Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Uznanie dziecka

, chyba sobie przypomniał
> , chyba sobie przypomniał
tysia24
śro, 10 gru 2008 - 10:55
Mam pytanie, powiedzcie jak to jest z uznaniem dziecka... Jakiś czas temu pytałam o nazwisko i dowiedziałam się od Was, tego co mnie interesowało, za co bardzo dziękuję, a teraz mam inny problem.
Pamiętam tylko, że w urzędzie powiedziano mi, że jeśli biologiczny ojciec zdecyduje się uznać dziecko, to musi przyjść coś tam podpisać i od tego momentu mogę starać się o alimenty, a przepadnie mi zasiłek z tyt. samotnego wychowywania dziecka. U mnie sprawa wygląda tak, że ja już sobie zaczęłam układać życie i nie chcę mieć z nim nic do czynienia i nie chcę żeby miał jakiekolwiek prawa do mojego dziecka. Czy on bez mojej wiedzy i zgody, może iść sam podpisać jakiś dokument i tym samym uzyskać jakieś prawa do dziecka? Co powinnam zrobić? przyspieszyć ślub, żeby przestać się nim martwić raz na zawsze? czy jest jakiś inny sposób? Czy jemy tak po prostu po 3 latach może przypomnieć się o dziecku? czy on zawsze jako "nieznany ojciec" będzie miał jakieś prawa? blagam.gif
tysia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 720
Dołączył: nie, 03 gru 06 - 23:03
Skąd: woj.pomorskie
Nr użytkownika: 8,856

GG:


post śro, 10 gru 2008 - 10:55
Post #1

Mam pytanie, powiedzcie jak to jest z uznaniem dziecka... Jakiś czas temu pytałam o nazwisko i dowiedziałam się od Was, tego co mnie interesowało, za co bardzo dziękuję, a teraz mam inny problem.
Pamiętam tylko, że w urzędzie powiedziano mi, że jeśli biologiczny ojciec zdecyduje się uznać dziecko, to musi przyjść coś tam podpisać i od tego momentu mogę starać się o alimenty, a przepadnie mi zasiłek z tyt. samotnego wychowywania dziecka. U mnie sprawa wygląda tak, że ja już sobie zaczęłam układać życie i nie chcę mieć z nim nic do czynienia i nie chcę żeby miał jakiekolwiek prawa do mojego dziecka. Czy on bez mojej wiedzy i zgody, może iść sam podpisać jakiś dokument i tym samym uzyskać jakieś prawa do dziecka? Co powinnam zrobić? przyspieszyć ślub, żeby przestać się nim martwić raz na zawsze? czy jest jakiś inny sposób? Czy jemy tak po prostu po 3 latach może przypomnieć się o dziecku? czy on zawsze jako "nieznany ojciec" będzie miał jakieś prawa? blagam.gif

--------------------
TYSIA i CYPRIANEK

helvetia
śro, 10 gru 2008 - 10:58
nie, bez zgody matki nie moze tego zrobic
helvetia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: nie, 20 lip 08 - 13:08
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 20,794

GG:


post śro, 10 gru 2008 - 10:58
Post #2

nie, bez zgody matki nie moze tego zrobic

--------------------
#Margola
śro, 10 gru 2008 - 11:11
CYTAT(Pancurzyca @ Wed, 10 Dec 2008 - 10:58) *
nie, bez zgody matki nie moze tego zrobic

Tak!!!
Sama załatwiałam taka sprawe z tym ze ja chciałam zeby sam poszedł P do urzedu i załatwił sprawe bo ja nie miałam z kim dziecka zostawic. Niestety przy rejestracji dziecka i wpisie rodziców MUSZą byc oboje rodzice z dowodami osobistymi:))
#Margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 20 kwi 07 - 11:30
Skąd: Szczecin
Nr użytkownika: 13,129

GG:


post śro, 10 gru 2008 - 11:11
Post #3

CYTAT(Pancurzyca @ Wed, 10 Dec 2008 - 10:58) *
nie, bez zgody matki nie moze tego zrobic

Tak!!!
Sama załatwiałam taka sprawe z tym ze ja chciałam zeby sam poszedł P do urzedu i załatwił sprawe bo ja nie miałam z kim dziecka zostawic. Niestety przy rejestracji dziecka i wpisie rodziców MUSZą byc oboje rodzice z dowodami osobistymi:))

--------------------
Natalia (21.01.1998)
Julia   (06.09.2007)

anita b.
śro, 10 gru 2008 - 12:16
CYTAT(Pancurzyca @ Wed, 10 Dec 2008 - 10:58) *
nie, bez zgody matki nie moze tego zrobic


tak, matka musi w USC na piśmie wyrazić zgodę na to, by ojciec uznał dziecko
anita b.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,523
Dołączył: pon, 16 maj 05 - 18:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,157




post śro, 10 gru 2008 - 12:16
Post #4

CYTAT(Pancurzyca @ Wed, 10 Dec 2008 - 10:58) *
nie, bez zgody matki nie moze tego zrobic


tak, matka musi w USC na piśmie wyrazić zgodę na to, by ojciec uznał dziecko


--------------------
anita, mama Łukasza (9.09.2005)
> Uznanie dziecka, chyba sobie przypomniał
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 18:58
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama