Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
8 Stron V  « poprzednia 6 7 8  

Książki naszego dzieciństwa

, a zwłaszcza takie''komunistyczne'':)
> , a zwÅ‚aszcza takie''komunistyczne'':)
bubka
wto, 29 cze 2010 - 13:27
moze to nie "komunistyczna' książka, ale ukochana: "Kubuś Puchatek". Teraz na fali wspomnień i nowej części "powrót do Stumilowego lasu" wracam sobie do tych opowiadań
bubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: pią, 02 paź 09 - 14:32
Nr użytkownika: 29,375




post wto, 29 cze 2010 - 13:27
Post #141

moze to nie "komunistyczna' książka, ale ukochana: "Kubuś Puchatek". Teraz na fali wspomnień i nowej części "powrót do Stumilowego lasu" wracam sobie do tych opowiadań
Dirty Diana
wto, 29 cze 2010 - 13:48
CYTAT(Rzodkiewka @ Wed, 30 Dec 2009 - 21:01) *
a znacie "ZÄ…b Napoleona" Minkowskiego?
właśnie ponownie wpadł mi w ręce i przypomniałam sobie. fantastyczne!



Pasjami uwielbiałam Minkowskiego. Przeczytałam mnóstwo jego książek. Moje ulubione to Dowód tożsamości i Dolina Światła, a także opowiadania Vanesca z hotelu Manhattan. Niestety, ostatnio w antykwariacie kupiłam Kwiaty dla Klementyny i przeczytałam tę książkę.

Tak czy inaczej, Minkowski to spora część mojego dzieciństwa, zaraz obok Bahdaja, Ożogowskiej, , Musierowicz, Sisickiej i innych.

edit.

CYTAT(April. @ Thu, 12 Nov 2009 - 18:58) *
Jeszcze Broszkiewicz mi sie przypomniał - Długi deszczowy tydzień.
Właśnie, chyba ze 30 razy ją przeczytałam.

Muszę dokładnie przeczytać cały temat.

Ten post edytował Kaelsa wto, 29 cze 2010 - 13:55
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post wto, 29 cze 2010 - 13:48
Post #142

CYTAT(Rzodkiewka @ Wed, 30 Dec 2009 - 21:01) *
a znacie "ZÄ…b Napoleona" Minkowskiego?
właśnie ponownie wpadł mi w ręce i przypomniałam sobie. fantastyczne!



Pasjami uwielbiałam Minkowskiego. Przeczytałam mnóstwo jego książek. Moje ulubione to Dowód tożsamości i Dolina Światła, a także opowiadania Vanesca z hotelu Manhattan. Niestety, ostatnio w antykwariacie kupiłam Kwiaty dla Klementyny i przeczytałam tę książkę.

Tak czy inaczej, Minkowski to spora część mojego dzieciństwa, zaraz obok Bahdaja, Ożogowskiej, , Musierowicz, Sisickiej i innych.

edit.

CYTAT(April. @ Thu, 12 Nov 2009 - 18:58) *
Jeszcze Broszkiewicz mi sie przypomniał - Długi deszczowy tydzień.
Właśnie, chyba ze 30 razy ją przeczytałam.

Muszę dokładnie przeczytać cały temat.

--------------------
Politea
śro, 28 lip 2010 - 00:34
A propos SM i książek z dzieciństwa - "Talerz z Napoleonem" był drukowany we fragmentach, skompletowałam całą książkę icon_biggrin.gif - m.in. dzięki tej książce pokochałam historię. A z innych: Paziowie króla Zygmunta, Historia żółtej ciżemki, Krysia Bezimienna, Jadwiga i Jagienka; Klechdy sezamowe B. Leśmiana, Dzieci z Bullerbyn A. Lindgren (udało mi się zarazić tą książką moją córkę z czego jestem bardzo dumna), oczywiście Ożogowskie, Bahdaje, Siesickie, Musierowicz, itd. nie chcę się powtarzać. A pierwszą powieścią jaką pamiętam z dzieciństwa, którą mi czytano na dobranoc był Król Maciuś Pierwszy - a miałam wtedy lat około 3 37.gif Zapomniałam jeszcze o książkach Kownackiej - najważniejsze oczywiście Dzieci z Leszczynowej Górki.
A z późniejszych to nie zapomnę do końca życia "Hotel Sacher" - niestety tort w książce bardziej smakował niż w realu icon_wink.gif o i jeszcze książka o Klarze Wieck i Schumannie, qrcze tytułu nie pamiętam... Oj można by wymieniać i wymieniać.

Czy możecie polecić jakąś książkę w klimacie "Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren"?
Politea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 565
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:28
SkÄ…d: Olesin prawie
Nr użytkownika: 154

GG:


post śro, 28 lip 2010 - 00:34
Post #143

A propos SM i książek z dzieciństwa - "Talerz z Napoleonem" był drukowany we fragmentach, skompletowałam całą książkę icon_biggrin.gif - m.in. dzięki tej książce pokochałam historię. A z innych: Paziowie króla Zygmunta, Historia żółtej ciżemki, Krysia Bezimienna, Jadwiga i Jagienka; Klechdy sezamowe B. Leśmiana, Dzieci z Bullerbyn A. Lindgren (udało mi się zarazić tą książką moją córkę z czego jestem bardzo dumna), oczywiście Ożogowskie, Bahdaje, Siesickie, Musierowicz, itd. nie chcę się powtarzać. A pierwszą powieścią jaką pamiętam z dzieciństwa, którą mi czytano na dobranoc był Król Maciuś Pierwszy - a miałam wtedy lat około 3 37.gif Zapomniałam jeszcze o książkach Kownackiej - najważniejsze oczywiście Dzieci z Leszczynowej Górki.
A z późniejszych to nie zapomnę do końca życia "Hotel Sacher" - niestety tort w książce bardziej smakował niż w realu icon_wink.gif o i jeszcze książka o Klarze Wieck i Schumannie, qrcze tytułu nie pamiętam... Oj można by wymieniać i wymieniać.

Czy możecie polecić jakąś książkę w klimacie "Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren"?

--------------------




--
Pozdrawiam,
Politea
madika
czw, 29 lip 2010 - 09:04
"Słoneczniki" Snopkiewiczowej zaczytałam na amen, utkwił mi w pamięci cytat: "nie strzelaj sierżancie, nie strzelaj!..." i pogarda dla żeńskich szkół a zwłaszcza (o dziwo?) nylonowych mundurków

ucieszyłam sie czytając wątek że ktoś pamięta książkę "Drobne ustroje" gdzie z kolei zapamiętałam transport dzieci do przedszkola na... przyczepie ciężarówki, budowę Pałacu kultury o którym 3 letni bohater mówił: "pałac kultury, nauki i nasztuki"

a z lektur szkolnych (czy we wspólczesnej szkole uczą jeszcze dzieci co to jest nowela??) o dzieciach (sierotach?) które musiały przyszywać guziki do kamizelek żeby zarobic pieniadze na życie...?? myslałam że to "Kamizelka", ale sparwdziłam... kamizelka nie o tym....
no i jeszcze : "Dobra pani", "ABC..." Orzeszkowej

Ten post edytował madika czw, 29 lip 2010 - 09:06
madika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 481
Dołączył: nie, 25 lut 07 - 18:47
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 11,432




post czw, 29 lip 2010 - 09:04
Post #144

"Słoneczniki" Snopkiewiczowej zaczytałam na amen, utkwił mi w pamięci cytat: "nie strzelaj sierżancie, nie strzelaj!..." i pogarda dla żeńskich szkół a zwłaszcza (o dziwo?) nylonowych mundurków

ucieszyłam sie czytając wątek że ktoś pamięta książkę "Drobne ustroje" gdzie z kolei zapamiętałam transport dzieci do przedszkola na... przyczepie ciężarówki, budowę Pałacu kultury o którym 3 letni bohater mówił: "pałac kultury, nauki i nasztuki"

a z lektur szkolnych (czy we wspólczesnej szkole uczą jeszcze dzieci co to jest nowela??) o dzieciach (sierotach?) które musiały przyszywać guziki do kamizelek żeby zarobic pieniadze na życie...?? myslałam że to "Kamizelka", ale sparwdziłam... kamizelka nie o tym....
no i jeszcze : "Dobra pani", "ABC..." Orzeszkowej
agnese
czw, 29 lip 2010 - 14:47
ale mi ksiażek z dzieciństwa naprzypominałyście
bułeczka to dla mnie był hit -czytana wiele razy

dziewczyna i chłopka, godzina pąsowej rózy, Małgosia kontra Małgosia, itp

jeszcze pamietam taka serie ksiażek Wazne sprawy czy jakoś tak i tam była moja ulubiona Sprawa tomka zawieji- takie cienkie ksiażeczki
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post czw, 29 lip 2010 - 14:47
Post #145

ale mi ksiażek z dzieciństwa naprzypominałyście
bułeczka to dla mnie był hit -czytana wiele razy

dziewczyna i chłopka, godzina pąsowej rózy, Małgosia kontra Małgosia, itp

jeszcze pamietam taka serie ksiażek Wazne sprawy czy jakoś tak i tam była moja ulubiona Sprawa tomka zawieji- takie cienkie ksiażeczki

--------------------
F. 2008
A. 2011
ana
pon, 02 sie 2010 - 22:26
"Kapitanówna" córka kapitana w ukryciu sprowadza do Polski siostrę blizniaczkę
"Sadyba Robinsona" Ludwika świeżawskiego - akcja dzieje się po wojnie w Sudetach gdzie grupa chłopaków mieszka we wspólnym domu który nazywają Sadyba

pamięta ktoś jeszcze te książki?

Ten post edytował ana pon, 02 sie 2010 - 22:52
ana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,413
Dołączył: czw, 16 gru 04 - 12:06
SkÄ…d: ^
Nr użytkownika: 2,421




post pon, 02 sie 2010 - 22:26
Post #146

"Kapitanówna" córka kapitana w ukryciu sprowadza do Polski siostrę blizniaczkę
"Sadyba Robinsona" Ludwika świeżawskiego - akcja dzieje się po wojnie w Sudetach gdzie grupa chłopaków mieszka we wspólnym domu który nazywają Sadyba

pamięta ktoś jeszcze te książki?

--------------------
mama Wiktora (ur. 21.10.04)
mamami
wto, 03 sie 2010 - 00:06
O rany jaki fajny stary wÄ…tek.
Katiek szukasz dalej Małpeczek?

Ja jeszcze oprócz tych wymienionych tutaj dodam książkę o chłopcu, którego rodzice uciekli w stanie wojennym do Grecji i zostawili go z babcią. tak po prostu porzucili go. To chyba najsmutniejsza książka mojego wczesnego wieku nastoletniego. Miała tytuł "Brent" nie pamiętam autora.
i jeszcze "Gruby", akcja dzieje się tuż po wojnie. Opowiada o chłopcu, który wojnę spędził na Syberii w ciężkiej biedzie, gdy wrócili do Polski po wojnie chłopiec nie może się najeść i grubnie, przez co źle mu w życiu bo koledzy mu dokuczają.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post wto, 03 sie 2010 - 00:06
Post #147

O rany jaki fajny stary wÄ…tek.
Katiek szukasz dalej Małpeczek?

Ja jeszcze oprócz tych wymienionych tutaj dodam książkę o chłopcu, którego rodzice uciekli w stanie wojennym do Grecji i zostawili go z babcią. tak po prostu porzucili go. To chyba najsmutniejsza książka mojego wczesnego wieku nastoletniego. Miała tytuł "Brent" nie pamiętam autora.
i jeszcze "Gruby", akcja dzieje się tuż po wojnie. Opowiada o chłopcu, który wojnę spędził na Syberii w ciężkiej biedzie, gdy wrócili do Polski po wojnie chłopiec nie może się najeść i grubnie, przez co źle mu w życiu bo koledzy mu dokuczają.
skanna
wto, 03 sie 2010 - 00:57
CYTAT(madika @ Thu, 29 Jul 2010 - 09:04) *
a z lektur szkolnych (czy we wspólczesnej szkole uczą jeszcze dzieci co to jest nowela??) o dzieciach (sierotach?) które musiały przyszywać guziki do kamizelek żeby zarobic pieniadze na życie...?? myslałam że to "Kamizelka", ale sparwdziłam... kamizelka nie o tym....



To był "Pokój na poddaszu" Wandy Wasilewskiej. I nie tylko guziki dzieci przyszywały, ale całe kamizelki zszywały, nawet "spółdzielnię" założyły, bo nie każdy z każdą robotą sobie radził.


Mamami - Brent jest autorstwa Krystyny Boglar.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 03 sie 2010 - 00:57
Post #148

CYTAT(madika @ Thu, 29 Jul 2010 - 09:04) *
a z lektur szkolnych (czy we wspólczesnej szkole uczą jeszcze dzieci co to jest nowela??) o dzieciach (sierotach?) które musiały przyszywać guziki do kamizelek żeby zarobic pieniadze na życie...?? myslałam że to "Kamizelka", ale sparwdziłam... kamizelka nie o tym....



To był "Pokój na poddaszu" Wandy Wasilewskiej. I nie tylko guziki dzieci przyszywały, ale całe kamizelki zszywały, nawet "spółdzielnię" założyły, bo nie każdy z każdą robotą sobie radził.


Mamami - Brent jest autorstwa Krystyny Boglar.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
mamax2
wto, 07 wrz 2010 - 23:21
moją ulubioną książką była "Kochana rodzinka i ja" Natalii Rolleczek. Poza tym lubiłam też książki Siesickiej icon_smile.gif
mamax2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 460
Dołączył: czw, 30 wrz 04 - 07:12
Skąd: Beskid Żywiecki
Nr użytkownika: 2,138

GG:


post wto, 07 wrz 2010 - 23:21
Post #149

moją ulubioną książką była "Kochana rodzinka i ja" Natalii Rolleczek. Poza tym lubiłam też książki Siesickiej icon_smile.gif

--------------------


> Książki naszego dzieciÅ„stwa, a zwÅ‚aszcza takie''komunistyczne'':)
Start new topic
Reply to this topic
8 Stron V  « poprzednia 6 7 8
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 23:46
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama