Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Brokuły a robaki

> 
monga
czw, 08 wrz 2005 - 13:07
Czy miewacie robaki w brokułach ?

Jakiś czas temu - już ze 2 lata kupiłam piękną, dużą, główkę brokułową. Ugotowałam. Chciałam zjeść, ale woda w licznymi drobnymi bardzo owadami mnie odrzuciła - wywaliłam całość i zraziłam się do brokułów na długo.

Ostatnio się skusiłam - i znowu trafiłam na jakiś z żyjątkami icon_evil.gif

Czy ja mam takiego pecha ? Czy coś robicie wcześniej, żeby te owady się wyniosły przed gotowaniem ? Jakieś moczenie w occie itp. ?
monga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,809
Dołączył: pon, 24 maj 04 - 15:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,781

GG:


post czw, 08 wrz 2005 - 13:07
Post #1

Czy miewacie robaki w brokułach ?

Jakiś czas temu - już ze 2 lata kupiłam piękną, dużą, główkę brokułową. Ugotowałam. Chciałam zjeść, ale woda w licznymi drobnymi bardzo owadami mnie odrzuciła - wywaliłam całość i zraziłam się do brokułów na długo.

Ostatnio się skusiłam - i znowu trafiłam na jakiś z żyjątkami icon_evil.gif

Czy ja mam takiego pecha ? Czy coś robicie wcześniej, żeby te owady się wyniosły przed gotowaniem ? Jakieś moczenie w occie itp. ?

--------------------
Monika, Krzy? (22.07.2004) i Kasia (07.05.2007)


Sel
sob, 10 wrz 2005 - 11:35
Przyznam szczerze, że jedyne brokuly jakie spozywam to mrozone. Jeszcze nie trafily mi sie zarobaczone i mam nadzieje ze tak zostanie... icon_wink.gif
Sel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,928
Dołączył: nie, 11 kwi 04 - 22:29
SkÄ…d: stÄ…d :)
Nr użytkownika: 1,653




post sob, 10 wrz 2005 - 11:35
Post #2

Przyznam szczerze, że jedyne brokuly jakie spozywam to mrozone. Jeszcze nie trafily mi sie zarobaczone i mam nadzieje ze tak zostanie... icon_wink.gif

--------------------
Wszystko sie zmienia...sama juz nie wiem, czy ja to nadal ja....

Ciocia Magda
sob, 10 wrz 2005 - 12:20
no mi tak średnio raz do roku trafi się tłusta gąsiennica icon_rolleyes.gif , wydaję wtedy dziki okrzyk i wyrzucam cholerstwo do śmieci. i na długo odechciewa mi się brokułów i kalafiora.

Przed zakupem długo oglądam "od spodu" żeby ewentualnych lokatorów znaleźć przed zakupem.

Małe owady (muszki?) nigdy mi się nie trafiły
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 10 wrz 2005 - 12:20
Post #3

no mi tak średnio raz do roku trafi się tłusta gąsiennica icon_rolleyes.gif , wydaję wtedy dziki okrzyk i wyrzucam cholerstwo do śmieci. i na długo odechciewa mi się brokułów i kalafiora.

Przed zakupem długo oglądam "od spodu" żeby ewentualnych lokatorów znaleźć przed zakupem.

Małe owady (muszki?) nigdy mi się nie trafiły

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
i.
sob, 10 wrz 2005 - 12:56
Mnie się nie zdarzają, ale zawsze dokładnie oglądam i dzielę na mikroskopijne różyczki przed ugotowaniem.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post sob, 10 wrz 2005 - 12:56
Post #4

Mnie się nie zdarzają, ale zawsze dokładnie oglądam i dzielę na mikroskopijne różyczki przed ugotowaniem.
Potwora
sob, 10 wrz 2005 - 15:28
Ja, za radą Berka icon_biggrin.gif , moczę toto wcześniej w kwaśniej wodzie ( także brukselkę i kalafiory), zwykle te małe czarne wypływają na wierzch icon_twisted.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post sob, 10 wrz 2005 - 15:28
Post #5

Ja, za radą Berka icon_biggrin.gif , moczę toto wcześniej w kwaśniej wodzie ( także brukselkę i kalafiory), zwykle te małe czarne wypływają na wierzch icon_twisted.gif
Kojkoj
sob, 10 wrz 2005 - 17:21
Dziewuszki, cieszcie się z tych robali w brokułach, kalafiorach i innych warzywach.Tu w Holandii, gdzie obecnie mieszkam brokułowy czy kalafiorowy robal ucieka na widok swojego jedzenia. chemia, nawozy, metale ciężkie. Przyzwoity robal tego nie ruszy!!!!
Kojkoj


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 266
Dołączył: wto, 05 kwi 05 - 11:59
Nr użytkownika: 2,957




post sob, 10 wrz 2005 - 17:21
Post #6

Dziewuszki, cieszcie się z tych robali w brokułach, kalafiorach i innych warzywach.Tu w Holandii, gdzie obecnie mieszkam brokułowy czy kalafiorowy robal ucieka na widok swojego jedzenia. chemia, nawozy, metale ciężkie. Przyzwoity robal tego nie ruszy!!!!

--------------------
user posted image
monga
sob, 10 wrz 2005 - 21:37
Znaczy, że może mam większego pecha niż inni icon_wink.gif

CYTAT(Ola Fisia)
Ja, za radÄ… Berka  :D , moczÄ™ toto wczeÅ›niej w kwaÅ›niej wodzie ( także brukselkÄ™ i kalafiory), zwykle te maÅ‚e czarne wypÅ‚ywajÄ… na wierzch  :twisted:

Ola, czym zakwaszasz ? Octem czy kwaskiem cytrynowym ? Sokiem z cytryny ? Czymś innym ? Brokuły nie tracą później smakowo - znaczy czy kwaśne nie są ?
No i jak długo trzeba je przemoczyć ? icon_biggrin.gif
monga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,809
Dołączył: pon, 24 maj 04 - 15:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,781

GG:


post sob, 10 wrz 2005 - 21:37
Post #7

Znaczy, że może mam większego pecha niż inni icon_wink.gif

CYTAT(Ola Fisia)
Ja, za radÄ… Berka  :D , moczÄ™ toto wczeÅ›niej w kwaÅ›niej wodzie ( także brukselkÄ™ i kalafiory), zwykle te maÅ‚e czarne wypÅ‚ywajÄ… na wierzch  :twisted:

Ola, czym zakwaszasz ? Octem czy kwaskiem cytrynowym ? Sokiem z cytryny ? Czymś innym ? Brokuły nie tracą później smakowo - znaczy czy kwaśne nie są ?
No i jak długo trzeba je przemoczyć ? icon_biggrin.gif

--------------------
Monika, Krzy? (22.07.2004) i Kasia (07.05.2007)


Potwora
nie, 11 wrz 2005 - 13:28
Zakwaszam octem, trzymam w kwaśniej wodzie jakiś czas, nie wiem dokładnie ile, potem jeszcze myję pod bierzącą wodą i gotuję. Nie zauważyłam niekorzytsnych zmian smakowych icon_wink.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post nie, 11 wrz 2005 - 13:28
Post #8

Zakwaszam octem, trzymam w kwaśniej wodzie jakiś czas, nie wiem dokładnie ile, potem jeszcze myję pod bierzącą wodą i gotuję. Nie zauważyłam niekorzytsnych zmian smakowych icon_wink.gif
monga
pon, 12 wrz 2005 - 20:44
Dzięki, wypróbuję przy najbliższej okazji icon_lol.gif
monga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,809
Dołączył: pon, 24 maj 04 - 15:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,781

GG:


post pon, 12 wrz 2005 - 20:44
Post #9

Dzięki, wypróbuję przy najbliższej okazji icon_lol.gif

--------------------
Monika, Krzy? (22.07.2004) i Kasia (07.05.2007)


anita
pon, 26 wrz 2005 - 15:21
dzisiaj trafiłam na brokuła z pięknymi zielonymi tłuściutkimi robalami z kilkanaście ich było, na razie wypłukałałam, podzieliłam na rózyczki i lezy toto w garnku ale chyba nie ugotuje bo jak sobie je przypomne to mi niedobrze icon_rolleyes.gif
ja chce brokuła a teraz bede sie bała icon_mad.gif
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post pon, 26 wrz 2005 - 15:21
Post #10

dzisiaj trafiłam na brokuła z pięknymi zielonymi tłuściutkimi robalami z kilkanaście ich było, na razie wypłukałałam, podzieliłam na rózyczki i lezy toto w garnku ale chyba nie ugotuje bo jak sobie je przypomne to mi niedobrze icon_rolleyes.gif
ja chce brokuła a teraz bede sie bała icon_mad.gif
Mandwy74
czw, 08 sie 2019 - 20:09
Plaga mszyce i ślimaków i innych robaków to dla mnie po prostu jakaś masakra. Aby radzić sobie jakos z tymi insektami to zobacz na stronę https://chemirol.com.pl . ja skorzytsałam z ich pomocy i dzięki temu mogę cieszyć się pięknym ogrodem. Warto dodać że te insektycydy są bezpieczne dla owadów zapylających więc nie musisz się martwić o pszczółki
Mandwy74


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: wto, 06 sie 19 - 17:41
Nr użytkownika: 53,240




post czw, 08 sie 2019 - 20:09
Post #11

Plaga mszyce i ślimaków i innych robaków to dla mnie po prostu jakaś masakra. Aby radzić sobie jakos z tymi insektami to zobacz na stronę https://chemirol.com.pl . ja skorzytsałam z ich pomocy i dzięki temu mogę cieszyć się pięknym ogrodem. Warto dodać że te insektycydy są bezpieczne dla owadów zapylających więc nie musisz się martwić o pszczółki
> BrokuÅ‚y a robaki
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 23:01
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama