Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Pryszcze po 30-tce

> 
lena77
wto, 30 gru 2008 - 14:12
Od 3 miesiecy zmagam sie z tymi okropnymi, ropnymi i bolacymi pryszczami-wrzodami. Wychodza zawsze na brodzie i kiedy mysle, ze juz sie pozbylam po jakims czasie pojawia sie znow w tym samym miejscu. Po wyduszeniu, a nie umiem dobrze tego robic, zostaja slady. Nie jestem przyzwyczajona do walki z pryszczami, bo nie mialam z cera dotad problemu. Pamietam, ze kiedys byl obszerny watek jak to g... zdusic w zarodku. Czy moze ktos mi wrzucic link do tamtego watku, ja nie moge znalezc.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post wto, 30 gru 2008 - 14:12
Post #1

Od 3 miesiecy zmagam sie z tymi okropnymi, ropnymi i bolacymi pryszczami-wrzodami. Wychodza zawsze na brodzie i kiedy mysle, ze juz sie pozbylam po jakims czasie pojawia sie znow w tym samym miejscu. Po wyduszeniu, a nie umiem dobrze tego robic, zostaja slady. Nie jestem przyzwyczajona do walki z pryszczami, bo nie mialam z cera dotad problemu. Pamietam, ze kiedys byl obszerny watek jak to g... zdusic w zarodku. Czy moze ktos mi wrzucic link do tamtego watku, ja nie moge znalezc.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
aluc

Go??







post wto, 30 gru 2008 - 14:16
Post #2

do dermatologa się udać natychmiast, niczego samodzielnie nie dusić w zarodku
Sabina

Go??







post wto, 30 gru 2008 - 14:28
Post #3

Albo do kosmetyczki. Polecam Aknosan, bez wÄ…tpienia niezastÄ…piony w walce z trÄ…dzikiem.
Edytkax
wto, 30 gru 2008 - 16:27
o dwa razy mi poszło

Ten post edytował Edytkax wto, 30 gru 2008 - 16:30
Edytkax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 746
Dołączył: nie, 12 gru 04 - 15:19
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,410

GG:


post wto, 30 gru 2008 - 16:27
Post #4

o dwa razy mi poszło

--------------------
Edyta - mama Wiktora i Weroniki
https://www.DlaWiktora.pl
Edytkax
wto, 30 gru 2008 - 16:28
Skoro ropne i bolące to pewnie coś podobnego co mam ja ;( wyskakują mi na brodzie ale z kolei jeszcze częściej na głowie - powstaje mi jedna wielka bania. Nie gniotę tego bo to nie daje efektu tylko czekam aż znikną. Zauważyłam, ze zazwyczaj są one przed miesiączką i jak jestem przeziębiona to też się pokazują i bolą...
Edytkax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 746
Dołączył: nie, 12 gru 04 - 15:19
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,410

GG:


post wto, 30 gru 2008 - 16:28
Post #5

Skoro ropne i bolące to pewnie coś podobnego co mam ja ;( wyskakują mi na brodzie ale z kolei jeszcze częściej na głowie - powstaje mi jedna wielka bania. Nie gniotę tego bo to nie daje efektu tylko czekam aż znikną. Zauważyłam, ze zazwyczaj są one przed miesiączką i jak jestem przeziębiona to też się pokazują i bolą...

--------------------
Edyta - mama Wiktora i Weroniki
https://www.DlaWiktora.pl
aluc

Go??







post wto, 30 gru 2008 - 16:33
Post #6

CYTAT(Sabina @ Tue, 30 Dec 2008 - 14:28) *
Albo do kosmetyczki. Polecam Aknosan, bez wÄ…tpienia niezastÄ…piony w walce z trÄ…dzikiem.


że się pozwolę odnieść
ropne zmiany powinny być leczone przez lekarza
z całym szacunkiem dla kosmetyczek, ale są one specjalistkami od estetyki skóry, a nie leczenia stanów chorobowych

takie pryszcze mogą mieć konkretną przyczynę, która wymaga osobnego leczenia albo monitorowania, mogą wymagać podania leków na receptę, z antybiotykami włącznie - tega najlepsza nawet kosmetyczka nie zapewni, dlatego IMHO nie jest alternatywą w tym przypadku
kasiarybka

Go??







post wto, 30 gru 2008 - 16:55
Post #7

Podpisuje sie pod Aluc icon_smile.gif
lena77
wto, 30 gru 2008 - 16:59
CYTAT(Edytkax @ Tue, 30 Dec 2008 - 18:28) *
Skoro ropne i bolące to pewnie coś podobnego co mam ja ;( wyskakują mi na brodzie ale z kolei jeszcze częściej na głowie - powstaje mi jedna wielka bania. Nie gniotę tego bo to nie daje efektu tylko czekam aż znikną. Zauważyłam, ze zazwyczaj są one przed miesiączką i jak jestem przeziębiona to też się pokazują i bolą...

Tylko to boli i w dodatku jest strasznie nieestetyczne. Pracuje z ludzmi i oni musza patrzec na te moje rogi.

aluc, ja do kosmetyczki z tym problemem nie pojde, bez obawy. kosmetyczce powierzam tylko i wylacznie moje brwi do wydepilowania i ew. pozwalam, by polozyla parafine na dlonie i troche nad nimi popracowala. oczyszczanie twarzy mialam tylko raz ale wtedy bylam czysta. teraz roznioslaby mi to swinstwo po calej twarzy i dopiero bym miala problem.
ale czy mozna sie teraz tego pozbyc, czy jest jakis wysysacz i wypalacz tych pryszczy. u dermatologa bylam z innym problemem i jak drzwi sie za mna zamknely przypomnialam sobie o pryszczach.nastepna wizyte mam pod koniec stycznia a chce sie pozbyc tego teraz, bo juz nie moge na to patrzec, nawet moj syn chcial mi toto wycisnac.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post wto, 30 gru 2008 - 16:59
Post #8

CYTAT(Edytkax @ Tue, 30 Dec 2008 - 18:28) *
Skoro ropne i bolące to pewnie coś podobnego co mam ja ;( wyskakują mi na brodzie ale z kolei jeszcze częściej na głowie - powstaje mi jedna wielka bania. Nie gniotę tego bo to nie daje efektu tylko czekam aż znikną. Zauważyłam, ze zazwyczaj są one przed miesiączką i jak jestem przeziębiona to też się pokazują i bolą...

Tylko to boli i w dodatku jest strasznie nieestetyczne. Pracuje z ludzmi i oni musza patrzec na te moje rogi.

aluc, ja do kosmetyczki z tym problemem nie pojde, bez obawy. kosmetyczce powierzam tylko i wylacznie moje brwi do wydepilowania i ew. pozwalam, by polozyla parafine na dlonie i troche nad nimi popracowala. oczyszczanie twarzy mialam tylko raz ale wtedy bylam czysta. teraz roznioslaby mi to swinstwo po calej twarzy i dopiero bym miala problem.
ale czy mozna sie teraz tego pozbyc, czy jest jakis wysysacz i wypalacz tych pryszczy. u dermatologa bylam z innym problemem i jak drzwi sie za mna zamknely przypomnialam sobie o pryszczach.nastepna wizyte mam pod koniec stycznia a chce sie pozbyc tego teraz, bo juz nie moge na to patrzec, nawet moj syn chcial mi toto wycisnac.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
az
wto, 30 gru 2008 - 17:08
Tak na szybko to spróbuj Effaclar AI do stosowania miejscowo. Najlepszy jaki miałam. są też antybiotyki do stosowania miejscowa, ale na receptę (np. Dalacin T). Mojej koleżance dermatolog zalecił półroczną 37.gif kurację antybiotykową. Pomogło, ale po jakimś czasie wróciły. Mi też powiedziała lekarka, że powinnam przejść taką kurację. Ale się na razie nie zdecydowałam.
az


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 813
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 11:27
Skąd: Mysłowice
Nr użytkownika: 2,794




post wto, 30 gru 2008 - 17:08
Post #9

Tak na szybko to spróbuj Effaclar AI do stosowania miejscowo. Najlepszy jaki miałam. są też antybiotyki do stosowania miejscowa, ale na receptę (np. Dalacin T). Mojej koleżance dermatolog zalecił półroczną 37.gif kurację antybiotykową. Pomogło, ale po jakimś czasie wróciły. Mi też powiedziała lekarka, że powinnam przejść taką kurację. Ale się na razie nie zdecydowałam.

--------------------
Zuzia (11/01/04) i Janek (04/10/06)
Sabina

Go??







post wto, 30 gru 2008 - 21:15
Post #10

Trądzik świetnie leczy się aknosanem, też dermatolog mi zaleciła swego czasu.
Nie wiem czemu nie ufacie kosmetyczkom, ale pewnie macie racjÄ™ 06.gif
Ja miewam takie coś - też na brodzie - przed miesiączką za każdym razem - niestety. Bardzo pomaga mi Aknosan, jak zapomnę użyć co najmniej raz dziennie do oczyszczenia skóry przez jakiś czas, to klops, znów mam problem przez kwartał. 29.gif
aluc

Go??







post wto, 30 gru 2008 - 21:16
Post #11

kosmetyczkom nie ufam na takiej samej zasadzie, jak nie ufam swojej instruktorce do jogi względem leczenia zapalenia płuc icon_smile.gif chociaż głębokim oddychaniem ona jak najbardziej się zajmuje
Kamcia_

Go??







post czw, 08 sty 2009 - 10:45
Post #12

Sabina super ten Acnosan!!! Tak że Lena ja również gorąco polecam!
Długo nie miałam trądziku i znowu się zaczyna. Nie wiedziałam co robić, kupiłam ten Acnosan i jest super!. Uzywam go dopiero 3 dni a pryszcze ładnie się wysuszają. Wczoraj z rana na brodzie robił mi sie taki ropny jak tobie, po oczyszczeniu acnosanem dzisiaj już go nie ma icon_smile.gif
Tak więc bardzo polecam!
lena77
czw, 08 sty 2009 - 11:07
uzywalam tormentiolu, tez schodzi. To co proponowala az troche jest drogie, przynajmniuej teraz nie moge tyle zainwestowac w pryszcze, moze w przyszlym miesiacu. Mam nadzieje , ze ten acnosan jest w tej niskiej polce cenowej. Obecnie mam pryszcz na czole, jest widoczny jak cholera.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post czw, 08 sty 2009 - 11:07
Post #13

uzywalam tormentiolu, tez schodzi. To co proponowala az troche jest drogie, przynajmniuej teraz nie moge tyle zainwestowac w pryszcze, moze w przyszlym miesiacu. Mam nadzieje , ze ten acnosan jest w tej niskiej polce cenowej. Obecnie mam pryszcz na czole, jest widoczny jak cholera.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 03 sty 2017 - 12:50
Post #14

Dziewczyny jakie kosmetyki stosujecie?
Red_Rose
czw, 19 sty 2017 - 15:40
Idź z tym do dermatologa i endokrynologa bo to może być problem z hormonami
Red_Rose


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 48
Dołączył: czw, 01 gru 16 - 10:34
Nr użytkownika: 48,496




post czw, 19 sty 2017 - 15:40
Post #15

Idź z tym do dermatologa i endokrynologa bo to może być problem z hormonami
Wioletta8
pon, 27 mar 2017 - 12:59
małgosiaczek85 też miałam problem z przebarwieniami po trądziku. W moim przypadku kremy wystarczyły. Używałam Nano one. Według mnie najpierw należy spróbować najmniej inwazyjnych sposobów. Dopiero jak te zawiodą, można wypróbować tych cięższego kalibru.
Wioletta8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18
Dołączył: pon, 27 mar 17 - 10:58
Nr użytkownika: 49,102




post pon, 27 mar 2017 - 12:59
Post #16

małgosiaczek85 też miałam problem z przebarwieniami po trądziku. W moim przypadku kremy wystarczyły. Używałam Nano one. Według mnie najpierw należy spróbować najmniej inwazyjnych sposobów. Dopiero jak te zawiodą, można wypróbować tych cięższego kalibru.
stapka18
pon, 03 lip 2017 - 09:17
Wiecie co mi najbardziej pomogło? Kosmetyki naturalne. Już po pierwszym użyciu było dużo lepiej. Teraz stosuję tylko takie, m.in. świetny tonik do twarzy Nefret. Schodzą mi po nim nawet przebarwienia.
stapka18


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 36
Dołączył: pią, 04 lis 16 - 15:21
Nr użytkownika: 48,356




post pon, 03 lip 2017 - 09:17
Post #17

Wiecie co mi najbardziej pomogło? Kosmetyki naturalne. Już po pierwszym użyciu było dużo lepiej. Teraz stosuję tylko takie, m.in. świetny tonik do twarzy Nefret. Schodzą mi po nim nawet przebarwienia.
lancome
śro, 26 lip 2017 - 21:35
wypróbujcie żel punktowy mediqskin, u mnie naprawdę szybko pomógł w walce z krostami. Niestety, pryszcze to nie tylko domena nastolatków, można je mieć również po trzydziestce.
lancome


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: śro, 18 lut 15 - 08:41
Nr użytkownika: 45,380




post śro, 26 lip 2017 - 21:35
Post #18

wypróbujcie żel punktowy mediqskin, u mnie naprawdę szybko pomógł w walce z krostami. Niestety, pryszcze to nie tylko domena nastolatków, można je mieć również po trzydziestce.
Torianna
czw, 10 sie 2017 - 12:16
Ja już wielokrotnie czytałam, że pryszcze po 30-stce lubią pojawić się ze stresu, ze złego odżywiania. Wiecie, praca, dom, obowiązki, ten kierat nie sprzyja cerze. Zerknijcie do artykułu: [edit: moderacja] - opisane tu metody są głównie naturalne, ale nie pomijają także konsultacji dermatologicznej. W końcu dobrze tez wiedzieć na jakim tle ma się trądzik.
Torianna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: śro, 11 sty 17 - 11:30
Nr użytkownika: 48,678




post czw, 10 sie 2017 - 12:16
Post #19

Ja już wielokrotnie czytałam, że pryszcze po 30-stce lubią pojawić się ze stresu, ze złego odżywiania. Wiecie, praca, dom, obowiązki, ten kierat nie sprzyja cerze. Zerknijcie do artykułu: [edit: moderacja] - opisane tu metody są głównie naturalne, ale nie pomijają także konsultacji dermatologicznej. W końcu dobrze tez wiedzieć na jakim tle ma się trądzik.
śrubka
pon, 28 sie 2017 - 08:30
Obecnie to nic niezwykłego, chyba sporo osób dorosłych i starszych ma problemy z pryszczami, to już jest taka przypadłość cywilizacyjna
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post pon, 28 sie 2017 - 08:30
Post #20

Obecnie to nic niezwykłego, chyba sporo osób dorosłych i starszych ma problemy z pryszczami, to już jest taka przypadłość cywilizacyjna
> Pryszcze po 30-tce
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 13:52
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama