Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Wyliczanie wynagrodzenia na L4 w ciąży

> 
Berdi
wto, 17 lip 2007 - 12:29
Witam wszystkich,

Czytam od jakiegoś czasu posty tu na Prawo i pieniądze, ale troszkę się gubię więc chciałabym poprosić o kilka odpowiedzi...

Wyczytałam, że podstawą wynagrodzenia na L4 jest średnie wynagrodzenie z 12 miesięcy sprzed powstania niezdolności do pracy czyli zwolnienia. W kadrach u mnie w pracy pani poinformowała mnie że niestety żeby tak to zostało wyliczone to przez 3 miesiące przed zwolnieniem nie można mieć żadnego wcześniejszego zwolnienia lekarskiego - czy to prawda?
W ustawie znalazłam informację że ponowne wyliczenie podstawy zasiłku chorobowego następuje 3 miesiące po ostatnim zwolnieniu. Ja dość często w ciągu ostatniego pół roku byłam na zwolnieniu, więc policzono mi ostatnią średnią w grudniu 2006 i niestety złożyło się wszystko tak, że chociaż miałam awans i wysoką podwyżkę w tamtym roku to teraz dostaję 500 zł mniej pensji... icon_sad.gif

Następne pytanie to o to czy jeśli teraz pójdę na 3 miesiące do pracy to wpłynie to jakoś na moje prawo do zasiłku rehabilitacyjnego o który opłaca się wystąpić po 182 dniach zwolnienia? Czy te 182 dni musi być ciągłym zwolnieniem?
I czy sÄ… to dni robocze czy jak leci razem z weekendami?

Mam nadzieję, że się jasno wysławiam, bo już się naczytałam tylu artykułów i postów że nie wiem, czy nie bełkoczę...
Dziękuję wam z góry za pomoc

Berdi

Berdi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 16
Dołączył: sob, 26 maj 07 - 21:23
Nr użytkownika: 14,571




post wto, 17 lip 2007 - 12:29
Post #1

Witam wszystkich,

Czytam od jakiegoś czasu posty tu na Prawo i pieniądze, ale troszkę się gubię więc chciałabym poprosić o kilka odpowiedzi...

Wyczytałam, że podstawą wynagrodzenia na L4 jest średnie wynagrodzenie z 12 miesięcy sprzed powstania niezdolności do pracy czyli zwolnienia. W kadrach u mnie w pracy pani poinformowała mnie że niestety żeby tak to zostało wyliczone to przez 3 miesiące przed zwolnieniem nie można mieć żadnego wcześniejszego zwolnienia lekarskiego - czy to prawda?
W ustawie znalazłam informację że ponowne wyliczenie podstawy zasiłku chorobowego następuje 3 miesiące po ostatnim zwolnieniu. Ja dość często w ciągu ostatniego pół roku byłam na zwolnieniu, więc policzono mi ostatnią średnią w grudniu 2006 i niestety złożyło się wszystko tak, że chociaż miałam awans i wysoką podwyżkę w tamtym roku to teraz dostaję 500 zł mniej pensji... icon_sad.gif

Następne pytanie to o to czy jeśli teraz pójdę na 3 miesiące do pracy to wpłynie to jakoś na moje prawo do zasiłku rehabilitacyjnego o który opłaca się wystąpić po 182 dniach zwolnienia? Czy te 182 dni musi być ciągłym zwolnieniem?
I czy sÄ… to dni robocze czy jak leci razem z weekendami?

Mam nadzieję, że się jasno wysławiam, bo już się naczytałam tylu artykułów i postów że nie wiem, czy nie bełkoczę...
Dziękuję wam z góry za pomoc

Berdi

odynka

Go??







post wto, 17 lip 2007 - 16:46
Post #2

ooo dzięki Twojemu pytaniu wiem już dlaczego tak mało kaski dostawałam 29.gif
a do 182 dni liczy się ciągłość od pierwszego zwolnienia ciążowego nawet z powrotami do pracy chyba że są dłuższe niż 60 dni wtedy nalicza się od początku...
domi
nie, 22 lip 2007 - 22:06
CYTAT(Berdi @ wto, 17 lip 2007 - 14:29) *
W ustawie znalazłam informację że ponowne wyliczenie podstawy zasiłku chorobowego następuje 3 miesiące po ostatnim zwolnieniu. Ja dość często w ciągu ostatniego pół roku byłam na zwolnieniu, więc policzono mi ostatnią średnią w grudniu 2006 i niestety złożyło się wszystko tak, że chociaż miałam awans i wysoką podwyżkę w tamtym roku to teraz dostaję 500 zł mniej pensji... icon_sad.gif

Niestety tak to wygląda. Mamy taką osobe , która często choruje i przerwa między zwolnieniami nigdy nie jest dłuzsza niż 2 m-ce. Nadal wyliczam jej podstawę do chorobowego z 2004/2005 roku. Mimo, ze w miedzy czasie podnieśliśmy jej pensję 2 razy.

domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post nie, 22 lip 2007 - 22:06
Post #3

CYTAT(Berdi @ wto, 17 lip 2007 - 14:29) *
W ustawie znalazłam informację że ponowne wyliczenie podstawy zasiłku chorobowego następuje 3 miesiące po ostatnim zwolnieniu. Ja dość często w ciągu ostatniego pół roku byłam na zwolnieniu, więc policzono mi ostatnią średnią w grudniu 2006 i niestety złożyło się wszystko tak, że chociaż miałam awans i wysoką podwyżkę w tamtym roku to teraz dostaję 500 zł mniej pensji... icon_sad.gif

Niestety tak to wygląda. Mamy taką osobe , która często choruje i przerwa między zwolnieniami nigdy nie jest dłuzsza niż 2 m-ce. Nadal wyliczam jej podstawę do chorobowego z 2004/2005 roku. Mimo, ze w miedzy czasie podnieśliśmy jej pensję 2 razy.



--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
Berdi
pon, 23 lip 2007 - 17:35
Dziękuję za odpowiedzi, no to niestety będę musiała wrócić do pracy a w razie złego brać urlop, chyba nawet bardziej mi się opłaca kilka dni bezpłatnego niż kolejne zwolnienie...

Pozdrawiam z Gdańska
Berdi
Berdi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 16
Dołączył: sob, 26 maj 07 - 21:23
Nr użytkownika: 14,571




post pon, 23 lip 2007 - 17:35
Post #4

Dziękuję za odpowiedzi, no to niestety będę musiała wrócić do pracy a w razie złego brać urlop, chyba nawet bardziej mi się opłaca kilka dni bezpłatnego niż kolejne zwolnienie...

Pozdrawiam z Gdańska
Berdi
> Wyliczanie wynagrodzenia na L4 w ciąży
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:35
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama