Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

obuwie męskie zimą

> 
Mafia
czw, 08 lis 2007 - 14:47
CYTAT(ms.mez @ czw, 08 lis 2007 - 13:55) *
o Jest raczej konserwatystą. No więc tak jak mówisz, Macia, w grę wchodzą buty "oficjalne", mówisz, że tylko wiązane?


Jak konserwatysta, to pewnie wolałby wiązane. Na allegro widzę, że są też wsuwane ocieplane, określane jako wizytowe, ale nie wiem czy one się nadają dla konserwatysty do garniturowych spodni.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post czw, 08 lis 2007 - 14:47
Post #21

CYTAT(ms.mez @ czw, 08 lis 2007 - 13:55) *
o Jest raczej konserwatystą. No więc tak jak mówisz, Macia, w grę wchodzą buty "oficjalne", mówisz, że tylko wiązane?


Jak konserwatysta, to pewnie wolałby wiązane. Na allegro widzę, że są też wsuwane ocieplane, określane jako wizytowe, ale nie wiem czy one się nadają dla konserwatysty do garniturowych spodni.

--------------------
Mafia
matylda
czw, 08 lis 2007 - 17:46
CYTAT(ms.mez @ czw, 08 lis 2007 - 07:55) *
I tu mam jeszcze pytanie do renaty - jak kupujecie buty na zimę, to po czym poznać, że podeszwa nie będzie się ślizgać na lodzie?



Musza miec bieznik, gladkie sie slizgaja (zasada podobna jak przy oponach do samochodu).
matylda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: śro, 02 cze 04 - 17:14
Nr użytkownika: 1,822




post czw, 08 lis 2007 - 17:46
Post #22

CYTAT(ms.mez @ czw, 08 lis 2007 - 07:55) *
I tu mam jeszcze pytanie do renaty - jak kupujecie buty na zimę, to po czym poznać, że podeszwa nie będzie się ślizgać na lodzie?



Musza miec bieznik, gladkie sie slizgaja (zasada podobna jak przy oponach do samochodu).
agabr
czw, 08 lis 2007 - 18:11
CYTAT(grzalka @ śro, 07 lis 2007 - 21:52) *
mój też w stylu irlandzkim- cały rok w półbutach, tylko na sanki z dziećmi ubiera takie trapery z goretexem, które ma od 15 lat

o to jak u nas , tlumacze go jednak tym , ze jezdzi tylko samochodem , zawsze w garniturze , trapery ma od 3 lat icon_smile.gif i zaklada tylko na sanki.Jako osobisty sukces poczytuje fakt ze moj maz przestal sie zdumiewac faktem iz buty nie sa caloroczne .b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 08 lis 2007 - 18:11
Post #23

CYTAT(grzalka @ śro, 07 lis 2007 - 21:52) *
mój też w stylu irlandzkim- cały rok w półbutach, tylko na sanki z dziećmi ubiera takie trapery z goretexem, które ma od 15 lat

o to jak u nas , tlumacze go jednak tym , ze jezdzi tylko samochodem , zawsze w garniturze , trapery ma od 3 lat icon_smile.gif i zaklada tylko na sanki.Jako osobisty sukces poczytuje fakt ze moj maz przestal sie zdumiewac faktem iz buty nie sa caloroczne .b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
agabr
czw, 08 lis 2007 - 18:18
o takie kupilam ale poki co je kontestuje https://www.ecco.com/pl/pl/kolekcja/meskie/...00172/detail.do

Natomiast buty ocieplane do garnituru to imo porazka , noga sie w tym poci i wyglada jak wyglada .b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 08 lis 2007 - 18:18
Post #24

o takie kupilam ale poki co je kontestuje https://www.ecco.com/pl/pl/kolekcja/meskie/...00172/detail.do

Natomiast buty ocieplane do garnituru to imo porazka , noga sie w tym poci i wyglada jak wyglada .b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
Ciocia Magda
czw, 08 lis 2007 - 18:39
CYTAT(agnieszkabryndza @ czw, 08 lis 2007 - 18:11) *
Jako osobisty sukces poczytuje fakt ze moj maz przestal sie zdumiewac faktem iz buty nie sa caloroczne .b


Jak tego dokonałaś? Mój wczoraj przyszedł do domu z przemoczonymi stopami, bo założył półbuty "letnie", z taką plecionką na podbiciu (sam je sobie kupował, słowo!)

No więc faktycznie, z praktycznego punktu widzenia z tymi butami to kanał - mój mąż jest nauczycielem-biurokrążcą, jeździ autem, ale w obrębie ścisłego centrum Poznania przejść na nogach musi. Może powinien nosić obuwie na zmianę? icon_wink.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post czw, 08 lis 2007 - 18:39
Post #25

CYTAT(agnieszkabryndza @ czw, 08 lis 2007 - 18:11) *
Jako osobisty sukces poczytuje fakt ze moj maz przestal sie zdumiewac faktem iz buty nie sa caloroczne .b


Jak tego dokonałaś? Mój wczoraj przyszedł do domu z przemoczonymi stopami, bo założył półbuty "letnie", z taką plecionką na podbiciu (sam je sobie kupował, słowo!)

No więc faktycznie, z praktycznego punktu widzenia z tymi butami to kanał - mój mąż jest nauczycielem-biurokrążcą, jeździ autem, ale w obrębie ścisłego centrum Poznania przejść na nogach musi. Może powinien nosić obuwie na zmianę? icon_wink.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
amania
czw, 08 lis 2007 - 18:44
Mój bardzo lubi Clark'sy, bo mają zawsze w ofercie takie wyższe półbuty. Na zimę właśnie, często trochę ocieplane. No i na grubych podeszwach.
Mniej więcej w takim klimacie:

Choć te aktualne nie są wiązane.
Oprócz tego oczywiście sportowe traperki.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post czw, 08 lis 2007 - 18:44
Post #26

Mój bardzo lubi Clark'sy, bo mają zawsze w ofercie takie wyższe półbuty. Na zimę właśnie, często trochę ocieplane. No i na grubych podeszwach.
Mniej więcej w takim klimacie:

Choć te aktualne nie są wiązane.
Oprócz tego oczywiście sportowe traperki.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
NIUNKA
czw, 08 lis 2007 - 20:27
A ja i mój mąż mamy takie byty na zimę:

https://www.salomonoutdoor.com/pl/products/...-16-418883.html
NIUNKA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,701
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 19:37
SkÄ…d: Leeds - Trzebinia
Nr użytkownika: 9,939

GG:


post czw, 08 lis 2007 - 20:27
Post #27

A ja i mój mąż mamy takie byty na zimę:

https://www.salomonoutdoor.com/pl/products/...-16-418883.html

--------------------
DANIEL ur. 12.11.2007 o 17:26, 3540gr, 53cm

ADRIAN ur. 28.01.2011 o 10:34, 2900gr, 49cm

SARA ur. 27.01.2014 o 10:25, 2970gr, 50cm
cydorka
piÄ…, 09 lis 2007 - 19:24
CYTAT(ms.mez @ czw, 08 lis 2007 - 13:55) *
o nie, nie ma szans na buty typu Martens. Mój mąż nie nosił ich nawet 10 lat temu, nie mówiąc o teraz. Jest raczej konserwatystą.


ale dlaczego- mój małż też konserwa i w martensach klasiko ta żółta nitka mu nie pasi- ale ona ma takie, tzn taki typ:


nie mają nitki- jest zatopiona i maja bardziej wydłuzony czub
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post piÄ…, 09 lis 2007 - 19:24
Post #28

CYTAT(ms.mez @ czw, 08 lis 2007 - 13:55) *
o nie, nie ma szans na buty typu Martens. Mój mąż nie nosił ich nawet 10 lat temu, nie mówiąc o teraz. Jest raczej konserwatystą.


ale dlaczego- mój małż też konserwa i w martensach klasiko ta żółta nitka mu nie pasi- ale ona ma takie, tzn taki typ:


nie mają nitki- jest zatopiona i maja bardziej wydłuzony czub
cydorka
piÄ…, 09 lis 2007 - 19:29
CYTAT(Ika @ śro, 07 lis 2007 - 22:45) *
G. nosi glany niemal cały rok. Takie, jak policja teraz nosi.



czy G. te buty nabywa przez internet czy macie jakis sprawdzony sklep?
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post piÄ…, 09 lis 2007 - 19:29
Post #29

CYTAT(Ika @ śro, 07 lis 2007 - 22:45) *
G. nosi glany niemal cały rok. Takie, jak policja teraz nosi.



czy G. te buty nabywa przez internet czy macie jakis sprawdzony sklep?
cyd
Kocurek
piÄ…, 09 lis 2007 - 22:07
CYTAT(Meggi @ śro, 07 lis 2007 - 19:35) *
Mój całym rokiem chodzi tylko w takich no wyjatki sa latem wtedy ubiera sandały, ale ten model buta kupuje juz od 9 lat napewno, icon_wink.gif
https://www.allegro.pl/item263872907_glany_...6_skora_e8.html


Mój też ma takie, i praktycznie tylko w nich chodzi.

Edit:
Chciałam dopisać, że buty G. są super - interesuje mnie, za ile i gdzie icon_wink.gif


Ten post edytował Kocurek pią, 09 lis 2007 - 22:12
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post piÄ…, 09 lis 2007 - 22:07
Post #30

CYTAT(Meggi @ śro, 07 lis 2007 - 19:35) *
Mój całym rokiem chodzi tylko w takich no wyjatki sa latem wtedy ubiera sandały, ale ten model buta kupuje juz od 9 lat napewno, icon_wink.gif
https://www.allegro.pl/item263872907_glany_...6_skora_e8.html


Mój też ma takie, i praktycznie tylko w nich chodzi.

Edit:
Chciałam dopisać, że buty G. są super - interesuje mnie, za ile i gdzie icon_wink.gif


--------------------
Ika
piÄ…, 09 lis 2007 - 22:39
Cyd, kupujemy przez internet, w sprawdzonym sklepie (tam mu też swego czasu kupowałam 65-tkę), a właśnie dziś wypatrzyłam tę samą nazwę, co sklep, na Kopernika i muszę sprawdzić, czy to aby nie ich stacjonarny icon_smile.gif


Kocurek, kupujemy w militaria.pl, nie pamiętam ceny, chyba koło 2 stów jakiś rok temu icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post piÄ…, 09 lis 2007 - 22:39
Post #31

Cyd, kupujemy przez internet, w sprawdzonym sklepie (tam mu też swego czasu kupowałam 65-tkę), a właśnie dziś wypatrzyłam tę samą nazwę, co sklep, na Kopernika i muszę sprawdzić, czy to aby nie ich stacjonarny icon_smile.gif


Kocurek, kupujemy w militaria.pl, nie pamiętam ceny, chyba koło 2 stów jakiś rok temu icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
polasia
piÄ…, 09 lis 2007 - 22:49
Mój mąż z racji zawodu musi do pracy w garniturze. Z zamiłowania jest zapalonym turystą górskim. Dlatego na zimę kupiliśmy buty nieco za kostkę ale gore-tex. Ja jestem spokojna, że nogi mu nie przemoką. Mąż zadowolony bo buty ma "prawie" górskie, a do garnituru wyglądają jak eleganckie półbuty. icon_smile.gif
A wyglÄ…dajÄ… tak:
https://www.amazon.com/ECCO-Mens-Arlanda-Go...t/dp/B000H75BE6
polasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 745
Dołączył: nie, 29 paź 06 - 23:59
Skąd: Warszawa i Poznań
Nr użytkownika: 8,253




post piÄ…, 09 lis 2007 - 22:49
Post #32

Mój mąż z racji zawodu musi do pracy w garniturze. Z zamiłowania jest zapalonym turystą górskim. Dlatego na zimę kupiliśmy buty nieco za kostkę ale gore-tex. Ja jestem spokojna, że nogi mu nie przemoką. Mąż zadowolony bo buty ma "prawie" górskie, a do garnituru wyglądają jak eleganckie półbuty. icon_smile.gif
A wyglÄ…dajÄ… tak:
https://www.amazon.com/ECCO-Mens-Arlanda-Go...t/dp/B000H75BE6

--------------------
Pozdrawiam
Polasia mama Stasia (12.07.06) i Piotrusia (1.11.08)

Uwielbiam rodzić dzieci
cydorka
piÄ…, 09 lis 2007 - 22:51
CYTAT(Ika @ piÄ…, 09 lis 2007 - 22:39) *
Cyd, kupujemy przez internet, w sprawdzonym sklepie (tam mu też swego czasu kupowałam 65-tkę), a właśnie dziś wypatrzyłam tę samą nazwę, co sklep, na Kopernika i muszę sprawdzić, czy to aby nie ich stacjonarny icon_smile.gif


Kocurek, kupujemy w militaria.pl, nie pamiętam ceny, chyba koło 2 stów jakiś rok temu icon_smile.gif


mówisz, ze przysłowiowy rozmiar trzymają?

na takie małż może się da namówić
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post piÄ…, 09 lis 2007 - 22:51
Post #33

CYTAT(Ika @ piÄ…, 09 lis 2007 - 22:39) *
Cyd, kupujemy przez internet, w sprawdzonym sklepie (tam mu też swego czasu kupowałam 65-tkę), a właśnie dziś wypatrzyłam tę samą nazwę, co sklep, na Kopernika i muszę sprawdzić, czy to aby nie ich stacjonarny icon_smile.gif


Kocurek, kupujemy w militaria.pl, nie pamiętam ceny, chyba koło 2 stów jakiś rok temu icon_smile.gif


mówisz, ze przysłowiowy rozmiar trzymają?

na takie małż może się da namówić
cyd
Ika
piÄ…, 09 lis 2007 - 23:08
CYTAT(cydorka @ piÄ…, 09 lis 2007 - 22:51) *
mówisz, ze przysłowiowy rozmiar trzymają?

na takie małż może się da namówić
cyd


Cyd, oni tam podają wkładkę w centymetrach, więc można sprawdzić. Przynajmniej podawali, a jeśli już tego nie ma, to można zapytać mailem.
Ja zresztą sprawdzę ten sklep na Kopernika i jeśli to ich, to dam Ci znać icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post piÄ…, 09 lis 2007 - 23:08
Post #34

CYTAT(cydorka @ piÄ…, 09 lis 2007 - 22:51) *
mówisz, ze przysłowiowy rozmiar trzymają?

na takie małż może się da namówić
cyd


Cyd, oni tam podają wkładkę w centymetrach, więc można sprawdzić. Przynajmniej podawali, a jeśli już tego nie ma, to można zapytać mailem.
Ja zresztą sprawdzę ten sklep na Kopernika i jeśli to ich, to dam Ci znać icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
okko
piÄ…, 09 lis 2007 - 23:33
Mój J. od kiedy kupił rok temu pierwsze ecco już innych nie uznaje.
Tym razem na zimÄ™ te
Uznał, że wysokie nie są mu potrzebne bo i tak robi tylko kilka kroków od i do samochodu
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post piÄ…, 09 lis 2007 - 23:33
Post #35

Mój J. od kiedy kupił rok temu pierwsze ecco już innych nie uznaje.
Tym razem na zimÄ™ te
Uznał, że wysokie nie są mu potrzebne bo i tak robi tylko kilka kroków od i do samochodu

--------------------


sdw
sob, 10 lis 2007 - 07:44
Magda, żeby podeszwa się nie ślizgała musi mieć przynajmniej 80% gumy w składzie. Niekoniecznie zaś powinna być żłobiona. Zdecydowanie naj jest kauczuk i termokauczuk (ten drugi dodatkowo "wchłania zimno" icon_rolleyes.gif czy jak to tam ująć).Sprawdzić możesz palcem 06.gif Naciskasz na podeszwę i próbujesz przesunąć. Tylko w gładkim miejscu, ofkors. Jak czujesz opór to jest ok.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post sob, 10 lis 2007 - 07:44
Post #36

Magda, żeby podeszwa się nie ślizgała musi mieć przynajmniej 80% gumy w składzie. Niekoniecznie zaś powinna być żłobiona. Zdecydowanie naj jest kauczuk i termokauczuk (ten drugi dodatkowo "wchłania zimno" icon_rolleyes.gif czy jak to tam ująć).Sprawdzić możesz palcem 06.gif Naciskasz na podeszwę i próbujesz przesunąć. Tylko w gładkim miejscu, ofkors. Jak czujesz opór to jest ok.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
anuÅ›
sob, 10 lis 2007 - 09:55
Mój mąż zimą nosi coś takiego: na zimę

Ale tak naprawdę to nosi je tylko gdy wyjeżdżamy w góry lub w Wawie spadnie duużo śniegu. Na codzień chodzi czy raczej jeździ w zwykłych półbutach.

A twierdzi, że najmniej śliska jest podeszwa typu Vibram - cokolwiek to znaczy (ja się nie znam).

Ten post edytował anuś sob, 10 lis 2007 - 09:56
anuÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post sob, 10 lis 2007 - 09:55
Post #37

Mój mąż zimą nosi coś takiego: na zimę

Ale tak naprawdę to nosi je tylko gdy wyjeżdżamy w góry lub w Wawie spadnie duużo śniegu. Na codzień chodzi czy raczej jeździ w zwykłych półbutach.

A twierdzi, że najmniej śliska jest podeszwa typu Vibram - cokolwiek to znaczy (ja się nie znam).
Ciocia Magda
sob, 10 lis 2007 - 09:55
Polasia, zajeżyste te buty, które zalinkowałaś! Sprowadzaliście je ze Stanów?

Podobają mi się też te, co pokazała Amania (która wszak znana jest z dobrego gustu skądinąd) i nawet takie widziałam na Półwiejskiej w sklepie Ryłki - za 200zł, więc z pewnością taniej niż Clerksy. Tyle że rozmiaru 46 nie mają - ale może B. zmieści się w 45.

Jeszcze tylko przetestuję podeszwę metodą Ciotki Manueli (wiedziałam, że na specjalistę można liczyć ;P) i kto wie, może uda się coś kupić. Wiola, o tym z czego jest zrobiona podeszwa pewnie nie piszą na opakowaniu, co?

PS: mój mąż, od kiedy buty ecco rozpadły mu się dokładnie w tym samym tempie co normalnie (czyli po ok. pół roku) nie uznaje tej marki. Może faktycznie zaciągnę go do jakiegoś martensa czy heavy duty (sama tam kupuję buty).

Ten post edytował ms.mez sob, 10 lis 2007 - 09:58
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 10 lis 2007 - 09:55
Post #38

Polasia, zajeżyste te buty, które zalinkowałaś! Sprowadzaliście je ze Stanów?

Podobają mi się też te, co pokazała Amania (która wszak znana jest z dobrego gustu skądinąd) i nawet takie widziałam na Półwiejskiej w sklepie Ryłki - za 200zł, więc z pewnością taniej niż Clerksy. Tyle że rozmiaru 46 nie mają - ale może B. zmieści się w 45.

Jeszcze tylko przetestuję podeszwę metodą Ciotki Manueli (wiedziałam, że na specjalistę można liczyć ;P) i kto wie, może uda się coś kupić. Wiola, o tym z czego jest zrobiona podeszwa pewnie nie piszą na opakowaniu, co?

PS: mój mąż, od kiedy buty ecco rozpadły mu się dokładnie w tym samym tempie co normalnie (czyli po ok. pół roku) nie uznaje tej marki. Może faktycznie zaciągnę go do jakiegoś martensa czy heavy duty (sama tam kupuję buty).

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
sdw
sob, 10 lis 2007 - 10:07
Magda, ja tak rzadko kupuję buty (własciwie tylko dziecięce), ze nawet nie iwem, co piszą na pudełkach. Acz sądzę, ze informacji z czego wykonanan jest podeszwa nie ma. Dodam jeszcze tylko, że skórzana podeszwa na zimę się absolutnie nie nadaje. Chyba, ze jej spodnia część pokryta jest guma. A dodaję to dlatego, że ostatnimi czasy widuję w salonach takich bardziej Ą i Ę buty zimowe na skórzanych podeszwach. I jakkolwiek by to pięknie, elegancko i ą ę nie wyglądało, na polskie zimy prawdziwe się nie nadaje. Zęby można w najlepszym wypadku powybijac icon_wink.gif.

Aha, Magda, dobra podeszwa jest miękka. Stuknąwszy paznokciem nie powinnas usłyszeć nic 03.gif Jak uslyszysz to na out.

P.S. Jako żywo jeszcze nigdy nie tłumaczyłam zdalnie różnic między podeszwami. Stąd nieco kulawy opis. Ajm sory.

Wibram to guma wlasnie. O własciwiościach teromakauczuku.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post sob, 10 lis 2007 - 10:07
Post #39

Magda, ja tak rzadko kupuję buty (własciwie tylko dziecięce), ze nawet nie iwem, co piszą na pudełkach. Acz sądzę, ze informacji z czego wykonanan jest podeszwa nie ma. Dodam jeszcze tylko, że skórzana podeszwa na zimę się absolutnie nie nadaje. Chyba, ze jej spodnia część pokryta jest guma. A dodaję to dlatego, że ostatnimi czasy widuję w salonach takich bardziej Ą i Ę buty zimowe na skórzanych podeszwach. I jakkolwiek by to pięknie, elegancko i ą ę nie wyglądało, na polskie zimy prawdziwe się nie nadaje. Zęby można w najlepszym wypadku powybijac icon_wink.gif.

Aha, Magda, dobra podeszwa jest miękka. Stuknąwszy paznokciem nie powinnas usłyszeć nic 03.gif Jak uslyszysz to na out.

P.S. Jako żywo jeszcze nigdy nie tłumaczyłam zdalnie różnic między podeszwami. Stąd nieco kulawy opis. Ajm sory.

Wibram to guma wlasnie. O własciwiościach teromakauczuku.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
anuÅ›
sob, 10 lis 2007 - 10:15
CYTAT(ms.mez @ sob, 10 lis 2007 - 09:55) *
Polasia, zajeżyste te buty, które zalinkowałaś! Sprowadzaliście je ze Stanów?


PS: mój mąż, od kiedy buty ecco rozpadły mu się dokładnie w tym samym tempie co normalnie (czyli po ok. pół roku) nie uznaje tej marki. Może faktycznie zaciągnę go do jakiegoś martensa czy heavy duty (sama tam kupuję buty).


MsMez - Polasia zlinkowała własnie buty ECCO 08.gif

A mój mąż wszystkie buty załatwia w takim samym tempie. Żadnych butów nie nosił dłużej niż sezon, dwa. Ecco mu pasują, bo są dość miękkie w środku a On ma problemy z doborem obuwia.
anuÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post sob, 10 lis 2007 - 10:15
Post #40

CYTAT(ms.mez @ sob, 10 lis 2007 - 09:55) *
Polasia, zajeżyste te buty, które zalinkowałaś! Sprowadzaliście je ze Stanów?


PS: mój mąż, od kiedy buty ecco rozpadły mu się dokładnie w tym samym tempie co normalnie (czyli po ok. pół roku) nie uznaje tej marki. Może faktycznie zaciągnę go do jakiegoś martensa czy heavy duty (sama tam kupuję buty).


MsMez - Polasia zlinkowała własnie buty ECCO 08.gif

A mój mąż wszystkie buty załatwia w takim samym tempie. Żadnych butów nie nosił dłużej niż sezon, dwa. Ecco mu pasują, bo są dość miękkie w środku a On ma problemy z doborem obuwia.
> obuwie mÄ™skie zimÄ…
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 08:46
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama