Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

KREM NA BLIZNY POOPERACYJNE - JAKI NAJLEPSZY ???

> 
miqa
pon, 16 mar 2009 - 10:47
Znalazłam na allegro krem na blizny i rozstępy No SCAR.
Czy ktoś z Was miał okazję go stosować , albo wie coś na jego temat, cena w internecie jest niska w porównaniu z ceną w aptece. Proszę piszcie. Dodam że jestem miesiąc po operacji pęcherzyka żółciowego i chcę aby ta blizna jak najszybciej wybielała.

Ten post edytował Ila czw, 19 mar 2009 - 09:24
miqa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pią, 13 mar 09 - 13:58
Nr użytkownika: 26,095




post pon, 16 mar 2009 - 10:47
Post #1

Znalazłam na allegro krem na blizny i rozstępy No SCAR.
Czy ktoś z Was miał okazję go stosować , albo wie coś na jego temat, cena w internecie jest niska w porównaniu z ceną w aptece. Proszę piszcie. Dodam że jestem miesiąc po operacji pęcherzyka żółciowego i chcę aby ta blizna jak najszybciej wybielała.
Mika
pon, 16 mar 2009 - 18:59
contratoubex lub tańszy tylko troche śmierdzący cepam icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 16 mar 2009 - 18:59
Post #2

contratoubex lub tańszy tylko troche śmierdzący cepam icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
tissaia
pon, 16 mar 2009 - 19:13
Contratubex. Jak dla mnie- rewelacja, bliznę miałam paskudną a teraz prawie nie ma po niej śladu. Wart swojej ceny.

A blizny po woreczku ( miałaś laparoskopię? ) ładnie bledną same..w sumie to maleńki punkciki sa.
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post pon, 16 mar 2009 - 19:13
Post #3

Contratubex. Jak dla mnie- rewelacja, bliznę miałam paskudną a teraz prawie nie ma po niej śladu. Wart swojej ceny.

A blizny po woreczku ( miałaś laparoskopię? ) ładnie bledną same..w sumie to maleńki punkciki sa.

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
~anula~
pon, 16 mar 2009 - 22:28
A stosował ktoś Contratubex u dziecka? Czy może jakiś inny specyfik lepiej? Mała moja rozwaliła sobie brodę no i blizna będzie ze 3 cm w sumie, więc nie taka znów mała... A i tak sobie muszę zakupić to może bym i ją od razu "jednolicie" potraktowała? Aha i czy te blizny to od razu po odejściu strupa najlepiej smarować czy trzeba odczekać, no nie wiem ile? Mam ślady po usuwaniu żylaków takie półtoramiesięczne - sama nie wiem, chyba już by się przydało się ich pozbywać?
~anula~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,091
Dołączył: nie, 26 lut 06 - 15:01
SkÄ…d: lubelskie
Nr użytkownika: 5,060

GG:


post pon, 16 mar 2009 - 22:28
Post #4

A stosował ktoś Contratubex u dziecka? Czy może jakiś inny specyfik lepiej? Mała moja rozwaliła sobie brodę no i blizna będzie ze 3 cm w sumie, więc nie taka znów mała... A i tak sobie muszę zakupić to może bym i ją od razu "jednolicie" potraktowała? Aha i czy te blizny to od razu po odejściu strupa najlepiej smarować czy trzeba odczekać, no nie wiem ile? Mam ślady po usuwaniu żylaków takie półtoramiesięczne - sama nie wiem, chyba już by się przydało się ich pozbywać?

--------------------
Madulka


Mika
pon, 16 mar 2009 - 22:32
możesz i córkę tą maścią "potraktować" icon_wink.gif
smaruje siÄ™ zagojone blizny
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 16 mar 2009 - 22:32
Post #5

możesz i córkę tą maścią "potraktować" icon_wink.gif
smaruje siÄ™ zagojone blizny

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
~anula~
pon, 16 mar 2009 - 23:01
dzięki Mika, poczekam jeszcze z tydzień, bo ta jej rana sprzed tygodnia dopiero.
aha i przy okazji znalazłam stary wątek, może się komus przyda
~anula~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,091
Dołączył: nie, 26 lut 06 - 15:01
SkÄ…d: lubelskie
Nr użytkownika: 5,060

GG:


post pon, 16 mar 2009 - 23:01
Post #6

dzięki Mika, poczekam jeszcze z tydzień, bo ta jej rana sprzed tygodnia dopiero.
aha i przy okazji znalazłam stary wątek, może się komus przyda

--------------------
Madulka


~anula~
wto, 17 mar 2009 - 20:04
A Dermatix może ktoś stosował? Poczytałam dziś sobie w necie i akurat o Contratubex były róóóżne opinie a o tym raczej same dobre.... Tylko ta cena: od 150 zł za 15 g - ale ponoć na długo wystarcza.
~anula~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,091
Dołączył: nie, 26 lut 06 - 15:01
SkÄ…d: lubelskie
Nr użytkownika: 5,060

GG:


post wto, 17 mar 2009 - 20:04
Post #7

A Dermatix może ktoś stosował? Poczytałam dziś sobie w necie i akurat o Contratubex były róóóżne opinie a o tym raczej same dobre.... Tylko ta cena: od 150 zł za 15 g - ale ponoć na długo wystarcza.

--------------------
Madulka


tissaia
sob, 21 mar 2009 - 15:10
Sam - no trochę smarowałam..sądzę, że koło 4-5 miesięcy tak regularnie po 2 razy dziennie, a potem to jak mi się przypomniało. miałam paskudną bliznę po usunięciu guza tarczycy, nie chciało mi się draństwo zagoić przez ponad pół roku i blizna była okropna. A teraz jej po prostu nie widać...
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post sob, 21 mar 2009 - 15:10
Post #8

Sam - no trochę smarowałam..sądzę, że koło 4-5 miesięcy tak regularnie po 2 razy dziennie, a potem to jak mi się przypomniało. miałam paskudną bliznę po usunięciu guza tarczycy, nie chciało mi się draństwo zagoić przez ponad pół roku i blizna była okropna. A teraz jej po prostu nie widać...

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
Anuk
sob, 21 mar 2009 - 23:12
Contratubex i Cepam mają taki sam skład, tylko producent i cena inna. Obecnie słyszłam również o ozonoterapii, podobno bardzo dobrze wspomaga leczenie blizn (www.centrumleczeniaran.pl)

Anuk
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post sob, 21 mar 2009 - 23:12
Post #9

Contratubex i Cepam mają taki sam skład, tylko producent i cena inna. Obecnie słyszłam również o ozonoterapii, podobno bardzo dobrze wspomaga leczenie blizn (www.centrumleczeniaran.pl)

Anuk

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
ewela
pon, 23 mar 2009 - 08:20
Witam!

Ja uzywałam krem no- scar . Jestem z niego bardzo zadowolona.
Jak rana po cesarce się zagoila, natychmiast zaczełam wklepywac ten krem. Aktulanie nie mam blizny, tzn jest malusia kreska, ale prawie niewidoczna.

Krem naprawdÄ™ polecam.

Pozdrawiam
Ewelka
ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
SkÄ…d: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post pon, 23 mar 2009 - 08:20
Post #10

Witam!

Ja uzywałam krem no- scar . Jestem z niego bardzo zadowolona.
Jak rana po cesarce się zagoila, natychmiast zaczełam wklepywac ten krem. Aktulanie nie mam blizny, tzn jest malusia kreska, ale prawie niewidoczna.

Krem naprawdÄ™ polecam.

Pozdrawiam
Ewelka
lena.
pon, 06 kwi 2009 - 09:58
ja stosowalam contractubex i cepan też. Niby jedno i to samo, ale cena inna... dla mnie bzdura. Moim zdaniem cepan nie jest wart nawet 1% contractubexu. Tym zelem smarowałam bliznę jakieś 2 m-ce i efekt był baaardzo zadowalający - a cepan prócz tego, ze zapach miał przykry - to jeszcze efektu nie przyniósł mi zadnego. Ja contractubex stosowałam tak, że nakładałam cienką warstewkę na bliznę i tylko lekko rozsmarowywałam i tak zostawiałam. Na początku probowałam to wmasowywać w nadziei, że przyniesie szybszy i lepszy efekt ale dostałam wysypki po kilku razach więc wcierać nie polecam.
lena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 01 lut 09 - 17:24
SkÄ…d: wlkp.
Nr użytkownika: 25,172




post pon, 06 kwi 2009 - 09:58
Post #11

ja stosowalam contractubex i cepan też. Niby jedno i to samo, ale cena inna... dla mnie bzdura. Moim zdaniem cepan nie jest wart nawet 1% contractubexu. Tym zelem smarowałam bliznę jakieś 2 m-ce i efekt był baaardzo zadowalający - a cepan prócz tego, ze zapach miał przykry - to jeszcze efektu nie przyniósł mi zadnego. Ja contractubex stosowałam tak, że nakładałam cienką warstewkę na bliznę i tylko lekko rozsmarowywałam i tak zostawiałam. Na początku probowałam to wmasowywać w nadziei, że przyniesie szybszy i lepszy efekt ale dostałam wysypki po kilku razach więc wcierać nie polecam.

--------------------

Mika
pon, 06 kwi 2009 - 10:20
CYTAT(perła @ Mon, 06 Apr 2009 - 09:58) *
ja stosowalam contractubex i cepan też. Niby jedno i to samo, ale cena inna... dla mnie bzdura. Moim zdaniem cepan nie jest wart nawet 1% contractubexu. Tym zelem smarowałam bliznę jakieś 2 m-ce i efekt był baaardzo zadowalający - a cepan prócz tego, ze zapach miał przykry - to jeszcze efektu nie przyniósł mi zadnego. Ja contractubex stosowałam tak, że nakładałam cienką warstewkę na bliznę i tylko lekko rozsmarowywałam i tak zostawiałam. Na początku probowałam to wmasowywać w nadziei, że przyniesie szybszy i lepszy efekt ale dostałam wysypki po kilku razach więc wcierać nie polecam.


dlatego trzeba wypróbować na sobie
to co Ty napisałaś o cepanie,ja mogłabym napisać o contratoubex`ie - nie to,że drogi to G działa icon_wink.gif
u mnie przez ten żel blizna zamiast się skurczyć to się rozeszła ...
więc nie zawsze to co droższe jest lepsze
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 06 kwi 2009 - 10:20
Post #12

CYTAT(perła @ Mon, 06 Apr 2009 - 09:58) *
ja stosowalam contractubex i cepan też. Niby jedno i to samo, ale cena inna... dla mnie bzdura. Moim zdaniem cepan nie jest wart nawet 1% contractubexu. Tym zelem smarowałam bliznę jakieś 2 m-ce i efekt był baaardzo zadowalający - a cepan prócz tego, ze zapach miał przykry - to jeszcze efektu nie przyniósł mi zadnego. Ja contractubex stosowałam tak, że nakładałam cienką warstewkę na bliznę i tylko lekko rozsmarowywałam i tak zostawiałam. Na początku probowałam to wmasowywać w nadziei, że przyniesie szybszy i lepszy efekt ale dostałam wysypki po kilku razach więc wcierać nie polecam.


dlatego trzeba wypróbować na sobie
to co Ty napisałaś o cepanie,ja mogłabym napisać o contratoubex`ie - nie to,że drogi to G działa icon_wink.gif
u mnie przez ten żel blizna zamiast się skurczyć to się rozeszła ...
więc nie zawsze to co droższe jest lepsze

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
lena.
pon, 06 kwi 2009 - 12:10
Mika pisałam to wyłącznie z własnego doświadczenia i zgadzam się z Tobą w 100% ze nie zawsze droższe lepsze od tańszego - w moim przypadku akurat sie to potwierdziło choć przy wyborze leku nie kierowałam się ceną a opiniami o nim.
lena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 01 lut 09 - 17:24
SkÄ…d: wlkp.
Nr użytkownika: 25,172




post pon, 06 kwi 2009 - 12:10
Post #13

Mika pisałam to wyłącznie z własnego doświadczenia i zgadzam się z Tobą w 100% ze nie zawsze droższe lepsze od tańszego - w moim przypadku akurat sie to potwierdziło choć przy wyborze leku nie kierowałam się ceną a opiniami o nim.

--------------------

Filip_inka
sob, 09 maj 2009 - 16:04
Hejka
Chcialam zapytac czy jesli minely juz dwa miesiace od operacji to jest jeszcze sens stosowania zelu?
Kilka tygodni po zabiegu smarowalam cepanem ale mam alergie na zapachy i niestety nie tolerowalam go...
Czy Contratubex tez tak strasznie jedzie cebula?
Filip_inka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,384
Dołączył: śro, 06 cze 07 - 13:32
Nr użytkownika: 14,790

GG:


post sob, 09 maj 2009 - 16:04
Post #14

Hejka
Chcialam zapytac czy jesli minely juz dwa miesiace od operacji to jest jeszcze sens stosowania zelu?
Kilka tygodni po zabiegu smarowalam cepanem ale mam alergie na zapachy i niestety nie tolerowalam go...
Czy Contratubex tez tak strasznie jedzie cebula?

--------------------


Nie kochać tylko dla zalet, kochać pomimo wad...
isllandia
czw, 14 maj 2009 - 17:40
A czy któraś z Was próbowała używać Contractubex na rozstęp? Póki co mam jeden mikroskopijny w okolicach pępka, ale to dopiero 33tc, więc może się ich pojawić więcej.
isllandia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,500
Dołączył: sob, 24 wrz 05 - 11:03
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 3,699

GG:


post czw, 14 maj 2009 - 17:40
Post #15

A czy któraś z Was próbowała używać Contractubex na rozstęp? Póki co mam jeden mikroskopijny w okolicach pępka, ale to dopiero 33tc, więc może się ich pojawić więcej.

--------------------


Zapraszam do mojego ?wiata:
Blog
lena.
pon, 25 maj 2009 - 13:32
w czasie ciąży bym nie radziła stosować, ale po można spróbować, a może pomoże icon_smile.gif
lena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 01 lut 09 - 17:24
SkÄ…d: wlkp.
Nr użytkownika: 25,172




post pon, 25 maj 2009 - 13:32
Post #16

w czasie ciąży bym nie radziła stosować, ale po można spróbować, a może pomoże icon_smile.gif

--------------------

cubusmama
wto, 02 cze 2009 - 19:43
CEPAN polecam. Stosowałam, mnie pomógł szybciutko w połączeniu z rozmasowywaniem tejże blizny.
cubusmama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 311
Dołączył: śro, 15 kwi 09 - 11:43
Nr użytkownika: 26,671

GG:


post wto, 02 cze 2009 - 19:43
Post #17

CEPAN polecam. Stosowałam, mnie pomógł szybciutko w połączeniu z rozmasowywaniem tejże blizny.

--------------------
KrystynaBoro
piÄ…, 18 gru 2015 - 09:13
[edit: moderacja]
KrystynaBoro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 18 gru 15 - 09:11
Nr użytkownika: 46,905




post piÄ…, 18 gru 2015 - 09:13
Post #18

[edit: moderacja]
Tigerek
sob, 19 gru 2015 - 20:23
Bzdury na bzdurach i bzdurami pogania... śmierdzi mi tu reklamą a nie maścią :/
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post sob, 19 gru 2015 - 20:23
Post #19

Bzdury na bzdurach i bzdurami pogania... śmierdzi mi tu reklamą a nie maścią :/

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
adrianna.otulak
pon, 02 maj 2016 - 13:57
Ja na blizny pooperacyjne stosowałam specjalne kremy. Dużo fajnych informacji można znaleźć na luxusportal lub w google. Udało mi się natrafić na markę Shiseido, która doskonale sprawdza się właśnie na tego typu problemu.
adrianna.otulak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: pią, 25 mar 16 - 12:51
Nr użytkownika: 47,324




post pon, 02 maj 2016 - 13:57
Post #20

Ja na blizny pooperacyjne stosowałam specjalne kremy. Dużo fajnych informacji można znaleźć na luxusportal lub w google. Udało mi się natrafić na markę Shiseido, która doskonale sprawdza się właśnie na tego typu problemu.
> KREM NA BLIZNY POOPERACYJNE - JAKI NAJLEPSZY ???
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 09:10
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama