Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Basen ogrodowy

> 
Lutnia
czw, 16 lip 2009 - 23:44
Nosimy siÄ™ z zamiarem kupna i ogrania nas rozpacz.

Chodzi o basen o pojemności ok 3500 - 4000 litrów, taki, który zabierzemy ze sobą na miesięczny pobyt w domku wypoczynkowym a potem bez żalu zostawimy (ewentualnie zostanie z nami na następny sezon, o ile przetrwa), do 300 - 350 zł.

Dobrze byłoby aby był wytrzymały (mam dużego psa, a ten spore pazury) - i tu pytanie: lepszy jest dmuchany czy rozporowy, chciałabym, aby woda w nim była przejrzysta przez 3 tygodnie (wiem, są specjalne tabletki - tu pytanie: czy napicie się takiej wody jest niebezpieczne? chodzi mi o psa, dziecku wytłumaczymy, że takiej wody się nie pije), jakie baseny są lepsze: okrągłe czy prostokątne/kwardatowe (i czy robi to jakąś różnicę?)?

W sklepach jest tego teraz mnóstwo. Czy są jakieś firmy które są lepsze/dużo gorsze od innych?
Na co zwracać uwagę?

Nie miała baba kłopotu, wymyśliła sobie basen...
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post czw, 16 lip 2009 - 23:44
Post #1

Nosimy siÄ™ z zamiarem kupna i ogrania nas rozpacz.

Chodzi o basen o pojemności ok 3500 - 4000 litrów, taki, który zabierzemy ze sobą na miesięczny pobyt w domku wypoczynkowym a potem bez żalu zostawimy (ewentualnie zostanie z nami na następny sezon, o ile przetrwa), do 300 - 350 zł.

Dobrze byłoby aby był wytrzymały (mam dużego psa, a ten spore pazury) - i tu pytanie: lepszy jest dmuchany czy rozporowy, chciałabym, aby woda w nim była przejrzysta przez 3 tygodnie (wiem, są specjalne tabletki - tu pytanie: czy napicie się takiej wody jest niebezpieczne? chodzi mi o psa, dziecku wytłumaczymy, że takiej wody się nie pije), jakie baseny są lepsze: okrągłe czy prostokątne/kwardatowe (i czy robi to jakąś różnicę?)?

W sklepach jest tego teraz mnóstwo. Czy są jakieś firmy które są lepsze/dużo gorsze od innych?
Na co zwracać uwagę?

Nie miała baba kłopotu, wymyśliła sobie basen...

--------------------
angelum
czw, 16 lip 2009 - 23:48
Na tabletkach się nie znam, ale jeśli basen to tylko rozporowy - trudniej zniszczyć niż dmuchany.
Na firmach też nie - ale niech będzie jak najgrubszy (ścianki i dno) i jak najtwardszy.
angelum


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 277
Dołączył: nie, 05 lip 09 - 14:03
SkÄ…d: Legionowo
Nr użytkownika: 28,097

GG:


post czw, 16 lip 2009 - 23:48
Post #2

Na tabletkach się nie znam, ale jeśli basen to tylko rozporowy - trudniej zniszczyć niż dmuchany.
Na firmach też nie - ale niech będzie jak najgrubszy (ścianki i dno) i jak najtwardszy.

--------------------
Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.
Ika
czw, 16 lip 2009 - 23:54
Rozporowy.
My mamy okrągły, służy już trzeci rok - nie wiem, jakie pazury ma Korek, ale nasza Saba* basenowi nie dała rady icon_wink.gif



* nierasowa wilczyca, ogólnie dość spora
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 16 lip 2009 - 23:54
Post #3

Rozporowy.
My mamy okrągły, służy już trzeci rok - nie wiem, jakie pazury ma Korek, ale nasza Saba* basenowi nie dała rady icon_wink.gif



* nierasowa wilczyca, ogólnie dość spora

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Lutnia
piÄ…, 17 lip 2009 - 00:11
CYTAT(Ika @ Fri, 17 Jul 2009 - 00:54) *
Rozporowy.
My mamy okrągły, służy już trzeci rok - nie wiem, jakie pazury ma Korek, ale nasza Saba* basenowi nie dała rady icon_wink.gif
* nierasowa wilczyca, ogólnie dość spora


O.K. Zatem będzie rozporowy.

A co z próbami picia wody? Jak ją oczyszczacie?

edit:
mam do wyboru takie dwa rodzaje:





Czy dmuchany kołnierz na górze coś zmienia? Który jest lepszy?

Na jakiej zasadzie działa pompa? Baterie?
Czy pompa jest lepsza od tabletek? A może potrzebne jest jedno i drugie aby woda była klarowna?

Rany, co mnie podkusiło?

37.gif

Ten post edytował Lutnia sob, 18 lip 2009 - 13:49
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post piÄ…, 17 lip 2009 - 00:11
Post #4

CYTAT(Ika @ Fri, 17 Jul 2009 - 00:54) *
Rozporowy.
My mamy okrągły, służy już trzeci rok - nie wiem, jakie pazury ma Korek, ale nasza Saba* basenowi nie dała rady icon_wink.gif
* nierasowa wilczyca, ogólnie dość spora


O.K. Zatem będzie rozporowy.

A co z próbami picia wody? Jak ją oczyszczacie?

edit:
mam do wyboru takie dwa rodzaje:





Czy dmuchany kołnierz na górze coś zmienia? Który jest lepszy?

Na jakiej zasadzie działa pompa? Baterie?
Czy pompa jest lepsza od tabletek? A może potrzebne jest jedno i drugie aby woda była klarowna?

Rany, co mnie podkusiło?

37.gif

--------------------
Inkusia
pon, 20 lip 2009 - 14:44
Nie mam basenu ale tak na pierwszy rzut oka wydaje mi się że montaż tego pierwszego będzie trudniejszy lecz wygląda na masywniejszy. Osobiście wybrałabym ten pierwszy icon_smile.gif
Inkusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,272
Dołączył: wto, 16 wrz 08 - 09:38
Nr użytkownika: 21,772




post pon, 20 lip 2009 - 14:44
Post #5

Nie mam basenu ale tak na pierwszy rzut oka wydaje mi się że montaż tego pierwszego będzie trudniejszy lecz wygląda na masywniejszy. Osobiście wybrałabym ten pierwszy icon_smile.gif

--------------------

Dorotka
wto, 21 lip 2009 - 10:51
Mamy cos w rodzaju pierwszego, mąz kupuje jakieś 3 rodzaje chemii i woda super. Dwa owczarki niemieckie też mają się dobrze icon_wink.gif
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post wto, 21 lip 2009 - 10:51
Post #6

Mamy cos w rodzaju pierwszego, mąz kupuje jakieś 3 rodzaje chemii i woda super. Dwa owczarki niemieckie też mają się dobrze icon_wink.gif

--------------------
mamami
wto, 21 lip 2009 - 21:33
Pompa podłaczona jest do prądu. Moj szwagier ma taki jak ten drugi i musi uzywac i pompy i chemii, sama pompa w ogole nie dziala, po kilku dniach woda zieleniała.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post wto, 21 lip 2009 - 21:33
Post #7

Pompa podłaczona jest do prądu. Moj szwagier ma taki jak ten drugi i musi uzywac i pompy i chemii, sama pompa w ogole nie dziala, po kilku dniach woda zieleniała.
Naz
wto, 21 lip 2009 - 21:41
mój kuzyn ma drugi model basenu
dzięki takiemu kształtowi, mój wówczas trzyletni syn nie rzucił się na głęboką wodę

co do tych oczyszczaczy, kuzyn miał tabletki, nie raz zdarzyło się mu opić wodą i nic złego się z nim nie działo icon_wink.gif
Naz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: sob, 20 sty 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178




post wto, 21 lip 2009 - 21:41
Post #8

mój kuzyn ma drugi model basenu
dzięki takiemu kształtowi, mój wówczas trzyletni syn nie rzucił się na głęboką wodę

co do tych oczyszczaczy, kuzyn miał tabletki, nie raz zdarzyło się mu opić wodą i nic złego się z nim nie działo icon_wink.gif

--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
Lutnia
śro, 22 lip 2009 - 00:48
Dzięki, właściwie po tych kilku dniach spędzonych na necie mogę już pisać doktorat z basenologii.
Niestety z basenu nici - działka na którą jedziemy jest pod skosem. Cholera.


Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post śro, 22 lip 2009 - 00:48
Post #9

Dzięki, właściwie po tych kilku dniach spędzonych na necie mogę już pisać doktorat z basenologii.
Niestety z basenu nici - działka na którą jedziemy jest pod skosem. Cholera.




--------------------
milutka
piÄ…, 09 kwi 2010 - 23:00
A może ktoś z Was ma basen i może się pochwalić jaki? podpowiedzieć jaki najlepszy ?icon_smile.gif

Mój mąż chce ten


Przeraża mnie to, że tam wchodzi aż 26tys litrów wody.

Czy ktoś ma doświadczenie czy lać z domu wodę czy lepiej zamówić , kto nam przywiezie tą wodę, chyba w straży pożarnej można takie coś załatwić.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post piÄ…, 09 kwi 2010 - 23:00
Post #10

A może ktoś z Was ma basen i może się pochwalić jaki? podpowiedzieć jaki najlepszy ?icon_smile.gif

Mój mąż chce ten


Przeraża mnie to, że tam wchodzi aż 26tys litrów wody.

Czy ktoś ma doświadczenie czy lać z domu wodę czy lepiej zamówić , kto nam przywiezie tą wodę, chyba w straży pożarnej można takie coś załatwić.

--------------------
Dorotka
śro, 12 maj 2010 - 09:57
Można lać samodzielnie, albo poprosić straż pożarną im idzie o wiele szybciej icon_smile.gif
Szkoda że na razie pogoda nie zachęca do rozstawiania basenu icon_sad.gif
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post śro, 12 maj 2010 - 09:57
Post #11

Można lać samodzielnie, albo poprosić straż pożarną im idzie o wiele szybciej icon_smile.gif
Szkoda że na razie pogoda nie zachęca do rozstawiania basenu icon_sad.gif

--------------------
agarad
śro, 12 maj 2010 - 10:11
CYTAT(Dorotka @ Wed, 12 May 2010 - 08:57) *
Szkoda że na razie pogoda nie zachęca do rozstawiania basenu icon_sad.gif



Musimy ją pozaklinać tyo może się polepszy icon_wink.gif w zeszłym roku wogóle nie rozstawiliśmy basenu icon_sad.gif
ale licze, że w tym roku pogoda będzie łaskawsza.

agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
SkÄ…d: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post śro, 12 maj 2010 - 10:11
Post #12

CYTAT(Dorotka @ Wed, 12 May 2010 - 08:57) *
Szkoda że na razie pogoda nie zachęca do rozstawiania basenu icon_sad.gif



Musimy ją pozaklinać tyo może się polepszy icon_wink.gif w zeszłym roku wogóle nie rozstawiliśmy basenu icon_sad.gif
ale licze, że w tym roku pogoda będzie łaskawsza.



--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

milutka
nie, 06 cze 2010 - 23:54
Wczoraj zakupiliśmy basen 549x122, przez noc nalała się woda a dzisiaj mąż z braćmi od rana już w basenie siedzieli .

milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post nie, 06 cze 2010 - 23:54
Post #13

Wczoraj zakupiliśmy basen 549x122, przez noc nalała się woda a dzisiaj mąż z braćmi od rana już w basenie siedzieli .



--------------------
renek35
pon, 07 cze 2010 - 08:41
ja mam mały ogrod i basen INTEX jak u LUTNI na drugim zdjęciu z kołnierzem o srednicy 3,5m i wysokości chyba 75cm...Szczerze powiem że nam taki wystarczy. Dzieci pływają i wydurniają się bez problemu a ja w wolnej chwili wskakuje na materac (kupili mi taki fotel) i się relaksujęicon_smile.gif
a chemia musi być bezpieczna bo przecież dziecku mozna wytłumaczyć aby specjalnie nie pilo wody ale przecież nie wszyscy piją ją specjalnie:) podczas nurkowania moja mlodsza corcia wypiła kilka litrów przez sezon i nigdy się nie skarzyła.... Mam tylko jedną zasadę. Wszelką chemię wrzucam wczesnym wieczorem i puszczam pompe by się mieszało...rano też wcześniej załączam pompę by....
Kupiłam tez taki "odkurzacz" do czyszczenia dnia basenu ale za chiny nie wiem jak go użyć 21.gif

w tym roku pogoda nie jest specjalna...nie wiem czy wystawimy basen chociaż urlop planujemy dopiero na sierpień...ale słyszałam że lipiec ma byc przedłużeniem obecnej pogody 37.gif
renek35


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 517
Dołączył: pon, 02 lut 09 - 19:42
SkÄ…d: opolskie
Nr użytkownika: 25,195




post pon, 07 cze 2010 - 08:41
Post #14

ja mam mały ogrod i basen INTEX jak u LUTNI na drugim zdjęciu z kołnierzem o srednicy 3,5m i wysokości chyba 75cm...Szczerze powiem że nam taki wystarczy. Dzieci pływają i wydurniają się bez problemu a ja w wolnej chwili wskakuje na materac (kupili mi taki fotel) i się relaksujęicon_smile.gif
a chemia musi być bezpieczna bo przecież dziecku mozna wytłumaczyć aby specjalnie nie pilo wody ale przecież nie wszyscy piją ją specjalnie:) podczas nurkowania moja mlodsza corcia wypiła kilka litrów przez sezon i nigdy się nie skarzyła.... Mam tylko jedną zasadę. Wszelką chemię wrzucam wczesnym wieczorem i puszczam pompe by się mieszało...rano też wcześniej załączam pompę by....
Kupiłam tez taki "odkurzacz" do czyszczenia dnia basenu ale za chiny nie wiem jak go użyć 21.gif

w tym roku pogoda nie jest specjalna...nie wiem czy wystawimy basen chociaż urlop planujemy dopiero na sierpień...ale słyszałam że lipiec ma byc przedłużeniem obecnej pogody 37.gif
milutka
pon, 07 cze 2010 - 12:50
A możesz podpowiedzieć jakie masz te tabletki? no i właśnie jak często trzeba załączać pompę?

No pogoda to różna jest, wczoraj upał a dzisiaj już wieje i nie jest aż tak ciepło jak wczoraj.

Jeszcze mnie wkurzało, bo tyle czasu się kąpali i wieczorem słyszałam jak jeden ze szwagrów kaszle 21.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pon, 07 cze 2010 - 12:50
Post #15

A możesz podpowiedzieć jakie masz te tabletki? no i właśnie jak często trzeba załączać pompę?

No pogoda to różna jest, wczoraj upał a dzisiaj już wieje i nie jest aż tak ciepło jak wczoraj.

Jeszcze mnie wkurzało, bo tyle czasu się kąpali i wieczorem słyszałam jak jeden ze szwagrów kaszle 21.gif

--------------------
renek35
pon, 07 cze 2010 - 13:17
ja kupilam zestaw srodków w OBI ... już nie pamiętam co to było dokładnie ale były 4 butle....napewno chlor, coś na klarowanie wody (od razu robila się czyściutka i przezroczysta:) coś na glony i jeszcze coś ale nie moge sobie przypomnieć .... Wszystko bylo w płynie i na butelce dokladnie pisało ile miarek na ile litrów wody.... Basen stał prawie półtora miesiąca ale pod koniec z powodu budowy i tego całego syfu unoszacego się w powietrzu woda nie wyglądała najlepiej....
renek35


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 517
Dołączył: pon, 02 lut 09 - 19:42
SkÄ…d: opolskie
Nr użytkownika: 25,195




post pon, 07 cze 2010 - 13:17
Post #16

ja kupilam zestaw srodków w OBI ... już nie pamiętam co to było dokładnie ale były 4 butle....napewno chlor, coś na klarowanie wody (od razu robila się czyściutka i przezroczysta:) coś na glony i jeszcze coś ale nie moge sobie przypomnieć .... Wszystko bylo w płynie i na butelce dokladnie pisało ile miarek na ile litrów wody.... Basen stał prawie półtora miesiąca ale pod koniec z powodu budowy i tego całego syfu unoszacego się w powietrzu woda nie wyglądała najlepiej....
milutka
pon, 07 cze 2010 - 13:21
Czyli to jest w płynie tak? u nas nie ma OBI, ale my kupowaliśmy basen w auchan, bo tylko tam były takie duże , no i tam obok basenów stało pełno jakiś żrodków chemicznych do basenów, muszę polukać icon_wink.gif

Dzięki za odpowiedź icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pon, 07 cze 2010 - 13:21
Post #17

Czyli to jest w płynie tak? u nas nie ma OBI, ale my kupowaliśmy basen w auchan, bo tylko tam były takie duże , no i tam obok basenów stało pełno jakiś żrodków chemicznych do basenów, muszę polukać icon_wink.gif

Dzięki za odpowiedź icon_smile.gif

--------------------
klapouszek&p...
czw, 08 lip 2010 - 13:23
Witam,
a czy można używać chloru i różnych innych środków czyszczących do basenu, który nie posiada pompy filtrującej? Mam basen intex 305x76cm i zaczyna mi się robić mętna woda...:/
klapouszek&p...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: czw, 08 lip 10 - 13:17
Nr użytkownika: 33,623




post czw, 08 lip 2010 - 13:23
Post #18

Witam,
a czy można używać chloru i różnych innych środków czyszczących do basenu, który nie posiada pompy filtrującej? Mam basen intex 305x76cm i zaczyna mi się robić mętna woda...:/
Mika
czw, 08 lip 2010 - 22:53
w tym roku też kupiliśmy rozporowy z kołnierzem (większy nie mógł być,bo Antoś jeszcze za mały)
poszłam do pobliskiego ogrodniczego o dali mi co trzeba icon_wink.gif (wcześniej sprawdziłam na allegro po ile mają icon_wink.gif )
skimer na tabletki,tabletki o przedłużonym działaniu,"lazur" do klarowności,paski do sprawdzania ph i zawartości chloru
wrzucam 1/3 tabletki do pływaka,wlewam lazur,pompa w ruch i się miesza icon_wink.gif
tylko woda grzała się 3 dni icon_lol.gif

taki zestaw:
chlor
skimer
tester
płyn na glony

Ten post edytował Mika czw, 08 lip 2010 - 23:07
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 08 lip 2010 - 22:53
Post #19

w tym roku też kupiliśmy rozporowy z kołnierzem (większy nie mógł być,bo Antoś jeszcze za mały)
poszłam do pobliskiego ogrodniczego o dali mi co trzeba icon_wink.gif (wcześniej sprawdziłam na allegro po ile mają icon_wink.gif )
skimer na tabletki,tabletki o przedłużonym działaniu,"lazur" do klarowności,paski do sprawdzania ph i zawartości chloru
wrzucam 1/3 tabletki do pływaka,wlewam lazur,pompa w ruch i się miesza icon_wink.gif
tylko woda grzała się 3 dni icon_lol.gif

taki zestaw:
chlor
skimer
tester
płyn na glony

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
klapouszek&p...
sob, 10 lip 2010 - 17:22
Kupiłam rainbow mini maxi chlor i w stosowaniu jest napisane: Przez 2tyg dozować 1 tabletkę na 3m3 wody. Czyli 1 tabletka co 2 tyg czy 1 tabletka codziennie przez 2tyg? icon_smile.gif
klapouszek&p...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: czw, 08 lip 10 - 13:17
Nr użytkownika: 33,623




post sob, 10 lip 2010 - 17:22
Post #20

Kupiłam rainbow mini maxi chlor i w stosowaniu jest napisane: Przez 2tyg dozować 1 tabletkę na 3m3 wody. Czyli 1 tabletka co 2 tyg czy 1 tabletka codziennie przez 2tyg? icon_smile.gif
> Basen ogrodowy
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 10:04
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama