Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

filtr do wody (kranówki)

, ten najpopularniejszy na literkę B ;)
> , ten najpopularniejszy na literkę B ;)
kasiazielonka
pon, 13 sty 2014 - 10:52
Zaopatrzyłam się w filtr do wody Britta - kiedys już taki miałam (ładnych kilkanascie lat temu)
oczywiscie producent zachwala w swojej ulotce ale mam pytanie, może ktoś wie więcej na ten temat

mieszkamy we Wro, tu woda ma duzo kamienia i robiłam testy woda przefiltrowana i nie - i rzeczywiscie nie ma kamienia, woad nie ma tez tego swojego "kamiennego" posmaku - ok o super ale są rzczy których nie widać... a nie wiem czy filtr ja "łapie"

Zgodnie z prawem w kranach nie może płynąc woda niezdatna do picia, ale... nigdy nie piłam kranówki, tak po prostu - ZAWSZE ją gotowałam i teraz pojawia się pytanie:

Czy po przefiltrowaniu wody filtrem B moge ją spokojnie pić? Mogę ją podać dzieciom? Co zdrowsze butelkowana, czy przefiltrowana kranówa - bo o jakości niektórych wód butelkowanych to już wiele słyszałam.

Macie jakieś wiarygodne źródła?
Jaka u Was praktyka?
kasiazielonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,728
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 19:24
Skąd: WrocLOVE
Nr użytkownika: 14,316




post pon, 13 sty 2014 - 10:52
Post #1

Zaopatrzyłam się w filtr do wody Britta - kiedys już taki miałam (ładnych kilkanascie lat temu)
oczywiscie producent zachwala w swojej ulotce ale mam pytanie, może ktoś wie więcej na ten temat

mieszkamy we Wro, tu woda ma duzo kamienia i robiłam testy woda przefiltrowana i nie - i rzeczywiscie nie ma kamienia, woad nie ma tez tego swojego "kamiennego" posmaku - ok o super ale są rzczy których nie widać... a nie wiem czy filtr ja "łapie"

Zgodnie z prawem w kranach nie może płynąc woda niezdatna do picia, ale... nigdy nie piłam kranówki, tak po prostu - ZAWSZE ją gotowałam i teraz pojawia się pytanie:

Czy po przefiltrowaniu wody filtrem B moge ją spokojnie pić? Mogę ją podać dzieciom? Co zdrowsze butelkowana, czy przefiltrowana kranówa - bo o jakości niektórych wód butelkowanych to już wiele słyszałam.

Macie jakieś wiarygodne źródła?
Jaka u Was praktyka?

--------------------



-mój kolorowankowy blog
MamaJulki
pon, 13 sty 2014 - 11:54
Ja mam dzbanek z tej firmy ale nie pije tej wody bezpośrednio tylko używam do gotowania i do herbaty/kawy. Czyli zawsze jest przegotowana.
Natomiast do picia jednak preferuję wodę butelkową icon_wink.gif
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post pon, 13 sty 2014 - 11:54
Post #2

Ja mam dzbanek z tej firmy ale nie pije tej wody bezpośrednio tylko używam do gotowania i do herbaty/kawy. Czyli zawsze jest przegotowana.
Natomiast do picia jednak preferuję wodę butelkową icon_wink.gif
kasiazielonka
wto, 14 sty 2014 - 15:34
ktos mi napisze jeszcze cosik - jak praktykuje icon_wink.gif
kasiazielonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,728
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 19:24
Skąd: WrocLOVE
Nr użytkownika: 14,316




post wto, 14 sty 2014 - 15:34
Post #3

ktos mi napisze jeszcze cosik - jak praktykuje icon_wink.gif

--------------------



-mój kolorowankowy blog
Ryjek
wto, 14 sty 2014 - 17:44
Ja uzywan i pije wode przefiltrowana z dzbanka. Moje dzieci tez taka pija. Pijemy tak od ok. pol roku i nie bylo jakis skutkow ubocznych. Filtr zmieniam co 2,5-3 tygodnia.
Ryjek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,888
Dołączył: śro, 14 cze 06 - 15:10
Skąd: Bogatynia
Nr użytkownika: 6,265

GG:


post wto, 14 sty 2014 - 17:44
Post #4

Ja uzywan i pije wode przefiltrowana z dzbanka. Moje dzieci tez taka pija. Pijemy tak od ok. pol roku i nie bylo jakis skutkow ubocznych. Filtr zmieniam co 2,5-3 tygodnia.

--------------------
Ryjek



rysa154
wto, 14 sty 2014 - 17:49
My pijemy przegotowana a dopiero potem filtrowana,chociaż jeśli jest wolimy butelkowana.
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
Skąd: b.
Nr użytkownika: 25,743




post wto, 14 sty 2014 - 17:49
Post #5

My pijemy przegotowana a dopiero potem filtrowana,chociaż jeśli jest wolimy butelkowana.

--------------------


kasiazielonka
wto, 14 sty 2014 - 19:50
dzieki dziewczyny:)
kasiazielonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,728
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 19:24
Skąd: WrocLOVE
Nr użytkownika: 14,316




post wto, 14 sty 2014 - 19:50
Post #6

dzieki dziewczyny:)

--------------------



-mój kolorowankowy blog
Agnieszka AZJ
wto, 14 sty 2014 - 20:01
Ja mam filtr w czajniku - dzięki temu nie osadza się w nim kamień. Dlatego filtrowanie przegotowanej wody wydaje mi się ciut bez sensu icon_wink.gif Lepiej odwrotnie.

Nieprzegotowaną, filtrowaną wodę używam do ekspresu i czasem do picia, ale mineralną w butelkach kupujemy i tak.

Mój filtr ma wskaźnik zuzycia, wymieniam, kiedy pokazuje, że trzeba.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post wto, 14 sty 2014 - 20:01
Post #7

Ja mam filtr w czajniku - dzięki temu nie osadza się w nim kamień. Dlatego filtrowanie przegotowanej wody wydaje mi się ciut bez sensu icon_wink.gif Lepiej odwrotnie.

Nieprzegotowaną, filtrowaną wodę używam do ekspresu i czasem do picia, ale mineralną w butelkach kupujemy i tak.

Mój filtr ma wskaźnik zuzycia, wymieniam, kiedy pokazuje, że trzeba.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Anielka
wto, 14 sty 2014 - 22:35
Pijamy co nam wpadnie w ręce. Jeśli ktoś zapomni uzupełnić dzbanka z przegotowaną, niefiltrowaną kranówką lub właśnie jest gorąca to pijemy prosto z kranu, mąż pija tylko taką, od zawsze. Żyjemy, mamy się dobrze, nie wiem czy dzięki temu czy mimo to. Kupuję butelkowaną tylko ze wzgl. na jej optynalną temperaturę choć irytuje mnie ta plastikowa butelka na blacie.
Anielka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 760
Dołączył: czw, 05 maj 05 - 23:48
Nr użytkownika: 3,086

GG:


post wto, 14 sty 2014 - 22:35
Post #8

Pijamy co nam wpadnie w ręce. Jeśli ktoś zapomni uzupełnić dzbanka z przegotowaną, niefiltrowaną kranówką lub właśnie jest gorąca to pijemy prosto z kranu, mąż pija tylko taką, od zawsze. Żyjemy, mamy się dobrze, nie wiem czy dzięki temu czy mimo to. Kupuję butelkowaną tylko ze wzgl. na jej optynalną temperaturę choć irytuje mnie ta plastikowa butelka na blacie.

--------------------
Kobieta, żona i matka ;-)


Tośka
śro, 15 sty 2014 - 07:51
ja też mam brittę ze wskaźnikiem zużycia filtra. Pijemy wodę przefiltrowaną nie przegotowaną. Nic nam nie jest, a filtr mamy ponad 3 lata.
Ja właśnie po to kupiłam brittę by nie gotować już wody z kranu
Tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,476
Dołączył: pią, 07 lip 06 - 08:49
Skąd: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 6,532

GG:


post śro, 15 sty 2014 - 07:51
Post #9

ja też mam brittę ze wskaźnikiem zużycia filtra. Pijemy wodę przefiltrowaną nie przegotowaną. Nic nam nie jest, a filtr mamy ponad 3 lata.
Ja właśnie po to kupiłam brittę by nie gotować już wody z kranu

--------------------
Tośka podwójna mama
Matyśki od 15.10.2008r. i
Marcyśki od 20.08.2012r.

Ammm
śro, 15 sty 2014 - 12:23
Ja mam jakiś filtr w lodówce i dzieci piją bezpośrednio z dystrybutora w lodówce. Do lodówki oczywiście podłączona jest zwykła kranówa. Bardzo to wygodne, bo dzieci obsługują się same 06.gif W ekspresie do kawy mam filtr britta wrzucany do pojemnika na wodę.

Herbaty idzie u nas mało, robię ze zwykłej kranówy lub używam ekspresu.

Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post śro, 15 sty 2014 - 12:23
Post #10

Ja mam jakiś filtr w lodówce i dzieci piją bezpośrednio z dystrybutora w lodówce. Do lodówki oczywiście podłączona jest zwykła kranówa. Bardzo to wygodne, bo dzieci obsługują się same 06.gif W ekspresie do kawy mam filtr britta wrzucany do pojemnika na wodę.

Herbaty idzie u nas mało, robię ze zwykłej kranówy lub używam ekspresu.



--------------------

Ciocia Magda
śro, 15 sty 2014 - 12:53
Poznańskie wodociągi przekonują, że należy pić wodę z kranu icon_mrgreen.gif

Ja korzystam w Brity, żeby unikać kamienia w czajniku i ekspresie, i niestety efekty zauważam tylko w pierwszym tygodniu (też mam wskaźnik zużycia, ale on mierzy tylko czas - 4 tygodnie - a nie prawdziwe zużycie, czyli stopień zanieczyszczenia filtra - chyba że czegoś nie wiem?). Jeśli zaś chodzi o picie wody bezpośrednio z filtra, to nie wiem, czy w tej stojącej wodzie nie rozwijają się jakieś bakterie? Sam dzbanek myje się co cztery tygodnie, ja np. nie trzymam go w lodówce - zresztą tak samo jak wody mineralnej, ale taka butelka rzadko stoi u nas dłużej niż 24h.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 15 sty 2014 - 12:53
Post #11

Poznańskie wodociągi przekonują, że należy pić wodę z kranu icon_mrgreen.gif

Ja korzystam w Brity, żeby unikać kamienia w czajniku i ekspresie, i niestety efekty zauważam tylko w pierwszym tygodniu (też mam wskaźnik zużycia, ale on mierzy tylko czas - 4 tygodnie - a nie prawdziwe zużycie, czyli stopień zanieczyszczenia filtra - chyba że czegoś nie wiem?). Jeśli zaś chodzi o picie wody bezpośrednio z filtra, to nie wiem, czy w tej stojącej wodzie nie rozwijają się jakieś bakterie? Sam dzbanek myje się co cztery tygodnie, ja np. nie trzymam go w lodówce - zresztą tak samo jak wody mineralnej, ale taka butelka rzadko stoi u nas dłużej niż 24h.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
zając_Poziomka
śro, 15 sty 2014 - 13:00
Ja tam myję dzbanek co 2 dzień. I pijemy prosto z niego. Spotkałam sie z wieloma opiniami, że woda butelkowana to dokładnie to samo, co kranówka. Nie jest ani zdrowsza ani czystsza.
Zwróciłabym tylko uwagę na to, czy oczyszczalnia dopuszcza w Waszym mieście picie kranówki - nie wszędzie jest zdatna do picia.
zając_Poziomka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,902
Dołączył: sob, 01 cze 13 - 12:23
Nr użytkownika: 42,247




post śro, 15 sty 2014 - 13:00
Post #12

Ja tam myję dzbanek co 2 dzień. I pijemy prosto z niego. Spotkałam sie z wieloma opiniami, że woda butelkowana to dokładnie to samo, co kranówka. Nie jest ani zdrowsza ani czystsza.
Zwróciłabym tylko uwagę na to, czy oczyszczalnia dopuszcza w Waszym mieście picie kranówki - nie wszędzie jest zdatna do picia.

--------------------




Bezimienna cząstka nas... 9.08.2013 (9w1d)
olivia
śro, 22 sty 2014 - 09:58
Bylam w poniedzialek z corka na szkolnej wycieczce w pawilonie wody , duzo ciekawych rzeczy sie dowiedzielismy o kranowie , nie bede pisac bo to tyczy Paryza , byla tez poruszona kwestia wody z britty , a wiec ta woda super nadaje sie do kawy , herbaty czy zelazka , ale do picia na surowo juz nie , pani tlumaczyla nam ze filtr britty zatrzymuje bakterie , osady ale tez wszystkie mineraly i wychodzi nam nic innego jak woda destylowana
olivia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 13:43
Skąd: francja
Nr użytkownika: 8,059

GG:


post śro, 22 sty 2014 - 09:58
Post #13

Bylam w poniedzialek z corka na szkolnej wycieczce w pawilonie wody , duzo ciekawych rzeczy sie dowiedzielismy o kranowie , nie bede pisac bo to tyczy Paryza , byla tez poruszona kwestia wody z britty , a wiec ta woda super nadaje sie do kawy , herbaty czy zelazka , ale do picia na surowo juz nie , pani tlumaczyla nam ze filtr britty zatrzymuje bakterie , osady ale tez wszystkie mineraly i wychodzi nam nic innego jak woda destylowana

--------------------

kasiazielonka
śro, 22 sty 2014 - 10:34
o, czyli wracam do butelkowanej icon_smile.gif albo choć na zmianę
dzięki olivia
kasiazielonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,728
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 19:24
Skąd: WrocLOVE
Nr użytkownika: 14,316




post śro, 22 sty 2014 - 10:34
Post #14

o, czyli wracam do butelkowanej icon_smile.gif albo choć na zmianę
dzięki olivia

--------------------



-mój kolorowankowy blog
IzaS
czw, 23 sty 2014 - 09:59
My pijemy z brity, nieprzegotowaną. Zauważyłam, że musiałabym wymieniać filtr już po 2 tygodniach. Albo pogorszyły się filtry, albo my więcej pijemy.
IzaS


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,238
Dołączył: nie, 27 kwi 03 - 10:59
Skąd: Krotoszyn
Nr użytkownika: 656

GG:


post czw, 23 sty 2014 - 09:59
Post #15

My pijemy z brity, nieprzegotowaną. Zauważyłam, że musiałabym wymieniać filtr już po 2 tygodniach. Albo pogorszyły się filtry, albo my więcej pijemy.

--------------------


Pilawianka
czw, 23 sty 2014 - 10:13
CYTAT(olivia @ Wed, 22 Jan 2014 - 09:58) *
ale tez wszystkie mineraly i wychodzi nam nic innego jak woda destylowana

Jakim cudem? Rozumiem, że po filtrze działającym na zasadzie odwróconej osmozy otrzymamy wodę nie nadającą się do picia (bo pozbawioną minerałów) ale po zwykłej Bricie? No jak?
Co prawda zajęcia z technologii wody, na której był duży dział o filtrach miałam chyba na 3 roku studiów (więc jakoś w 2006 czy 2007) ale chyba aż tyle się nie zmieniło.

Od kilku lat piję wodę bezpośrednio z dzbanka, żyję i mam się dobrze. Gdybym piła destylowaną to pewnie już bym tu nie pisała.
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post czw, 23 sty 2014 - 10:13
Post #16

CYTAT(olivia @ Wed, 22 Jan 2014 - 09:58) *
ale tez wszystkie mineraly i wychodzi nam nic innego jak woda destylowana

Jakim cudem? Rozumiem, że po filtrze działającym na zasadzie odwróconej osmozy otrzymamy wodę nie nadającą się do picia (bo pozbawioną minerałów) ale po zwykłej Bricie? No jak?
Co prawda zajęcia z technologii wody, na której był duży dział o filtrach miałam chyba na 3 roku studiów (więc jakoś w 2006 czy 2007) ale chyba aż tyle się nie zmieniło.

Od kilku lat piję wodę bezpośrednio z dzbanka, żyję i mam się dobrze. Gdybym piła destylowaną to pewnie już bym tu nie pisała.


--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

Krzyś 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im łatwiej, bo są razem,
i jest im trudniej, bo są razem."
justyna-8
pią, 24 sty 2014 - 19:02
Gdyby uzyskanie wody destylowanej było takie proste, laboratoria nie bawiłyby się w systemy destylacji wody. Myślę, że to był skrót myślowy.
Młodziutka, po odwróconej osmozie w laboratorium to ja mam wodę dejonizowaną. Tam to w ogóle nic nie ma.
justyna-8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 467
Dołączył: śro, 27 cze 07 - 11:59
Skąd: południowy-wschód
Nr użytkownika: 15,141

GG:


post pią, 24 sty 2014 - 19:02
Post #17

Gdyby uzyskanie wody destylowanej było takie proste, laboratoria nie bawiłyby się w systemy destylacji wody. Myślę, że to był skrót myślowy.
Młodziutka, po odwróconej osmozie w laboratorium to ja mam wodę dejonizowaną. Tam to w ogóle nic nie ma.

--------------------
Justyna, Anto? i Kalinka

kasia2299
czw, 27 mar 2014 - 12:02
Ja posiadam filtr pod kranem Bregus Protech + mineralizator i jestem bardzo zadowolona, wcześniej też używałam dzbanków i przegotowywałam wodę, ale ile można. U nas schodzi bardzo dużo wody, więc rozwiązanie jest świetne. Dodatkowo dzięki mineralizatorowi nie muszę już kupować wody butelkowanej ze sklepu i dźwigać zgrzewek icon_smile.gif
kasia2299


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: czw, 27 mar 14 - 11:32
Nr użytkownika: 43,791




post czw, 27 mar 2014 - 12:02
Post #18

Ja posiadam filtr pod kranem Bregus Protech + mineralizator i jestem bardzo zadowolona, wcześniej też używałam dzbanków i przegotowywałam wodę, ale ile można. U nas schodzi bardzo dużo wody, więc rozwiązanie jest świetne. Dodatkowo dzięki mineralizatorowi nie muszę już kupować wody butelkowanej ze sklepu i dźwigać zgrzewek icon_smile.gif
Miszka33
nie, 04 sty 2015 - 17:14
Ja mam filtr Dafi, a w zasadzie dzbanek z takim filtrem,w miejscu gdzie wcześniej mieszkałam miałam wodę ze studni głębinowej i była niezła, ja tu zamieszkałam to nie mogłam sie przyzwyczaić do smaku wody przefiltrowanej z rzeki, no nie mogłam. Długi czas kupowałam mineralną, ale ucieżliwe to dla mnie było i zdecydowałam się na filtr, w końcu nog na loterii nie wygrałam, a i kręgosłup zaczyna odmawiać mi posłuszeństwa. Wcześniej nie miałam takich problemów, zostalo mi po porodzie jak miałam bole z krzyża i z brzucha, masakra. Do tej pory mnie boli, a to już 2 lata...
Miszka33


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: nie, 04 sty 15 - 17:03
Nr użytkownika: 45,109




post nie, 04 sty 2015 - 17:14
Post #19

Ja mam filtr Dafi, a w zasadzie dzbanek z takim filtrem,w miejscu gdzie wcześniej mieszkałam miałam wodę ze studni głębinowej i była niezła, ja tu zamieszkałam to nie mogłam sie przyzwyczaić do smaku wody przefiltrowanej z rzeki, no nie mogłam. Długi czas kupowałam mineralną, ale ucieżliwe to dla mnie było i zdecydowałam się na filtr, w końcu nog na loterii nie wygrałam, a i kręgosłup zaczyna odmawiać mi posłuszeństwa. Wcześniej nie miałam takich problemów, zostalo mi po porodzie jak miałam bole z krzyża i z brzucha, masakra. Do tej pory mnie boli, a to już 2 lata...
vikav
pon, 05 cze 2017 - 07:28
Według mnie takie filtry do wody to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki nim otrzymujemy wodę dobrej jakości i gwarancje zdrowia dla całej rodziny. Filtrowanie wody za pomocą dwustopniowych filtrów wody, dostarcza wodę o parametrach wody butelkowanej, z zachowaniem 100% minerałów.
vikav


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 22
Dołączył: pon, 05 cze 17 - 07:09
Nr użytkownika: 49,717




post pon, 05 cze 2017 - 07:28
Post #20

Według mnie takie filtry do wody to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki nim otrzymujemy wodę dobrej jakości i gwarancje zdrowia dla całej rodziny. Filtrowanie wody za pomocą dwustopniowych filtrów wody, dostarcza wodę o parametrach wody butelkowanej, z zachowaniem 100% minerałów.
> filtr do wody (kranówki), ten najpopularniejszy na literkę B ;)
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 23:38
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama