Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

kurzajki

, wypalnie ciekłym azotem
> , wypalnie ciekłym azotem
fifafo
śro, 19 maj 2010 - 12:22
Dziewczyny mam nader wrażliwego 7 latka z kurzajkami da dłoniach - idziemy prytanie w czwartek je usunąć - jak go przygotować jeszcze dodatkowo żeby zaoszczędzić mu stresów, kupiliśmy już maść emla - dam mu melise w syropie i ibum przeciw bólowy chyba wezmę ze sobą plis podpowiedzcie coś
jakaś bajka terapeutyczna mogę mu już przeczytać nawet podczas jazdy samochodem
brak mi jakiś pomysłów - zaczynam sie stresowac
zal mi go okropnie ale domowe sposoby nie dają rady icon_sad.gif
może jakieś mamy miały podobne problemy
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post śro, 19 maj 2010 - 12:22
Post #1

Dziewczyny mam nader wrażliwego 7 latka z kurzajkami da dłoniach - idziemy prytanie w czwartek je usunąć - jak go przygotować jeszcze dodatkowo żeby zaoszczędzić mu stresów, kupiliśmy już maść emla - dam mu melise w syropie i ibum przeciw bólowy chyba wezmę ze sobą plis podpowiedzcie coś
jakaś bajka terapeutyczna mogę mu już przeczytać nawet podczas jazdy samochodem
brak mi jakiś pomysłów - zaczynam sie stresowac
zal mi go okropnie ale domowe sposoby nie dają rady icon_sad.gif
może jakieś mamy miały podobne problemy

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
rtonka
śro, 19 maj 2010 - 12:41
....

Ten post edytował rtonka pią, 21 maj 2010 - 18:08
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post śro, 19 maj 2010 - 12:41
Post #2

....

--------------------
Kacper, Igor

rtonka
śro, 19 maj 2010 - 12:42
A stosowalas taki lek co naklada sie na noc a rano sie zdziera?
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post śro, 19 maj 2010 - 12:42
Post #3

A stosowalas taki lek co naklada sie na noc a rano sie zdziera?

--------------------
Kacper, Igor

Mafia
śro, 19 maj 2010 - 12:46
zuzulka, ale czy czasem Ty nie nakrecasz tej całej histerii? Miałaś sama kiedykolwiek coś wymrażane? Będa wymrażane wszystkie kurzajki za jednym zamachem?

Miałam osobiście kilka razy, owszem, nie jest to przyjemny zabieg, ale nie przyszłoby mi do głowy stosować wcześniej maść znieczulającą (nie mam nawet pewności czy ona cokolwiek da przy tak niskiej temperaturze).
Mój syn miał też wymrażaną tak kurzajkę (ale wymrażałam też mu sama Wartnerem - zasada działania ta sama). Też twierdził, że jest to nieprzyjemne i gdy zimno puszcza trochę boli, szczypie.

Hydroksyzyna to nie jest lek, którym powinno się dzielić i stosować bez konsultacji z lekarzem!
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 19 maj 2010 - 12:46
Post #4

zuzulka, ale czy czasem Ty nie nakrecasz tej całej histerii? Miałaś sama kiedykolwiek coś wymrażane? Będa wymrażane wszystkie kurzajki za jednym zamachem?

Miałam osobiście kilka razy, owszem, nie jest to przyjemny zabieg, ale nie przyszłoby mi do głowy stosować wcześniej maść znieczulającą (nie mam nawet pewności czy ona cokolwiek da przy tak niskiej temperaturze).
Mój syn miał też wymrażaną tak kurzajkę (ale wymrażałam też mu sama Wartnerem - zasada działania ta sama). Też twierdził, że jest to nieprzyjemne i gdy zimno puszcza trochę boli, szczypie.

Hydroksyzyna to nie jest lek, którym powinno się dzielić i stosować bez konsultacji z lekarzem!

--------------------
Mafia
fifafo
śro, 19 maj 2010 - 13:52
mafia znam po prostu Kornelka on jest trochę histeryczny, wyolbrzymia dużo rzeczy, sytuacji wartnera mieliśmy juz 2 razy tzn 2 razy kupowałam całe duże opakowanie stosowaliśmy i bez większych efektów a darcia syna to była na kilka dni w zawiązku z tym.
Uwierz mi nie nakręcam się raczej ze spokojem podchodzę do całej sytuacji, i ufam lekarce - martwię się tylko Syna o to czy będzie go bolało potem ...
Rtonko dziękuję za dobre chęci ale tak jak powiedziała Mafia.
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post śro, 19 maj 2010 - 13:52
Post #5

mafia znam po prostu Kornelka on jest trochę histeryczny, wyolbrzymia dużo rzeczy, sytuacji wartnera mieliśmy juz 2 razy tzn 2 razy kupowałam całe duże opakowanie stosowaliśmy i bez większych efektów a darcia syna to była na kilka dni w zawiązku z tym.
Uwierz mi nie nakręcam się raczej ze spokojem podchodzę do całej sytuacji, i ufam lekarce - martwię się tylko Syna o to czy będzie go bolało potem ...
Rtonko dziękuję za dobre chęci ale tak jak powiedziała Mafia.

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
Mafia
śro, 19 maj 2010 - 13:57
Zuzulko, wytłumacz synowi, ból będzie porównywalny do tego po Wartnerze. Skoro wie czego się spodziewać, to może da radę chłopak. Sama też mam jednego panikarza. icon_wink.gif Nie wiem ile będzie miał wymrażanych za jednym razem, ale u nas były to pojedyncze sztuki. Mało tego, po wymrożeniu największej - 14 mniejszych zniknęło. icon_smile.gif Czego i Wam życzę.
Czego syn się boi? Mój generalnie bał się wszystkiego czego nie znał.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 19 maj 2010 - 13:57
Post #6

Zuzulko, wytłumacz synowi, ból będzie porównywalny do tego po Wartnerze. Skoro wie czego się spodziewać, to może da radę chłopak. Sama też mam jednego panikarza. icon_wink.gif Nie wiem ile będzie miał wymrażanych za jednym razem, ale u nas były to pojedyncze sztuki. Mało tego, po wymrożeniu największej - 14 mniejszych zniknęło. icon_smile.gif Czego i Wam życzę.
Czego syn się boi? Mój generalnie bał się wszystkiego czego nie znał.

--------------------
Mafia
fifafo
śro, 19 maj 2010 - 14:50
Właśnie zaczniemy od tej największej, ma ich chyba kilkadziesiąt nie liczę nawet może około 30.
Problemem jest to ze drapie, chodzimy upominamy itd ale wiadomo nie siedzi mi na kolanach cały czas wiec ... drapie
tez boj się niewiadomego
tłumaczymy ze będzie lepiej dla niego jak je wypalimy będzie miał to z głowy raz i koniec
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post śro, 19 maj 2010 - 14:50
Post #7

Właśnie zaczniemy od tej największej, ma ich chyba kilkadziesiąt nie liczę nawet może około 30.
Problemem jest to ze drapie, chodzimy upominamy itd ale wiadomo nie siedzi mi na kolanach cały czas wiec ... drapie
tez boj się niewiadomego
tłumaczymy ze będzie lepiej dla niego jak je wypalimy będzie miał to z głowy raz i koniec

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
Mafia
śro, 19 maj 2010 - 15:02
Wytłumacz jeszcze sam przebieg wypalania. Łącznie z tym, że wchodzicie do gabinetu. icon_wink.gif U nas to bardzo pomagało. Wiesz: wchodzimy, siadamy na kozetce (żeby Ci było raźniej) obok siebie, rozmawiamy, pani ogląda, ustala, która wymrozi, wyciąga sprzęt (końcówka, którą dotykać będzie kurzajki wyglada tak a tak) itd. Wolisz, żebym trzymała Cię za rekę, chcesz patrzeć jak wymraża lekarz? Zajmijcie się szczegółami. Mojego syna zawsze to bardzo uspokajało. Nie nakręcaj siebie jego obawami, bo wtedy potęgujesz strach. Pytaj czego sie boi, ustalajcie jak będziesz go wspierać. Wykazuj zrozumienie dla strachu (ma prawo sie bać), ale nie panikuj.

Skoro drapie kurzajki, to może trzeba zakleić plastrami?
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 19 maj 2010 - 15:02
Post #8

Wytłumacz jeszcze sam przebieg wypalania. Łącznie z tym, że wchodzicie do gabinetu. icon_wink.gif U nas to bardzo pomagało. Wiesz: wchodzimy, siadamy na kozetce (żeby Ci było raźniej) obok siebie, rozmawiamy, pani ogląda, ustala, która wymrozi, wyciąga sprzęt (końcówka, którą dotykać będzie kurzajki wyglada tak a tak) itd. Wolisz, żebym trzymała Cię za rekę, chcesz patrzeć jak wymraża lekarz? Zajmijcie się szczegółami. Mojego syna zawsze to bardzo uspokajało. Nie nakręcaj siebie jego obawami, bo wtedy potęgujesz strach. Pytaj czego sie boi, ustalajcie jak będziesz go wspierać. Wykazuj zrozumienie dla strachu (ma prawo sie bać), ale nie panikuj.

Skoro drapie kurzajki, to może trzeba zakleić plastrami?

--------------------
Mafia
fifafo
śro, 19 maj 2010 - 16:21
Musiała bym zakleić wszystkie palce oprócz chyba jednego,ale już ustaliłam z panią dr ze zabandażujemy w razie potrzeby te co były wypalane.
Jutro planuje zrobić jego ulubiony obiadek, potem może pojedziemy do jego chrzestnej, żeby oderwać tylko od tego wydarzenia uwagę.
Mafia dziękuje !
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post śro, 19 maj 2010 - 16:21
Post #9

Musiała bym zakleić wszystkie palce oprócz chyba jednego,ale już ustaliłam z panią dr ze zabandażujemy w razie potrzeby te co były wypalane.
Jutro planuje zrobić jego ulubiony obiadek, potem może pojedziemy do jego chrzestnej, żeby oderwać tylko od tego wydarzenia uwagę.
Mafia dziękuje !

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
joa133
czw, 20 maj 2010 - 12:18
miałam i ja ogromna kurzajkę wypalaną, ale po zabiegu, dermatolog kazała jeszcze to miejsce smarować płynem na kurzajki.. zapytaj....
joa133


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,675
Dołączył: wto, 15 wrz 09 - 15:28
Nr użytkownika: 29,117




post czw, 20 maj 2010 - 12:18
Post #10

miałam i ja ogromna kurzajkę wypalaną, ale po zabiegu, dermatolog kazała jeszcze to miejsce smarować płynem na kurzajki.. zapytaj....

--------------------
Julka (25.04.2006) & Sebastian (20.05.2008) & Łucja (05.02.2012) & Joa
marghe.
czw, 20 maj 2010 - 12:22
CYTAT(rtonka @ Wed, 19 May 2010 - 13:41) *
Polecam lek hydroksyzyna ale ona jest na recepte jak cos to ja mam pol butelki to moge troche Ci dac, po podaniu dziecko jest uspokojone i senne, ja podawalam Igorowi jak przed badaniem sluchu. Przeczytaj ulotke na google.


???
Jak możesz proponowac odstąpienie komukolwiek leku, który jest psychotropem?
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 20 maj 2010 - 12:22
Post #11

CYTAT(rtonka @ Wed, 19 May 2010 - 13:41) *
Polecam lek hydroksyzyna ale ona jest na recepte jak cos to ja mam pol butelki to moge troche Ci dac, po podaniu dziecko jest uspokojone i senne, ja podawalam Igorowi jak przed badaniem sluchu. Przeczytaj ulotke na google.


???
Jak możesz proponowac odstąpienie komukolwiek leku, który jest psychotropem?
rtonka
pią, 21 maj 2010 - 09:40
....

Ten post edytował rtonka pią, 21 maj 2010 - 18:16
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post pią, 21 maj 2010 - 09:40
Post #12

....

--------------------
Kacper, Igor

marghe.
pią, 21 maj 2010 - 15:59
CYTAT(rtonka @ Fri, 21 May 2010 - 10:40) *
Ja nie widze nic w tym zlego.

Tego właśnie się obawiałam..
To psychotrop. Sprzedawany na receptę. Może mieć różne skutki uboczne.
A Ty proponujesz odstąpienie..
Moje gratulacje.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 21 maj 2010 - 15:59
Post #13

CYTAT(rtonka @ Fri, 21 May 2010 - 10:40) *
Ja nie widze nic w tym zlego.

Tego właśnie się obawiałam..
To psychotrop. Sprzedawany na receptę. Może mieć różne skutki uboczne.
A Ty proponujesz odstąpienie..
Moje gratulacje.
fifafo
sob, 22 maj 2010 - 19:48
co do sprawy usunięcia
dałam synowi melisę w syropie i miał posmarowane na 2 godziny przed zabiegiem ręce emlą ( POMOGŁA)
nie obyło się bez krzyków
ale zaskoczył nas pozytywnie
jedno ze cały dzień poświeciliśmy tylko jemu nawet obiad było to co najbardziej lubi
joa133 dostaliśmy receptę z maścią i kupimy będziemy smarować
w razie pytań piszcie
pozdrawiam dziękuje za wsparcie Mafia - szczególnie Tobie !
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post sob, 22 maj 2010 - 19:48
Post #14

co do sprawy usunięcia
dałam synowi melisę w syropie i miał posmarowane na 2 godziny przed zabiegiem ręce emlą ( POMOGŁA)
nie obyło się bez krzyków
ale zaskoczył nas pozytywnie
jedno ze cały dzień poświeciliśmy tylko jemu nawet obiad było to co najbardziej lubi
joa133 dostaliśmy receptę z maścią i kupimy będziemy smarować
w razie pytań piszcie
pozdrawiam dziękuje za wsparcie Mafia - szczególnie Tobie !

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
> kurzajki, wypalnie ciekłym azotem
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 06:18
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama