IPB WARNING [2] reset() expects parameter 1 to be array, boolean given (Line: 1711 of /sources/action_public/topics.php)
IPB WARNING [2] Invalid argument supplied for foreach() (Line: 1713 of /sources/action_public/topics.php)
Łazienka - proszę o pomysły - Forum dla rodziców: maluchy.pl « ciąża, poród, zdrowie dzieci - dom, mieszkanie i samochód « forum maluchy.pl

Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Łazienka - proszę o pomysły

> 
Jaki kolor dominuje w Twojej łazience?
Suma głosów: 31
Goście nie mogą głosować 
oro
pią, 05 gru 2003 - 17:45
Chciałabym coś zmienić w mojej niezbyt urokliwej łazience. Są pewne rzeczy, które MUSZĘ zrobić, takie jak:
- wyrównanie ścian
- wymiana baterii
- wymiana zasłonki prysznicowej i maty
- wymiana wszystkich wieszaczków, uchwytów itp
No i rzeczy które mogłabym zrobić:
- kupić szafkę na chemikalia
- pomalowanie fug
No i co jeszcze podpowiecie, żeby tanim kosztem zmienić łazienkę? Kolorystyka niebiesko - szara.
Podpowiedzcie mi na co zwracać uwagę przy zakupie wymienionych rzeczy, czego absolutnie nie kupować.
Zawsze mam problem z zasłonką, bo delikatnie mówiąć często klei się do ...
oro


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,116
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 19:16
Skąd: Barlinek
Nr użytkownika: 243

GG:


post pią, 05 gru 2003 - 17:45
Post #1

Chciałabym coś zmienić w mojej niezbyt urokliwej łazience. Są pewne rzeczy, które MUSZĘ zrobić, takie jak:
- wyrównanie ścian
- wymiana baterii
- wymiana zasłonki prysznicowej i maty
- wymiana wszystkich wieszaczków, uchwytów itp
No i rzeczy które mogłabym zrobić:
- kupić szafkę na chemikalia
- pomalowanie fug
No i co jeszcze podpowiecie, żeby tanim kosztem zmienić łazienkę? Kolorystyka niebiesko - szara.
Podpowiedzcie mi na co zwracać uwagę przy zakupie wymienionych rzeczy, czego absolutnie nie kupować.
Zawsze mam problem z zasłonką, bo delikatnie mówiąć często klei się do ...

--------------------
www.polskieserce.pl
www.pajacyk.pl
Małgoś.dz
pią, 05 gru 2003 - 18:21
Oreiro, a jak się ma wyrównanie ścian do pomalowania fug?
Bo pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy, czytając o wyrównaniu ścian - to taka, że najpierw wyrównasz w całości ściany, a potem położysz na nie kafle.
Ale chyba jest inaczej, skoro chcesz pomalować fugi? icon_rolleyes.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post pią, 05 gru 2003 - 18:21
Post #2

Oreiro, a jak się ma wyrównanie ścian do pomalowania fug?
Bo pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy, czytając o wyrównaniu ścian - to taka, że najpierw wyrównasz w całości ściany, a potem położysz na nie kafle.
Ale chyba jest inaczej, skoro chcesz pomalować fugi? icon_rolleyes.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
Kasia Sz.
pią, 05 gru 2003 - 21:59
Gosiu, bo pewnie te kafle są położone tylko w niektórych miejscach icon_smile.gif np. wokół wanny.... Oreiro, dobrze gadam ? icon_smile.gif
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post pią, 05 gru 2003 - 21:59
Post #3

Gosiu, bo pewnie te kafle są położone tylko w niektórych miejscach icon_smile.gif np. wokół wanny.... Oreiro, dobrze gadam ? icon_smile.gif
Małgoś.dz
sob, 06 gru 2003 - 08:45
Kasiu, no tak się domyślam, że kafle nie zajmują całych ścian. wink.gif
Ja po prostu jestem "skażona zawodowo" i jak słyszę słowo "remont", to od razu mam przed oczyma całą zawieruchę od A do Z, bez pośrednich wariantów. wink.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post sob, 06 gru 2003 - 08:45
Post #4

Kasiu, no tak się domyślam, że kafle nie zajmują całych ścian. wink.gif
Ja po prostu jestem "skażona zawodowo" i jak słyszę słowo "remont", to od razu mam przed oczyma całą zawieruchę od A do Z, bez pośrednich wariantów. wink.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
Kasia Sz.
sob, 06 gru 2003 - 08:54
Małgosiu, to tak jak ja :/
Wprowadzając się do naszego poddasza mieliśmy gotową tylko kuchnię, łazienkę i sypialnię. Resztę "robiliśmy" mieszkając. Ja, z brzuchem, kładłam w salonie dechy na podłogę.
Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że wciąż jeszcze mieszkamy niejako na budowie... robimy piętro, dwa pokoje...
Powoli mam dość, ale cieszę się, że mamy swoje cztery kąty icon_smile.gif

Pozdrawiam serdecznie ! icon_smile.gif
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post sob, 06 gru 2003 - 08:54
Post #5

Małgosiu, to tak jak ja :/
Wprowadzając się do naszego poddasza mieliśmy gotową tylko kuchnię, łazienkę i sypialnię. Resztę "robiliśmy" mieszkając. Ja, z brzuchem, kładłam w salonie dechy na podłogę.
Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że wciąż jeszcze mieszkamy niejako na budowie... robimy piętro, dwa pokoje...
Powoli mam dość, ale cieszę się, że mamy swoje cztery kąty icon_smile.gif

Pozdrawiam serdecznie ! icon_smile.gif
oro
sob, 06 gru 2003 - 09:53
No tak…
Łazienka była kafelkowana kilka lat temu. Kafelki są położone mniej – więcej do połowy wysokości, jedynie przy prysznicu wyżej. Niestety nie stać nas na generalny remont ze zrywaniem kafelek – taki robili moi rodzice i kosztowało ich to około 6 tys.
Muszę wyrównać ściany, bo poprzedni MAJSTER robił je chyba po pijaku 29 lat temu i są koszmarnie krzywe.
Skoro nie stać mnie na nowe kafelki myślałam o odświeżeniu starych właśnie przez pomalowanie.
No ale co jeszcze można zrobić, żeby było ładnie, przytulnie i inaczej niż do tej pory?
oro


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,116
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 19:16
Skąd: Barlinek
Nr użytkownika: 243

GG:


post sob, 06 gru 2003 - 09:53
Post #6

No tak…
Łazienka była kafelkowana kilka lat temu. Kafelki są położone mniej – więcej do połowy wysokości, jedynie przy prysznicu wyżej. Niestety nie stać nas na generalny remont ze zrywaniem kafelek – taki robili moi rodzice i kosztowało ich to około 6 tys.
Muszę wyrównać ściany, bo poprzedni MAJSTER robił je chyba po pijaku 29 lat temu i są koszmarnie krzywe.
Skoro nie stać mnie na nowe kafelki myślałam o odświeżeniu starych właśnie przez pomalowanie.
No ale co jeszcze można zrobić, żeby było ładnie, przytulnie i inaczej niż do tej pory?

--------------------
www.polskieserce.pl
www.pajacyk.pl
Kasia Sz.
sob, 06 gru 2003 - 10:05
Oreiro, możesz ten niebiesko - szary kolor złamać jakąś żywą barwą. Ale jaką to już nie doradzę, bo są pewnie lepsi od emnie icon_wink.gif Jeśli masz okno to może jakieś kwiaty doniczkowe ? Oświetlnie też daje dużo dobrego icon_wink.gif Może nowa lampa ?
icon_smile.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post sob, 06 gru 2003 - 10:05
Post #7

Oreiro, możesz ten niebiesko - szary kolor złamać jakąś żywą barwą. Ale jaką to już nie doradzę, bo są pewnie lepsi od emnie icon_wink.gif Jeśli masz okno to może jakieś kwiaty doniczkowe ? Oświetlnie też daje dużo dobrego icon_wink.gif Może nowa lampa ?
icon_smile.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif
Małgoś.dz
sob, 06 gru 2003 - 12:20
Oreiro, a masz może zdjęcie swojej łazienki? Bo samo stwierdzenie "szaro -niebieski" niewiele mówi... icon_rolleyes.gif Wiesz ile odcieni niebieskości i szarości jest możliwych? Niebieski jest w tonacji błękitu, czy żywego chabru, czy może wchodzi w granaty? A szary? Jasny i delikatny, czy raczej ciemny?

No, w każdym razie możliwości doboru kolorystycznych jest sporo. icon_rolleyes.gif

Jeśli łazienkę masz w barwach ciemniejszych to możesz złamać trochę kolorystykę na przykład malując ściany na żółto lub pomarańczowo (mogą być blade kolory, niekoniecznie ostre). Albo zupełnie na biało, żeby rozjaśnić pomieszczenie.

Jeśli niebieski i szary jest stonowany - możesz na ścianach położyć farbę delikatnego błękitu lub bardzo jasnego beżu, albo zamiast gładkich jednobarwnych ścian - wykonać "zacierkę" w kolorze błękitno - kremowym.
Bardzo dobrze z chłodną niebieską barwą komponuje się naturalne drewno (np. ciepły, prawie pomarańczowy buk, lub jasna sosna- oczywiście odpowiednio imregnowane). Więc możesz zakupić szafkę (podumywalkową, albo zwykłą stojącą czy wiszącą) w takich właśnie barwach.
Może być też szafka z zupełnie białego laminatu. Będzie rozświetlała pomieszczenie, a ponadto kolorystycznie jednakowa z armaturą ceramiczną (o ile faktycznie masz białą).
Nie wiem jaką dużą masz łazienkę. Jeśli jest mała - to pomysł na wstawienie wiklinowego fotelika zupełnie odpada, ale jeśli sporych rozmiarów i na dodatek jest luz- to taki fotel - super sprawa!

A poza tym - wszelkie uchwyty, wieszaczki - ze stali chromowanej. Do niebiesko - szarej łazienki - jak najbardziej.

Co do zasłonki prysznicowej - kolorystyka może być podobna jak zaproponowane barwy ścian.
Albo może wymienić na parawan szklany? Tylko, że to wydatek rzędu kilkuset złotych.

No, pewnie można by jeszcze parę jakiś pomysłów wynaleźć, ale bez zdjęcia i naocznego zobaczenia stanu istniejącego - trochę ciężko.
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post sob, 06 gru 2003 - 12:20
Post #8

Oreiro, a masz może zdjęcie swojej łazienki? Bo samo stwierdzenie "szaro -niebieski" niewiele mówi... icon_rolleyes.gif Wiesz ile odcieni niebieskości i szarości jest możliwych? Niebieski jest w tonacji błękitu, czy żywego chabru, czy może wchodzi w granaty? A szary? Jasny i delikatny, czy raczej ciemny?

No, w każdym razie możliwości doboru kolorystycznych jest sporo. icon_rolleyes.gif

Jeśli łazienkę masz w barwach ciemniejszych to możesz złamać trochę kolorystykę na przykład malując ściany na żółto lub pomarańczowo (mogą być blade kolory, niekoniecznie ostre). Albo zupełnie na biało, żeby rozjaśnić pomieszczenie.

Jeśli niebieski i szary jest stonowany - możesz na ścianach położyć farbę delikatnego błękitu lub bardzo jasnego beżu, albo zamiast gładkich jednobarwnych ścian - wykonać "zacierkę" w kolorze błękitno - kremowym.
Bardzo dobrze z chłodną niebieską barwą komponuje się naturalne drewno (np. ciepły, prawie pomarańczowy buk, lub jasna sosna- oczywiście odpowiednio imregnowane). Więc możesz zakupić szafkę (podumywalkową, albo zwykłą stojącą czy wiszącą) w takich właśnie barwach.
Może być też szafka z zupełnie białego laminatu. Będzie rozświetlała pomieszczenie, a ponadto kolorystycznie jednakowa z armaturą ceramiczną (o ile faktycznie masz białą).
Nie wiem jaką dużą masz łazienkę. Jeśli jest mała - to pomysł na wstawienie wiklinowego fotelika zupełnie odpada, ale jeśli sporych rozmiarów i na dodatek jest luz- to taki fotel - super sprawa!

A poza tym - wszelkie uchwyty, wieszaczki - ze stali chromowanej. Do niebiesko - szarej łazienki - jak najbardziej.

Co do zasłonki prysznicowej - kolorystyka może być podobna jak zaproponowane barwy ścian.
Albo może wymienić na parawan szklany? Tylko, że to wydatek rzędu kilkuset złotych.

No, pewnie można by jeszcze parę jakiś pomysłów wynaleźć, ale bez zdjęcia i naocznego zobaczenia stanu istniejącego - trochę ciężko.

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
Marghe
sob, 06 gru 2003 - 13:25
Moja łazienka jest równiez w tonacji niebieskiej, ale staramy sie to łamać dodatkami - raz sa pomaranczowe, raz żółte .. (chodnik, ręczniki, kosmetyki hihi), rzadziej chabrowe.


M.

Ps. coś mi sie zdaje, ze mam duzo chodników lazienkowych, a chcialabym jeszcze icon_biggrin.gif
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post sob, 06 gru 2003 - 13:25
Post #9

Moja łazienka jest równiez w tonacji niebieskiej, ale staramy sie to łamać dodatkami - raz sa pomaranczowe, raz żółte .. (chodnik, ręczniki, kosmetyki hihi), rzadziej chabrowe.


M.

Ps. coś mi sie zdaje, ze mam duzo chodników lazienkowych, a chcialabym jeszcze icon_biggrin.gif
Małgoś.dz
sob, 06 gru 2003 - 14:09
CYTAT(Marghe)
Ps. coś mi sie zdaje, ze mam duzo chodników lazienkowych, a chcialabym jeszcze icon_biggrin.gif


Marghe, a co? Te chodniki to taki Twój konik? wink.gif icon_mrgreen.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post sob, 06 gru 2003 - 14:09
Post #10

CYTAT(Marghe)
Ps. coś mi sie zdaje, ze mam duzo chodników lazienkowych, a chcialabym jeszcze icon_biggrin.gif


Marghe, a co? Te chodniki to taki Twój konik? wink.gif icon_mrgreen.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
oro
sob, 06 gru 2003 - 14:12
Małgosiu postaram się zrobić fotkę i jeśli pozwolisz to Ci podeślę, ok?
oro


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,116
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 19:16
Skąd: Barlinek
Nr użytkownika: 243

GG:


post sob, 06 gru 2003 - 14:12
Post #11

Małgosiu postaram się zrobić fotkę i jeśli pozwolisz to Ci podeślę, ok?

--------------------
www.polskieserce.pl
www.pajacyk.pl
Małgoś.dz
sob, 06 gru 2003 - 15:00
Ok. wink.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post sob, 06 gru 2003 - 15:00
Post #12

Ok. wink.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
Marghe
sob, 06 gru 2003 - 23:41
Malgosiu, mój konik to zmiany icon_biggrin.gif
Uwielbiam przestawiac, przemeblowywac.. a ze w lazience to raczej niewykonalne to ograniczam sie do detali icon_biggrin.gif a ładny chodnik robi swoje.
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post sob, 06 gru 2003 - 23:41
Post #13

Malgosiu, mój konik to zmiany icon_biggrin.gif
Uwielbiam przestawiac, przemeblowywac.. a ze w lazience to raczej niewykonalne to ograniczam sie do detali icon_biggrin.gif a ładny chodnik robi swoje.
M.
Małgoś.dz
nie, 07 gru 2003 - 11:15
Marghe, a widziałaś jakie egzotyczne chodniczki łazienkowe mają w Quelle?
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post nie, 07 gru 2003 - 11:15
Post #14

Marghe, a widziałaś jakie egzotyczne chodniczki łazienkowe mają w Quelle?

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
domi
nie, 07 gru 2003 - 12:18
Zaznaczyłam w ankiecie kolor niebieski ale to jest właściwie błekit. Dobrze się czuję w łazience, w której króluje błękit a w niektórych miejscach "pływają" rybki.
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
Skąd: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post nie, 07 gru 2003 - 12:18
Post #15

Zaznaczyłam w ankiecie kolor niebieski ale to jest właściwie błekit. Dobrze się czuję w łazience, w której króluje błękit a w niektórych miejscach "pływają" rybki.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
Marghe
nie, 07 gru 2003 - 23:18
Malgosiu, problem w tym, ze ja musze miec jednobarwne chodniki.. zatem egzotyczne raczej nie wchodza w grę icon_biggrin.gif (ale tych w Quelle nie widzialam).
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post nie, 07 gru 2003 - 23:18
Post #16

Malgosiu, problem w tym, ze ja musze miec jednobarwne chodniki.. zatem egzotyczne raczej nie wchodza w grę icon_biggrin.gif (ale tych w Quelle nie widzialam).
M.
addera
pon, 08 gru 2003 - 08:47
Moja łazienka jest szara, ale taka popielato szara, gołębia, Kafelki nazywają się satyna i sa bardzo przyjemne dla oka. Podłoga szara ale ciemniejsza. Lubię tę szarość icon_smile.gif
A dywaniki mam dwa : jeden ciemno szary z niebieskimi dodatkami i jeden pomarańczowy icon_wink.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post pon, 08 gru 2003 - 08:47
Post #17

Moja łazienka jest szara, ale taka popielato szara, gołębia, Kafelki nazywają się satyna i sa bardzo przyjemne dla oka. Podłoga szara ale ciemniejsza. Lubię tę szarość icon_smile.gif
A dywaniki mam dwa : jeden ciemno szary z niebieskimi dodatkami i jeden pomarańczowy icon_wink.gif

--------------------



kasiarybka

Go??







post pon, 08 gru 2003 - 17:04
Post #18

Dziewczyny a wiecie co, ja mam łazienke zrobioną "na niebiesko" i powiem Wam, że wcale nie jestem z tego zadowolona.
Niebieski to zimny kolor.
Gdybym miała teraz robić remont łazienki kolor zmieniłabym na zielony jasny, taki jak trawa wiosną lub na żółty, pomarańczowy....ale napewno nie byłby to niebieski .
Kasia Sz.
pon, 08 gru 2003 - 17:07
Ja mam właśnie taką żółto - zieloną łazienkę icon_smile.gif Jest ciepła i bardzo wesoła icon_biggrin.gif icon_wink.gif
Polecam icon_smile.gif
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post pon, 08 gru 2003 - 17:07
Post #19

Ja mam właśnie taką żółto - zieloną łazienkę icon_smile.gif Jest ciepła i bardzo wesoła icon_biggrin.gif icon_wink.gif
Polecam icon_smile.gif


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 23 lut 2017 - 11:43
Post #20

Hmm a co powiesz o takim projekcie? https://wyposazenielazienek.pl/projekty/wiz...ka-w-katowicach
Według mnie wygląda genialnie icon_smile.gif Poza tym zawsze chciałam mieć bidet XD
> Łazienka - proszę o pomysły
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 09:28
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama