Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Pytania mamay zakładającej firmę

> 
sklepowa
pon, 08 paź 2007 - 09:55
Zamierzam otworzyć własną działalność gospodarczą, gdyz chciałabym otworzyć sklep. Czy ktoś z was wie, jakie muszę spełnić warunki, by dostać dofinansowania z UE? Czy przysługują mi ulgi na opłty ZUS? Jakie? Obecnie nie pracuję i nier jestem zarejestrowana jako bezrobotna. BArdzo proszę pomóżcie wiedzą startującej mamie!!!!!!
sklepowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 39
Dołączył: śro, 23 maj 07 - 11:17
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 14,500




post pon, 08 paź 2007 - 09:55
Post #1

Zamierzam otworzyć własną działalność gospodarczą, gdyz chciałabym otworzyć sklep. Czy ktoś z was wie, jakie muszę spełnić warunki, by dostać dofinansowania z UE? Czy przysługują mi ulgi na opłty ZUS? Jakie? Obecnie nie pracuję i nier jestem zarejestrowana jako bezrobotna. BArdzo proszę pomóżcie wiedzą startującej mamie!!!!!!
lena77
nie, 14 paź 2007 - 16:49
Musisz sie zarejestrowac. Przedstawic w UP mniej wiecej o jaka dzialalnosc Ci chodzi. UP kieruje Cie na 2 tygodniowy kurs. Na kursie dowiadujesz sie, jak przedstawic biznesplan, co mozna wziazc w koszty a czego nie wolno. Potem zbiera sie komisja i decyduje czy naleza Ci sie pieniadze. Max. jest chyba 13 tys do wziecia, ale dostajesz tyle, ile wynika z biznesplanu. komisja moze rzecz jasna odrzucic twoj biznesplan i nie przyznac pieniedzy. jak juz uda ci sie zalozyc firme z unijnych pieniedzy to zdaje sie ze przez rok musisz sie utrzymac na rynku, tzn. nie mozesz zamknac dzialalnosci - nie obchodzi ich czy masz zyski czy straty.. to tyle, jakis czas temu myslalam o zalozeniu firmy i czytalam cos nt temat, ale wiadomosci mogly sie troche zdazaktualizowac. Najlepiej skieruj swoje kroki do Urzedu Pracy i popytaj.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post nie, 14 paź 2007 - 16:49
Post #2

Musisz sie zarejestrowac. Przedstawic w UP mniej wiecej o jaka dzialalnosc Ci chodzi. UP kieruje Cie na 2 tygodniowy kurs. Na kursie dowiadujesz sie, jak przedstawic biznesplan, co mozna wziazc w koszty a czego nie wolno. Potem zbiera sie komisja i decyduje czy naleza Ci sie pieniadze. Max. jest chyba 13 tys do wziecia, ale dostajesz tyle, ile wynika z biznesplanu. komisja moze rzecz jasna odrzucic twoj biznesplan i nie przyznac pieniedzy. jak juz uda ci sie zalozyc firme z unijnych pieniedzy to zdaje sie ze przez rok musisz sie utrzymac na rynku, tzn. nie mozesz zamknac dzialalnosci - nie obchodzi ich czy masz zyski czy straty.. to tyle, jakis czas temu myslalam o zalozeniu firmy i czytalam cos nt temat, ale wiadomosci mogly sie troche zdazaktualizowac. Najlepiej skieruj swoje kroki do Urzedu Pracy i popytaj.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
Guciowa
czw, 22 lis 2007 - 08:59
aaa nie chcę namieszać

ale co innego jest dofinansowanie z Urzędu Pracy a co innego dofinansowanie z UE
tego jestem pewna że jest róznica
w warunkach jakie musi spełnić potencjalny Przedsiębiorca

na starcie jak się nie prowadziło do tej pory firmy można skorzystać z Ulgi na ZUS jest to około 300zł a nie jak płacą po 800zł ci Przedsiębiorcy ,przed wejściem przepisów ulg w zycie icon_wink.gif

bardziej nie rozwinę gdyż nie chcę Tobie namieszać w głowie icon_wink.gif Trzeba sprawdzić,baaa warto sprawdzić różnicę

pozdrawiam icon_wink.gif
Guciowa


Grupa: Zbanowani
Postów: 5,019
Dołączył: czw, 25 sty 07 - 17:22
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 10,315




post czw, 22 lis 2007 - 08:59
Post #3

aaa nie chcę namieszać

ale co innego jest dofinansowanie z Urzędu Pracy a co innego dofinansowanie z UE
tego jestem pewna że jest róznica
w warunkach jakie musi spełnić potencjalny Przedsiębiorca

na starcie jak się nie prowadziło do tej pory firmy można skorzystać z Ulgi na ZUS jest to około 300zł a nie jak płacą po 800zł ci Przedsiębiorcy ,przed wejściem przepisów ulg w zycie icon_wink.gif

bardziej nie rozwinę gdyż nie chcę Tobie namieszać w głowie icon_wink.gif Trzeba sprawdzić,baaa warto sprawdzić różnicę

pozdrawiam icon_wink.gif

--------------------
<to ja Guciowa >
mariolaglowacka
śro, 13 gru 2017 - 23:13
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.
mariolaglowacka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: śro, 13 gru 17 - 23:07
Nr użytkownika: 51,133




post śro, 13 gru 2017 - 23:13
Post #4

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 03 sty 2018 - 12:34
Post #5

Hej, jeśli zakładasz własną firmę, polecam współpracę z firmą konsultingową Anegis. zobacz ich ofertę, zajmują się również takimi rzeczami jak np. wdrożenia systemów icon_wink.gif


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post nie, 28 sty 2018 - 02:25
Post #6

Super! To życzę Ci powodzenia icon_smile.gif Tutaj masz artykuł gdzie możesz pcozytac wiecej na temat zakładania własnej firmy https://6krokow.pl/jak-zalozyc-wlasna-firme...-krok-po-kroku/
ppc2
piÄ…, 02 lut 2018 - 16:03
Orientuje się ktoś, czy istnieje możliwość otrzymania dofinansowania z UE na tzw. koparki do bitcoinów?
Ostatnimi czasy notowania bitcoina wystrzeliły do góry i zastanawiam się nad wejsciem w ten biznes, ponieważ zwroty są niebagatelne, a czytałem, że bardziej się oplaca kopac, aniżeli inwestować w kryptowaluty
ppc2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pią, 02 lut 18 - 15:49
Nr użytkownika: 51,444




post piÄ…, 02 lut 2018 - 16:03
Post #7

Orientuje się ktoś, czy istnieje możliwość otrzymania dofinansowania z UE na tzw. koparki do bitcoinów?
Ostatnimi czasy notowania bitcoina wystrzeliły do góry i zastanawiam się nad wejsciem w ten biznes, ponieważ zwroty są niebagatelne, a czytałem, że bardziej się oplaca kopac, aniżeli inwestować w kryptowaluty
> Pytania mamay zakÅ‚adajÄ…cej firmÄ™
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:03
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama