - 14:55
Jeśli chodzi o magnez, to się zgodzę. Ale przyznasz chyba, że w ciąży nie da się nie przyjmować kwasu foliowego i dha. Dobrze zbilansowana dieta jest bardzo ważna, wręcz najważniejsza, ale suplementacja też jest bardzo wazna. właśnie nie chodzi o to, żeny łykać na wszystko tabletki, ale łykac ich tyle, ile rzeczywiście potrzeba kobiecie w ciązy
sabinkaduchess


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: wto, 25 paź 16 - 16:19
Nr użytkownika: 48,314




post pią, 28 wrz 2018 - 14:55
Post #16

Jeśli chodzi o magnez, to się zgodzę. Ale przyznasz chyba, że w ciąży nie da się nie przyjmować kwasu foliowego i dha. Dobrze zbilansowana dieta jest bardzo ważna, wręcz najważniejsza, ale suplementacja też jest bardzo wazna. właśnie nie chodzi o to, żeny łykać na wszystko tabletki, ale łykac ich tyle, ile rzeczywiście potrzeba kobiecie w ciązy
milamila1985
nie, 21 paź 2018 - 20:37
No właśnie, w takich sprawach trzeba zaufać lekarzowi i już, a nie kombinować i robić coś na własną rękę. przecież to lekarz prowadzi ciążę, a nie my icon_wink.gif
milamila1985


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 23
Dołączył: pon, 11 gru 17 - 17:44
Nr użytkownika: 51,105




post nie, 21 paź 2018 - 20:37
Post #17

No właśnie, w takich sprawach trzeba zaufać lekarzowi i już, a nie kombinować i robić coś na własną rękę. przecież to lekarz prowadzi ciążę, a nie my icon_wink.gif
lillou
śro, 05 gru 2018 - 23:24
też myślę ze kompleks to najlepsza opcja, jest wszystko w jednym, tylko też trzeba odpowiednio wybrać, mój ginekolog mowił zeby unikać takich w których jest kilkanaście różnych witain bo wtedy łatwo je przedawkować, ważne zeby bylło te 5 najważniejszych czyli kwas foliowy, dha, witamina d, magnez i jod, to miałąm w mamadha premium, fajnie ze nie musiałąm brać kilku rożnych rzeczy
lillou


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 114
Dołączył: pon, 26 paź 15 - 08:52
Nr użytkownika: 46,626




post śro, 05 gru 2018 - 23:24
Post #18

też myślę ze kompleks to najlepsza opcja, jest wszystko w jednym, tylko też trzeba odpowiednio wybrać, mój ginekolog mowił zeby unikać takich w których jest kilkanaście różnych witain bo wtedy łatwo je przedawkować, ważne zeby bylło te 5 najważniejszych czyli kwas foliowy, dha, witamina d, magnez i jod, to miałąm w mamadha premium, fajnie ze nie musiałąm brać kilku rożnych rzeczy
milamila1985
wto, 18 gru 2018 - 14:27
Tu masz rację icon_smile.gif też znam te tabletki i je brałam w ciąży, ale właśnie wcześniej porozmawiałam ze swoim lekarzem prowadzącym ciążę, bo przecież to on najlepiej zna moje ciało pod względem medycznym oczywiście.
milamila1985


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 23
Dołączył: pon, 11 gru 17 - 17:44
Nr użytkownika: 51,105




post wto, 18 gru 2018 - 14:27
Post #19

Tu masz rację icon_smile.gif też znam te tabletki i je brałam w ciąży, ale właśnie wcześniej porozmawiałam ze swoim lekarzem prowadzącym ciążę, bo przecież to on najlepiej zna moje ciało pod względem medycznym oczywiście.
Halina Kozioł
pią, 25 sty 2019 - 18:09
Ja biorę bo magnez trzeba brać w ciąży.
Halina Kozioł


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: czw, 03 sty 19 - 10:47
Nr użytkownika: 52,512




post pią, 25 sty 2019 - 18:09
Post #20

Ja biorę bo magnez trzeba brać w ciąży.
> MAGNEZ W CIĄŻY
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 01:31
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama