Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Niedobór magnezu - jak uzupełnić?

-
, nie tabletkami :)
muppet
post Wed, 23 Aug 2017 - 13:44
Post #21

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 44,096

Z tą czekoladą to bym nie przesadzała. Najlepiej udać się do lekarza po radę.
Go to the top of the page PM

Quote Post
karola12
post Fri, 25 Aug 2017 - 19:54
Post #22

Nr użytkownika: 50,209

Kasza jęczmienna a nie gryczana ma duzo magnezu.
Dodatkowo magnez - pestki dyni, sucha fasola, kakao, migdały - ale odpada, jesli jestes uczulona,

Quote Post
BONAvita
post Fri, 15 Sep 2017 - 09:08
Post #23

Nr użytkownika: 50,178

najgorzej chyba jest z tym przyswajaniem magnezu. to jest bardzo trudny zabieg, z ktorym zazwyczaj przegrywamy, bo jak sie ostatnio dowiedzialam wiele skladnikow mojej diety po prostu go wytrąca. lekarz wspominal o ograniczeniu ilosci zbozywanych zboz, otrebow czy np. roslin straczkowych - pozniej wiecej wyczytalam tutaj na ten temat http://obk.pl/magnez-potrzebuje-wsparcia-jakie-skladniki-codziennej-diety-powstrzymuja-wchlanialnosc-magnezu/ Podstawa to w tym momencie chyba wlasciwiwa suplementacja a o to najlepiej zapytac lekarza

Quote Post
Lukaszd
post Mon, 13 Nov 2017 - 14:06
Post #24

Nr użytkownika: 44,171

Są naturalne sposby na pozyskanie magnezu ale tabletki też jak najbardziej są dobre. Ja swojemu dziecku od najmłodszych lat staram się podawać witaminy, ostatnio zamówiłam D+K https://www.wapteka.pl/vitbaby-dk-400jm-30-...39,p?&poz=2 ponieważ lekarz zalecił stosować, prawidłowy rozwój dziecka w tym wieku jest bardzo ważny

Quote Post
makra
post Mon, 13 Nov 2017 - 14:35
Post #25

Nr użytkownika: 50,888

Ja też jestem z natury zapominalska, więc pamiętanie co rano o braniu po kolei różnych suplementów nie jest dla mnie. Cud, kiedy będę pamiętać o moim obowiązkowym żelazie, który muszę brać. Niestety, moja dieta też jest raczej uboga w magnez, a to dlatego, że te produkty, które mają go najwięcej, bardzo wydymają mi brzuch, więc staram się je ograniczać. W związku z tym kupiłam sobie magnez w formie rozpuszczalnych tabletek, postawiłam sobie tubę w widocznym miejscu na biurku w pracy i piję, jak czuję niedobory. Dzięki temu nie mam już tak dużych problemów z brakiem koncentracji czy apatią, a to są zwykle u mnie objawy niedoboru.

Quote Post
> Niedobór magnezu - jak uzupełnić?, nie tabletkami :)

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thu, 23 Nov 2017 - 23:23
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe