Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
8 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia   

Zupy

> 
marghe.
czw, 30 cze 2005 - 21:41
Patelnię wysmarowac ząbkiem czosnku, wlać 1 – 2 łyzki oliwy i wrzucić pokrojoną w kostę cukinię. Podmażyć, skropić sokiem z 1/2 cytryny, posiolić , popieprzyć (cukinia powinna pozostac chrupiąca)
1 kg pomidorów sparzyc, obrać, przekroić na pól i usunąc pestki.
Pokroić .
W garnku obsnazyć na oliwie 1 mała cebule i 2 pokrojone ząbki czosnku.
Wrzućic pomidory. Dusić kilka minut. Wlać kilka kropel tabasco. Zmiksować. Dodać sok z prawie całej cytryny, doprawić solą i pieprzem. Wlac 1 – 2 łyzki octu balsamicznego

Podawać zimną z gorącą cukinią.

marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 30 cze 2005 - 21:41
Post #41

Patelnię wysmarowac ząbkiem czosnku, wlać 1 – 2 łyzki oliwy i wrzucić pokrojoną w kostę cukinię. Podmażyć, skropić sokiem z 1/2 cytryny, posiolić , popieprzyć (cukinia powinna pozostac chrupiąca)
1 kg pomidorów sparzyc, obrać, przekroić na pól i usunąc pestki.
Pokroić .
W garnku obsnazyć na oliwie 1 mała cebule i 2 pokrojone ząbki czosnku.
Wrzućic pomidory. Dusić kilka minut. Wlać kilka kropel tabasco. Zmiksować. Dodać sok z prawie całej cytryny, doprawić solą i pieprzem. Wlac 1 – 2 łyzki octu balsamicznego

Podawać zimną z gorącą cukinią.

Maminka
wto, 05 lip 2005 - 10:23
Zupa z cukini ściągnięta z netu i bardzo na czasie
600 g małych cukini,
1 l mleka,
0,5 l bulionu z kury,
3 łyżki masła,
1 mała cebula,
1/2 łyżeczki świeżo zmielonego pieprzu,
1 łyżka drobno pokrojonej kolendry lub zielonej pietruszki,
sól.

Cukinie umyć, pokroić na kawałki, włożyć do garnka, zalać małą ilością wrzącej wody. Gotować pod przykryciem 5 min. Odcedzić i ostudzić. Cukinie zmiksować z bulionem i mlekiem. Cebule obrać i zetrzeć na tarce o małych otworach. W garnku rozgrzać masło, włożyć cebule, smażyć 2 min. Wlać zmiksowane cukinie. Doprawić solą, pieprzem, przykryć i gotować na małym ogniu 5 min. Podawać w miseczkach posypaną świeżą, drobno pokrojona kolendrą lub zieloną pietruszką.
Maminka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 166
Dołączył: wto, 08 mar 05 - 13:02
Nr użytkownika: 2,820




post wto, 05 lip 2005 - 10:23
Post #42

Zupa z cukini ściągnięta z netu i bardzo na czasie
600 g małych cukini,
1 l mleka,
0,5 l bulionu z kury,
3 łyżki masła,
1 mała cebula,
1/2 łyżeczki świeżo zmielonego pieprzu,
1 łyżka drobno pokrojonej kolendry lub zielonej pietruszki,
sól.

Cukinie umyć, pokroić na kawałki, włożyć do garnka, zalać małą ilością wrzącej wody. Gotować pod przykryciem 5 min. Odcedzić i ostudzić. Cukinie zmiksować z bulionem i mlekiem. Cebule obrać i zetrzeć na tarce o małych otworach. W garnku rozgrzać masło, włożyć cebule, smażyć 2 min. Wlać zmiksowane cukinie. Doprawić solą, pieprzem, przykryć i gotować na małym ogniu 5 min. Podawać w miseczkach posypaną świeżą, drobno pokrojona kolendrą lub zieloną pietruszką.

--------------------
MAma MarcINKA
user posted image
aneea
czw, 15 wrz 2005 - 11:14
CYTAT(marg.)
Cytrynowo ziemniaczana zupa krem - marghe

SKŁADNIKI  
ziemniaki - niecały kg  
3 cytryny  
serek biały typu - Twój Smak  
wywar (mięsny lub warzywny)  
1 cebula  
sól  
pieprz  
śmietana  
oliwa (ew. olej)  

Przygotowac wywar.  

Cebulę pokroic drobno.  

Z 2 cytryn zetrzeć skórkę. Połówkę cytryny pokroic w plasterki, odłożyć do dekoracji. Z pozostałych cytryn wycisnąc sok.  

Ziemniaki obrac, pokroić na kawałki.  

Cebulę zeszklić na oliwie (oleju), dodac pokrojone ziemniaki, chwilke podsmażyć. Zalać wywarem, dodać startą skórkę, wlac połowę soku. Gotowac 20 minut.  

Zupę zmiksować, dodając cały biały serek i resztę soku. Doprawić. Podgotować.  

Gdyby okazala sie za gęsta można przetrzeć przez sitko.  

Ozdobic plasterkami cytryny i kleksem śmietany.  

Podawać z grzankami lub ryżem.


Marghe ile tego wywaru? I czy limetki moga byc zamiast cytryn? Pliss szibko szibko bo wlasnie zabieram sie do garow
aneea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,087
Dołączył: pią, 18 kwi 03 - 11:53
Skąd: ŚLĄSK
Nr użytkownika: 600

GG:


post czw, 15 wrz 2005 - 11:14
Post #43

CYTAT(marg.)
Cytrynowo ziemniaczana zupa krem - marghe

SKŁADNIKI  
ziemniaki - niecały kg  
3 cytryny  
serek biały typu - Twój Smak  
wywar (mięsny lub warzywny)  
1 cebula  
sól  
pieprz  
śmietana  
oliwa (ew. olej)  

Przygotowac wywar.  

Cebulę pokroic drobno.  

Z 2 cytryn zetrzeć skórkę. Połówkę cytryny pokroic w plasterki, odłożyć do dekoracji. Z pozostałych cytryn wycisnąc sok.  

Ziemniaki obrac, pokroić na kawałki.  

Cebulę zeszklić na oliwie (oleju), dodac pokrojone ziemniaki, chwilke podsmażyć. Zalać wywarem, dodać startą skórkę, wlac połowę soku. Gotowac 20 minut.  

Zupę zmiksować, dodając cały biały serek i resztę soku. Doprawić. Podgotować.  

Gdyby okazala sie za gęsta można przetrzeć przez sitko.  

Ozdobic plasterkami cytryny i kleksem śmietany.  

Podawać z grzankami lub ryżem.


Marghe ile tego wywaru? I czy limetki moga byc zamiast cytryn? Pliss szibko szibko bo wlasnie zabieram sie do garow
marghe.
pią, 16 wrz 2005 - 21:28
nie miałam dostępu do komputera, przepraszam
wywaru cos koło 1 litra
limetki jak najbardziej
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 16 wrz 2005 - 21:28
Post #44

nie miałam dostępu do komputera, przepraszam
wywaru cos koło 1 litra
limetki jak najbardziej
aneea
pią, 16 wrz 2005 - 23:13
Dzieki, wlasnie tak zrobilam.
aneea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,087
Dołączył: pią, 18 kwi 03 - 11:53
Skąd: ŚLĄSK
Nr użytkownika: 600

GG:


post pią, 16 wrz 2005 - 23:13
Post #45

Dzieki, wlasnie tak zrobilam.
marghe.
pią, 16 wrz 2005 - 23:21
smakowało chociaz?
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 16 wrz 2005 - 23:21
Post #46

smakowało chociaz?
Potwora
pią, 07 paź 2005 - 18:52
MOJA ULUBIONA ZUPA RYBNA:

[b]filety ze świeżej ryby
( polecam te bez skóry), takiej, która ma dużo mięska, parę różnych rodzajów ( ja mieszam sandacza z tuńczykiem, łososiem, dorszem itp.)
cebula
por
marchew
pietruszka
seler
ziemniaki
papryka czerwona
sól, listek laurowy, ziele angielskie, papryka czerwona słodka lub ostra jeżeli ktoś lubi
ulubione zioła
( ja dają rozmaryn, odrobinę tymianku, pietruszkę suszoną, seler suszony)

gotujemy wodę, dodajemy listek i zielę, do gotującej sie wrzucamy pokorojoną rybę ( dość spore kawałki, i tak się rozpadną icon_wink.gif ). Potem dodajemy warzywa pokrojone w słupki, paprykę w paski, podsmażamy cebulkę na odrobinie oliwy. Przyprawiamy. Na talerzu skropić sokiem z cytryny. W wersji kalorycznej icon_wink.gif można dodać troszkę przecieru pomidorowego i śmietany.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post pią, 07 paź 2005 - 18:52
Post #47

MOJA ULUBIONA ZUPA RYBNA:

[b]filety ze świeżej ryby
( polecam te bez skóry), takiej, która ma dużo mięska, parę różnych rodzajów ( ja mieszam sandacza z tuńczykiem, łososiem, dorszem itp.)
cebula
por
marchew
pietruszka
seler
ziemniaki
papryka czerwona
sól, listek laurowy, ziele angielskie, papryka czerwona słodka lub ostra jeżeli ktoś lubi
ulubione zioła
( ja dają rozmaryn, odrobinę tymianku, pietruszkę suszoną, seler suszony)

gotujemy wodę, dodajemy listek i zielę, do gotującej sie wrzucamy pokorojoną rybę ( dość spore kawałki, i tak się rozpadną icon_wink.gif ). Potem dodajemy warzywa pokrojone w słupki, paprykę w paski, podsmażamy cebulkę na odrobinie oliwy. Przyprawiamy. Na talerzu skropić sokiem z cytryny. W wersji kalorycznej icon_wink.gif można dodać troszkę przecieru pomidorowego i śmietany.
Monia5
śro, 12 paź 2005 - 16:39
Zrobiłam dzisiaj zupe z serków topionych ale mi troche słonawa wyszła czemu???? tak ma być?ale i tak jest pyszna icon_biggrin.gif
Monia5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 730
Dołączył: czw, 28 kwi 05 - 20:04
Skąd: Dublin-Irlandia :)
Nr użytkownika: 3,057




post śro, 12 paź 2005 - 16:39
Post #48

Zrobiłam dzisiaj zupe z serków topionych ale mi troche słonawa wyszła czemu???? tak ma być?ale i tak jest pyszna icon_biggrin.gif

--------------------
Pozdrawiam,Monika mama Kasie?ki i Kacperka
https://dzieci.h3m.pl/kacper
https://dzieci.h3m.pl/kasia
Kasia 24.01.98
Kacper 06.05.05
user posted image
ulla
śro, 12 paź 2005 - 18:31
CYTAT(Monia5)
Zrobiłam dzisiaj zupe z serków topionych ale mi troche słonawa wyszła czemu???? tak ma być?ale  i tak jest pyszna icon_biggrin.gif



Nie wiem jak robiłaś, ale ja ją rozcieńczam, wtedy dodaję soli tylko tyle ile potrzeba, żeby za słona nie była (lub nie dodaję wcale).
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post śro, 12 paź 2005 - 18:31
Post #49

CYTAT(Monia5)
Zrobiłam dzisiaj zupe z serków topionych ale mi troche słonawa wyszła czemu???? tak ma być?ale  i tak jest pyszna icon_biggrin.gif



Nie wiem jak robiłaś, ale ja ją rozcieńczam, wtedy dodaję soli tylko tyle ile potrzeba, żeby za słona nie była (lub nie dodaję wcale).

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
ulla
śro, 12 paź 2005 - 19:21
Jeszcze jeden przepis na zupę gulaszową...juz trzy osoby, które jadły, powiedziały, że powinnam restaurację załozyć, zamiast zajmować się "nauką"...nawet jeżeli miałabym tylko ową zupę serwować

Na wieelki gar:

ok. 1-1,5 kg mięsa (tak pół na pół mięso wołowe i pierś z indyka)
dwa selery (średnie lub jeden duży)
kilka (3-5) pietruszek
kilka marchewek (5-7)
papryka (4 czerwone i 1 zielona, lub więcej)
2-3 pory
3 cebule
kilka ziemniaków (5-8 sporych)
czosnek (zazwyczaj prawie główka)
przyprawy (mnóstwo różnych)


Mięso pokroić jak na gulasz, obsmażyć i udusić (tak jak w przypadku gulaszu, znaczy u mnie z cebulą i dodanym później czosnkiem i kilkoma marchewkami w większych kawałkach oraz przyprawami), pod koniec duszenia dodaję pokrojoną na paski paprykę i duszę póki papryka nie jest miękka. Jak się udusi, to dobrze jest doprawić a nawet zagęścić sos. Następnie zawartość dołozyć do, juz ugotowanych w wielkim garze, warzyw.

W międzyczasie: warzywa pokroić w kostkę i ugotowac jak na zupę (znaczy wolno) w duzym garze....jak już są "zupowe" dokładamy mięso z papryką, ew. dolewamy wody. Jakiś czas się to gotuje (max pół godziny, ale ma "mrugać"), a w miedzyczasie doprawiamy sosem pomidorowym, ostrą papryką (chyba, że dodana została wcześniej ostra świeża, ale z tym ostrożnie, żeby nie przesadzić), pieprzem ziołowym, przyprawami róznymi ( u mnie obowiązkowo liście laurowe i ziele angielskie, ale to kiedy jeszcze chwilę się gotuje, poza tym pieprz, pieprz ziołowy, bazylia, tymianek, duuużo majeranku, papryka w proszku słodka i ostra, czasem we wcześniejszych etapach gotowe mieszanki do gulaszu lub potraw węgierskich).

Jak się wszystko w garze przegryzie, trochę zagęszczam wodą z mąką; zupa i tak jest gęsta, bo zawartośc spora, ale chodzi o to żeby frakcja płynna była mniej płynna.
Potem dorawiam dalej...paprykaw proszku jeżeli trzeba, pieprz, trochę soli (jak się schłodzi i powtórnie odgrzewa, to zwykle się trochę "odsala"), zioła, natka pietruszki.


Ps. 1 niestety pracochłonne

Ps 2 czasem do duszenia mięsa dodaję czerwone wytrawne wino.

Ps. 3 za efekt mogę ręczyć, względnie zaprosić na degustację...jeżeli ktoś nie lubi ostrego jedzenia, to pewnie się skrzywi.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post śro, 12 paź 2005 - 19:21
Post #50

Jeszcze jeden przepis na zupę gulaszową...juz trzy osoby, które jadły, powiedziały, że powinnam restaurację załozyć, zamiast zajmować się "nauką"...nawet jeżeli miałabym tylko ową zupę serwować

Na wieelki gar:

ok. 1-1,5 kg mięsa (tak pół na pół mięso wołowe i pierś z indyka)
dwa selery (średnie lub jeden duży)
kilka (3-5) pietruszek
kilka marchewek (5-7)
papryka (4 czerwone i 1 zielona, lub więcej)
2-3 pory
3 cebule
kilka ziemniaków (5-8 sporych)
czosnek (zazwyczaj prawie główka)
przyprawy (mnóstwo różnych)


Mięso pokroić jak na gulasz, obsmażyć i udusić (tak jak w przypadku gulaszu, znaczy u mnie z cebulą i dodanym później czosnkiem i kilkoma marchewkami w większych kawałkach oraz przyprawami), pod koniec duszenia dodaję pokrojoną na paski paprykę i duszę póki papryka nie jest miękka. Jak się udusi, to dobrze jest doprawić a nawet zagęścić sos. Następnie zawartość dołozyć do, juz ugotowanych w wielkim garze, warzyw.

W międzyczasie: warzywa pokroić w kostkę i ugotowac jak na zupę (znaczy wolno) w duzym garze....jak już są "zupowe" dokładamy mięso z papryką, ew. dolewamy wody. Jakiś czas się to gotuje (max pół godziny, ale ma "mrugać"), a w miedzyczasie doprawiamy sosem pomidorowym, ostrą papryką (chyba, że dodana została wcześniej ostra świeża, ale z tym ostrożnie, żeby nie przesadzić), pieprzem ziołowym, przyprawami róznymi ( u mnie obowiązkowo liście laurowe i ziele angielskie, ale to kiedy jeszcze chwilę się gotuje, poza tym pieprz, pieprz ziołowy, bazylia, tymianek, duuużo majeranku, papryka w proszku słodka i ostra, czasem we wcześniejszych etapach gotowe mieszanki do gulaszu lub potraw węgierskich).

Jak się wszystko w garze przegryzie, trochę zagęszczam wodą z mąką; zupa i tak jest gęsta, bo zawartośc spora, ale chodzi o to żeby frakcja płynna była mniej płynna.
Potem dorawiam dalej...paprykaw proszku jeżeli trzeba, pieprz, trochę soli (jak się schłodzi i powtórnie odgrzewa, to zwykle się trochę "odsala"), zioła, natka pietruszki.


Ps. 1 niestety pracochłonne

Ps 2 czasem do duszenia mięsa dodaję czerwone wytrawne wino.

Ps. 3 za efekt mogę ręczyć, względnie zaprosić na degustację...jeżeli ktoś nie lubi ostrego jedzenia, to pewnie się skrzywi.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
amania
śro, 12 paź 2005 - 20:49
ulla, kobieto
aleś mi apetyt zrobiła
no to już mam zajęcie na jutrzejszy wieczór icon_wink.gif
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post śro, 12 paź 2005 - 20:49
Post #51

ulla, kobieto
aleś mi apetyt zrobiła
no to już mam zajęcie na jutrzejszy wieczór icon_wink.gif

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Ika
sob, 15 paź 2005 - 16:05
Wymyślona przed chwilą w czasie gotowania, więc wybaczcie, że składniki "na oko" icon_wink.gif

Składniki:
bulion (albo kostka)
trochę vegety
cebule (wedle uznania, ja dałam jakieś 4 na nieduży garnek)
3 nieduże ziemniaki
czosnek
łyżka masła
serek topiony
trochę sera żółtego
bazylia
gałka muszkatołowa
sól
ew. inne przyprawy, jak ktoś lubi icon_smile.gif


Cebulę posiekaną (albo jeszcze lepiej startą na tarce, ale ja nie mam chęci płakać nad miską icon_lol.gif więc tylko posiekałam) zeszklić na maśle, dodać przeciśnięty przez praskę czosnek.
W tym czasie ugotować w bulionie ziemniaki. Dodać serek topiony i wszystko razem zmiksować. Pogotować jeszcze trochę, żeby cebula była mięciutka. Przyprawić, dodać odrobinę gałki muszkatołowej. Pod koniec gotowania dodałam kostkę bazylii.
Podawać ze startym serem i np. grzankami.

Pycha icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post sob, 15 paź 2005 - 16:05
Post #52

Wymyślona przed chwilą w czasie gotowania, więc wybaczcie, że składniki "na oko" icon_wink.gif

Składniki:
bulion (albo kostka)
trochę vegety
cebule (wedle uznania, ja dałam jakieś 4 na nieduży garnek)
3 nieduże ziemniaki
czosnek
łyżka masła
serek topiony
trochę sera żółtego
bazylia
gałka muszkatołowa
sól
ew. inne przyprawy, jak ktoś lubi icon_smile.gif


Cebulę posiekaną (albo jeszcze lepiej startą na tarce, ale ja nie mam chęci płakać nad miską icon_lol.gif więc tylko posiekałam) zeszklić na maśle, dodać przeciśnięty przez praskę czosnek.
W tym czasie ugotować w bulionie ziemniaki. Dodać serek topiony i wszystko razem zmiksować. Pogotować jeszcze trochę, żeby cebula była mięciutka. Przyprawić, dodać odrobinę gałki muszkatołowej. Pod koniec gotowania dodałam kostkę bazylii.
Podawać ze startym serem i np. grzankami.

Pycha icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
okko
sob, 15 paź 2005 - 18:20
Ika- ja na pewno skorzystam z przepisu- lubię twoje "wymyślone" potrawy

Tyle, że Thermomixa uzyję icon_smile.gif
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post sob, 15 paź 2005 - 18:20
Post #53

Ika- ja na pewno skorzystam z przepisu- lubię twoje "wymyślone" potrawy

Tyle, że Thermomixa uzyję icon_smile.gif

--------------------


Ika
sob, 15 paź 2005 - 20:58
Okkko, daj znać, czy smakowała icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post sob, 15 paź 2005 - 20:58
Post #54

Okkko, daj znać, czy smakowała icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
justin
nie, 16 paź 2005 - 10:14
okkko

robię zupę z serków topionych taką jak Ty, tylko, że nie dodaję warzyw, a na koniec dużo majeranku i czosnku.
Czasem dodaję zmiksowany ZIELONY OGÓREK.
niby zupa ta sama, a przez ten ogórek nabiera innego smaczku icon_biggrin.gif
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post nie, 16 paź 2005 - 10:14
Post #55

okkko

robię zupę z serków topionych taką jak Ty, tylko, że nie dodaję warzyw, a na koniec dużo majeranku i czosnku.
Czasem dodaję zmiksowany ZIELONY OGÓREK.
niby zupa ta sama, a przez ten ogórek nabiera innego smaczku icon_biggrin.gif

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
okko
nie, 16 paź 2005 - 10:54
justin ja z ogórkiem zielonym też robię- wtedy mniej serka icon_smile.gif (przepis Thermomixowy) z czosnkiem też juz robiłam zamiast pora- takim podduszonym czosnkiem też

Może masz jeszcze jakieś inne pomysły?
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post nie, 16 paź 2005 - 10:54
Post #56

justin ja z ogórkiem zielonym też robię- wtedy mniej serka icon_smile.gif (przepis Thermomixowy) z czosnkiem też juz robiłam zamiast pora- takim podduszonym czosnkiem też

Może masz jeszcze jakieś inne pomysły?

--------------------


justin
nie, 16 paź 2005 - 12:15
no, tylko taki, że czasem dodaje grzanki ( pokrojona bułeczka zrumieniona na masełku), a czasem groszek ptysiowy.
Ale grzanki są zdecydowanie lepsze icon_biggrin.gif
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post nie, 16 paź 2005 - 12:15
Post #57

no, tylko taki, że czasem dodaje grzanki ( pokrojona bułeczka zrumieniona na masełku), a czasem groszek ptysiowy.
Ale grzanki są zdecydowanie lepsze icon_biggrin.gif

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
marghe.
pią, 02 gru 2005 - 11:52
Zupa z imbirem kurczakiem i mlekiem kokosowym
Kilka cm imbiru swiezego
Ok. 500 ml mleka kokosowego
Szklanka wywaru z kurczaka lub wody
400 g piersi kurzej
1 – 2 chilli swieze
1 łyzka sosu ostrygowego
1 łyżeczka brązowego cukru
kolendra

imbir pokroić w b.cienkie plasterki lub zetrzeć na tarce z grubymi oczkami.
Mięso pokroić w kostkę
Do garnka wlac kilka kropel oliwy (jelsi zupa będzie na wodzie a nie na
wywarze*), wrzucić imbir, podmazyć, wlac mleko kokos i wodę. Zagotować i gotowac jakieś 10 – 15 minut. Dodac mięso i chili. Gotowac 10 minut. Wlać sos ostrygowy i cukier.
Podawać posypane kolendrą.
* jeśli zupa jest na wywarze .. wlać wywar i mleko kokosowe , dodać imbir.


PS. Imbir mozna spokojnie zastąpic trawą cytrynową - ze 3 łodzyzki..

nieco inna

Zupa z mlekiem kokosowym
SKŁADNIKI
250 g kurzej piersi.
mini kukurydze - kilka sztuk
pieczarki - kilka sztuk
brokuły - nie za dużo:)
bulion drobiowy - około litra trawa cytrynowa - 2 sztuki
mleko kokosowe - puszka niesłodzonego
papryczka chilli
sok z limonki
pierś pokroić w sporą kostkę i obgotować w posolonej wodzie
kukurydze pokroić w spore plastry
pieczarki pokroić w „kostkę”
brokuły podzielić na różyczki

Zagotować rosół z trawą cytrynową (można pokroić na mniejsze kawałki -- i tak się ją potem wyjmuje), wlać mleko kokosowe (ja daję niecałą puszkę niesłodzonego), wrzucić papryczkę/ Zagotować. Dodać brokuły, pieczarki , kukurydzę i mięso.
Gotować parę minut, posolić, zdjąć z ognia, dodać brokuły, pieczarki ,
kukurydzę i mięso.
Gotować parę minut, posolić, zdjąć z ognia, dodać sok z limonki. Jeść
Można posypać płatkami migdałów

ps. bez mięsa też jest smaczna:)

albo

ZUPA TAJSKA
2 łodyzki trawy cytrynowej
około 2-3 cm imbiru
250 g pieczarek
3 pomidory
2 papryczki chilli swieze
350 g filetów z kurczaka
400 ml mleka kokosowego (bez cukru)
2 limonki albo cytryny
sól, pieprz
ew. wywar 500 ml
Trawe pokroić dośc drobno (ew. pokroić w duze kawalki i potem wyłowić) , imbir zetrzec. Pomidory obrac , pokroic w osemki , usunąc gnazda nasienne.
Pieczarki obrac i pokroić w sporą „kostkę”. Z limonki zetrzeć skórę.
Mieso pokroić w kostkę. Mleko podgrzac, dodac imbir i trawę cytrynową. Gotowac 2 minuty, Dodac wywar (albo wodę jak kto woli). Jesli gotujemy na wodzie porzadnie posolić. Zagotować, Dodać pieczarki, mięso i 1 papryczkę chilli.
Gotować na srednim ogniu około 15 minut. Pod koniec gotowania dodac pomidory (jakieś 5 minut przed koncem). Dodać sok z ½ limonki. Drugą połowkę limonki pokroić w plastry i również dodac do zupy. Doprawić białym pieprzem i ew. dosolić.Posypac papryczką chilli pokrojoną w plasterki (radzę wyrzucić pestki)
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 02 gru 2005 - 11:52
Post #58

Zupa z imbirem kurczakiem i mlekiem kokosowym
Kilka cm imbiru swiezego
Ok. 500 ml mleka kokosowego
Szklanka wywaru z kurczaka lub wody
400 g piersi kurzej
1 – 2 chilli swieze
1 łyzka sosu ostrygowego
1 łyżeczka brązowego cukru
kolendra

imbir pokroić w b.cienkie plasterki lub zetrzeć na tarce z grubymi oczkami.
Mięso pokroić w kostkę
Do garnka wlac kilka kropel oliwy (jelsi zupa będzie na wodzie a nie na
wywarze*), wrzucić imbir, podmazyć, wlac mleko kokos i wodę. Zagotować i gotowac jakieś 10 – 15 minut. Dodac mięso i chili. Gotowac 10 minut. Wlać sos ostrygowy i cukier.
Podawać posypane kolendrą.
* jeśli zupa jest na wywarze .. wlać wywar i mleko kokosowe , dodać imbir.


PS. Imbir mozna spokojnie zastąpic trawą cytrynową - ze 3 łodzyzki..

nieco inna

Zupa z mlekiem kokosowym
SKŁADNIKI
250 g kurzej piersi.
mini kukurydze - kilka sztuk
pieczarki - kilka sztuk
brokuły - nie za dużo:)
bulion drobiowy - około litra trawa cytrynowa - 2 sztuki
mleko kokosowe - puszka niesłodzonego
papryczka chilli
sok z limonki
pierś pokroić w sporą kostkę i obgotować w posolonej wodzie
kukurydze pokroić w spore plastry
pieczarki pokroić w „kostkę”
brokuły podzielić na różyczki

Zagotować rosół z trawą cytrynową (można pokroić na mniejsze kawałki -- i tak się ją potem wyjmuje), wlać mleko kokosowe (ja daję niecałą puszkę niesłodzonego), wrzucić papryczkę/ Zagotować. Dodać brokuły, pieczarki , kukurydzę i mięso.
Gotować parę minut, posolić, zdjąć z ognia, dodać brokuły, pieczarki ,
kukurydzę i mięso.
Gotować parę minut, posolić, zdjąć z ognia, dodać sok z limonki. Jeść
Można posypać płatkami migdałów

ps. bez mięsa też jest smaczna:)

albo

ZUPA TAJSKA
2 łodyzki trawy cytrynowej
około 2-3 cm imbiru
250 g pieczarek
3 pomidory
2 papryczki chilli swieze
350 g filetów z kurczaka
400 ml mleka kokosowego (bez cukru)
2 limonki albo cytryny
sól, pieprz
ew. wywar 500 ml
Trawe pokroić dośc drobno (ew. pokroić w duze kawalki i potem wyłowić) , imbir zetrzec. Pomidory obrac , pokroic w osemki , usunąc gnazda nasienne.
Pieczarki obrac i pokroić w sporą „kostkę”. Z limonki zetrzeć skórę.
Mieso pokroić w kostkę. Mleko podgrzac, dodac imbir i trawę cytrynową. Gotowac 2 minuty, Dodac wywar (albo wodę jak kto woli). Jesli gotujemy na wodzie porzadnie posolić. Zagotować, Dodać pieczarki, mięso i 1 papryczkę chilli.
Gotować na srednim ogniu około 15 minut. Pod koniec gotowania dodac pomidory (jakieś 5 minut przed koncem). Dodać sok z ½ limonki. Drugą połowkę limonki pokroić w plastry i również dodac do zupy. Doprawić białym pieprzem i ew. dosolić.Posypac papryczką chilli pokrojoną w plasterki (radzę wyrzucić pestki)
marghe.
pon, 05 gru 2005 - 14:38
SOLJANKA mojej mamy

0,5 kg różnego mięsa (pieczeń, gotowana wołowina), 0,1 kg słoniny, 0,20 kg cebuli, 2 ząbki czosnku, 10dkg pasty pomidorowej, łyżka średnio ostrej papryki, 11/2 litra rosołu, 2-3 kwaszone lub konserwowe ogórki, pół cytryny, 2 łyżki zieleniny, łyżka kaparów, 4 łyżki gęstej śmietany.


Cebulę i słoninę posiekać drobniutko i krótko przesmażyć.
Czosnek zmiażdżyć z solą
Mięso pokroić w paski. Włożyć na patelnię, dodać pastę pomidorową, pokrojone w paski lub półplasterki ogórki, paprykę- chwilę dusić.

Wlać rosół i chwilę gotować. Doprawić solą, pieprzem, kaparami, zieleniną
Na końcu (już na talerzach) dodać po łyżce śmietany oraz cieniutkie plasterki
cytryny.

Cytryna może być obrana lub ze skórką

marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 05 gru 2005 - 14:38
Post #59

SOLJANKA mojej mamy

0,5 kg różnego mięsa (pieczeń, gotowana wołowina), 0,1 kg słoniny, 0,20 kg cebuli, 2 ząbki czosnku, 10dkg pasty pomidorowej, łyżka średnio ostrej papryki, 11/2 litra rosołu, 2-3 kwaszone lub konserwowe ogórki, pół cytryny, 2 łyżki zieleniny, łyżka kaparów, 4 łyżki gęstej śmietany.


Cebulę i słoninę posiekać drobniutko i krótko przesmażyć.
Czosnek zmiażdżyć z solą
Mięso pokroić w paski. Włożyć na patelnię, dodać pastę pomidorową, pokrojone w paski lub półplasterki ogórki, paprykę- chwilę dusić.

Wlać rosół i chwilę gotować. Doprawić solą, pieprzem, kaparami, zieleniną
Na końcu (już na talerzach) dodać po łyżce śmietany oraz cieniutkie plasterki
cytryny.

Cytryna może być obrana lub ze skórką

okko
pon, 05 gru 2005 - 14:49
Apetycznie wygląda marg.
Tylko jakie to ma być mięso??
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post pon, 05 gru 2005 - 14:49
Post #60

Apetycznie wygląda marg.
Tylko jakie to ma być mięso??

--------------------


> Zupy
Start new topic
Reply to this topic
8 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 08:59
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama