Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
14 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

Okazało się, że moim ojcem jest....

> 
jaAga*
pią, 04 lut 2011 - 13:07
Gruszko czym malujesz i na czym? A pytam, bo obecnie w rossmanie są i płótna i farby i pędzle dość ciekawe- jak dla mnie laika icon_wink.gif.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post pią, 04 lut 2011 - 13:07
Post #21

Gruszko czym malujesz i na czym? A pytam, bo obecnie w rossmanie są i płótna i farby i pędzle dość ciekawe- jak dla mnie laika icon_wink.gif.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
Kitka*
pią, 04 lut 2011 - 13:13
Gruszo, bardzo mi się podobają Twoje prace icon_smile.gif Tym bardziej, że, jak piszesz, jesteś w tym temacie amatorką. Naprawdę nigdy się nie szkoliłaś jakoś w tym kierunku? Malujesz z wyobraźni czy czymś się inspirujesz?
Ja też kiedyś chciałam malować, zdałam nawet do liceum plastycznego (nie podjęłam jednak w nim nauki z różnych względów), chociaż nie wiem, jak to było możliwe, skoro teraz nie potrafię narysować dziecku nawet kotka 37.gif
Kitka*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,478
Dołączył: wto, 29 sie 06 - 15:33
Skąd: wiocha
Nr użytkownika: 7,255

GG:


post pią, 04 lut 2011 - 13:13
Post #22

Gruszo, bardzo mi się podobają Twoje prace icon_smile.gif Tym bardziej, że, jak piszesz, jesteś w tym temacie amatorką. Naprawdę nigdy się nie szkoliłaś jakoś w tym kierunku? Malujesz z wyobraźni czy czymś się inspirujesz?
Ja też kiedyś chciałam malować, zdałam nawet do liceum plastycznego (nie podjęłam jednak w nim nauki z różnych względów), chociaż nie wiem, jak to było możliwe, skoro teraz nie potrafię narysować dziecku nawet kotka 37.gif

--------------------

Gruszka
pią, 04 lut 2011 - 13:34
Jaaga, ja maluję farbami olejnymi na takich gotowych płótnach bawełnianych (podobraziach). Mówisz Rossman? to muszę zaglądnąć 06.gif przymierzam się tak czy siak do kupna albo pasteli, albo do akwareli. Chce spróbować czegoś nowego icon_smile.gif za tydzień będą akcesoria malrskie w Lidlu icon_smile.gif już się szykuję icon_wink.gif

Kitka, nigdy nikt mnie nie szkolił. Pooglądałam troche tutoriali na YT, i poprostu zaczęłam próbować. Maluję póki co na podstawie różnych zdjęć lub obrazów, albo z natury (te szkice np.).
Ale mam już na koncie pierwszy obraz całkowicie z głowy i własnego pomysłu. Ale Wam nie pokaże, bo to jest abstrakcja i choć ja jestem bardzo zadwowolona 06.gif to jednak mało komu się podoba 04.gif
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post pią, 04 lut 2011 - 13:34
Post #23

Jaaga, ja maluję farbami olejnymi na takich gotowych płótnach bawełnianych (podobraziach). Mówisz Rossman? to muszę zaglądnąć 06.gif przymierzam się tak czy siak do kupna albo pasteli, albo do akwareli. Chce spróbować czegoś nowego icon_smile.gif za tydzień będą akcesoria malrskie w Lidlu icon_smile.gif już się szykuję icon_wink.gif

Kitka, nigdy nikt mnie nie szkolił. Pooglądałam troche tutoriali na YT, i poprostu zaczęłam próbować. Maluję póki co na podstawie różnych zdjęć lub obrazów, albo z natury (te szkice np.).
Ale mam już na koncie pierwszy obraz całkowicie z głowy i własnego pomysłu. Ale Wam nie pokaże, bo to jest abstrakcja i choć ja jestem bardzo zadwowolona 06.gif to jednak mało komu się podoba 04.gif

--------------------
jaAga*
pią, 04 lut 2011 - 13:48
Są i akwarele i akrylowe - takie w tubkach. O właśnie to podobrazia są, tu masz gazetkę.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post pią, 04 lut 2011 - 13:48
Post #24

Są i akwarele i akrylowe - takie w tubkach. O właśnie to podobrazia są, tu masz gazetkę.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
Gruszka
pią, 04 lut 2011 - 14:12
CYTAT(jaAga* @ Fri, 04 Feb 2011 - 13:48) *
Są i akwarele i akrylowe - takie w tubkach. O właśnie to podobrazia są, tu masz gazetkę.

Super! dzięki za cynka icon_smile.gif
nie wiem jakie to te pędzle są w tych kompletach, ale dziś w plastycznym za jeden pędzelek o takiej ilości włosia, jakby se z nosa wyrwać parę sztuk 04.gif kosztował mnie 9 zł! więc chyba taki zestaw zakupie - nawet jakby miał nie być najwyższych lotów
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post pią, 04 lut 2011 - 14:12
Post #25

CYTAT(jaAga* @ Fri, 04 Feb 2011 - 13:48) *
Są i akwarele i akrylowe - takie w tubkach. O właśnie to podobrazia są, tu masz gazetkę.

Super! dzięki za cynka icon_smile.gif
nie wiem jakie to te pędzle są w tych kompletach, ale dziś w plastycznym za jeden pędzelek o takiej ilości włosia, jakby se z nosa wyrwać parę sztuk 04.gif kosztował mnie 9 zł! więc chyba taki zestaw zakupie - nawet jakby miał nie być najwyższych lotów

--------------------
Fiefiora
pią, 04 lut 2011 - 22:50
Pędzle dobre można kupić często w zwykłym sklepie - chodzi mi o takie do ścian itp. Fajnie się maluje nawet gąbką do garów.

Do akwareli to "fajnie" mieć już dobrej jakości pędzle.

Gruszka polecam pastele tłuste (ja je uwielbiam) dają niesamowite możliwości. Można nimi malować po rozpuszczeniu terpentyną, dodawać pigmenty, skrobać żyletką, - przy nich dobrze spisuje się papier z fakturą.

Edit.
Efekt cieńszej linii lepiej uzyskać dobrej jakości grubszym pędzlem okrągłym nawet 6 niż bawić się w 1 i 0

Ten post edytował Fiefiora pią, 04 lut 2011 - 22:52
Fiefiora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,707
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 08:04
Skąd: Krakow
Nr użytkownika: 14,126




post pią, 04 lut 2011 - 22:50
Post #26

Pędzle dobre można kupić często w zwykłym sklepie - chodzi mi o takie do ścian itp. Fajnie się maluje nawet gąbką do garów.

Do akwareli to "fajnie" mieć już dobrej jakości pędzle.

Gruszka polecam pastele tłuste (ja je uwielbiam) dają niesamowite możliwości. Można nimi malować po rozpuszczeniu terpentyną, dodawać pigmenty, skrobać żyletką, - przy nich dobrze spisuje się papier z fakturą.

Edit.
Efekt cieńszej linii lepiej uzyskać dobrej jakości grubszym pędzlem okrągłym nawet 6 niż bawić się w 1 i 0

--------------------
Łobuz lipiec 2009
Młoda Gniewna wrzesień 2012
Gruszka
pią, 04 lut 2011 - 23:41
CYTAT(Fiefiora @ Fri, 04 Feb 2011 - 22:50) *
Pędzle dobre można kupić często w zwykłym sklepie - chodzi mi o takie do ścian itp. Fajnie się maluje nawet gąbką do garów.

Do akwareli to "fajnie" mieć już dobrej jakości pędzle.

Gruszka polecam pastele tłuste (ja je uwielbiam) dają niesamowite możliwości. Można nimi malować po rozpuszczeniu terpentyną, dodawać pigmenty, skrobać żyletką, - przy nich dobrze spisuje się papier z fakturą.

Edit.
Efekt cieńszej linii lepiej uzyskać dobrej jakości grubszym pędzlem okrągłym nawet 6 niż bawić się w 1 i 0


Dzięki za rady icon_smile.gif. Dziś też wpadłam na ten pomysl i taki większy szczeciniak kupiłam własnie w sklepie ze ściennymi farbami.

A z tą cienką linią icon_smile.gif do tej pory obywałam się bez małego pędzelka, ale jak ostatnio chciałam zrobić punkcik to zmalowywałam to miejsce chyba z siedem razy, bo nie mogłam uzyskac takiej drobinki jak chciałam... może jak się ma bardziej wprawną rękę icon_wink.gif

che własnie cos innego spróbować - pastele bardzo podobają mi się jako gotowce icon_wink.gif ale nie mam pojęcia jak nimi pracować. Ale pójdę na żywioł icon_smile.gif a co!
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post pią, 04 lut 2011 - 23:41
Post #27

CYTAT(Fiefiora @ Fri, 04 Feb 2011 - 22:50) *
Pędzle dobre można kupić często w zwykłym sklepie - chodzi mi o takie do ścian itp. Fajnie się maluje nawet gąbką do garów.

Do akwareli to "fajnie" mieć już dobrej jakości pędzle.

Gruszka polecam pastele tłuste (ja je uwielbiam) dają niesamowite możliwości. Można nimi malować po rozpuszczeniu terpentyną, dodawać pigmenty, skrobać żyletką, - przy nich dobrze spisuje się papier z fakturą.

Edit.
Efekt cieńszej linii lepiej uzyskać dobrej jakości grubszym pędzlem okrągłym nawet 6 niż bawić się w 1 i 0


Dzięki za rady icon_smile.gif. Dziś też wpadłam na ten pomysl i taki większy szczeciniak kupiłam własnie w sklepie ze ściennymi farbami.

A z tą cienką linią icon_smile.gif do tej pory obywałam się bez małego pędzelka, ale jak ostatnio chciałam zrobić punkcik to zmalowywałam to miejsce chyba z siedem razy, bo nie mogłam uzyskac takiej drobinki jak chciałam... może jak się ma bardziej wprawną rękę icon_wink.gif

che własnie cos innego spróbować - pastele bardzo podobają mi się jako gotowce icon_wink.gif ale nie mam pojęcia jak nimi pracować. Ale pójdę na żywioł icon_smile.gif a co!

--------------------
LilySnape
sob, 05 lut 2011 - 20:40
CYTAT(Gruszka @ Tue, 04 Jan 2011 - 12:04) *
Podniebna bitwa icon_smile.gif [olej na papierze dlatego brzydko widac tło, które nijak nie chciało przyjmowac farby, a ta rozkładała się nierówno...]

To mój faworyt
a toś mnie zaskoczyła 06.gif
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
Skąd: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post sob, 05 lut 2011 - 20:40
Post #28

CYTAT(Gruszka @ Tue, 04 Jan 2011 - 12:04) *
Podniebna bitwa icon_smile.gif [olej na papierze dlatego brzydko widac tło, które nijak nie chciało przyjmowac farby, a ta rozkładała się nierówno...]

To mój faworyt
a toś mnie zaskoczyła 06.gif


--------------------
Marcin, 25.05.2007
Kitka*
sob, 05 lut 2011 - 20:52
CYTAT(Gruszka @ Fri, 04 Feb 2011 - 23:41) *
che własnie cos innego spróbować - pastele bardzo podobają mi się jako gotowce icon_wink.gif ale nie mam pojęcia jak nimi pracować. Ale pójdę na żywioł icon_smile.gif a co!

Idź, idź na żywioł i pokaż koniecznie! Już nie mogę się doczekać efektów, bo ja też lubię pastele (oglądać icon_wink.gif )

Fiefiora
, może i Ty pokaż swoje prace? Bardzo lubię oglądać czyjeś produkcje icon_smile.gif

Ten post edytował Kitka* sob, 05 lut 2011 - 20:57
Kitka*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,478
Dołączył: wto, 29 sie 06 - 15:33
Skąd: wiocha
Nr użytkownika: 7,255

GG:


post sob, 05 lut 2011 - 20:52
Post #29

CYTAT(Gruszka @ Fri, 04 Feb 2011 - 23:41) *
che własnie cos innego spróbować - pastele bardzo podobają mi się jako gotowce icon_wink.gif ale nie mam pojęcia jak nimi pracować. Ale pójdę na żywioł icon_smile.gif a co!

Idź, idź na żywioł i pokaż koniecznie! Już nie mogę się doczekać efektów, bo ja też lubię pastele (oglądać icon_wink.gif )

Fiefiora
, może i Ty pokaż swoje prace? Bardzo lubię oglądać czyjeś produkcje icon_smile.gif

--------------------

marghe.
wto, 08 lut 2011 - 09:13
Jak ja ludziom zazdroszczę talentów wszelakich.
Zawsze chciałam malować. Ech
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 08 lut 2011 - 09:13
Post #30

Jak ja ludziom zazdroszczę talentów wszelakich.
Zawsze chciałam malować. Ech
Gruszka
wto, 08 lut 2011 - 09:57
CYTAT(marghe. @ Tue, 08 Feb 2011 - 09:13) *
Jak ja ludziom zazdroszczę talentów wszelakich.
Zawsze chciałam malować. Ech

Marghe, wystarczy siąść i coś spróbować. Może jakąś abstrakcję na początek 06.gif wtedy nikt się nie przychrzani, że krzywo, albo że niepodobne... icon_wink.gif
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post wto, 08 lut 2011 - 09:57
Post #31

CYTAT(marghe. @ Tue, 08 Feb 2011 - 09:13) *
Jak ja ludziom zazdroszczę talentów wszelakich.
Zawsze chciałam malować. Ech

Marghe, wystarczy siąść i coś spróbować. Może jakąś abstrakcję na początek 06.gif wtedy nikt się nie przychrzani, że krzywo, albo że niepodobne... icon_wink.gif

--------------------
Gruszka
czw, 10 lut 2011 - 16:10
Pechowy nr 13... i pechowy obraz - konik morski
(złe podobrazie sprawiło, że nie dało się zrobić już nic więcej; nie da się go też poprawić...) ale kolejna nauka na koncie icon_wink.gif



Ten post edytował Gruszka czw, 10 lut 2011 - 16:11
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post czw, 10 lut 2011 - 16:10
Post #32

Pechowy nr 13... i pechowy obraz - konik morski
(złe podobrazie sprawiło, że nie dało się zrobić już nic więcej; nie da się go też poprawić...) ale kolejna nauka na koncie icon_wink.gif



--------------------
odynka

Go??







post czw, 10 lut 2011 - 16:38
Post #33

CYTAT(Gruszka @ Thu, 10 Feb 2011 - 16:10) *
Pechowy nr 13... i pechowy obraz - konik morski
(złe podobrazie sprawiło, że nie dało się zrobić już nic więcej; nie da się go też poprawić...) ale kolejna nauka na koncie icon_wink.gif


jak bys szukala mu domu to jam chetna:D
Fiefiora
czw, 10 lut 2011 - 23:28
Gruszka a co się stało?

Kitka - może kiedyś...
Fiefiora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,707
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 08:04
Skąd: Krakow
Nr użytkownika: 14,126




post czw, 10 lut 2011 - 23:28
Post #34

Gruszka a co się stało?

Kitka - może kiedyś...

--------------------
Łobuz lipiec 2009
Młoda Gniewna wrzesień 2012
Gruszka
pią, 11 lut 2011 - 08:57
CYTAT(Fiefiora @ Thu, 10 Feb 2011 - 23:28) *
Gruszka a co się stało?

Chyba źle zagruntowane płótno - piło farbę tak, że zanim zdążyłam oderwać pędzel po jednym ruchu, to juz ta smuga była sucha. Tak się nie da malować olejami... icon_wink.gif bo nie można nic rozetrzeć, pomieszać, zrobić łagodnych przejść. Czułam się, jakbym pastowała ten obraz kolorową pastą do butów icon_biggrin.gif okropnie się to malowało - dlatego jest bardzo niedoskonały - widać przejścia kolorystyczne, widać gdzieniegdzie smugi pędzla, nie ma równego tła i jest matowy całkowicie mimo użycia choćby oleju lnianego (po którym powinien błyszczeć).
No i zeżarło mi ponad 3 tuby (całe!) farby - a do tej pory 12 tubkami namalowałam ponad 10 obrazów...

ale o dziwo - wielu osobom się podoba icon_wink.gif
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post pią, 11 lut 2011 - 08:57
Post #35

CYTAT(Fiefiora @ Thu, 10 Feb 2011 - 23:28) *
Gruszka a co się stało?

Chyba źle zagruntowane płótno - piło farbę tak, że zanim zdążyłam oderwać pędzel po jednym ruchu, to juz ta smuga była sucha. Tak się nie da malować olejami... icon_wink.gif bo nie można nic rozetrzeć, pomieszać, zrobić łagodnych przejść. Czułam się, jakbym pastowała ten obraz kolorową pastą do butów icon_biggrin.gif okropnie się to malowało - dlatego jest bardzo niedoskonały - widać przejścia kolorystyczne, widać gdzieniegdzie smugi pędzla, nie ma równego tła i jest matowy całkowicie mimo użycia choćby oleju lnianego (po którym powinien błyszczeć).
No i zeżarło mi ponad 3 tuby (całe!) farby - a do tej pory 12 tubkami namalowałam ponad 10 obrazów...

ale o dziwo - wielu osobom się podoba icon_wink.gif

--------------------
pcola
pią, 11 lut 2011 - 11:26
icon_smile.gif Mnie też się podoba.
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post pią, 11 lut 2011 - 11:26
Post #36

icon_smile.gif Mnie też się podoba.

--------------------



--------------------------
Fiefiora
pią, 11 lut 2011 - 20:24
Dobrze jest robić podmalówkę temperami, wtedy nie powinno być problemów z gruntem. Zyskujesz też dodatkowe efekty.
Jak obraz przeschnie możesz spróbować zrobić poprawki wydaje mi się, że na kolejnej warstwie nie będzie już problemów.
Są specjalne werniksy dzięki którym obraz może błyszczeć, ale nie podpowiem które, bo ja nie lubie jak obraz błyszczy.
Jak będziesz chciała jeszcze bardziej poeksperymentować to wg mnie lepiej maluje się damarą z terpentyną a nie olejem lnianym i terpentyną.
Fiefiora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,707
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 08:04
Skąd: Krakow
Nr użytkownika: 14,126




post pią, 11 lut 2011 - 20:24
Post #37

Dobrze jest robić podmalówkę temperami, wtedy nie powinno być problemów z gruntem. Zyskujesz też dodatkowe efekty.
Jak obraz przeschnie możesz spróbować zrobić poprawki wydaje mi się, że na kolejnej warstwie nie będzie już problemów.
Są specjalne werniksy dzięki którym obraz może błyszczeć, ale nie podpowiem które, bo ja nie lubie jak obraz błyszczy.
Jak będziesz chciała jeszcze bardziej poeksperymentować to wg mnie lepiej maluje się damarą z terpentyną a nie olejem lnianym i terpentyną.

--------------------
Łobuz lipiec 2009
Młoda Gniewna wrzesień 2012
Gruszka
pon, 14 lut 2011 - 12:52
Fiefiora, próbowałam teraz po jakims czasie poprawić coś na koniku... i jakoś to nie idzie... poprzednia warstwa wyschła, ale nie tak na tłusto, tylko jakas taka klejąca jest i tylko sie mazia po tym. Chyba zostawię w spokoju...
damara powiadasz...? zakupię icon_smile.gif

a tu świeża sikoreczka icon_wink.gif

Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post pon, 14 lut 2011 - 12:52
Post #38

Fiefiora, próbowałam teraz po jakims czasie poprawić coś na koniku... i jakoś to nie idzie... poprzednia warstwa wyschła, ale nie tak na tłusto, tylko jakas taka klejąca jest i tylko sie mazia po tym. Chyba zostawię w spokoju...
damara powiadasz...? zakupię icon_smile.gif

a tu świeża sikoreczka icon_wink.gif



--------------------
pomidorro
pon, 14 lut 2011 - 15:08
idziesz jak burza...a na obejrzenie abstrakcji - czekam! czekam!!!!!! uwielbiam prace z głowy a nie 'odtwórcze" icon_smile.gif
Pochwal się blagam.gif
pomidorro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,782
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 11:18
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 14,138

GG:


post pon, 14 lut 2011 - 15:08
Post #39

idziesz jak burza...a na obejrzenie abstrakcji - czekam! czekam!!!!!! uwielbiam prace z głowy a nie 'odtwórcze" icon_smile.gif
Pochwal się blagam.gif

--------------------



Gruszka
pon, 14 lut 2011 - 15:19
Aaaaaa masz icon_smile.gif 08.gif 04.gif zdjęcie jak zwykle do d.upy, nieostre i w zupełnie innych kolorach, ale co tam

Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post pon, 14 lut 2011 - 15:19
Post #40

Aaaaaa masz icon_smile.gif 08.gif 04.gif zdjęcie jak zwykle do d.upy, nieostre i w zupełnie innych kolorach, ale co tam



--------------------
> Okazało się, że moim ojcem jest....
Start new topic
Reply to this topic
14 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:38
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama