Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Wypowiedzenie

> 
szantrapa
piÄ…, 21 mar 2008 - 13:04
Głupio mi ale nie mam pomysłu jak napisać wypowiedzenie z pracy. Macie jakieś wzory? Co powinno być w takim wypowiedzeniu oprócz daty z jaką wypowiadamy umowę o pracę? Bo A. się uparł we wtorek złożyć i poprosił, żebym mu napisała. pomozecie?
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post piÄ…, 21 mar 2008 - 13:04
Post #1

Głupio mi ale nie mam pomysłu jak napisać wypowiedzenie z pracy. Macie jakieś wzory? Co powinno być w takim wypowiedzeniu oprócz daty z jaką wypowiadamy umowę o pracę? Bo A. się uparł we wtorek złożyć i poprosił, żebym mu napisała. pomozecie?

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
moko.
piÄ…, 21 mar 2008 - 13:33
Magda mam rozumieć że to ma byc rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron? czy jednak wypowiedzenie?
I czy chcesz mieć okres wypowiedzenia zachowany?


Jesli chcesz rozwiązać umowę na mocy porozumienia stron to piszesz w zasadzie jedno zdania no moze dwa pt" Proszę o rozwiązanie umowy o pracę zawartej dnia.......... na mocy porozumienia stron z dniem......
Za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby dziękuje - to sobie można darować 08.gif
tyt tego pisma: RoziwÄ…zanie umowy na mocy porozumienia stron


jesli ma byc opcja druga to daj znać.

Ten post edytował moko. pią, 21 mar 2008 - 13:35
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 21 mar 2008 - 13:33
Post #2

Magda mam rozumieć że to ma byc rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron? czy jednak wypowiedzenie?
I czy chcesz mieć okres wypowiedzenia zachowany?


Jesli chcesz rozwiązać umowę na mocy porozumienia stron to piszesz w zasadzie jedno zdania no moze dwa pt" Proszę o rozwiązanie umowy o pracę zawartej dnia.......... na mocy porozumienia stron z dniem......
Za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby dziękuje - to sobie można darować 08.gif
tyt tego pisma: RoziwÄ…zanie umowy na mocy porozumienia stron


jesli ma byc opcja druga to daj znać.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
szantrapa
piÄ…, 21 mar 2008 - 13:39
Hmmmm Moko dzięki serdeczne ale prawnie ja nie jestem pewna jak to ma wyglądać. Auto juz mamy i chcemy jak już wcześniej pisałam, robić to samo tylko na własny rachunek. Więc A. musi zakończyć współprace z pracodawcą. Okres 2 tygodni będzie konieczny bo po pierwsze nie chcemy psuć sobie układów w firmie , z która nadal przyjdzie nam pracować tylko bez pośredników, po drugie tak się umówili, że A. przeszkoli przez dwa tygodnie nowego kierowcę. A chce jak najszybciej rozwiązac współpracę z tym szefem. Ja wiem, ze zamotałam ale wygląda to tak, że firma zatrudnia firmę transportową, która zatrudnia mojego A. Teraz chcemy, żeby ta firma zatrudniła mnie jako firme transportową a ja zatrudnię A. To co mam zrobić? Sorki , że tak świątecznie....i dzięki
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post piÄ…, 21 mar 2008 - 13:39
Post #3

Hmmmm Moko dzięki serdeczne ale prawnie ja nie jestem pewna jak to ma wyglądać. Auto juz mamy i chcemy jak już wcześniej pisałam, robić to samo tylko na własny rachunek. Więc A. musi zakończyć współprace z pracodawcą. Okres 2 tygodni będzie konieczny bo po pierwsze nie chcemy psuć sobie układów w firmie , z która nadal przyjdzie nam pracować tylko bez pośredników, po drugie tak się umówili, że A. przeszkoli przez dwa tygodnie nowego kierowcę. A chce jak najszybciej rozwiązac współpracę z tym szefem. Ja wiem, ze zamotałam ale wygląda to tak, że firma zatrudnia firmę transportową, która zatrudnia mojego A. Teraz chcemy, żeby ta firma zatrudniła mnie jako firme transportową a ja zatrudnię A. To co mam zrobić? Sorki , że tak świątecznie....i dzięki

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
ruda_kasia
piÄ…, 21 mar 2008 - 13:43
wystarczy to, co napisałaś, pod warunkiem oczywiście, że wypowiedzenie przysługuje (to znaczy umowa jest na czas nieokreślony lyb określony powyżej pół roku i możliwośc taką przewiduje).
Jak chcesz być bardzo akuratna napisz:
wypowiadam umowę o pracę z dnia.... na pdostawie art. 30 § 1 pkt 2 kp.
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post piÄ…, 21 mar 2008 - 13:43
Post #4

wystarczy to, co napisałaś, pod warunkiem oczywiście, że wypowiedzenie przysługuje (to znaczy umowa jest na czas nieokreślony lyb określony powyżej pół roku i możliwośc taką przewiduje).
Jak chcesz być bardzo akuratna napisz:
wypowiadam umowę o pracę z dnia.... na pdostawie art. 30 § 1 pkt 2 kp.
szantrapa
piÄ…, 21 mar 2008 - 13:44
Umowa jest na czas nieokreślony . Dzięki dziewczyny.
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post piÄ…, 21 mar 2008 - 13:44
Post #5

Umowa jest na czas nieokreślony . Dzięki dziewczyny.

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
moko.
piÄ…, 21 mar 2008 - 13:58
ale czekaj magda jesli jest umowa na czas niekoreślony to sa 3 okresy wypowiedzenia
2 tygodnie - przy okresie zatrudnienia krótszym niż 6 miesięcy,
1 miesiąc - przy okresie zatrudnienia co najmniej 6 miesięcy,
3 miesiÄ…ce - przy okresie zatrudnienia co najmniej 3 lat
Można jedynie skrócić okres wypowiedzenia z 3 m-cy na 1.

Umowa która byłaby na czas określony dłuższy niż 6 -cy wtedy dopuszcza sie zastosowanie klauzuli o 2 tyg okresie wypowiedzenia

Więc magda ile wynosi w waszym przypadku okres wypowiedzenia? jesli 1 m-c lub 3 to wtedy lepiej zwolnić sie na mocy porozumienia stron z data jaką podasz.

Ten post edytował moko. pią, 21 mar 2008 - 14:01
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 21 mar 2008 - 13:58
Post #6

ale czekaj magda jesli jest umowa na czas niekoreślony to sa 3 okresy wypowiedzenia
2 tygodnie - przy okresie zatrudnienia krótszym niż 6 miesięcy,
1 miesiąc - przy okresie zatrudnienia co najmniej 6 miesięcy,
3 miesiÄ…ce - przy okresie zatrudnienia co najmniej 3 lat
Można jedynie skrócić okres wypowiedzenia z 3 m-cy na 1.

Umowa która byłaby na czas określony dłuższy niż 6 -cy wtedy dopuszcza sie zastosowanie klauzuli o 2 tyg okresie wypowiedzenia

Więc magda ile wynosi w waszym przypadku okres wypowiedzenia? jesli 1 m-c lub 3 to wtedy lepiej zwolnić sie na mocy porozumienia stron z data jaką podasz.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
szantrapa
piÄ…, 21 mar 2008 - 14:40
A tu mnie moko zastrzeliłaś. Bo ja się zasugerowałam tym co jest na umowie, a na umowie jest, że obowiązuje dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Ale jest to umowa na okres próbny na 3 miesiące w której dopisano, że po tym czasie przechodzi w umowę na czas nieokreślony. Nie mam jej przed sobą a mam Laurę na ręce i nie moge poszukać ale to już blisko rok będzie. Napewno dłużej niż pół roku obowiązuje juz umowa na czas nieokreślony. To co radzisz w takiej sytuacji? Ale ja przynudzam w Wielki Piątek icon_wink.gif
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post piÄ…, 21 mar 2008 - 14:40
Post #7

A tu mnie moko zastrzeliłaś. Bo ja się zasugerowałam tym co jest na umowie, a na umowie jest, że obowiązuje dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Ale jest to umowa na okres próbny na 3 miesiące w której dopisano, że po tym czasie przechodzi w umowę na czas nieokreślony. Nie mam jej przed sobą a mam Laurę na ręce i nie moge poszukać ale to już blisko rok będzie. Napewno dłużej niż pół roku obowiązuje juz umowa na czas nieokreślony. To co radzisz w takiej sytuacji? Ale ja przynudzam w Wielki Piątek icon_wink.gif

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
moko.
piÄ…, 21 mar 2008 - 14:53
Magda przy umowach na czas nieokreślony nie zawiera sie klauzul o okresach wypowiedzenia to wynika z KP.


Ja wam radzę napisać rozwiązanie z umową na mocy por stron - wtedy zadne okresy was nie obowiązują -pogadajcie z szefem z jaką datą pasuje mu i z tą datą napisac por.stron.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 21 mar 2008 - 14:53
Post #8

Magda przy umowach na czas nieokreślony nie zawiera sie klauzul o okresach wypowiedzenia to wynika z KP.


Ja wam radzę napisać rozwiązanie z umową na mocy por stron - wtedy zadne okresy was nie obowiązują -pogadajcie z szefem z jaką datą pasuje mu i z tą datą napisac por.stron.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
> Wypowiedzenie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 18:38
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama