Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Pięty...

> 
Doruśka
śro, 07 lip 2004 - 14:28
zaczynają mi pękać pomimo smarowania kremem z silikonem.Doradźcie coś,bo mam piekne klapeczki i chce w nich chodzić a z takimi piętami to sie wstydze...
w ogóle mam suchą okropnie skóre..
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post śro, 07 lip 2004 - 14:28
Post #1

zaczynają mi pękać pomimo smarowania kremem z silikonem.Doradźcie coś,bo mam piekne klapeczki i chce w nich chodzić a z takimi piętami to sie wstydze...
w ogóle mam suchą okropnie skóre..
Ika
śro, 07 lip 2004 - 14:41
A próbowałaś namoczyć w mydle i wymasować? Mnie to pomogło kiedyś zimą, gdy miałam podobny problem - a ja pomijając klapeczki jestem chora, jak mam pięty nie super gładkie icon_wink.gif A poza tym może smarować częściej? Wcześniej używałaś tego samego kremu? Może spróbuj zmienić? Czasami skóra zaczyna źle reagować nawet na coś, czego dotąd używałyśmy i było okay...
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 07 lip 2004 - 14:41
Post #2

A próbowałaś namoczyć w mydle i wymasować? Mnie to pomogło kiedyś zimą, gdy miałam podobny problem - a ja pomijając klapeczki jestem chora, jak mam pięty nie super gładkie icon_wink.gif A poza tym może smarować częściej? Wcześniej używałaś tego samego kremu? Może spróbuj zmienić? Czasami skóra zaczyna źle reagować nawet na coś, czego dotąd używałyśmy i było okay...

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
i.
śro, 07 lip 2004 - 14:42
Witamina A+E do łykania, a do smarowania bardzo dobry jest (sprawdzony przez mnie) krem Scholl - mała niebieska tubka.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 07 lip 2004 - 14:42
Post #3

Witamina A+E do łykania, a do smarowania bardzo dobry jest (sprawdzony przez mnie) krem Scholl - mała niebieska tubka.
Doruśka
śro, 07 lip 2004 - 14:45
Otórz mój problem jest szerszy,przy karmieniu skóra jest bardziej sucha niz zwykle,a ja juz zwylke mam sucha skórę.Kupie tego schela i będę moczyć,bo oprócz piet to mnie jeszcze tylko tak denerwuja tłuste włosy...
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post śro, 07 lip 2004 - 14:45
Post #4

Otórz mój problem jest szerszy,przy karmieniu skóra jest bardziej sucha niz zwykle,a ja juz zwylke mam sucha skórę.Kupie tego schela i będę moczyć,bo oprócz piet to mnie jeszcze tylko tak denerwuja tłuste włosy...
Ika
śro, 07 lip 2004 - 14:47
Doruśka, Scholl jest wprawdzie z nienajtańszych, ale słyszałam o nim same pozytywne opinie icon_smile.gif moze więc rozwiąże problem icon_smile.gif
A jakby nie, to ja bym się chyba do dermatologa przeszła... Może by coś poradził aptecznego, jakąś robioną maść nawilżającą czy cóś...
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 07 lip 2004 - 14:47
Post #5

Doruśka, Scholl jest wprawdzie z nienajtańszych, ale słyszałam o nim same pozytywne opinie icon_smile.gif moze więc rozwiąże problem icon_smile.gif
A jakby nie, to ja bym się chyba do dermatologa przeszła... Może by coś poradził aptecznego, jakąś robioną maść nawilżającą czy cóś...

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
adzia
śro, 07 lip 2004 - 14:52
Scholl jest super, kosztuje ok. 12 zł z tego, co pamiętam - mnie się od czasu do czasu przytrafiają takie bolesne pęknięcia i już w zasadzie po upływie doby od zastosowania masci przestaje boleć.
adzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,407
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:40
Skąd: Między wsią a miastem
Nr użytkownika: 138




post śro, 07 lip 2004 - 14:52
Post #6

Scholl jest super, kosztuje ok. 12 zł z tego, co pamiętam - mnie się od czasu do czasu przytrafiają takie bolesne pęknięcia i już w zasadzie po upływie doby od zastosowania masci przestaje boleć.

--------------------
CBA ma aresztować wszystkich choreografów w kraju. Postawione im zostaną zarzuty przygotowywania nowych układów.
Doruśka
śro, 07 lip 2004 - 14:59
mnie nei boli,tylko mnie wkurza icon_evil.gif icon_evil.gif
idÄ™ zaraz to kupie cos czarodziejskiego icon_smile.gif
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post śro, 07 lip 2004 - 14:59
Post #7

mnie nei boli,tylko mnie wkurza icon_evil.gif icon_evil.gif
idÄ™ zaraz to kupie cos czarodziejskiego icon_smile.gif
kasiarybka

Go??







post śro, 07 lip 2004 - 15:07
Post #8

Dorusia, zrób piling...to najważniejsze, póżniej zrób swoim stopom kąpiel, mleczno-miodową ( jesli nie posiadasz miodu, możesz użyć masła roślinnego, tak ok. 2/3 łyżki), kąpiel musi być oczywiście siepła, wymocz w niej nogi przynajmniej z 15 minut, póżniej bardzo dokładnie je osusz i sprubój tartką do pięt, albo zwykłym pumeksem zedrzeć ten zrogowaciały naskórek, najbardziej jak się, na noc nasmaruj stopy kremem tłustym, tylko tak na maksa i nałóż bawełniane skarpety.

Powtarzaj ten zabieg, przynajmniej z tydzień, codziennie.
Wiem, że to strasznie upierdliwe, ale tak wyleczyłam stopy swojego taty icon_smile.gif
kasiarybka

Go??







post śro, 07 lip 2004 - 15:11
Post #9

Dorusia tutaj masz stronkÄ™ "Scholla" :
https://www.scholl.com.pl/?page=8
MamaJiP
śro, 07 lip 2004 - 22:22
Super że, jest ten temat bo mam podobny problem z piętami icon_sad.gif

Strasznie mi zżółkły icon_redface.gif pomimo moczenia w szarym mydle, tarcia, pilingu, wsmarowywania kremów i balsamów. icon_cry.gif

Proszę poradźcie mi bo wstydzę sie i pomysłów mi brakuje icon_sad.gif
MamaJiP


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,745
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 16:36
SkÄ…d: Polska
Nr użytkownika: 182

GG:


post śro, 07 lip 2004 - 22:22
Post #10

Super że, jest ten temat bo mam podobny problem z piętami icon_sad.gif

Strasznie mi zżółkły icon_redface.gif pomimo moczenia w szarym mydle, tarcia, pilingu, wsmarowywania kremów i balsamów. icon_cry.gif

Proszę poradźcie mi bo wstydzę sie i pomysłów mi brakuje icon_sad.gif

--------------------
Julia 25.11.1999 i PiotruÅ› 31.08.2008

kasiarybka

Go??







post śro, 07 lip 2004 - 22:25
Post #11

DormaJul potraktuj je cytrynÄ… icon_smile.gif
Oprócz wszystkich wyżej opisanych zabiegów, oprócz kremowania i pilingowania, nacieraj pięty cytryną, ona ma właściwości wybielające.
MamaJiP
śro, 07 lip 2004 - 22:27
Dzięki Kasia icon_biggrin.gif

Spróbuje, jutro skoro świt kupię sobie cytrynę icon_biggrin.gif

Raz kozie śmierć icon_biggrin.gif
MamaJiP


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,745
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 16:36
SkÄ…d: Polska
Nr użytkownika: 182

GG:


post śro, 07 lip 2004 - 22:27
Post #12

Dzięki Kasia icon_biggrin.gif

Spróbuje, jutro skoro świt kupię sobie cytrynę icon_biggrin.gif

Raz kozie śmierć icon_biggrin.gif

--------------------
Julia 25.11.1999 i PiotruÅ› 31.08.2008

Potwora
śro, 07 lip 2004 - 22:32
Dorusia, ten krem z Avonu z masłem kakaowym z serii SPA - super!!! Próbowałaś??? Do tego codziennie wieczorem tarka, na sucho, przed kąpielą.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post śro, 07 lip 2004 - 22:32
Post #13

Dorusia, ten krem z Avonu z masłem kakaowym z serii SPA - super!!! Próbowałaś??? Do tego codziennie wieczorem tarka, na sucho, przed kąpielą.
Sylwia M.
czw, 08 lip 2004 - 00:04
Ja robię pielęgnację pięt co tydzień z regularnością maniaka, chociaz zawsze mi sie okropnie nie chce.
- moczenie w mydlinach gorÄ…cych ok. 15 minut
- pumex aż do bólu nadgarstków icon_biggrin.gif
- masaż kremem złuszczającym do stóp avonu (cos jak peeling)
- masaż i wcieranie kremu wazelinowego "kuracja do rąk" (z różową nakrętką) avonu - do tego celu (piętki) rewelacja!!!
- skarpetki i do łóżka

No i dzięki temu może nie mam stóp niemowlęcia wink.gif , ale mogę powiedzieć, że się NIE POGARSZAJĄ
Sylwia M.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,370
Dołączył: wto, 23 gru 03 - 14:47
Skąd: Bełchatów
Nr użytkownika: 1,282

GG:


post czw, 08 lip 2004 - 00:04
Post #14

Ja robię pielęgnację pięt co tydzień z regularnością maniaka, chociaz zawsze mi sie okropnie nie chce.
- moczenie w mydlinach gorÄ…cych ok. 15 minut
- pumex aż do bólu nadgarstków icon_biggrin.gif
- masaż kremem złuszczającym do stóp avonu (cos jak peeling)
- masaż i wcieranie kremu wazelinowego "kuracja do rąk" (z różową nakrętką) avonu - do tego celu (piętki) rewelacja!!!
- skarpetki i do łóżka

No i dzięki temu może nie mam stóp niemowlęcia wink.gif , ale mogę powiedzieć, że się NIE POGARSZAJĄ
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 08 lip 2004 - 00:38
Post #15

Kosmetyczka poradziła mi krem (maść?) nagietkowy.
milly
czw, 08 lip 2004 - 08:12
Bardzo dobry na takie problemy jest też krem lawendowy Yves Roches.
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post czw, 08 lip 2004 - 08:12
Post #16

Bardzo dobry na takie problemy jest też krem lawendowy Yves Roches.
Doruśka
czw, 08 lip 2004 - 08:53
Dziewczyny,Kasiurybko,zastosowałam:
kapiel w mleku i miodzie(miodu u mnie dostatek dwie osoby z bliskiej rodziny uprawiają pszczoły) potem tarka i tona kremu z rózową nakrętką avon.i jest duzo lepiej.schela nie zakupiłam bo zapomniałam icon_redface.gif

Ale przy okazji mam pytanie,jak doprowadzę pięty do stanu uzywalności to chce sie wybrac do kosmetyczki na pedikiur ,ale pamietam ,ze jak kiedys byłąm,to mi zwykła golarką goluiłą te piety,czy to normalne? jak ma wyglądac taki zabieg? icon_eek.gif
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 08 lip 2004 - 08:53
Post #17

Dziewczyny,Kasiurybko,zastosowałam:
kapiel w mleku i miodzie(miodu u mnie dostatek dwie osoby z bliskiej rodziny uprawiają pszczoły) potem tarka i tona kremu z rózową nakrętką avon.i jest duzo lepiej.schela nie zakupiłam bo zapomniałam icon_redface.gif

Ale przy okazji mam pytanie,jak doprowadzę pięty do stanu uzywalności to chce sie wybrac do kosmetyczki na pedikiur ,ale pamietam ,ze jak kiedys byłąm,to mi zwykła golarką goluiłą te piety,czy to normalne? jak ma wyglądac taki zabieg? icon_eek.gif
i.
czw, 08 lip 2004 - 10:11
CYTAT(milly)
Bardzo dobry na takie problemy jest też krem lawendowy Yves Roches.


A jak pachnie, ma fioła na punkcie tego kremiku wink.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post czw, 08 lip 2004 - 10:11
Post #18

CYTAT(milly)
Bardzo dobry na takie problemy jest też krem lawendowy Yves Roches.


A jak pachnie, ma fioła na punkcie tego kremiku wink.gif
kasiarybka

Go??







post czw, 08 lip 2004 - 16:10
Post #19

Dorusiu do usuwania twardej, zrogowaciałej skóry na piętach, palcach i podbiciu stopy, ( w gabinetach kosmetycznych), używa się specjalnych frezarek.
Być może kosmetyczka u której byłaś robiła to właśnie taką frezarką, która miała wygląd golarki wink.gif
Wszystko zależy od tego jakiej firmy sprzęt miała ta pani.

Takie zabiegi w salonie, powinno sie powtarzać, przynajmniej raz w miesiącu, szczególnie, jesli skóra ma predyspozycję do rogowacenia.

Najważniejsze to to, żeby codziennie moczyć stopy w ciepłej wodzie ( kiedy już są zadbane oczywiście) i kiedy skóra jest już dostatecznie zmiękczona, traktować ją pilingiem do stóp ( szczególnie własnie latem, należy robić to codziennie, ponieważ stopy narażone są na piasek, kurz itd.) i smarować je tłustymi kremami, najlepiej takimi specjalnymi do stóp.

Dorusiu, ja polecam Ci kremy Schella, szczególnie ten złuszczający, do tego, dobrze było by mieć jeszcze metalową tarkę, zamiast pumeksu icon_smile.gif
Doruśka
czw, 08 lip 2004 - 20:42
Kasiurybko, niestety to była zwykła maszynka na zyletkę,po której to mi ta skóra fatalnie sie złuszczała,teraz jest o niebo lepiej.Metalową tarke powiadasz? gdzie to sie kupuje i czy drogie? bo wakacje teraz...
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 08 lip 2004 - 20:42
Post #20

Kasiurybko, niestety to była zwykła maszynka na zyletkę,po której to mi ta skóra fatalnie sie złuszczała,teraz jest o niebo lepiej.Metalową tarke powiadasz? gdzie to sie kupuje i czy drogie? bo wakacje teraz...
> PiÄ™ty...
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:41
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama