Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
140 Stron V  « poprzednia 112 113 114 115 116 nastÄ™pna ostatnia   

Co mamy dzisiaj na obiad?

> 
minka.
pon, 26 mar 2012 - 19:46
Justin ja tak zawsze "na oko" daje. Akurat do tej dodaje olive z oliwek i ocet jablkowy bo lubie:)
minka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,622
Dołączył: wto, 30 maj 06 - 01:03
SkÄ…d: Szwecja
Nr użytkownika: 6,069

GG:


post pon, 26 mar 2012 - 19:46
Post #2261

Justin ja tak zawsze "na oko" daje. Akurat do tej dodaje olive z oliwek i ocet jablkowy bo lubie:)

--------------------

I HAVE THE BODY OF A GOD. (Unfortunately it's Buddha)
Paula.
pon, 26 mar 2012 - 22:21
CYTAT(marghe. @ Wed, 21 Mar 2012 - 19:04) *
z jakim sosem?

Spaghetti było 5 dni temu, ale było:) z sosem bolognese (najczęściej u nas występujący), gdy ja mogę jeść to robię czasem carbonarę, bo bardzo lubię, dużo bardziej niż bolognese (bo ja wolę śmietanę niż pomidory:)).

Dzisiaj był jak zwykle ostatnio w poniedziałek czyli rosół (jeszcze na jutro zrobiłam flaczki z kurczaka i indyka z tego rosołu), a na drugie były gołąbki.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post pon, 26 mar 2012 - 22:21
Post #2262

CYTAT(marghe. @ Wed, 21 Mar 2012 - 19:04) *
z jakim sosem?

Spaghetti było 5 dni temu, ale było:) z sosem bolognese (najczęściej u nas występujący), gdy ja mogę jeść to robię czasem carbonarę, bo bardzo lubię, dużo bardziej niż bolognese (bo ja wolę śmietanę niż pomidory:)).

Dzisiaj był jak zwykle ostatnio w poniedziałek czyli rosół (jeszcze na jutro zrobiłam flaczki z kurczaka i indyka z tego rosołu), a na drugie były gołąbki.

--------------------
Paula
marghe.
pon, 26 mar 2012 - 22:32
Paula, sosów na bazie śmietany jest multum icon_wink.gif nie musisz się ograniczać do carbonary
A (będę nudna) bolognese najlepiej się przykleja do makaronu typu tagliatelle icon_wink.gif, nie ślizga się
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 26 mar 2012 - 22:32
Post #2263

Paula, sosów na bazie śmietany jest multum icon_wink.gif nie musisz się ograniczać do carbonary
A (będę nudna) bolognese najlepiej się przykleja do makaronu typu tagliatelle icon_wink.gif, nie ślizga się
Paula.
pon, 26 mar 2012 - 23:04
CYTAT(marghe. @ Mon, 26 Mar 2012 - 23:32) *
Paula, sosów na bazie śmietany jest multum icon_wink.gif nie musisz się ograniczać do carbonary
A (będę nudna) bolognese najlepiej się przykleja do makaronu typu tagliatelle icon_wink.gif, nie ślizga się

Proszę mnie nie torturować 29.gif póki co na śmietanę mogę tylko popatrzeć, ale jak już będę mogła to zgłoszę się po przepisy icon_smile.gif.
A co do tagliatelle to na pewno masz rację, ale moje starsze dziecko jest maniakiem cienkiego spaghetti, więc póki co tylko takie wchodzi w grę.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post pon, 26 mar 2012 - 23:04
Post #2264

CYTAT(marghe. @ Mon, 26 Mar 2012 - 23:32) *
Paula, sosów na bazie śmietany jest multum icon_wink.gif nie musisz się ograniczać do carbonary
A (będę nudna) bolognese najlepiej się przykleja do makaronu typu tagliatelle icon_wink.gif, nie ślizga się

Proszę mnie nie torturować 29.gif póki co na śmietanę mogę tylko popatrzeć, ale jak już będę mogła to zgłoszę się po przepisy icon_smile.gif.
A co do tagliatelle to na pewno masz rację, ale moje starsze dziecko jest maniakiem cienkiego spaghetti, więc póki co tylko takie wchodzi w grę.

--------------------
Paula
marghe.
pon, 26 mar 2012 - 23:13
rozumiem icon_smile.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 26 mar 2012 - 23:13
Post #2265

rozumiem icon_smile.gif
Joanna 81
wto, 27 mar 2012 - 10:21
u nas dziś gotuje mąż. Na obiad mają być podobno ziemniaki, kotlety mielone i surówka icon_wink.gif
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
SkÄ…d: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post wto, 27 mar 2012 - 10:21
Post #2266

u nas dziś gotuje mąż. Na obiad mają być podobno ziemniaki, kotlety mielone i surówka icon_wink.gif

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
Abotak
wto, 27 mar 2012 - 10:43
CYTAT(marghe. @ Mon, 26 Mar 2012 - 14:52) *
u nas jutro będzie klops i zielsko icon_smile.gif


KLOPS! No wlasnie klops. Wiedzialam ze jest zgrabny odpowiednik jezykowy a nie moglam nic w pamieci wylowic. Dzieki! icon_mrgreen.gif

Dzisiaj pieczarkowa i bar serowo-salatowy
mud cake dietetyczny na deser
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 27 mar 2012 - 10:43
Post #2267

CYTAT(marghe. @ Mon, 26 Mar 2012 - 14:52) *
u nas jutro będzie klops i zielsko icon_smile.gif


KLOPS! No wlasnie klops. Wiedzialam ze jest zgrabny odpowiednik jezykowy a nie moglam nic w pamieci wylowic. Dzieki! icon_mrgreen.gif

Dzisiaj pieczarkowa i bar serowo-salatowy
mud cake dietetyczny na deser
marghe.
wto, 27 mar 2012 - 11:04
dawaj dietetycznego mud cake'a icon_smile.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 27 mar 2012 - 11:04
Post #2268

dawaj dietetycznego mud cake'a icon_smile.gif
Abotak
wto, 27 mar 2012 - 12:12
Prosz! Wersja hardcorowa ale mysle ze do zmodyfikowania na potrzeby tradycyjne icon_biggrin.gif


ilosci na 4 foremki ceramiczne
pol tabliczki gorzkiej czekolady ( ja dalam 3 lyzki kakao)
4 lyzki oleju kokosowego- daje tak 4,5 w wersji bez czekolady ( i ciut wiecej do wymazania foremek ceramicznych)
2 jajka
1/2 lyzeczki ekstraktu waniliowego
szczypta soli
1 lyzka xylitolu ( albo ok 2 cukru)
1lyzka kakao ( to w wersji z czekolada)
1 lyzeczka maki kokosowej
nagrzac piekarnik do 180 st
Natluscic foremki
rozpuscic czekolade i olej kokosowy ( w kapieli wodnej)

Odstawic do przestygniecia

Ubic jajka z dodatkiem cukru, soli, wanilii ( mozna recznie, ja porzadnie tluke na zloto)
Dodac do czekolado-kokosowej masy ( czy do oleju kokosowego jesli w zastosowaniu tylko kakao). Przesiac kakao, make kokosowa ( i migdalowa jesli wersja bez czekolady)
Wymieszac delikatnie. Wylac do foremek ( nie do pelna)Wstawic do piekarnika na 10-12 min
Do spozycia nagoraco lub zimno.
Najlepiej lyzka icon_smile.gif Moze byc z bita smietana zwykla czy kokosowa.
Ew sypniete przesianym kakao czy na dokladke, polane gorzka czekolada icon_wink.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 27 mar 2012 - 12:12
Post #2269

Prosz! Wersja hardcorowa ale mysle ze do zmodyfikowania na potrzeby tradycyjne icon_biggrin.gif


ilosci na 4 foremki ceramiczne
pol tabliczki gorzkiej czekolady ( ja dalam 3 lyzki kakao)
4 lyzki oleju kokosowego- daje tak 4,5 w wersji bez czekolady ( i ciut wiecej do wymazania foremek ceramicznych)
2 jajka
1/2 lyzeczki ekstraktu waniliowego
szczypta soli
1 lyzka xylitolu ( albo ok 2 cukru)
1lyzka kakao ( to w wersji z czekolada)
1 lyzeczka maki kokosowej
nagrzac piekarnik do 180 st
Natluscic foremki
rozpuscic czekolade i olej kokosowy ( w kapieli wodnej)

Odstawic do przestygniecia

Ubic jajka z dodatkiem cukru, soli, wanilii ( mozna recznie, ja porzadnie tluke na zloto)
Dodac do czekolado-kokosowej masy ( czy do oleju kokosowego jesli w zastosowaniu tylko kakao). Przesiac kakao, make kokosowa ( i migdalowa jesli wersja bez czekolady)
Wymieszac delikatnie. Wylac do foremek ( nie do pelna)Wstawic do piekarnika na 10-12 min
Do spozycia nagoraco lub zimno.
Najlepiej lyzka icon_smile.gif Moze byc z bita smietana zwykla czy kokosowa.
Ew sypniete przesianym kakao czy na dokladke, polane gorzka czekolada icon_wink.gif
marghe.
wto, 27 mar 2012 - 13:49
no to trzeba będzie nabyć mąkę i olej kokosowy.
Bo na razie mam tylko ocet 06.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 27 mar 2012 - 13:49
Post #2270

no to trzeba będzie nabyć mąkę i olej kokosowy.
Bo na razie mam tylko ocet 06.gif
pat09
wto, 27 mar 2012 - 16:44
CYTAT(marghe. @ Mon, 26 Mar 2012 - 13:07) *
A kysz Pat09 z takimi pysznościami, a kysz 06.gif (mówię przede wszystkim o dzikich szparagach i telline..)

Marghe chetnie podesle szparagi 06.gif bo zatrzesienie u nas, teraz sezon na te sprawki, wiec trzeba wykorzystac icon_biggrin.gif
Dzisiaj koncert zyczen: pulpety w sosie pomidorowym (bo dziecie sie domaga icon_wink.gif ) i baklazany w parmezanie i sosie pomidorowym(melanzane alla parmigiana) na zyczenie mezula icon_wink.gif
pat09


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 363
Dołączył: śro, 27 gru 06 - 17:35
SkÄ…d: Italy
Nr użytkownika: 9,387

GG:


post wto, 27 mar 2012 - 16:44
Post #2271

CYTAT(marghe. @ Mon, 26 Mar 2012 - 13:07) *
A kysz Pat09 z takimi pysznościami, a kysz 06.gif (mówię przede wszystkim o dzikich szparagach i telline..)

Marghe chetnie podesle szparagi 06.gif bo zatrzesienie u nas, teraz sezon na te sprawki, wiec trzeba wykorzystac icon_biggrin.gif
Dzisiaj koncert zyczen: pulpety w sosie pomidorowym (bo dziecie sie domaga icon_wink.gif ) i baklazany w parmezanie i sosie pomidorowym(melanzane alla parmigiana) na zyczenie mezula icon_wink.gif

--------------------
"Un raggio di sole è sufficiente per spazzare via molte ombre"
Abotak
wto, 27 mar 2012 - 16:48
Marg, kokosowa sie mniej wiecej tak zachowuje jak skrobia ziemniaczana czy kukurydziana,
wiec jesli przeciwko ww nic nie masz, to winny sie jako substytut sprawdzic
Ew orzechy, migdaly mielone chociaz one tak nie `pecznieja` jak kokosowa i trzebaby ich wiecej
Albo pszenna z dodatkiem sody czy proszku

A olej kokosowy to z powodzeniem
On tezeje w temp pokojowej czyli jak maslo sie zachowuje, tudziez inna `Kasia` icon_mrgreen.gif
Ew surowiec kakaowy (maslo) tez by sie nadal pewnie.

Ja wydziwiam oczywiscie w ramach aktualnych eksperymentow ale
pierwszy z brzegu przepis na mud cake
https://www.insanitytheory.net/kitchenwench...olate-mud-cake/
https://www.taste.com.au/recipes/19420/mud+cake
maka pszenna w skladzie i na pierwszy i drugi rzut oka to takie zwykle czekoladowe icon_smile.gif

Ten post edytował Bogusia123456 wto, 27 mar 2012 - 16:56
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 27 mar 2012 - 16:48
Post #2272

Marg, kokosowa sie mniej wiecej tak zachowuje jak skrobia ziemniaczana czy kukurydziana,
wiec jesli przeciwko ww nic nie masz, to winny sie jako substytut sprawdzic
Ew orzechy, migdaly mielone chociaz one tak nie `pecznieja` jak kokosowa i trzebaby ich wiecej
Albo pszenna z dodatkiem sody czy proszku

A olej kokosowy to z powodzeniem
On tezeje w temp pokojowej czyli jak maslo sie zachowuje, tudziez inna `Kasia` icon_mrgreen.gif
Ew surowiec kakaowy (maslo) tez by sie nadal pewnie.

Ja wydziwiam oczywiscie w ramach aktualnych eksperymentow ale
pierwszy z brzegu przepis na mud cake
https://www.insanitytheory.net/kitchenwench...olate-mud-cake/
https://www.taste.com.au/recipes/19420/mud+cake
maka pszenna w skladzie i na pierwszy i drugi rzut oka to takie zwykle czekoladowe icon_smile.gif
marghe.
wto, 27 mar 2012 - 20:55
Dziękuję icon_smile.gif

A orientujesz sie może jak się ma zawartość tłuszczu w oleju kokosowym względem tegoż w maśle?
Bo muszę uważać na cholesterol Kota..
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 27 mar 2012 - 20:55
Post #2273

Dziękuję icon_smile.gif

A orientujesz sie może jak się ma zawartość tłuszczu w oleju kokosowym względem tegoż w maśle?
Bo muszę uważać na cholesterol Kota..
Abotak
wto, 27 mar 2012 - 23:06
CYTAT(marghe. @ Tue, 27 Mar 2012 - 19:55) *
Dziękuję icon_smile.gif

A orientujesz sie może jak się ma zawartość tłuszczu w oleju kokosowym względem tegoż w maśle?
Bo muszę uważać na cholesterol Kota..


Marg, nie wiem ale ostatnio jakies herezje cholesterolowe wpadly mi w oko i rzekome prostowania dotychczasowych teorii ( o kluczowym znaczeniu tluszczu w tym temacie)

Ma byc ze niby nie az tak tluszcze co poziom cukru we krwi -skok spowodowany weglami.
Ale przyznaje ze sie nie wczytywalam.
Kardiolog sie w kazdym razie wypowiadal. Nie bede Ci mieszac bo nie wiem jak to sie ma do zalecen lekarskich,
ale w ww wlasnie kokosowe tluszcze uznawane sa za podstawe( jedna z) zywienia.
Tez kakaowiec, oliwa z oliwek a przede wszystkim olej lniany.
Zarowno dla osob z wysokim cholesterolem jak i dla cukrzykow np (a jedno i drugie czesto idzie w parze- znaczy cukrzycy sa grupa zwiekszonego ryzyka jesli o choroby serca chodzi)
Przy sporym okrojeniu wegli z wyzszej grupy GI ( to akurat i Monti wyznawal)

PS OT kompletny ale jako ciekawostka tylko
ta niewiasta ( dietetyczka) tez wyznaje te teorie

https://www.facebook.com/pages/Maria-Mind-B...th/337393421445

CYTAT
Did you know that cholesterol levels are a very poor predictor of future heart attacks? The risk of future heart attacks has everything to do with excess levels of insulin. This is why diabetics are known to be at a high risk of heart disease.

Scientists used to think we had to worry only about our total cholesterol level, but then researchers found this wasn’t a very strong predictor of heart disease. Next came the realization that there was both “good” (HDL) and “bad” (LDL) cholesterol. This launched a war against “bad” cholesterol, which is predominantly elevated by saturated fat.

We now know that there are 2 types of LDL cholesterol:
1. Large, fluffy LDL particles that appear to have no potential to cause atherosclerosis or the development of plaques on the large or medium-sized arteries.
2. Small, dense LDL particles that are strongly associated with arterial plaques and this can increase the risk of heart disease.

To determine which type of LDL = find your ratio of triglycerides to HDL
-If ratio is less than 2, you have fluffy LDL particles that are not going to do you much harm.
-If ratio is greater than 4, you have small-dense LDL particles that increase the development of atherosclerotic plaques – regardless of your total cholesterol levels.

Harvard Medical School has confirmed the importance of this ratio; the higher your TG/HDL ratio, the more likely you would be to have a heart attack. In some cases 16 times more likely!

(>>>cd na Fb<<< )

Ten post edytował Bogusia123456 wto, 27 mar 2012 - 23:09
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 27 mar 2012 - 23:06
Post #2274

CYTAT(marghe. @ Tue, 27 Mar 2012 - 19:55) *
Dziękuję icon_smile.gif

A orientujesz sie może jak się ma zawartość tłuszczu w oleju kokosowym względem tegoż w maśle?
Bo muszę uważać na cholesterol Kota..


Marg, nie wiem ale ostatnio jakies herezje cholesterolowe wpadly mi w oko i rzekome prostowania dotychczasowych teorii ( o kluczowym znaczeniu tluszczu w tym temacie)

Ma byc ze niby nie az tak tluszcze co poziom cukru we krwi -skok spowodowany weglami.
Ale przyznaje ze sie nie wczytywalam.
Kardiolog sie w kazdym razie wypowiadal. Nie bede Ci mieszac bo nie wiem jak to sie ma do zalecen lekarskich,
ale w ww wlasnie kokosowe tluszcze uznawane sa za podstawe( jedna z) zywienia.
Tez kakaowiec, oliwa z oliwek a przede wszystkim olej lniany.
Zarowno dla osob z wysokim cholesterolem jak i dla cukrzykow np (a jedno i drugie czesto idzie w parze- znaczy cukrzycy sa grupa zwiekszonego ryzyka jesli o choroby serca chodzi)
Przy sporym okrojeniu wegli z wyzszej grupy GI ( to akurat i Monti wyznawal)

PS OT kompletny ale jako ciekawostka tylko
ta niewiasta ( dietetyczka) tez wyznaje te teorie

https://www.facebook.com/pages/Maria-Mind-B...th/337393421445

CYTAT
Did you know that cholesterol levels are a very poor predictor of future heart attacks? The risk of future heart attacks has everything to do with excess levels of insulin. This is why diabetics are known to be at a high risk of heart disease.

Scientists used to think we had to worry only about our total cholesterol level, but then researchers found this wasn’t a very strong predictor of heart disease. Next came the realization that there was both “good” (HDL) and “bad” (LDL) cholesterol. This launched a war against “bad” cholesterol, which is predominantly elevated by saturated fat.

We now know that there are 2 types of LDL cholesterol:
1. Large, fluffy LDL particles that appear to have no potential to cause atherosclerosis or the development of plaques on the large or medium-sized arteries.
2. Small, dense LDL particles that are strongly associated with arterial plaques and this can increase the risk of heart disease.

To determine which type of LDL = find your ratio of triglycerides to HDL
-If ratio is less than 2, you have fluffy LDL particles that are not going to do you much harm.
-If ratio is greater than 4, you have small-dense LDL particles that increase the development of atherosclerotic plaques – regardless of your total cholesterol levels.

Harvard Medical School has confirmed the importance of this ratio; the higher your TG/HDL ratio, the more likely you would be to have a heart attack. In some cases 16 times more likely!

(>>>cd na Fb<<< )
marghe.
śro, 28 mar 2012 - 07:55
dziękuję, poczytam i pomyślę icon_smile.gif
Oliwa z oliwek schodzi u nas hurtowo icon_wink.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 28 mar 2012 - 07:55
Post #2275

dziękuję, poczytam i pomyślę icon_smile.gif
Oliwa z oliwek schodzi u nas hurtowo icon_wink.gif
marghe.
śro, 28 mar 2012 - 09:53
dziÅ› spaghetti z rozmarynem i suszonymi pomidorami
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 28 mar 2012 - 09:53
Post #2276

dziÅ› spaghetti z rozmarynem i suszonymi pomidorami
Inkusia
śro, 28 mar 2012 - 10:11
U mnie też suszone pomidory ale zamierzam je wcisnąć do rolad ze schabu icon_smile.gif Nie wiem czy pasuje do tego odrobinka boczku i cebula tzn. do roladki do środka?
Inkusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,272
Dołączył: wto, 16 wrz 08 - 09:38
Nr użytkownika: 21,772




post śro, 28 mar 2012 - 10:11
Post #2277

U mnie też suszone pomidory ale zamierzam je wcisnąć do rolad ze schabu icon_smile.gif Nie wiem czy pasuje do tego odrobinka boczku i cebula tzn. do roladki do środka?

--------------------

marghe.
śro, 28 mar 2012 - 10:18
pewnie, że pasuje
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 28 mar 2012 - 10:18
Post #2278

pewnie, że pasuje
Inkusia
śro, 28 mar 2012 - 10:34
dzięki icon_smile.gif

właśnie tłukę mięso 06.gif
Inkusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,272
Dołączył: wto, 16 wrz 08 - 09:38
Nr użytkownika: 21,772




post śro, 28 mar 2012 - 10:34
Post #2279

dzięki icon_smile.gif

właśnie tłukę mięso 06.gif

--------------------

Abotak
śro, 28 mar 2012 - 14:42
lososiowe steki z grilla z sosem koperkowym
purre kalafiorowo-jarmuzowe z serem
fasolka zielona z odrobina masla cytrynowego
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 28 mar 2012 - 14:42
Post #2280

lososiowe steki z grilla z sosem koperkowym
purre kalafiorowo-jarmuzowe z serem
fasolka zielona z odrobina masla cytrynowego
> Co mamy dzisiaj na obiad?
Start new topic
Reply to this topic
140 Stron V  « poprzednia 112 113 114 115 116 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 14:54
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama