Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

kÄ…cik duchowy-wielowyznaniowy

, czyli rozmowy o wierze i moralności...
> , czyli rozmowy o wierze i moralnoÅ›ci...
Dabriza
wto, 01 cze 2010 - 15:53
Taka myśl na temat powyższy mnie naszła..sama nie wiem czy jest to dobra propozycja, bo rozmowy wokół toczą się głównie w "na każdy temat"..Moja propozycja wynika głównie z tego, iż to jak wierzę, jakie wyznaję wartości jest nierozerwalne z moim patrzeniem na świat i tym jak wychowuję dzieci, a dalej idąc mam wiele pytań które na tej drodze się rodzą..i niejednokrotnie potrzebę dyskusji( tylko z czasem bywa gorzej- ale to tak na marginesie) icon_wink.gif byłoby to też miejsce do powierzania intencji do modlitwy, rozstrzygania kwestii tej natury , najlepiej jeszcze za fachową poradą..ot tak to mniej więcej widzę ..No i ciekawa jestem co Wy na to?
Dabriza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,978
Dołączył: pią, 20 lut 09 - 10:52
SkÄ…d: Beskidy
Nr użytkownika: 25,600




post wto, 01 cze 2010 - 15:53
Post #1

Taka myśl na temat powyższy mnie naszła..sama nie wiem czy jest to dobra propozycja, bo rozmowy wokół toczą się głównie w "na każdy temat"..Moja propozycja wynika głównie z tego, iż to jak wierzę, jakie wyznaję wartości jest nierozerwalne z moim patrzeniem na świat i tym jak wychowuję dzieci, a dalej idąc mam wiele pytań które na tej drodze się rodzą..i niejednokrotnie potrzebę dyskusji( tylko z czasem bywa gorzej- ale to tak na marginesie) icon_wink.gif byłoby to też miejsce do powierzania intencji do modlitwy, rozstrzygania kwestii tej natury , najlepiej jeszcze za fachową poradą..ot tak to mniej więcej widzę ..No i ciekawa jestem co Wy na to?

--------------------
Kinga ( 30.01.2008) i Anna ( 18.08.2009)
" gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo "
Owidiusz
Jagódka28
pon, 21 wrz 2015 - 16:26
właśnie mam pewien problem, bo nie chcę chrzcić dziecka. jestem deistką a mąż ateistą, ale jego rodzina strasznie nas ciśnie. Co zrobić w takiej sytuacji (ze śubem było to samo i mają żal do nas)?
Jagódka28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pon, 21 wrz 15 - 16:13
Nr użytkownika: 46,429




post pon, 21 wrz 2015 - 16:26
Post #2

właśnie mam pewien problem, bo nie chcę chrzcić dziecka. jestem deistką a mąż ateistą, ale jego rodzina strasznie nas ciśnie. Co zrobić w takiej sytuacji (ze śubem było to samo i mają żal do nas)?
Violka.iwanow
pon, 12 lut 2018 - 09:20
CYTAT(Jagódka28 @ Mon, 21 Sep 2015 - 16:26) *
właśnie mam pewien problem, bo nie chcę chrzcić dziecka. jestem deistką a mąż ateistą, ale jego rodzina strasznie nas ciśnie. Co zrobić w takiej sytuacji (ze śubem było to samo i mają żal do nas)?

Ty przecież ze swojej strony z rodziną też wywierasz pewnie presję, bo przecież trzeba chrzcić. icon_wink.gif Powiem tak, dla dziecka najlepiej, jeśli samo wybierze, czy chce być częścią Kościoła, np. córka koleżanki w wieku 12 lat uznała sama, że chce być ochrzczona. Taki rozwiązanie jest najlepsze icon_wink.gif
Violka.iwanow


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: wto, 30 sty 18 - 12:09
Nr użytkownika: 51,415




post pon, 12 lut 2018 - 09:20
Post #3

CYTAT(Jagódka28 @ Mon, 21 Sep 2015 - 16:26) *
właśnie mam pewien problem, bo nie chcę chrzcić dziecka. jestem deistką a mąż ateistą, ale jego rodzina strasznie nas ciśnie. Co zrobić w takiej sytuacji (ze śubem było to samo i mają żal do nas)?

Ty przecież ze swojej strony z rodziną też wywierasz pewnie presję, bo przecież trzeba chrzcić. icon_wink.gif Powiem tak, dla dziecka najlepiej, jeśli samo wybierze, czy chce być częścią Kościoła, np. córka koleżanki w wieku 12 lat uznała sama, że chce być ochrzczona. Taki rozwiązanie jest najlepsze icon_wink.gif

Posty w temacie
Dabriza   kÄ…cik duchowy-wielowyznaniowy   wto, 01 cze 2010 - 15:53
kasiaaaaa   Ja jestem jak najbardziej za.   wto, 01 cze 2010 - 19:10
Tigerek   Jestem adminem forum wielo wyznaniowego, chyba pod...   wto, 01 cze 2010 - 23:06
kasiaaaaa   Mam wprawdzie pewne wÄ…tpliwoÅ›ci, czy nie znajdÄ…...   Å›ro, 02 cze 2010 - 12:02
Dabriza   A ja jestem wrÄ™cz pewna, że tak bÄ™dzie. :roll:...   Å›ro, 02 cze 2010 - 12:17
Tigerek   Dabriza uwierz mi, jeÅ›li chodzi o podejÅ›cie wiel...   Å›ro, 02 cze 2010 - 14:25
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   Å›ro, 02 cze 2010 - 16:59
Zwierzo.  
> kÄ…cik duchowy-wielowyznaniowy, czyli rozmowy o wierze i moralnoÅ›ci...
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 15:53
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama