Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Podziękowanie dla lekarza

, dajecie jakiÅ› prezent czy nie?
> , dajecie jakiÅ› prezent czy nie?
Tamara79
pon, 09 mar 2009 - 12:09
Mam dylemat. Jutro wizyta po porodzie u pani ginekolog. Dużo jej zawdzięczamy, jak to zwykle bywa. Urodziło się dziecko i jesteśmy przeszczęsliwi. Mielismy trudną droge do macierzyństwa, a pani doktor bardzo nam pomogła. Naprawdę się zaangażowała. No i w związku z tym mam dylemat, dawac jej coś w ramach podziekowania czy nie?
Jak sądzicie czy nadal wypada dawac jakieś prezenty, a może tylko kwiaty? Zmieniło sie coś w tym względzie?
Dajecie coÅ›?
Bo w moim miasteczku sie daje w sumie obligatoryjnie prawie, a jak to jest w dużych miastach? Bo pani dr z Poznania jest.
Ja planowałam bon do perfumerii podarowac i kwiaty od męża. Ale zwątpiłam.
Kurcze, żebym sie nie wyglupiła z tym prezentem.

dodam jeszcze, że chodziłam prywatnie za wizyte płaciłam słono.

Ten post edytował Kanuś pon, 09 mar 2009 - 12:13
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post pon, 09 mar 2009 - 12:09
Post #1

Mam dylemat. Jutro wizyta po porodzie u pani ginekolog. Dużo jej zawdzięczamy, jak to zwykle bywa. Urodziło się dziecko i jesteśmy przeszczęsliwi. Mielismy trudną droge do macierzyństwa, a pani doktor bardzo nam pomogła. Naprawdę się zaangażowała. No i w związku z tym mam dylemat, dawac jej coś w ramach podziekowania czy nie?
Jak sądzicie czy nadal wypada dawac jakieś prezenty, a może tylko kwiaty? Zmieniło sie coś w tym względzie?
Dajecie coÅ›?
Bo w moim miasteczku sie daje w sumie obligatoryjnie prawie, a jak to jest w dużych miastach? Bo pani dr z Poznania jest.
Ja planowałam bon do perfumerii podarowac i kwiaty od męża. Ale zwątpiłam.
Kurcze, żebym sie nie wyglupiła z tym prezentem.

dodam jeszcze, że chodziłam prywatnie za wizyte płaciłam słono.

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
Użytkownik usunięty

Go??







post pon, 09 mar 2009 - 12:16
Post #2

Swojemu lekarzowi, któremu bardzo wiele zawdzięczam, kupiłam filiżankę V&B i album fotograficzny z samochodami (jest automaniakiem) z dedykacją. Do tego dostał ramkę ze zdjęciem naszych Dzieci (oboje witał na tym świecie) z podziękowaniem i wielką, czerwoną różę.
ciao
pon, 09 mar 2009 - 12:26
ja z kolei juz po porodzie dalam poloznej kawe,porzadne praliny i karteczke z podziekowaniem(z tej karteczki chyba najbardziej sie ucieszyla 06.gif )
ciao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,908
Dołączył: czw, 27 sty 05 - 18:23
SkÄ…d: Krakow
Nr użytkownika: 2,595




post pon, 09 mar 2009 - 12:26
Post #3

ja z kolei juz po porodzie dalam poloznej kawe,porzadne praliny i karteczke z podziekowaniem(z tej karteczki chyba najbardziej sie ucieszyla 06.gif )

--------------------
Brak polskich literowek
Gremi
pon, 09 mar 2009 - 12:43
Ja bym nic nie dawala. To jej praca i za to otrzymala pieniadze. Czy idac np. do biura rachunkowego po rozliczenie PITa tez dajesz prezenty? Dla mnie zwykle podziekowanie i ewentualnie kwiaty to stanowczo wystarczajace podziekowanie.
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post pon, 09 mar 2009 - 12:43
Post #4

Ja bym nic nie dawala. To jej praca i za to otrzymala pieniadze. Czy idac np. do biura rachunkowego po rozliczenie PITa tez dajesz prezenty? Dla mnie zwykle podziekowanie i ewentualnie kwiaty to stanowczo wystarczajace podziekowanie.

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
aluc

Go??







post pon, 09 mar 2009 - 12:46
Post #5

nie daję prezentów, chadzam w zasadzie wyłącznie prywatnie
joanaz
pon, 09 mar 2009 - 12:54
Ja też nigdy nie dałam żadnego prezentu- moim zdaniem w atakiej sytuacji wystarczy po prostu "dziękuję".

joanna
joanaz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,857
Dołączył: pią, 29 lip 05 - 14:33
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 3,448




post pon, 09 mar 2009 - 12:54
Post #6

Ja też nigdy nie dałam żadnego prezentu- moim zdaniem w atakiej sytuacji wystarczy po prostu "dziękuję".

joanna

--------------------
mama Zofii (luty 2001) i Heleny (sierpień 2004)
Silije
pon, 09 mar 2009 - 12:57
Moim zdaniem te kwiaty mogą być, masz prawo w ładny symboliczny sposób wyrazić wdzięczność. Bon do perfumerii lepiej sobie podaruj icon_wink.gif
Ja kiedyś dałam starej daty lekarzowi książkę.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post pon, 09 mar 2009 - 12:57
Post #7

Moim zdaniem te kwiaty mogą być, masz prawo w ładny symboliczny sposób wyrazić wdzięczność. Bon do perfumerii lepiej sobie podaruj icon_wink.gif
Ja kiedyś dałam starej daty lekarzowi książkę.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
asia_b
pon, 09 mar 2009 - 13:05
Kiedy naprawdę czuję się wdzięczna i chcę podziękować w jakiś materialny sposób to dziękuję, najczęściej dając kwiaty lub czekoladki. Nie tylko lekarzom icon_wink.gif
asia_b


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,779
Dołączył: sob, 10 mar 07 - 22:38
SkÄ…d: SZCZECIN
Nr użytkownika: 11,837




post pon, 09 mar 2009 - 13:05
Post #8

Kiedy naprawdę czuję się wdzięczna i chcę podziękować w jakiś materialny sposób to dziękuję, najczęściej dając kwiaty lub czekoladki. Nie tylko lekarzom icon_wink.gif

--------------------
Filip_inka
pon, 09 mar 2009 - 13:13
Lubie obdarowywac. Jezeli wiec mam taka potrzebe i czuje sie zobowiazana to chetnie daje. Najczesciej kwiaty badz naprawde dobre slodkosci.
Za rozliczenie w biurze rachunkowym trzeba chyba placic...
Filip_inka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,384
Dołączył: śro, 06 cze 07 - 13:32
Nr użytkownika: 14,790

GG:


post pon, 09 mar 2009 - 13:13
Post #9

Lubie obdarowywac. Jezeli wiec mam taka potrzebe i czuje sie zobowiazana to chetnie daje. Najczesciej kwiaty badz naprawde dobre slodkosci.
Za rozliczenie w biurze rachunkowym trzeba chyba placic...

--------------------


Nie kochać tylko dla zalet, kochać pomimo wad...
Użytkownik usunięty

Go??







post pon, 09 mar 2009 - 14:43
Post #10

Poza tym rozliczenie podatkowe, a opieka nad ciężarną + poród trochę trudno chyba porównać...

Też chodzę prywatnie, ale opieka mojego Lekarza wykraczała daleko poza "to jego praca i za to mu płacą".
mama_do_kwadratu
pon, 09 mar 2009 - 14:47
CYTAT(Aga i Bruno @ Mon, 09 Mar 2009 - 12:13) *
Za rozliczenie w biurze rachunkowym trzeba chyba placic...

a jak to siÄ™ ma do lekarza?

mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pon, 09 mar 2009 - 14:47
Post #11

CYTAT(Aga i Bruno @ Mon, 09 Mar 2009 - 12:13) *
Za rozliczenie w biurze rachunkowym trzeba chyba placic...

a jak to siÄ™ ma do lekarza?



--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
siłaczka
pon, 09 mar 2009 - 18:24
Ja chciałam podziękowac w jakiś sposób, mimo że też płaciłam sporo. Po drugim porodzie upiekłam mu tort a po trzeciem chleb i kupiłam dobre wino.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post pon, 09 mar 2009 - 18:24
Post #12

Ja chciałam podziękowac w jakiś sposób, mimo że też płaciłam sporo. Po drugim porodzie upiekłam mu tort a po trzeciem chleb i kupiłam dobre wino.
...asia...

Go??







post pon, 09 mar 2009 - 18:28
Post #13

Ja dałabym kwiaty.
ulla
pon, 09 mar 2009 - 19:16
Ja dałabym kwiaty i jakieś szczególnie dobre domowe ciasto lub coś innego zrobionego własnoręcznie (np. kubek/filiżanka decoupage, ramka na zdjęcia itp., ale to rzecz do przemyślenia, bo nie lubię dawać czegoś co się do niczego nie przyda...ani nie ucieszy oczu przez jakiś czas, jak kwiaty, ani zjeść, ani gdzieś postawić/powiesić).
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post pon, 09 mar 2009 - 19:16
Post #14

Ja dałabym kwiaty i jakieś szczególnie dobre domowe ciasto lub coś innego zrobionego własnoręcznie (np. kubek/filiżanka decoupage, ramka na zdjęcia itp., ale to rzecz do przemyślenia, bo nie lubię dawać czegoś co się do niczego nie przyda...ani nie ucieszy oczu przez jakiś czas, jak kwiaty, ani zjeść, ani gdzieś postawić/powiesić).

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
gdamalena
pon, 09 mar 2009 - 20:53
Kanuś, ja osobiscie kupiłabym jakiś piękny bukiet kwiatów, takich, które długo stoją i długą będą mogły nacieszyć oczy. Jak jeszce mąż wręczy, to na pewno pani doktor poczuje się doceniona.

Prezent wydaje mi się zobowiązujący i - niektórzy lekarze mogą sie poczuć niezręcznie np. pomysleć, ze niepotrzebnie sie wykosztowałaś - zwłaszcza gdy nie należa do tych, którzy "wymagają" podziekowania w postaci fantów, eufemistycznie rzecz ujmując.
gdamalena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 889
Dołączył: sob, 02 gru 06 - 21:03
Nr użytkownika: 8,829




post pon, 09 mar 2009 - 20:53
Post #15

Kanuś, ja osobiscie kupiłabym jakiś piękny bukiet kwiatów, takich, które długo stoją i długą będą mogły nacieszyć oczy. Jak jeszce mąż wręczy, to na pewno pani doktor poczuje się doceniona.

Prezent wydaje mi się zobowiązujący i - niektórzy lekarze mogą sie poczuć niezręcznie np. pomysleć, ze niepotrzebnie sie wykosztowałaś - zwłaszcza gdy nie należa do tych, którzy "wymagają" podziekowania w postaci fantów, eufemistycznie rzecz ujmując.
Choco.
pon, 09 mar 2009 - 21:52
Mojej ginekolog, która bardzo zaangażowała się w nasze starania o Michała, ciążę i poród podziękowałam bukietem z 9 białych róż (każda za jeden z dziewięciu miesięcy). Zrobiliśmy jej też takie "podziękowanie" na ładnym papierze w tle było zdjęcie Michałka na jej rękach z dedykacją i kilkoma słowami podziękowania. Wisi do dzisiaj w jej gabinecie i od tego czasu pojawiło się kilka nowych. Prezent bardzo się jej podobał.
Choco.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,882
Dołączył: pon, 10 paź 05 - 18:00
Nr użytkownika: 3,791




post pon, 09 mar 2009 - 21:52
Post #16

Mojej ginekolog, która bardzo zaangażowała się w nasze starania o Michała, ciążę i poród podziękowałam bukietem z 9 białych róż (każda za jeden z dziewięciu miesięcy). Zrobiliśmy jej też takie "podziękowanie" na ładnym papierze w tle było zdjęcie Michałka na jej rękach z dedykacją i kilkoma słowami podziękowania. Wisi do dzisiaj w jej gabinecie i od tego czasu pojawiło się kilka nowych. Prezent bardzo się jej podobał.

--------------------
Michał 08.11.2006 i Maciej 03.01.2011
Gremi
wto, 10 mar 2009 - 08:34
CYTAT(Aga i Bruno @ Mon, 09 Mar 2009 - 12:13) *
Lubie obdarowywac. Jezeli wiec mam taka potrzebe i czuje sie zobowiazana to chetnie daje. Najczesciej kwiaty badz naprawde dobre slodkosci.
Za rozliczenie w biurze rachunkowym trzeba chyba placic...


No podobnie jak Kanus placila za wizyty.

Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post wto, 10 mar 2009 - 08:34
Post #17

CYTAT(Aga i Bruno @ Mon, 09 Mar 2009 - 12:13) *
Lubie obdarowywac. Jezeli wiec mam taka potrzebe i czuje sie zobowiazana to chetnie daje. Najczesciej kwiaty badz naprawde dobre slodkosci.
Za rozliczenie w biurze rachunkowym trzeba chyba placic...


No podobnie jak Kanus placila za wizyty.



--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
green
wto, 10 mar 2009 - 08:55
Tez mialam ten dylemat. Ostatecznie dałam doktorowi duze, markowe praliny - kosztowały tyle co dobry koniak, czyli w sumie coś na co się pieniędzy raczej swoich nie wydaje, bo szkoda icon_wink.gif Ale pomysł z podziękowaniem w formie zdjecia dziecka i jakimś wpisem oraz kwiaty tez wydaje mi sie dobry.

Koleżanka dala dobry alkohol.

Moj doktor i jej sÄ… z Poznania - to tak na marginesie icon_wink.gif

Ten post edytował green wto, 10 mar 2009 - 08:56
green


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,523
Dołączył: pią, 02 lip 04 - 09:55
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 1,909




post wto, 10 mar 2009 - 08:55
Post #18

Tez mialam ten dylemat. Ostatecznie dałam doktorowi duze, markowe praliny - kosztowały tyle co dobry koniak, czyli w sumie coś na co się pieniędzy raczej swoich nie wydaje, bo szkoda icon_wink.gif Ale pomysł z podziękowaniem w formie zdjecia dziecka i jakimś wpisem oraz kwiaty tez wydaje mi sie dobry.

Koleżanka dala dobry alkohol.

Moj doktor i jej sÄ… z Poznania - to tak na marginesie icon_wink.gif

--------------------
chłopaki: 2004 i 2008
kachaaa
wto, 10 mar 2009 - 10:11
ja świeżo po pobycie szpitalnym na patologii i chirurgi i tu i tu dałam prezent na sam koniec , dla położnych i pielęgniarek kawa dla lekarza dobra bombonierka- raczej symbolicznie za bardzo dobrą opiekę
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
SkÄ…d: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post wto, 10 mar 2009 - 10:11
Post #19

ja świeżo po pobycie szpitalnym na patologii i chirurgi i tu i tu dałam prezent na sam koniec , dla położnych i pielęgniarek kawa dla lekarza dobra bombonierka- raczej symbolicznie za bardzo dobrą opiekę

--------------------




anita
wto, 10 mar 2009 - 15:48
lekarzowi nigdy nie dziekowałam ale też nie miałam nigdy takiego bliskiego lekarza, który by by dla mnie cos specjalnego robił.
natomiat takie prezenty alkoholowe to czesto sÄ… przechodnie, znajomi w serwisach samochodowych b. czesto od lekarzy dostaja flaszki icon_wink.gif
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post wto, 10 mar 2009 - 15:48
Post #20

lekarzowi nigdy nie dziekowałam ale też nie miałam nigdy takiego bliskiego lekarza, który by by dla mnie cos specjalnego robił.
natomiat takie prezenty alkoholowe to czesto sÄ… przechodnie, znajomi w serwisach samochodowych b. czesto od lekarzy dostaja flaszki icon_wink.gif
> PodziÄ™kowanie dla lekarza, dajecie jakiÅ› prezent czy nie?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 16:50
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama