Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Dłonie , paznokcie chętnie poradzę

> 
Dagunia
czw, 11 maj 2006 - 12:59
Moniczko - a od czego się robią białe plamki na paznokciach? Moja prawie 12-letnia córa ma ich bardzo dużo, do tego koszmarne skórki wchodzące czasem na 3 mm na paznokcia i jeszcze się rozdwajają. Wiem, że powinna o nie bardziej dbać, namawiam ją do tego i do odpychania skórek patyczkiem po kapieli, ale ona by chciała efektów, a do zabiegów ma giga lenia. no i jeszcze nawyk może nie tyle ogryzania co gryzienia paznokci icon_confused.gif Chciałabym jej zrobić gdzieś porządny manicure, ale czy biologicznym można usunąć takie giga skórki?
Dagunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 530
Dołączył: pon, 11 paź 04 - 10:28
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 2,178




post czw, 11 maj 2006 - 12:59
Post #21

Moniczko - a od czego się robią białe plamki na paznokciach? Moja prawie 12-letnia córa ma ich bardzo dużo, do tego koszmarne skórki wchodzące czasem na 3 mm na paznokcia i jeszcze się rozdwajają. Wiem, że powinna o nie bardziej dbać, namawiam ją do tego i do odpychania skórek patyczkiem po kapieli, ale ona by chciała efektów, a do zabiegów ma giga lenia. no i jeszcze nawyk może nie tyle ogryzania co gryzienia paznokci icon_confused.gif Chciałabym jej zrobić gdzieś porządny manicure, ale czy biologicznym można usunąć takie giga skórki?

--------------------
Amelka
user posted imageuser posted image
Justynka
user posted image
Dudek

Go??







post czw, 11 maj 2006 - 16:01
Post #22

Takie plamki to zwykle niedobory witamin więc niech połyka czegoś odpowiedniego dla jej wieku do tego poczytaj poprzednie posty w tym temacie tam są propozycje jak i w czym maczać paznokietki aby szponkami cudnymi sie stały,
Tak biologoczy powinien pomóc ale za drugim razem po raz pierwszy proponuje lekko!!!! przyciąć skórki (po długim namaczaniu) a później tylko systematycznie biologiczy robić ,
Polecam też wszelakie odżywki do paznokci w lakierze powinny pomóc i nie wiem jak te plamki wyglądają bo może warto deramtologowi pokazać
pozdrawiam i polecam sie na przyszłość WIELKIE BUZIAKI
Dagunia
pią, 12 maj 2006 - 10:18
Dzięki Moniś. Może to faktycznie niedobór witamin, bo ona warzyw nie chce jeść a owoców też mało, muszę jej zakupić jakiś preparacik i przymusić do spożywania większej ilości wyżej wymienionych. .Resztę poczytałam i mam nadzieję że uda nam się wprowadzić w czyn wink.gif Pozdrawiam.
Dagunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 530
Dołączył: pon, 11 paź 04 - 10:28
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 2,178




post pią, 12 maj 2006 - 10:18
Post #23

Dzięki Moniś. Może to faktycznie niedobór witamin, bo ona warzyw nie chce jeść a owoców też mało, muszę jej zakupić jakiś preparacik i przymusić do spożywania większej ilości wyżej wymienionych. .Resztę poczytałam i mam nadzieję że uda nam się wprowadzić w czyn wink.gif Pozdrawiam.

--------------------
Amelka
user posted imageuser posted image
Justynka
user posted image
malflu
pon, 22 maj 2006 - 09:22
A co zrobić gdy pękł paznokieć??? Tzn. zachaczyłam o jakiś ostry brzeg i na kciuku mam pęknięcie dł 4mm w pionie. O wszystko się haczy i zadziera i co odrośnie to znów haczy i pęka dalej???
malflu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,248
Dołączył: sob, 12 lip 03 - 16:09
Skąd: Z prowincji choć wolałabym Prowansji
Nr użytkownika: 900

GG:


post pon, 22 maj 2006 - 09:22
Post #24

A co zrobić gdy pękł paznokieć??? Tzn. zachaczyłam o jakiś ostry brzeg i na kciuku mam pęknięcie dł 4mm w pionie. O wszystko się haczy i zadziera i co odrośnie to znów haczy i pęka dalej???

--------------------


"Dzisiaj było jutrem wczoraj"
algo
pon, 22 maj 2006 - 10:10
CYTAT(malflu)
A co zrobić gdy pękł paznokieć??? Tzn. zachaczyłam o jakiś ostry brzeg i na kciuku mam pęknięcie dł 4mm w pionie. O wszystko się haczy i zadziera i co odrośnie to znów haczy i pęka dalej???


nie jestem ekspertem, ale mój kuzyn, który uwielbia zajecia "warsztatowe" i czesto kaleczy pazury, zakleja je super glue czy innym klejem akrylowym
algo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: czw, 30 mar 06 - 00:13
Nr użytkownika: 5,424




post pon, 22 maj 2006 - 10:10
Post #25

CYTAT(malflu)
A co zrobić gdy pękł paznokieć??? Tzn. zachaczyłam o jakiś ostry brzeg i na kciuku mam pęknięcie dł 4mm w pionie. O wszystko się haczy i zadziera i co odrośnie to znów haczy i pęka dalej???


nie jestem ekspertem, ale mój kuzyn, który uwielbia zajecia "warsztatowe" i czesto kaleczy pazury, zakleja je super glue czy innym klejem akrylowym
Dudek

Go??







post pią, 26 maj 2006 - 15:33
Post #26

Położ na niego żel może nie będzie zbyt trwały na samaym paznokciu ale na jakis czas na pewno pomoże
moncik1976
pon, 02 paź 2006 - 09:27
Moniczka, mam mały problemik. Z reguły mam dosyć twarde paznokcie, chociaż po porodzie straciły trochę na tej właściwości icon_wink.gif Ostatnio zaczęły mi się rozwarstwiać ale właściwie tylko paznokcie na kciukach. Co z tym począć? Czy kupić jakąś odżywkę?
Pozdrawiam
moncik1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 144
Dołączył: pią, 18 sie 06 - 12:07
Skąd: Aktualnie Jelenia Góra a do niedawna Łódź
Nr użytkownika: 7,072

GG:


post pon, 02 paź 2006 - 09:27
Post #27

Moniczka, mam mały problemik. Z reguły mam dosyć twarde paznokcie, chociaż po porodzie straciły trochę na tej właściwości icon_wink.gif Ostatnio zaczęły mi się rozwarstwiać ale właściwie tylko paznokcie na kciukach. Co z tym począć? Czy kupić jakąś odżywkę?
Pozdrawiam

--------------------

Pani Gruszka
pon, 02 paź 2006 - 12:26
Moniczka ja tez mam pytanko - do ślubu 3 tygodnie temu miałam kładziony żel na moje naturalne, długie paznokcie - trzymał się super. Teraz walnełam kilka razy w ścianę i pękł mi na kilku paznokciach - oprócz tego na bokach zel zaczyna złazić, albo podchodzi powietrze, no i pazurki zaczynaja odrastać - już ze 4 mm odstepu jest do żelu od skórki. Poszłam więc na hard-core i obcięłam te pazury, ale na płytce jeszcze żel siedzi. Wiem, że powinny całe odrosnąć i tyle - ale pytanie: czy nie mozna zciągnąć tego żelu teraz? słyszałam, ze taki zwykły acetonowy zmywacz powowduje rozpuszczanie żelu, ale nie wiem, czy nie narobie tym większych szkód icon_biggrin.gif
Pani Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 398
Dołączył: śro, 13 wrz 06 - 14:38
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 7,466




post pon, 02 paź 2006 - 12:26
Post #28

Moniczka ja tez mam pytanko - do ślubu 3 tygodnie temu miałam kładziony żel na moje naturalne, długie paznokcie - trzymał się super. Teraz walnełam kilka razy w ścianę i pękł mi na kilku paznokciach - oprócz tego na bokach zel zaczyna złazić, albo podchodzi powietrze, no i pazurki zaczynaja odrastać - już ze 4 mm odstepu jest do żelu od skórki. Poszłam więc na hard-core i obcięłam te pazury, ale na płytce jeszcze żel siedzi. Wiem, że powinny całe odrosnąć i tyle - ale pytanie: czy nie mozna zciągnąć tego żelu teraz? słyszałam, ze taki zwykły acetonowy zmywacz powowduje rozpuszczanie żelu, ale nie wiem, czy nie narobie tym większych szkód icon_biggrin.gif

--------------------
user posted image

user posted image
Dudek

Go??







post pon, 30 paź 2006 - 16:30
Post #29

Pani Gruszko dawno nnie zaglądałam na to podforum icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
Teraz to już pewnie po ptokach... ale
1 aceton nie rozpuszcza żelu
2 pewnie miałaś dość wiotkie paznokcie
3 dużo odżywek!!!
Życzę powodzenia!!!!!!!!I pytajcie!!!
Dudek

Go??







post pon, 30 paź 2006 - 16:36
Post #30

moncik1976 odżywiać i jeszcze raz odżywiać bardzo proszę kup dobrą odżywkę i malować przez 7 dni warstwa na warstwę po 7 dniach zmyć i zrobić kąpiel w ciepłej oliwie z oliwek
moncik1976
śro, 08 lis 2006 - 11:36
Moniś, a czy możesz polecić jakąś odżywkę na paznokcie? Moze masz jakąś sprawdzoną icon_wink.gif
Pozdrawiam
moncik1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 144
Dołączył: pią, 18 sie 06 - 12:07
Skąd: Aktualnie Jelenia Góra a do niedawna Łódź
Nr użytkownika: 7,072

GG:


post śro, 08 lis 2006 - 11:36
Post #31

Moniś, a czy możesz polecić jakąś odżywkę na paznokcie? Moze masz jakąś sprawdzoną icon_wink.gif
Pozdrawiam

--------------------

Ania***
śro, 08 lis 2006 - 13:03
ja mam naturalne dlugie paznokcie-czy przy malym dziecku moge sobie na nie dluzej pozwolic ? czy dla bezpieczenstwa lepiej posiadac krotkie?
Ania***


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 323
Dołączył: pią, 27 paź 06 - 19:47
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 8,218

GG:


post śro, 08 lis 2006 - 13:03
Post #32

ja mam naturalne dlugie paznokcie-czy przy malym dziecku moge sobie na nie dluzej pozwolic ? czy dla bezpieczenstwa lepiej posiadac krotkie?

--------------------


Dudek

Go??







post czw, 09 lis 2006 - 21:39
Post #33

Moncik nie będę oryginalna ale bardzo dobre są odżywki sally hansen lub nasze polskie Inglot polecam cena przystępna ja sama używam Inglota



Ania jako mama z doświadczeniem powiem szczerze, że przy dziecku długie paznokcie to nie najlepszy pomysł sama takowe miałam jak urodziłam i jak Małemu po tyłku przejechałam...
An_Qa
śro, 22 lis 2006 - 18:08
Moniczko a czy poradzisz mi cos na pekanie pazurow? Tzn jak mam ktorkie to jest ok, ale jak zapuszcze troche to zazwyczaj na kciuku peka mi paznokiec z boku i to jeszcze w miejscu gdzie jest przytwierdzony do ciala i wtedy nie moge go nawet obciac a zachacza sie o wszystko. Moim sposobem jest wtedy zalkejenie plastrem. Tylko wtedy niemozliwe jest utrzymanie dlugich paznokci, bo wszystkie musze wyrownac do tej samej dlugosci. Do tego przy krotkich strasznie bola mnie opuszki palcow i robi mi sie taka twarda skora na nich.
I jeszcze jedno pytanko. Czy do smarowania rak mozna uzywac zwyklego Bambino A+E czy lepszy bedzie specjalny do rak?
An_Qa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 783
Dołączył: pon, 16 sty 06 - 15:23
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 4,603

GG:


post śro, 22 lis 2006 - 18:08
Post #34

Moniczko a czy poradzisz mi cos na pekanie pazurow? Tzn jak mam ktorkie to jest ok, ale jak zapuszcze troche to zazwyczaj na kciuku peka mi paznokiec z boku i to jeszcze w miejscu gdzie jest przytwierdzony do ciala i wtedy nie moge go nawet obciac a zachacza sie o wszystko. Moim sposobem jest wtedy zalkejenie plastrem. Tylko wtedy niemozliwe jest utrzymanie dlugich paznokci, bo wszystkie musze wyrownac do tej samej dlugosci. Do tego przy krotkich strasznie bola mnie opuszki palcow i robi mi sie taka twarda skora na nich.
I jeszcze jedno pytanko. Czy do smarowania rak mozna uzywac zwyklego Bambino A+E czy lepszy bedzie specjalny do rak?

--------------------
justin
śro, 22 lis 2006 - 21:18
Moniczko,
mój 3-miesieczny Łukaszek ma okropne paznokcie u nóg.
Tzn. zaijają mu się tak paskudnie do góry, że mam problemy z obcięciem.
Najgorzej jest z duzym palcem, wydaje mi się, że pazokieć wrasta, bo ma tak jakoś zaogniony palec od zewnętrznej strony stopy. Nie wiem czy mogę cokolwiek zrobić, czy to trzeba przeczekać.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post śro, 22 lis 2006 - 21:18
Post #35

Moniczko,
mój 3-miesieczny Łukaszek ma okropne paznokcie u nóg.
Tzn. zaijają mu się tak paskudnie do góry, że mam problemy z obcięciem.
Najgorzej jest z duzym palcem, wydaje mi się, że pazokieć wrasta, bo ma tak jakoś zaogniony palec od zewnętrznej strony stopy. Nie wiem czy mogę cokolwiek zrobić, czy to trzeba przeczekać.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
candy15cent
śro, 06 gru 2006 - 21:44
Mam krótką płytkę paznokcia po obgryzaniu oj zły nawyk...jusz tego nie robię ale jak można "wydłużyć" płytkę paznokcia ...są jakieś zabiegi, preparaty...doradź proszę
candy15cent


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: śro, 06 gru 06 - 21:36
Nr użytkownika: 8,923




post śro, 06 gru 2006 - 21:44
Post #36

Mam krótką płytkę paznokcia po obgryzaniu oj zły nawyk...jusz tego nie robię ale jak można "wydłużyć" płytkę paznokcia ...są jakieś zabiegi, preparaty...doradź proszę
trylinka
czw, 07 gru 2006 - 13:35
Moniczko,
ja mam być może głupie pytanie: czy można zlikwidować albo sprawić żeby była mniejsza taka "gula od pisania" - niewielka wypukłość na środkowym palcu prawej ręki, tuż koło paznokcia.
I drugie pytanie: czy niemowlakowi należy obcinać paznokcie na płask czy zaokrąglać brzegi? Ja zaokrąglam, bo takimi "na płask" strasznie kaleczyła sobie twarz.
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post czw, 07 gru 2006 - 13:35
Post #37

Moniczko,
ja mam być może głupie pytanie: czy można zlikwidować albo sprawić żeby była mniejsza taka "gula od pisania" - niewielka wypukłość na środkowym palcu prawej ręki, tuż koło paznokcia.
I drugie pytanie: czy niemowlakowi należy obcinać paznokcie na płask czy zaokrąglać brzegi? Ja zaokrąglam, bo takimi "na płask" strasznie kaleczyła sobie twarz.
Mięta
wto, 05 lis 2019 - 08:20
Manicure japoński jest bardzo fajny, ale to bardziej zabieg pielęgnacyjny niż manicure. Osobiście z tego względu wolę manicure tytanowy. Baza ma witaminę E i wapń, więc też bardzo dobrze nadaje się do osłabionych paznokci, a do tego masz kolor. Latem np. robiłam sobie pudrami day&night z Revi, które zmieniają kolor w zależności od naświetlenia - bardzo fajny efekt icon_wink.gif A płytka się odżywia przy okazji.
Co do manicure japońskiego to nie poleca się wykonywania go samodzielnie bo można sobie zrobić krzywdę. Najlepiej zapisać się na kurs do szkoły stylizacji paznokci. https://bonjour-gliwice.pl/paznokcie/

Ten post edytował Mięta śro, 01 kwi 2020 - 14:33
Mięta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 388
Dołączył: śro, 13 mar 19 - 14:37
Nr użytkownika: 52,823




post wto, 05 lis 2019 - 08:20
Post #38

Manicure japoński jest bardzo fajny, ale to bardziej zabieg pielęgnacyjny niż manicure. Osobiście z tego względu wolę manicure tytanowy. Baza ma witaminę E i wapń, więc też bardzo dobrze nadaje się do osłabionych paznokci, a do tego masz kolor. Latem np. robiłam sobie pudrami day&night z Revi, które zmieniają kolor w zależności od naświetlenia - bardzo fajny efekt icon_wink.gif A płytka się odżywia przy okazji.
Co do manicure japońskiego to nie poleca się wykonywania go samodzielnie bo można sobie zrobić krzywdę. Najlepiej zapisać się na kurs do szkoły stylizacji paznokci. https://bonjour-gliwice.pl/paznokcie/
> Dłonie , paznokcie chętnie poradzę
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 01:12
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama