Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

wady genetyczne,Twój najgorszy wybór

> 
cudo
czw, 15 kwi 2010 - 10:44
witam,
chciałam napisać kilka słów i podzielić się z innymi na temat wad genetycznych u dzieci ponieważ bardzo dużo doświadczyłam będąc w ciąży.
Mam 3.5 letnią córeczkę która urodziła się 6 tygodni wcześniej,pomimo tego że była wcześniakiem urodziła się zdrowa i było wszystko ok,ja będąc w 6 miesiący ciąży z nią doznałam pierwszego szoku! dopadł mnie syndrom Bella Polsy który odpowiadał za mimikę twarzy, miałam sparaliżowaną całą lewą stronę twarzy ,trwało to kilka miesięcy czułam się z tym okropnie ciągłe kontrole wizyty u specjalistów dały jednak pozytywne skutki które doprowadziły mnie do normalności.
Ale najgorsze chyba było jak zaszłam w ciążę po raz drugi:w 3 miesiący dowiedzieliśmy się z mężem że nasze dziecko ma dwie wady genetyczne w 4 miesiącu były już trzy wady,byłam zszokowana co dalej będzie,ze względu na ilość wad miałam zrobioną amniopunkcję aby stwierdzić czy dziecko na jakiś wrodzony syndrom który będzie decydował o zdrowiu i rozwoju dziecka.I teraz chciałabym nawiązać do tematu usunięcia ciąży z powodu wady genetycznej,
otóż czekając na wyniki i ostateczną odpowiedź brałam pod uwagę usunięcia ciąży,a ponieważ mieszkam w uk od kilku lat wiedziałam że jest to możliwe bez żadnego problemu nawet 6 miesiącu ciąży .Z wyników wykluczyli w 99% min.syndrom Downa ale moje dziecko wciąż miało wady dlatego decyzja należała do mnie czy dalej chcę prowadzić ciążę.Motałam się z własnymi myślami i z tym co będzie ale po rozmowie z mężem stwierdziliśmy że czekamy do samego końca i wtedy zobaczymy co będzie dalej.
Nasz synek ma dziś 5 tygodni urodził się zdrowy!!!!!!!!!!!dwie wady zniknęły pod sam koniec ciąży a jedną ma wciąż w sobie dlatego jak narazie nie przeszkadza mu w jego rozwoju!
dlatego wracając do powyższego czasami trzeba dać sobie szansę i podjąć decyzję przeciwną do tego co czujemy i myślimy,
co ma być i tak będzie w moim przypadku rozwiązanie było szczęśliwe ale i tak popieram złą decyzję kobiet jeżeli z dzidziunią jest źle!
cudo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: wto, 13 kwi 10 - 16:27
Nr użytkownika: 32,546




post czw, 15 kwi 2010 - 10:44
Post #1

witam,
chciałam napisać kilka słów i podzielić się z innymi na temat wad genetycznych u dzieci ponieważ bardzo dużo doświadczyłam będąc w ciąży.
Mam 3.5 letnią córeczkę która urodziła się 6 tygodni wcześniej,pomimo tego że była wcześniakiem urodziła się zdrowa i było wszystko ok,ja będąc w 6 miesiący ciąży z nią doznałam pierwszego szoku! dopadł mnie syndrom Bella Polsy który odpowiadał za mimikę twarzy, miałam sparaliżowaną całą lewą stronę twarzy ,trwało to kilka miesięcy czułam się z tym okropnie ciągłe kontrole wizyty u specjalistów dały jednak pozytywne skutki które doprowadziły mnie do normalności.
Ale najgorsze chyba było jak zaszłam w ciążę po raz drugi:w 3 miesiący dowiedzieliśmy się z mężem że nasze dziecko ma dwie wady genetyczne w 4 miesiącu były już trzy wady,byłam zszokowana co dalej będzie,ze względu na ilość wad miałam zrobioną amniopunkcję aby stwierdzić czy dziecko na jakiś wrodzony syndrom który będzie decydował o zdrowiu i rozwoju dziecka.I teraz chciałabym nawiązać do tematu usunięcia ciąży z powodu wady genetycznej,
otóż czekając na wyniki i ostateczną odpowiedź brałam pod uwagę usunięcia ciąży,a ponieważ mieszkam w uk od kilku lat wiedziałam że jest to możliwe bez żadnego problemu nawet 6 miesiącu ciąży .Z wyników wykluczyli w 99% min.syndrom Downa ale moje dziecko wciąż miało wady dlatego decyzja należała do mnie czy dalej chcę prowadzić ciążę.Motałam się z własnymi myślami i z tym co będzie ale po rozmowie z mężem stwierdziliśmy że czekamy do samego końca i wtedy zobaczymy co będzie dalej.
Nasz synek ma dziś 5 tygodni urodził się zdrowy!!!!!!!!!!!dwie wady zniknęły pod sam koniec ciąży a jedną ma wciąż w sobie dlatego jak narazie nie przeszkadza mu w jego rozwoju!
dlatego wracając do powyższego czasami trzeba dać sobie szansę i podjąć decyzję przeciwną do tego co czujemy i myślimy,
co ma być i tak będzie w moim przypadku rozwiązanie było szczęśliwe ale i tak popieram złą decyzję kobiet jeżeli z dzidziunią jest źle!

Posty w temacie
cudo   wady genetyczne,Twój najgorszy wybór   czw, 15 kwi 2010 - 10:44
kasiaaaaa   Nie jestem lekarzem, ale wady genetyczne nie znika...   czw, 15 kwi 2010 - 11:51
cudo   dziecko miaÅ‚o dwie cysty (torbiele) w główce kt...   czw, 15 kwi 2010 - 14:25
Bogusia123456   dziecko miaÅ‚o dwie cysty (torbiele) w główce kt...   sob, 22 maj 2010 - 12:10
ulla   Dziecko miaÅ‚o stwierdzone wady, czy jakieÅ› niepr...   czw, 15 kwi 2010 - 19:33
renek35   Najważniejsze, ze urodziÅ‚o siÄ™ zdrowe:) i życz...   czw, 15 kwi 2010 - 20:34
cudo   ChciaÅ‚am napisać co przeżyÅ‚am bÄ™dÄ…c w ciąż...   piÄ…, 16 kwi 2010 - 11:03
kasiaaaaa   Cudo po co te nerwy? NapisaÅ‚am Ci przecież, że ...   piÄ…, 16 kwi 2010 - 19:26
ulla   WADY GENETYCZNE sÄ… wywoÅ‚ane mutacjami w obrÄ™bie...   piÄ…, 16 kwi 2010 - 20:01
pirania   a mojemu dziecku sie nie cofnely wady- no ale coz ...   piÄ…, 16 kwi 2010 - 20:26
grzaÅ‚ka   wady genetyczne siÄ™ nie cofajÄ…, natomiast torbie...   piÄ…, 16 kwi 2010 - 20:36
pirania   ja znam tylko cerebral palsy.....   piÄ…, 16 kwi 2010 - 23:04
soneczko   co ma być i tak bÄ™dzie w moim przypadku rozwiÄ…z...   nie, 18 kwi 2010 - 18:10
szczurki2   Nie jest tak jak piszesz. w Polsce dopuszczalne je...   piÄ…, 21 maj 2010 - 23:13
pirania   w przypadku wady letalnej nie ma okreslonego wieku...   piÄ…, 21 maj 2010 - 23:31
szczurki2   Piranio , nie masz racji. Ustawa o planowaniu rodz...   sob, 22 maj 2010 - 08:51
azumi   Mój Kacperek też miaÅ‚ dwunaczyniowÄ… pÄ™powinÄ™...   sob, 22 maj 2010 - 21:23
grzaÅ‚ka   torbiele naczyniówki   sob, 22 maj 2010 - 21:45
szczurki2   Co Ty piszesz , jakie torbiele naczyniówki? Zwap...   sob, 22 maj 2010 - 21:58
monilka   Co Ty piszesz , jakie torbiele naczyniówki? Zwap...   sob, 22 maj 2010 - 22:04
szczurki2   Ok. WystraszyÅ‚am siÄ™ , że white spoty nazwaÅ‚a ...   sob, 22 maj 2010 - 22:18
> wady genetyczne,Twój najgorszy wybór
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 22:16
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama